nenektua Publish time 8-12-2010 11:30 AM

ada satu blog ni,
dia buat umrah bajet. maybe bleh try kot

http://umrahtransformasi.blogspot.com/

zamnie Publish time 8-12-2010 12:20 PM

mcm menarik gakkk... tp rasanya pakej umrah yg ada buat promo agak murah gak mcm kat TM travel cuma dlm rm4190 jek...

syahanna79 Publish time 12-12-2010 02:10 PM

skrg susah sikit kot dr malaysia nak pegi secara perseorangan nak masuk mekah.problemnya visa susah nak dpt sbb dia takut kita duduk illegal.dulu2 xde masalah.masa saya kecik2 my family salu pegi mekahn madinah travel sendiri2 je.

subee Publish time 22-12-2010 05:17 PM

okes...ni aku nak tanya....pasai aku tak tau...kenalah tanya...walaupon ada soalan2 bodo....

ok .....aku plan nak buat umrah on my own dgn laki aku...tak mau pakai agency...ibadat umrah hanya di mekah sajakan? mestikah pi madinah? why umrah sampai 10-14 hari? 5-6 hari, tak buleh ka? tu saja soalan2 tak brapa cerdik dari aku....makasih...

ixora05 Publish time 9-1-2011 02:25 PM

Reply 44# subee

ko nk g sari pn blh..rukun umrah cuma 5..niat, tawaf, sae, bcukur/gunting dan tertib. dlm sari kdg blh siapkn 3-4 kli umrh....

CUMA....nabi prnh bpesan dlm sbdanya (aku lupa hdisny-blh rujuk/surf)....kalau datang menziarah kaabah (ykni umrah atau haji).. ziarahlah skali makamnya (dimadinah). kn baginda itu kekasih allah....ianye sprti tidk sempurna klu kita x ziarah mkm bginda (dr segi hkum sah je umrah tu)

kitakn umat nb muhammad..jadikn kita sbgai umatnya yg merinduinya. slh 1 tnda kita rindu, ziarahlah makam bginda. lgpun slh 1 tempt2 doa yg mustajab, mkbul..dmkm bginda sbb dlm masjid nabawi.. msjid nabawi kn allh angkt mrtbatnya sbg slh 1 msjid yg dmuliakn allah.. xsilap aku msjid2 yg mulia; masjidil haram, nabawi, quba, al-aqsa.......

hrp dpt bntu subee fhm knp bl umrah kita jgk pegi madinah

half Publish time 9-1-2011 04:06 PM

teringin gak nk g umrah backpack nie,sementara masih muda & sihat lg ni,hehhe muda ke aku ni:lol:

xder ke sesapa yg nk arrangekn

subee Publish time 9-1-2011 06:32 PM

tq ixora.....for the info...bukan apa.... ..laki aku ni cuti tak buleh lama2, kecuali buat haji ja....tu yg nak try pi sana dlm 5-6 ja...

half.....aku dok kumpoi info ni....dah dapat dah contactsorang ustaz yg mmg handle backpackers kat mekah....nanti kalu dah ada info yg tepat....aku post kat sini....

half Publish time 9-1-2011 08:36 PM

Reply 47# subee

subee,ok aku tunggu hang post info terbaru eek,
tgh ader duit sikit2 ni:lol:kang aku terbaca thread trip laen mula2 la ke laen backpack nyer hihihi
apapun half mmg harap nk g umrah dulu bru berjln ke tmpt laen,hubby half pon dh penah g umrah ms dier bujang dulu,itupon dah 8 thn lepas,
ingat lg kot tmpt2 kt sana

ixora05 Publish time 13-1-2011 11:35 AM

Reply 48# half

aa..hrp sube brjya la..blh la kita tumpg pnglaman dia kn:2lol:

kj77 Publish time 13-1-2011 11:44 AM

mm..seronok baca pasal backpackers nie..memang ada discuss dgn family pasal nak pi buat umrah sendiri tanpa agent...

subee...nanti kalau ada apa2 info...post tau..leh share sama2..

syahanna79 Publish time 13-1-2011 05:21 PM

sng ke dpt visa beb.abg aku dok jedah mak aku nak wat umrah dok umah dia pun susah tul nak dpt visa.

syahanna79 Publish time 13-1-2011 05:23 PM

kalau sng dpt visa save byk le kalau aku nak p sana.mkn=abg aku,tmpt tinggal=abg aku,transport=abg aku.tiket jek aku bayo...sesapa yg tau cemana nak dpt visa tanpa melalui travel agency sila inform me.

DULUVS Publish time 19-4-2011 08:38 PM

salam

pakej termurah agen ape ye

cmf_fatt Publish time 19-4-2011 08:59 PM

Reply 45# ixora05

tiba2 aku rasa syahdu baca posting ni. aku hrp dpt jejakkan kaki ke sini dan melawat makan nabi muhammad s.a.w. thanks for sharing {:1_132:}

ixora05 Publish time 20-4-2011 08:20 PM

Replyixora05

tiba2 aku rasa syahdu baca posting ni. aku hrp dpt jejakkan kaki ke sini dan mela ...
cmf_fatt Post at 19-4-2011 20:59 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

insylh fatt aku doakn ko smp suatu hri nti. oklatu dh ada pn dlm plan ko thun ni...{:1_132:}
aku pn tringin sgt2. aku pn trhru la plk bl bca balik post aku tu:sweat3:

tripple_M Publish time 27-4-2011 12:56 AM

Post Last Edit by tripple_M at 27-4-2011 00:58

asslamualaikum wahai sahabatku,
alhmdulilah..kalian semua brhajat nk pi umrah..
insyalah..moga2 trcapai hajat kalian.
alhmdulilah aku telah pon mnjejakkn kaki bt kli ptamanya di tanah suci..
bulan lpas..pasang nawaituh tuh..insyalah.berkat kesabaran kalian Allah akn mjmput kalian ke rumahNya..
subhanallah..mmg hebat spnjng berada disana..

join la thread nie dbwah..sekian

http://mforum1.cari.com.my/viewt ... tra=page%3D1&page=1

safamm Publish time 18-1-2013 11:18 AM

salam..aku nk naikkan balik thread ni sempena AA dh buat penerbangan terus ke jeddah..

so skrg ni ada promo ..aku tgk tiket pergi balik leh dpt dlm RM900 jek..

so cmne yek klu nk buat umrah sendiri?

camne nk apply visa umrah? senang ke?

sapa ada kontak muttawatif kat sana yg leh tolong2 carikan penginapan/transport?

thanks

miss_chalk Publish time 18-1-2013 11:33 AM

safamm posted on 18-1-2013 11:18 AM static/image/common/back.gif
salam..aku nk naikkan balik thread ni sempena AA dh buat penerbangan terus ke jeddah..

so skrg ni ...

salam...
sy pun br perasan AA dh ada flight ke Jeddah.. sblm ni flight AA diaorg guna charter utk haji je...
ms promo br ni dok survey tempat lain.. xperasan pun..
Ya Allah rindu nya mekah n madinah...
teringin nk pegi lagi ke sana... klu nk pegi kena cr mahram la... hhuhuhuu...
dulu pegi pun i tumpang mahram org...
Pages: 1 2 [3]
View full version: UMRAH - kaedah backpacking, boleh ke?