midar Publish time 5-12-2008 12:32 AM

midar dulu senggugut teruk gak la..
tp x la smpai mc tiap2 bln..
biasanyer.. kalo dh rs nk period tu..
mmg x minum ais langsung.. air sejuk pon jarang..
minum air suam ajer...

since 6 bln lepas, midar start amik supplement utk calcium & vit d..
alhamdulillh.. dh xder rs sakit pon ms period..
tp kekadang tu skip gaks...
hehehehehe.. kalo dh skip tu.. midar ganti minum susu ajer..
so far, alhamdulillah la... xder sakit dh..
period pon lancar

fhanem Publish time 5-12-2008 10:28 AM

aku pun senggugut teruk gak.. pastu aku gamble try jamu haid.. akubeli kat cosway...mkn 3 hari dblm period.. and continue smpi habis period...
skg ni tak sakit perut, and darah period kita pun tak hanyir.

misspooh84 Publish time 5-12-2008 10:45 AM

Balas #2 teacher_shakira\ catat

aku belum kawen lagi..
tapi aku tak paham la ape kaitan sengugut ngan kawen?:o

misspooh84 Publish time 5-12-2008 10:46 AM

Balas #3 naen\ catat

thakns ye..
tapi aku memang tak suker ais, plus minuman bergas..
memang blaklist dr dulu...
aku akan try petua ko..
cume tang makan halia tu cam seram je bunyikkk

dora_sue Publish time 6-12-2008 01:41 PM

banyakkan minum air masak..n elakkan makanan yg 'sejuk' utk elak kita punya perut berangin..dulu dora pun senggugut teruk..tiap kali period kena bertunggu nak hilangkan sakit..pastu amal petua tuh disamping ayah suruh minum air kunyit..utk lancarkan period tuh..sekarang dah ok..

mumiaberisi Publish time 6-12-2008 02:52 PM

panadol menstrual kan ade. hehe

mesmerize Publish time 7-12-2008 12:29 AM

painkiller aje.. mintak kat pharmacist.. aritu aku sakit peot gak pastu abang aku ada bagi ubat painkiller dia beli dari farmasi.. bagus gile ko dalam 5 menet aje dah hilang sakit.. kalu makan panadol dalam 2-3 jam baru hilang sakit :mad: .. lupa lak nama painkiller tu.. nanti aku tanye abang aku..

nanie Publish time 7-12-2008 11:14 AM

aku nye senggugut x terok sgt. so setakat ni aku tahan je

mesmerize Publish time 7-12-2008 06:23 PM

Reply #10 mesmerize's post

hah nama painkiller tu Herron.. bahan aktif di dalamnye ibuprofen 200mg :loveliness: ..
painkiller ni bagus nko.. rasa sakit perut, sengal2 serta seram sejuk masa period hilang lepas 5 menet makan ubat neh..
aku rasa kalo sesapa kena migrain pun.. lepas makan painkiller ni terus takyah amik MC kaedahnye sebab dah tak rasa sakit lepas 5 menet makan ;P
aku pun tengah cari ubat tu kat mesia.. sebab abg aku beli obat tu kat australia

[ Last edited bymesmerize at 7-12-2008 06:25 PM ]

centuria1 Publish time 8-12-2008 08:00 PM

Sudah terbukti minuman ini

manusia berasal dari sel yang disenyawakan jadi radikal bebas telah menjadikan punca dari kerosakan sel badan kita.....itulahterjadi kanser , sengugut, kencing manis, darah tinggi ,gaut dan pelbagai penyakit degeneratif (penyakit kronik) ..... punca radikal bebas kerana cara kita makan, stress , kurang senaman, dan makanan yang tidak seimbang.....saya ada adik kena penyakit senggugut...jadi saya telah berikan jus manggis xango yang saya beli dari web ini http://xangojus.blogspot.com/hasilnya selepas 2 minggu makan senggugut makin berkurangan dan saya diberitahu boleh beli dengan pakej yang kecil....thank:D:)

honeybee1802 Publish time 9-12-2008 09:12 AM

kalo senggugut teruk sangat pls mintak refer to O&G la...kot2 ada mende lain plaks kan...actually painkiller tuh kene mkn before sakit teruk maii...sbbnyer kalo dok tunggu sakit teruk baru ngap ada kemungkinan ler kita akan merasa dose yg terguna sebelum mcm tak ckp2 jekk..
calcium/magnesium aku bc somewhere mmg helps..apsal..nanti aku carik buku tuh..but susu to some ok..to some yg ada skit lactose intollarance tercirit2 la plak...

orens Publish time 9-12-2008 10:01 AM

cara paling mudah...

minum air suam banyak2...

tapi jgn air suam2 kuku...panas sket la...

misspooh84 Publish time 9-12-2008 08:34 PM

thanks all..
sy pernah makan painkiller tapi ade side effect la...
kang sakit pinggang la ape la...
so memang sy elakkan terus makan painkiller...
tapi tu la tak tahan..
minum air suma je keje tapi tiap2 bulan mesti kene gak tak pernah miss...

neomorpheus Publish time 9-12-2008 10:44 PM

Cuba try supplement LD Venus. My mother and my friends yg try smer berkesan utk selesaikan masalah wanita (yg bahagian bawah). Siap ada minah indonesia kata lagi berkesan drp jamu. Hehe..Harga die mahal skit sbb kualiti tapi 98% clinically proven effective. Sesuai utk kanak2 pempuan yg dah baligh sehinggalah yg dah monopaus. Siap boleh merapatkan hubungan suami isteri tu....hihi

shidaaziz Publish time 10-12-2008 09:46 AM

aku dulu memang ada senggugut yang gila2 punya sakit. sakit perut, pinggang, breast, rasa nak muntah, sakit kepala, rasa nak cirit. time sakit tu semua macam2 penyakit datang.

makan pain killer pun tak jalan jugak. memang dia akan hilang sendiri sakit tu. tapi merana le. siap guling2. nangis2 sume. kaki sebelah rasa snegal2 je. dapat bertungku memang sedap.

shidaaziz Publish time 10-12-2008 09:47 AM

tapi masa kena senggugut aku tak amik ais, teh, makanan berangin & sejuk.

misspooh84 Publish time 10-12-2008 09:59 AM

Balas #17 neomorpheus\ catat

LD venus?
nak carik kat ne tuh?

misspooh84 Publish time 10-12-2008 09:59 AM

Balas #18 shidaaziz\ catat

aku pun sama terguling2 macam tenggiling...
sakit bangaatttt

neomorpheus Publish time 10-12-2008 11:39 AM

Reply #20 misspooh84's post

LD Venus tu supplement distributed by Elken. Harga die mahal skit tapi kualiti product die smer bukan calang2 if u go in details on the production process. Ade beribu-ribu feedback drp org yg makan. Cuba lah try cos i tgk so far yg makan smer puas hati ade result bagus. mana tau it can help to solve your problem

mazz2009 Publish time 10-12-2008 11:53 AM

brand HPA pun ada utk senggugut tp aku x pernah try, berkesan @ tak aku x pastilah :D
Pages: 1 2 3 4 [5] 6
View full version: Rawatan: Senggugut atau sakit semasa haid