ella. Publish time 31-7-2011 04:17 PM

nak tumpang tanyer..iols baru nak cube bg susu s26 gold kat my baby...now dier baru sebulan 1/2...su ...
hunny_bunny Post at 30-7-2011 18:22 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

campur camana? :o

ella. Publish time 31-7-2011 04:18 PM

ada sape2 penah guna nan HA1? camana compare ngan enfalac HA? :o

ella. Publish time 31-7-2011 04:20 PM

me...bagi enfalac a+ pastu lately nie anis asyik sembelit jek...nangis nak membuang sian sungguh...i ...
wnazzee Post at 19-7-2011 12:38 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

tak try bawak jumpa paed kot2 ada allergic? :o

hunny_bunny Publish time 1-8-2011 12:18 AM

Reply 541# ella.

campurlaa...bukan campur susu badan sebotol dgn susu formula....iols igt nak bg susu formula bila susu badan xcukup je...so selagi cukup iols nak bg susu badan sampai my doter reach 6 month or my susu leh tampung keperluan dier selagi boleh...
refer to my sis punyer experience...anak2 dier sume dier bg susu badan sampai laa anak2 dier sendiri benti...dan hasilnyer??..anak2 dier lebih bijak berbanding budak2 yg minum susu formula...lebih senang di ajar dan sedikit lembut...lembut maksudnyer xkeras ati atau degil....hmm sonoknyer kalo iols pun leh susu kan my doter cam my sis...tp susah sket sebab iols kijer..my sis lak housewife...so teda mslh utk dier kan...

adekjeli Publish time 1-8-2011 02:35 PM

Reply 544# hunny_bunny

xsusah la hunnny...hunny pump la mase kat opis...still dpt bg susu ibu kat bb.. :D

zasssssss Publish time 1-8-2011 04:51 PM

nak tumpang tanyer..iols baru nak cube bg susu s26 gold kat my baby...now dier baru sebulan 1/2...su ...
hunny_bunny Post at 30-7-2011 18:22 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

tgk pada bab gak hunny...cam bb aku time aku keje minum FM...bila aku balik keje je dia BF..takat ni ok jer takde lak dia rejek susu aku.....

hunny_bunny Publish time 1-8-2011 09:42 PM

Reply 545# adekjeli

mmg bercadang nak breast pump kat opis....takot xcukup...sebab my doter x direct bf dr my nipple...dier pakai botol...dier xmo kalo direct bf from my nipple....xtaula nape...sebab tu iols risau xcukup...sebab ade yg ckp kalo pump susu cepat kering...sedihnyer nak berpisah susu dgn baby...ade mcm 1 perasaan kat ati ni...tp xtau ape...:'(

adekjeli Publish time 2-8-2011 11:16 AM

Reply 547# hunny_bunny

ooo ye ke? bb saye plak kalo yg di pump die xsuke....lbh suke direct...yg saye duk pump2...kebykan ye buang gitu je...mmg die xkan isap....tp kalo 4mula ok plak dlm botol...huhu

yussya Publish time 12-8-2011 12:30 PM

sape kat cni anak dia minum frisolac gold??comp dutch lady..baru ke lama tatau lak..katenye dirumus khas utk usus so baby sng berak..tp sbb saya campur2bf n fm taktau kberkesanannya..sapa anak dia minum mohon share ye..

ask_2207 Publish time 12-8-2011 01:56 PM

Baby sarah dah mula minum FM skang (baru masuk setahun umur).

Mula skali formula yg baby minum ialah susu kambing karihome stage 1. Ini pun sbb da emergency, beli mana yg ada.

Pastu lepas abis susu tu (lama gak nak abis satu tin kecik tu, 4-5 bulan, sbb utk top up BM kalau sarah balik lambat).

Tp sbb agak mahal, so sarah try usha susu lain, naik pening gak nak pilih! Macam2 ada! So gamble je amik nan pro 2 sbb kawan kata rasa mcm susu ibu, so sarah beli lah. Baby sarah ON aje, tak kisah. Tp kurang suka susu ni, cepat basi mungkin sbb ada bifidus tu. Baby sarah ni bukan jenis minum glug glug glug terus abis sebotol. Buat 3 oz pun dia minum sikit2, so kalau dah lebih sejam tu, mula lah dah berkeladak nak basi.

So sarah usha susu lain pulak, susu enfa warna pink (6 - 18 bulan kot). Alhamdulillah, baby ON aje. Nampak ok susu ni, kalau biar pun, masih ok, tak de nak basi. Baby pun sedut je ;P

Alhamdulillah, baby poopoo mcm biasa, tapi baunye :funk:...ya tuhan..mcm poopoo org dewasa, lain betul baunye compare dgn masa dia fully on BM.

Takut jugak dok asik tukar2 susu tak rasi dgn baby, rashes ke, muntah ke, sembelit/cirit tu tp Alhamdulillah takde. Baby pun selamba je sedut walaupun siang susu nan, mlm susu enfa and direct BF.

