nazurah Publish time 18-12-2009 03:13 PM

katam pun aku baca thread ni... mmg seriau arr citer PB, lowman dgn DG...

Co aku keje ni terbabit dlm pembinaan KLIA tu malah masa bid tender pun aku terbabit sama sampai kena tido kat opis... tapi engineer2 aku takde plak citer kisah2 seram yang terjadi sepanjang tempoh dorang berkampung kat situ... concorde inn tu pun dah jadi rumah dorang...

tp aku ada baca kat buku pelancaran KLIA dulu yg pokok2 tu mmg sengaja dikekalkan identiti KLIA la konon forest in the airport vice versa.. aku ada buku tu kat opis nnt senang2 aku selak kot2 ada pic pokok besau tu...

mata_bulat Publish time 18-12-2009 07:10 PM

Bukan kat klia jer ada kat kuartes klia tu pun ada gak..........tempat diaorg dulu kan lepas tu di buat kuartes..........teman bernasib baik jugalah bila dah nak pindah baru jiran kat bawah rumah teman tu cerita selalu kena ganggu.

Sebelum ni teman terasa gak ler duduk rumah tu mcm bau2 something tapi teman buat tak tahu jer ada kala mcm benda berbunyi teman ingat mesti burung kut duduk dalam tempat tu.

Laki teman lak kerja jauh masa tu berulang sekali sekala teman gan anak2 teman jerlah duduk rumah.........tapi baru2 ni jiran sebelah teman dok cerita ada gangguan.....lastnya teman dapat tahu yang ganggu tu polong.......ustaz yang dok ubat tu kata polong ni jenis yang berkeliaran kat sini:kant:kalau ler teman tahu dari dulu rasanya teman dah cabut ikut laki teman gak ler;P

Kat klia tu memang mcm2 ada......kat pejabat kerjaaan sana pun depa bukan berani sangat duduk seseorang malam2 nak gi bilik air pun takut ;P    merata benda tu ada.

mega_zord Publish time 18-12-2009 11:25 PM

bln dpn aku free,aku nak try p buat kemah tido tp tmn tu nak tgk btui ka apa yg hampa crita ni..
gergasi Post at 16-11-2009 00:50 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

gergasi...kau tidur kat situ semua jin makhluk halus pakat lari ...pakai avatar tu manusia waras pun lari jugak!! ;P

princebrunei Publish time 21-12-2009 11:09 AM

Xde story baru ke.. :D

nazurah Publish time 21-12-2009 08:35 PM

aku dah selak buku the making of KLIA... takde plak jumpa pokok besar...
tp adalah kawasan yang berhutan kat situ...

anne83 Publish time 4-1-2010 03:41 PM

wow.. mcm2 kes..... after all. yg LCCT patung tu yg serem banget utk i... luckily no unpleasant photos appear here... kalo tak, mau tak tido aku malam ni.... yg aku pernah dgr ttg KLIA, katanya ade pekerja2 yg mati tertimbuh masuk lubang, lubang cerucuk ke hape... pastu terus di curah simen... maka terkambusla mayat dibawah mcm tu saje...

LeyyaHanna Publish time 5-1-2010 11:29 AM

Memang dengar cerita pasal taman dalam airport tu sebab ada kakak kat sini cerita..before dia bekerja di airport and she knows about the stories..

LeyyaHanna Publish time 5-1-2010 11:30 AM

tapi tempat yang kena seal tu..bila malam..diorang turunkan tirai..so tak dapat nak tgk lah....

anne83 Publish time 5-1-2010 12:42 PM

citerla lg leyya.. ape yg u dgr... sonok gak layan thread nih....

LeyyaHanna Publish time 5-1-2010 02:12 PM

kakak tu cerita.. memang diorang banyak dengar cerita pasal kat airport tu... memang wwalaupun airport tu dikunjungi ramai..tapi memang still boleh rasa kesunyian dan keheningannya expecially kat tempat international...

tempat yang kena seal tu..kalau siang..diorang bukak tiraitapi bila malam...dalam senja tu...tirai tu dah start dilabuhkan..so orang tak boleh nak tgk apa yang terjadi dalam tu.... tapimemang macam tak masuk akal lah kan..dalam kawasan airport...ada hutan camtu kan..gelap ajer....

mrs_jebot Publish time 6-1-2010 12:11 AM

ada gak benang psl ni ek..aku keje epot gak even mlm ni aku patut keje tp mc coz migrain..mmg mcm2 citer r kat sini..xperien aku plak2 mgu lps kot buat pertama kali stlh dkt 7-8 thn kejekn kacau

ms tu keje mlm r, time aku take a nap,da terlena da pon tetiba rs katil aku tdo begegar, aku celik mata xde pape aku pejam r blk lgpon tiap kali aku tido mmg aku akan buka surah yassin kat hp..

