suree_aa Publish time 30-4-2010 10:40 AM

rasanya sama mcm dulu...tp dh ade logo halal kat kotak kalau xsalah...n dh dpt pengeahan halal dari jakim...

alyaaatikah Publish time 30-4-2010 12:40 PM

Dulu sy ada guna hazeline snow dekat 3 tahun. Ada perubahan tapi x banyak. Maybe dah lali dgn kulit muka sy kot. Now dh tukar.

alyaaatikah Publish time 30-4-2010 12:44 PM

memang nostalgia betul hazeline snow ni...teringat masa gi sekolah...

naik basikal..so tangan pun ...
my^fluffy Post at 12-6-2008 17:09 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

Dulu bila ada sukan kat sekolah, mesti pakai hazeline snow ni sebelum start sukan. Kre ok juga la time tu.

alyaaatikah Publish time 30-4-2010 12:48 PM

ada sorang makcik nih, dia jadi babysitter, pastu dia ckp dia sapu hazeline snow kat baby yg dia jag ...
farlis Post at 27-8-2007 12:48 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

ada gak kes mcm ni ? dasyat gak mak cik tu eh..

medd Publish time 1-5-2010 04:32 PM

jiran umah aku bbsitter..dulu dia ceta ari2 tempek hs kt muka bb boy ni nk bagi cerah coz mak bb 2 yg suruh.. mak+pak bb 2 jnis kulit gelap. mamak kot..
smpai la bb 2 besar umur dlm 3 4 taun cam 2 la dia pakai.. skg ni dah tadika. mmg cerah ler kulitnya x ikut cm parents dia..hehhe. taun lepas adik dia bb girl lahir, antar kt jiran aku gk..tp jiran aku x pakaikan hs, kulit jnis elejik.. skg umur bb girl 2 dh setaun tp kulit gelap x cm abg dia hehe
agaknya mmg berkesan kot hs ni nk putihkan kulit..nak try jugak laa..
oh ya baru ingat, my sis dulu mmg pakai hs..n antara kami adik bradik mmg dia laa yg paling cerah.. jeles aku....

sshi Publish time 2-5-2010 02:31 PM

kalau pakai HS ni utk cerahkan parut hitam boleh ke? mcm nak cuba la

cmf_namo Publish time 2-5-2010 07:11 PM

dulu mc kecik pakai..yela..mcm korang cite la..ada lemak babi la...org kt guna uri la..lps tu lenyapla..jenama ni...2 thn lps..sy jumpa blk..kat kedai kat rumah ni..ms tu tgh kering nak beli..loreal..ke olay ke...try je la..HS ni..skali hasil dia superb...dah la jauh lebih murah...biasa la..manusia..walau brg tu baik mcmana pun tetap nak yg branded jugak...sy tuka pakai loreal...nyesal plak beli...nak tgu hbs je ni...nak beli HS plak...bila sy pakai..sy rs kulit sy bestla...tryla...

suree_aa Publish time 3-5-2010 08:40 AM

Reply 126# sshi

try ler baru tau blh ke x..hehehe...kat guardian baru 11 hengget lebih utk 50g, yg hijau nye, yg kuning 6 hengget lebih je....:D

sshi Publish time 3-5-2010 01:25 PM

mana lagi ok ya? kuning ke hijau? sbb saya tak pernah pakai HSni huhu.
apa beza keduanya tu?

suree_aa Publish time 3-5-2010 06:50 PM

Reply 129# sshi

ntah suree pun xpenah pakai lg....tp yg hijau utk whitening/lightening...yg kuning biasa je...tp kulit oily ramai review yg kuning best....ntahler...

rosymeen Publish time 5-5-2010 04:59 PM

Ermm baru guna yg warna kuning (Hazeline Snow) tyme ada promotion kat Guardian,yg besar tu RM9.50 je.. I dah try dlm dua minggu..tp tak guna kat muka..sbb tak suka muka putih sbb produk kecantikan..nature is better..

I try tnya pharmacist dkat gurdian tu..dia ckp kat body pun boleh apply..so i try guna utk celah2 yang hitam kat body ni.. :$ bru je guna 2minggu ni,skrg yg hitam2 dah jd merah2..Hazeline Snow nie memang bagus la utk nak putih...yang best tak berminyak n cepat absorbed..!tp i think dia ikot kulit jugak..sbb ada my friend yang guna..muka dia jd bintik2 lepas guna Hazeline Snow nie..

nor5014 Publish time 9-7-2010 04:22 PM

Hidup lagi thread yg aku bukak 3 tahun lepas ni rupanya. Lama dah tak menjengah.

Pun lama gak aku tak pakai HS sbb gatai dok tokar ke brand lain. Pas ni nak start pakai balik la.

mazneeda Publish time 9-7-2010 04:27 PM

i pakai HS white & natural...kulit rasa lembut sgt mcm kulit baby...:$

cutieslilies Publish time 9-7-2010 05:10 PM

petua mak aku n belah laki (cina)

HS nie anak aku baby 2 hari aku dah sapu HS. leh ilangkan ruam2 atau bintik2 merah kat baby.. kenkadang merah pasal air susu org kata.. tapi mmg aku pakailaa untuk dua2 anak aku baik boy or girl...

alhamdulilah.. berkesan...

adik aku nyer anak yang ala2 rajkapoor pun now cerah dah..pasal dia dok lulur anak dia ngan HS nie dr umur dua hari sampai laaa nie...

tapi untuk aku... cannot go... abes jerawat...

liyana_nahar Publish time 13-7-2010 03:41 PM

baru beli yg hijau... emm tapi lom try kat muka lg...:P nak abiskan yg lama dulu....:$

liyana_nahar Publish time 15-7-2010 07:50 PM

baru beli yg hijau... emm tapi lom try kat muka lg... nak abiskan yg lama dulu....
liyana_nahar Post at 13-7-2010 03:41 PM http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

dah guna dah... mmg memuaskan.:loveliness:.. baru sehari pakai dah leh nampak kesan... jerawat kecik2 dah beransur hilang.:$... emm muka pun tak berminyak.. mmg best la...

zappel Publish time 18-7-2010 12:09 AM

teringt kisah zaman muda kalo bau hazeline ni

hasyahana Publish time 19-7-2010 11:02 AM

Saya pakai HS ni sejak remaja lagi belasan tahun lagi..now dah hujung2 30 an..memang tak boleh tukar jenama lain...bila tukar..memang tak sesuai je rasa...berminyak ler...mak selalu cakap dulu2 nenek selalu kata kulit nenek cantik pasal pakai HS ler....

radha Publish time 20-7-2010 02:12 PM

Reply 12# farlis

Setahu saya hazeline snow sgt bagus disapu kalau baby dpt ruam tp saya tak pernah apply kat muka baby la.. takut pulak.. Setakat sapu kat tpt ruam tu je la..

puteri_has Publish time 20-7-2010 02:54 PM

ada lagi ke produk ni . Suka dgn baunya
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13
View full version: Hazeline Snow