Paradise168 Publish time 17-12-2004 04:06 PM

cuba elken lactose-s lah...

Fujita Lactose-S ialah minuman kesihatan yang unik dan dirumus khas untuk membersihkan kolon dengan sempurna. Ia amat berkesan untuk merangsangkan pembuangan najis terlonggok bagi menyingkirkan bahan kumuhan, toksik badan dan benda buangan usus lain yang merbahaya. Minuman tambahan ini mengandungi enzim, laktos terutamanya Lactobasilus, serabut diet, ekstrak daripada benih Coix Lachryma dan komponen penguat kesihatan yang lain.

Cadangan
Fujita Lactose-S sangant sesuai untuk mereka yang mengalami masalah sembelit dan menjalani program melangsingkan badan.

Kalau minat, u boleh email kpd saya: jianwei168@catcha.com

palong Publish time 27-12-2004 09:33 AM

Buang air besar seminggu sekali

sorang kawan ni, ada masalah susah buang air besar.. kadang2 tu, seminggu sekali.. kadang2 bila buang air, kuar darah.. jumpa doktor, bg ubat buasir, ok balik... apakah cara yg terbaik.. ubat julep sesuai tak?

berapa kali sekali buang air besar yg dianggap normal dan sihat? cam aku ni, 2-3 kali sehari.. heheh

[ Last edited by DARSITA on 23-2-2005 at 10:04 AM ]

anis710 Publish time 27-12-2004 10:16 AM

Gunakan organic high fiber supplement, should help.

Tapi produk ni pengunanya mesti minum air secukupnya.

Other then that, boleh tanya eating habit dia, samada dia ignore sayuran atau tidak mengambil cukup sayuran. Orang begini biasanya ada masalah sembelit, ditambah lagi dengan kurang minum clean filtered plain water.

Julap jika diambil berterusan boleh membawa kesan sampingan too dependent kepadanya untuk membuang air besar, kesannya, jika tanpa julap sembelit akan menjadi lebih teruk, gunakan untuk penyelesaian sementara should be ok.

The key is, minum cukup air, banyak sayuran, kurangkan daging, banyak buahan, cukup tidur, kurangkan stress... insyallah berkesan.

Bukan Dr. tapi sekadar pandangan prihatin.

rani Publish time 28-12-2004 07:51 PM

dari pengalaman i dan juga beberapa org kawan2 lain, kitaorg amalkan Fruit & Vegetable
Fibre. kalau 3 hari tak membuang, lepas beberapa jam ambil supplemen ni mesti kena
cari toilet. senang lawas.

ada gak my friend yang makan Colon Cleanser dari sebuah company MLM, abis sebotol
pun tak jadi apa2. tak membuang jugak. dan komen dia sendiri, Fruit & Vegetable
Fibre mesti dibawa ke mana2 je sbb dia ni memang kuat sembelit.

kintan Publish time 30-12-2004 11:07 AM

..minum jer teh org kampung setiap malam sebelum tido....gerenti besok pagi nak ke toilet...:ah::ah:

kuman Publish time 30-12-2004 11:17 AM

Untuk senang membuang air senang sahaja petuanya. Sediakan 8-9 jenis kuih raya kemudian makan kesemuanya...pastu tentu anda anak rasa nak ketandas( Saya tiap- kali raya kena sakit perut) so petua nie boleh digunapakai.:cak:

kamtzm Publish time 30-12-2004 05:34 PM

seminggu sekali berak tu kira bermasalah berat tuu....aku kalau x buang satu hari rasa gelap dunia nie...heheheheh...x selesa langsung kalau x buang walau 1 hari,nie kan pulak seminggu.....kena amalkan pemakan yg sihat nie,kena byk amik fibre...mcm aku nak mkn sayur hari2 memang payah sgt....so amik fibre lah ape lagi,mudah n berkesan...aku amik Organik keluaran satu company direct selling...nak lagi senang ko amal makan kurma tiap2 pagi beserta 2 gelas air sebelum sarapan...amiklah dalam 5-7 biji.....insyallah sihat badan...kesihatan pnting beb...kalau ko dah sakit...duit byk pun tarak guna,aku penah sakit dulu...so sekarg aku hargai sgt kesihatan aku.......

tuah_r Publish time 31-12-2004 08:36 AM

huhu..kronik gak nie.buang air besar tuh,nikmat allah gak.wat tak leh buang langsung....

aku ari2,mesti buang air besar...ermm...heran gak nie.laki2 slalu buang air besar...perempuan 2,3 hari skali ramai gak.