Pas tu dlm kul 5 pg aku bgn take turn jg sistem psl teammate aku plak nak rest, ms tu sah2 xde org psl kwn aku da msk resteoom tetiba aku dgr suara org mengerang,mmg jelas tp bl aku carik2 xde sesapa plak.time tu opis kitorang tgh renovate so agaknya depa xde port so kacau org la..aku stakat dgr2 bley r wat bodo lg,jgn timbul dpn mataaku sdh ler..sok mlm aku keje harap2 xde pape..seram plak bc citer2 kt sini

lampu_liplap Publish time 6-1-2010 09:52 AM

Salam semua dan selamat tahun baru

Ni cerita yg aku baru dpt late last week.Minggu lepas aku pg shopping kat kawasan airside lah.Teringin gak nk tgk tempat yg diaorg baru bukak tu, "Jungle Walk".Jungle Walk tu adalah kawasan bulatan kat tgh2 terminal utk international flight.Ok lar tempat tu, tak byk mana pun pokok2 dia.Cuma member yang ikut sama dgn aku tu cerita, masa tempat tu diaorg dlm proses nak bukak, mmg lah ada geng2 dia yg keje malam terdgr suara pompuan nyanyi2, and nampak lah cam susuk tubuh pompuan kat area tu masa malam.

So, kalo rasa2 lemah semangat, aku suggest cuba lah mengelak dari masuk kawasan nie... mmg ada sikit aura2 seram kat situ....:L

mrs_jebot Publish time 6-1-2010 11:42 AM

kakak tu cerita.. memang diorang banyak dengar cerita pasal kat airport tu... memang wwalaupun airport tu dikunjungi ramai..tapi memang still boleh rasa kesunyian dan keheningannya expecially kat temp ...
LeyyaHanna Post at 5-1-2010 14:12 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

mmg kat sat tu sunyi coz biasa pas kul 3 camtuh xde kapal sgt pon..dah tu kdi2 pon kul 1 camtu dah tutup kec ada la 2-3 cafe yg buka..tingat xperien member aku 5-6 tahun lepas. dia keje dept acc utk kedai duty free..opis dia kt atas gate C21, keje dia kira & record total sale for the day so mlm tu nak jd citer dia kena keja sorang coz partner dia cuti, xde org cover..da setel kira2 duit & wat report sumer dia pon standby r nak tdo .(nama dia za)..x lm lps dia lelap tu tetiba dgr suara panggil - 'za..oh za..' dia punya la cuak..dah sah2 dia sorg jer dlm opis tu, so dia senyap jer la di balik selimut..lm gak sore tu dok panggil2 dia last2 dia dgr sore tu ckp 'tido ker..xper lah bye..''..xtdo dia dlm opis tu,trus g surau coz kdg2 ada gak makcik cleaner tdo kt surau tu.. aku dgr dia citer pon meremang..apa taknye siap tau nama tuh..agaknya dah mmg port dia kot opis tu, hari2 org yg sama keje spi tau nama kwn tu..

bukanomi Publish time 6-1-2010 03:05 PM

286# anne83

horor siot...........:funk:

milli_mind Publish time 7-1-2010 10:48 AM

citer la lagi....

mlm td dr pkl 1.30pagi baca... seram

milli_mind Publish time 7-1-2010 10:50 AM

masa kt aeroline tu tak perasan apa2 pulak... rasa biasa je....

maybe sebab ramai orang kowt...

zull4rs Publish time 7-1-2010 12:20 PM

Aku banyak kali gak tido kat LCCT, alhamdulillah xde apa2 yg ganggu...

arishan24 Publish time 13-1-2010 01:38 PM

aku dulu pun keje airport..selalu gak la time keje malam tido kat surau depan imigresen departure international tu..mmg ramai yang kena tindih la bisik kat telinga la...

asamfy87 Publish time 30-3-2010 04:22 PM

209# digitalgunner

scary oh bace cite ni..aku dah la selalu blk umah(kedah) naek airasia..

rafudhefu Publish time 1-4-2010 11:40 AM

15# lows^man^lyrics Isk, seram jgk nih..dah mati pun leh plak nk request wain...:L
Pages: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24
View full version: Misteri Kuala Lumpur International Airport (KLIA)