biskut_milo Publish time 26-4-2010 01:38 PM

Hadi1978 i really respect kat u sbb take the trouble to blaja bout all this.{:1_132:}

hadi1978 Publish time 28-4-2010 08:08 AM

Reply 281# biskut_milo
Terima kasih

puanlina Publish time 6-5-2010 11:14 AM

maaf ya mengganggu...

saya ada post kat kat ruangan jual beli barang utk dptkan beberapa susu formula dengan harga yang agak rendah berbanding dengan harga kedai...

kalau ada yang berminat contact saya ya...

(susu yang saya ada :
1. anmum utk langkah 1 dan 2
2. enfalac a+ (0 - 12 bulan)
3. pediasure dan isomil (1 thn - 10 thn)

tima kasih...

Ilman7 Publish time 6-5-2010 11:39 AM

Salam & hi sume...my baby skrg 8 bulan and dari dlm pantang dah minum similac advance..tapi since last 2-3 months similac dah kuarkan enhance formula yg ada GOS&FOS tu so bile beli yg tu my baby susah sgt2 nak minum susu smpi dia tutup2 mulut x nak susu...cian coz cam paksa dia lak..so me n hubby kena la cari yg packing lama tu n baru dia ok nak susu..tapi skrg stok yg packing lama tu dah xde n susah sgt2 nak jmpe..sume packing baru yg enhance formula tu..fyi sepanjang dia minum similac ni alhamdulillah mmg jarang n susah sakit..penah call Abbot tuk tnye pasal stok lama ni tapi dorg ckp dah stop production yg tu...huhu

so skrg ni i tgh pening nak tukar susu ape yg ok...in my opinion either enfalac/enfapro, or snow..tapi snow lagi murah kan...hehe..tapi snow ni ok ke? and how about enfapro? huhu..pening2..hope ada yg bleh assist..TQVM in advance~

puanlina Publish time 6-5-2010 12:01 PM

basically kalau enfalac a+ tu untuk baby 0 - 12 bulan...
enfapro a+ tu utk baby 6 - 12 bulan..

asasnya sama tapi enfapro tu sesuai utk baby yang memilih makanan..
tp kalau anak kita ok, bolh je continue enfalac a+ tu sehingga umur dia nak masuk 1 thn...

tq,

Ilman7 Publish time 6-5-2010 12:11 PM

tqvm puanlina...my baby leh dikategorikan sbgai memilih makanan la gak..coz nestum pon nak yg ikut selera dia je..rasa lain sikit mula la x nak...camtu gak ngan susu...actually similac pon recently dia dah cam x suka...enfapro ni sedap x? coz i tgk my baby ni cam memilih nak yg sedap je...

s2m3r Publish time 6-5-2010 12:23 PM

Rupa2nya susu yang aku bagi tu dah x elok le, patut ler dia xnak minum. Kat rumah nenek dia, elok je ...
hadi1978 Post at 26-4-2010 08:33 AM http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

rasanya lepas bukak tahan sebulan....walaupun tarikh tamat tempoh guna dia lama..tapi sebaiknya lepas sebulan dibuka..mmg dah tak elok......tu org kata......tapi tgk gak condition susu cam mana......

anyway....congrats and tabik spring kat u..sbb rajin belajar pasal penyusuan anak...

puanlina Publish time 6-5-2010 12:44 PM

tqvm puanlina...my baby leh dikategorikan sbgai memilih makanan la gak..coz nestum pon nak yg ikut s ...
Ilman7 Post at 6-5-2010 12:11 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

hmm.. tak pandai ler nak kata rasa dia sedap ke tak.. sebab my baby dulu dia minum enfalac... bab2 makan dia ok, not picky eater....

reyokrepang Publish time 6-5-2010 02:06 PM

enfapro tu lgi murah ke?
puan lina check ur pm..

puanlina Publish time 6-5-2010 03:32 PM

enfapro tu murah sikit pada enfalac... kalau kat kedai beza dlm rm4-5..
maknanya kalau enfalac 650g tu harga di RM59, enfapro tu harga dia RM55..

buat masa ni, enfapro belum ada stok...

Ilman7 Publish time 11-5-2010 03:32 PM

my baby dah try enfapro last friday smpi sunday morning tapi dia tak suka siap tutup2 mulut lagi..huhu..then we decided beli anmum infacare step 2 pastu balik trus bagi n yg bestnye my baby suka sgt..and x tutup2 mulut dah... :)
alhamdulillah at last jmpe gak susu yg dia suka..yeay~

puanlina Publish time 12-5-2010 02:10 PM

my baby dah try enfapro last friday smpi sunday morning tapi dia tak suka siap tutup2 mulut lagi..hu ...
Ilman7 Post at 11-5-2010 15:32 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

kalau nak beli dengan harga yang murah sikit... contact ler ye..
jimat dlm rm20++ (tp jual secara pukal i.e 12 kotak @ 200 gm = 2.4 kilo)

alysa79 Publish time 15-5-2010 12:30 PM

salam nak tanya.. kat sini ada x baby yg minum susu promil product dr wyeth... ok x..???

bb Alys premature.. sejak klua dr NICU dier BF + FM

1st susu.. Similac neosure EyeQ..
lepas 2 bulan.. tukar kepada...

2nd Anmum Essential step 1... masuk step ke dua.. ruam2 keping mula naik.. nampak mcm x sesuai... tukar kepada Enfa.. dier suka.. tapi berak ada sembelit lak huhuhu..