Sarah ni pulak mmg pantang tgk iklan or dgr suggestion org, cepat je nak try susu itu ini :$

ask_2207 Publish time 12-8-2011 01:59 PM

Reply 548# adekjeli

Ish sayangnya!! Simpan lah, boleh bagi kat baby lain. I dont mind kalau ada org nak supply BM for my baby, boleh jadi anak susuan.

kodokpisang Publish time 15-8-2011 03:00 PM

Reply 547# hunny_bunny
sebab ade yg ckp kalo pump susu cepat kering
Professor mana yg ckp klu pam susu cpt kering? Nk kena :bruce3:ni..
Sis, u jgn mengalah b4 try. Mindset takut susu xckp tu buang jauh2, jgn fikir lg.
Skang ni niat u nk BF anak smpai anak rejek mcm sis u tu dh ok dh.
Cuma dh start usaha ke belum? :o
Saya pon working mom dan tekad utk fully BF anak smpai 6bulan (masa ni pon perasaan saya mcm sis juga, sbb xtau yg akan dtg ckp ke x), tp sbb tekad pny pasal, kena la usaha mcm mn sekali pon utk ckpkan bekalan anak di pengasuh iaitu pam di ofis dan juga di rumah. InsyaAllah, klu working mom yg lain leh buat, sy yakin sis pon leh buat. Thumbs up utk sis sbb 1 step ahead dr ur sis sbb bekorban tenaga dan masa during ofis hour utk pam. Jgn beli FM dl, BF k..doa byk2 kt Allah moga niat dan urusan kita utk BF anak sepenuhnya hingga 6bulan pertama dan meneruskan hingga 2thn dipermudahkan..aminn....

U can do it!

MMISS Publish time 16-8-2011 02:15 PM

anak aku minum lactogen jer.......
zasssssss Post at 26-7-2011 11:51 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

anak aku 3 1/2 yrs minum dumex dugro jek. masa mula2 lahir nak bfeed tapi sedikit kesilapan terus tak dapat. kasik anmum yg dapat free tapi tak sesuai. tukar lactogen pong tak rasi lastly dugro yg dia suka. dah tu perisa asli jek..

walaupun ada org ckp susu mahal anak tak mudah sakit aku kureng percaya. anak aku demam 1 thn sekali jek kot. selesema adalah 2-3x sethn. bijak ckp sampai org ingat dah 5 thn. skrg anto g kindi lagi petah ckp n nyanyi. rukunegara dah tau separuh

zasssssss Publish time 16-8-2011 03:31 PM

anak aku 3 1/2 yrs minum dumex dugro jek. masa mula2 lahir nak bfeed tapi sedikit kesilapan teru ...
MMISS Post at 16-8-2011 14:15 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

betul tu misss......tak semestinya minum susu mahal anak susah dpt penyakit.....anak2 aku pun alhamdulillah dalam setahun tu adaler sekali 2 demam selsema.....yg selebihnya sihat dan aktif manjang....

kekadang ada setengah ibu2 yg bila nak ajar anak minum formula milk ni depa terus beli susu mahal.....pastu bila anak dah suka ngan susu tu mula terasa kepayahan nak maintain.......almaklum ler susu makin hari rege makin naik..nak2 lg kalau bb tu kuat nyusu...sebulan 3-4 tin yg beso tu pun tak cukup...mula merungut....aku ckp ni dari pengalaman aku melihat kengkawan atau sedara mara....

MMISS Publish time 19-8-2011 09:21 AM

Reply 554# zasssssss

aku setuju apa yg ko ckp tu. dah termula ajar tak bleh wat apa. mujur jugak aku tak ajo susu mahal kalu idak mmg jenuh tambah financial asik up n down. anak aku skrg dah buat perangai tanak minum susu lagi bila dah sejuk. nak yg suam jek. kalu baru sejam aku rendam air panas kalu idak kena buang. dah membazir kena susu mahal haru jugak kan.

dedaun85 Publish time 19-8-2011 11:19 AM

nak tya la ..susu yg berasaskan soya...brand apa ya?

kodokpisang Publish time 19-8-2011 11:34 AM

nak tya la ..susu yg berasaskan soya...brand apa ya?
dedaun85 Post at 19-8-2011 11:19 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
Isomil..similac pon kan..
yg lain2 xtau

dedaun85 Publish time 22-8-2011 08:10 AM

kodok tahu tak beza susu soya ngan susu lembu ni?mana lagi bgs?

Nurul8001 Publish time 22-8-2011 10:56 AM

Post Last Edit by Nurul8001 at 22-8-2011 10:57

Reply 558# dedaun85

salam, walaupun awak tanya kodok..saya nak jawabkan ye...:$

berdasarkan pengetahuan saya yang tak seberapa..susu lembu lebih baik berbanding soya

saya actually breastfeed anak fully selama 8 bulan..lepas tu, stok menyikit..:'(

so, masa saya nak mula campur susu fm dgn bm, saya dapatkan nasihat paed..

nasihat beliau..guna susu lembu dulu..kalo tak tolerate, baru guna lactose free..
kalau tak ok jugak..baru guna soya punya..

apapun, pendapat ikhlas saya..lebih baik awak tanya pakar dulu..:)

dedaun85 Publish time 22-8-2011 11:56 AM

Reply 559# Nurul8001

tq nurul...
sy mmg nak tahu sgt info ni....skrg my bbaby 8bln mmg fully bf la..
takut gak susu kurg ka apa..konon nak stanby la:)
ooo rupanya susu lembu dulu la baru soya...
bbay nurul ok tak..dia mau ka minum susu fm tu...
daun takut my bbay tak mau pulak..
sebab dah selalu minum ebm kan...
nak try beli tapi tak tau yg mana..
Pages: 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37
View full version: Susu formula yang diguna