petua? something wrong kot kat usus or perut.colon cleanser bleh membantu kot.aku slalu pk colon cleanser nie macam bubuh klorox kat lubang tandas...abis sume kotoran melekat di dinding hilang,hehe

adiela811 Publish time 17-4-2005 02:11 PM

erm..susahnya..pasal aku pon dh cuba mcm2 tp tak berhasil pon
nntla..nak cuba yg minum air kosong pepagi tu..

garfield_comot Publish time 4-5-2005 12:39 PM

kite pon ade mslh nak buang air bsr gak..:( 2 ari skali kekadang 3 ari skalik. rase sebu jer perot.cam ade bom plak..:kant: kalu nak amik ubat2 tkut plak nt terlalu depends on that medicine:stp:

kamtzm Publish time 7-5-2005 02:57 PM

ubah diet pemakan jika ader yg prob dgn pembuangan air besar nie...amik buah lebih..kurgkan daging..amik pisang tiap2 pagii sebagai sarapan..minum air kosg lebih...x normal kalau buang air besar 2 hari sekali...nanti toksin terkumpul dalam usus...bole jadi sembelit teruk n akhirnya buasir...nak mudah..amik product kesihatan mcm organic atau bioplus...insyallah berkesan...yg penting kena disiplin dalam mengamalkannya...

AiNuL Publish time 8-5-2005 12:03 AM

i pun ada masalah ni gak...especially bile i jauh dari toilet rumah sendiri,,,hehehe...
tak mau nye die keluar (bila outstation siksa sgt2)...
but sekarang no more....dah okey and i selesa ngan perut i...
i amik inte-cleanse and red guara cafe....alhamdulillah....
sapa2 nak tahu pasal inte cleanse and RGC...blh p.m kat i...

klkl Publish time 10-5-2005 05:05 PM

saya memang buang air B sekali dlm masa 4 or 5 hari. memang dari dulu mcm tu.kalau body dah tune lagu tu, nak buat camno, tak kan nak paksa.memang la if makan berkoyan pisang etc berak hari hari, but what for...

arysa Publish time 1-8-2005 05:46 PM

me ambil phyto fiber...alhamdulillah tiada lagi sembelit...

astika Publish time 2-8-2005 12:36 PM

Saya pun dulumcm tu jugak.. susah nak berak..
Dah cuba mcm2 , makan buah prune nak terkentut je..
Kawan saya syorkan makan lactose s dari jepun
alhamdulillah lega..katanya lactose tu buang toksik badan..
Mmg bagus.. kawan saya tu ada buasir , la ni dia amalkan makan sbln sekali..

haiting Publish time 11-8-2005 11:50 PM

I used to have the constipation problem too, but now taking USANA Fibery, really lots of fibres, then it worked. Has proved to be very effective by many people. If you want to try, I can get for you from SIngapore because not selling in Malaysia I think.

julliot123 Publish time 14-1-2006 12:39 PM

cuba la makan SNAP UP. takdela mahal sgt, rm30 sebalang. 100% organic (rasanye buat dr barley)
me dh cuba mmg berkesan...tiap2 pg campur sesudu ngan 1cwn teh o (nk bg rasa sedap sket). xsampai 1/2 jam dh ke toilet. senang urusan :cak:
campur dlm jus pon boleh. kalau bancuh ngan air kosong tawar jek...seswai utk org yg tak lalu telan ubat xsedap hehe

burning_ash Publish time 16-2-2006 12:30 PM

macam2 product untuk kurangkan sembelit ni tapi tak tahu yang mana sesuai dengan badan.... apa pun yang paling penting kena minum air banyak.....

syasya99 Publish time 15-12-2008 11:05 AM

saya baru melahirkan anak 3 bulan lepas. masalah skrg sejak berhenti ubat nona roguy, saya buang air besar seminggu sekali je:funk:kenapa camni? normal ke? takut la.

kacang^soya Publish time 15-12-2008 01:17 PM

Balas #79 syasya99\ catat

mgkn dah buang banyak smp takde menda nak buang lagik...:$

sy skang tggu hari nak bersalin dan payah nyer nak berak :mad: ...saya amalkan bgn tido minum air suam segelas dan bancuh 1 sd besar madu iran ngn segelas air panas...pastu minum immediately masa dah suam...mmg rasa nak berak la sgt2...cuma tak tahan susah nak berak sbb macam bengkak je kat situ...buasir kots...:L
Pages: 1 2 3 [4] 5
View full version: SUSAH BUANG AIR BESAR