3rd susu try dumex...nampak digestion ok.. tp ruam naik balik.. huhuhu nieh nak try promil... ada sesiapa yg bg bb promil kat sini.. ok x...???

klo sesiapa ada suggest bg susu soya.. isomil ke apa.. soryy bb Alys x nak minum.. dier duk lueh2kannya...

yayaji Publish time 17-5-2010 04:08 PM

my doter since birth minum enfalac, so far so good, passing bowels OK, ruam pun tak ade. Skrg ni bila tgk abg-abg sepupu dia makan ke minum ke, mulut dah ngok-ngek....dah boleh bagi soft food ekk? any suggestion ?

pizza_ikan Publish time 19-5-2010 07:12 PM

my son fully BF for 15 month. Means, dah 3 bulan campur susu.. so far aku bagi BIOLAC @ BIOMIL... alhamdulillah, dia minum selera je...

but, tiba2 minggu ni bila dia solid minum FM (sebab aku tinggalkan dia kat kg), nenek dia claim susu tak sesuai... dia kata anak poo poo 2-3 kali sehari, mcm ada lendir2 sket.. then, terus keluar teori... agaknya sebab tu la badan aku ni kenit je...

apa pandangan mommies? aku konfius la pulak...
selama ni, nanny dia tak penah pulak komplen pasal poo poo anak aku. seingat aku, anak aku ni mmg jenis lawas sejak lahir lagi... lepas makan/ BF, mesti berak nya... 2-3 kali tu biasa la. badan dia mmg tak kejap & tembam mcm baby yg fully FM, but still normal growth. Kalo compare ngan budak umur 2-3 tahun kat umah caregiver dia, mmg dia nampak besar..

adakah benda ni sbb dia fully FM minggu ni?
atau.. nenek dia compare ngan cucu lain yg fully FM?
atau.. normal je sebenarnya?
atau.. mmg susu tak sesuai...

ashleya Publish time 23-5-2010 11:55 PM

pizza ikan,hehe.biarla nanny die nak ckp ape.asal berak tak sembelit,ok la tu..org tua ni bkn berpengetahuan sgt..
kita tak le la expect baby ikut kita..2-3 kali berak,pas mkn berak,lawas..ada masa2,tak berak gak sehari.kalu poo poo berlendir tu,rasenya normal..kalu berdarah tu da kira topik lain la
setahu I,lain susu,lain cara penghadaman nye.setengah susu,tahi akan kuning.ada susu taik akan gelap ijau.somemore,baby da 15bln.da makan macam2..

susu tak sesuai,le sbbkan baby sembelit atau cirit,kalu 8-10x berak dlm sehari,barulah kategori cirit.setakat 2-3 kali,normal la tu..tak caya ty doc.hehehe

mummychiaz Publish time 26-5-2010 09:28 AM

aku tgh dok pikiaq nk bg susu apa kt anak aku yg bakal lahir tk lama lagik ni..frisolac ok tk??? nk bg mamex tp mcm mahal gak kan.400g dalam rm34. frisolac aku tgk 400g dlm rm28..ni kedai sinsei yg aku selalu beli..mmg murah kt situ..

ashleya Publish time 28-5-2010 01:34 PM

Post Last Edit by ashleya at 28-5-2010 13:36

kedai sei sei mmg murah sket..saya pun beli susu kat kedai sei sei.tapi,anak saya da setahun.

ni trus2 nak bg anak susu formula ke lahir? try bagi susu ibu la dulu. banyak khasiatnye. bagi stabil sket perut baby. susuibu mudah hadam..

tapi,kalu da plan nak mix dgn fm,apa2 pun susu ok,asalkan bb tak sembelit atau cirit atau muntah2 atau ruam2.
susu formula berbeza kandungan nutrien dan vitamin. tgk kesesuaian dan penerimaan baby la..lain baby lain.ada yang jenis belasah je smpi gemuk..tak der masalah penghadaman atau kembung.
ada setengah baby,tak le serap zat besi lebih,tu yang wat sembelit. dan sebagainye..
try and error. nasib2 gak..

mummychiaz Publish time 31-5-2010 05:06 PM

Reply 298# ashleya

tu lah..pikir2 baik bg BF dulu lah..after that baru campur2..hopefully baby kali ni ok lah and jenis tk kisah sgt..sbb abg nya dulu mmg memilih asyik n kmenetek jer..susu formula langsung tk nak..aduh nk train rasa pening je..masa tu dh la tgh pantang..badan masih penat..anak lak nk menetek je..kuat susu..kasi FM tk nak..lepas 3 bln baru dia accept FM..huhu..hopefully dan doa harap 2nd baby ni for both FM and BF will be fine to him..insyaAllah..

hiriko Publish time 7-6-2010 03:22 PM

i bagi my son ANMUM..
since dia lahir sampai la sekarang...
sekarang ni minum...
ANMUM Step 3 (1 - 3 tahun)..
so far alhamdullillah takde masalah aper...
po po pun ok...

tapi pada i la kan..
juz nak bg pendapat...
tak semesti nyer susu murah takde khasiat..
bergantung kepada bb tu sendri..
if dia sesuai ngan sesustu susu tu..
keep on it..
tak perlu nak tukar juz b'coz tgk anak org lain minum susu mahal...
dan tak semestinya.. minum susu mahal otak+ perkemabangan bb akan bertambah pintar...
if genetic kiter bagus..
the son or the daughter will follow...
best e.g Tun Mahathir..
zaman2 dulu mana ader jenama susu yang pelbagai nie..
but he became so genius.. (tak tercapai dek akal ku)...
hehehehe...

if ader yang terasa..
i minta maaf ..
takde niat nak buat sesiapa kecil hati..
juz my 2 cent..
Pages: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24
View full version: Susu formula yang diguna