purple_orchid Publish time 8-6-2009 09:08 AM

heheheh
aku dulu pun makan MAB
susu byk adelah
alhamdulillah......doc pun heran sbb peod regular and susu byk...
mebi faktor rezeki anak...

yg penting minum air kosong at least 2liter
sbb jamu kan panas skit

[ Last edited bypurple_orchid at 8-6-2009 09:10 ]

hanim406 Publish time 14-8-2009 12:27 PM

dear.. jamu mak dara amatla tak sesuai kalau ko menyusu yang...
BabyFarid Post at 13-2-2009 15:00 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

salam

untuk pengetahuan jamu mak dara blh diambil semasa dlm pantang.hanim sendiri mmg amalkan jamu mak dara semasa dlm pantang sehingga skrg(anak dah 1th 4bln) susu badan dan anak tak ada masalah.

cuma pastikan minum airbanyak2 skrg cuaca tak menentu dan menyebabkan kekurangan air dlm badan,jika amalkan jamu mana2 jika air tak minum akan menjejaskan penghasilan susu dan akan effect kat anak

misy Publish time 14-8-2009 12:50 PM

makan jamu kena minum air banyak...lagi panas jamu tu lagi banyak
ada sekali makan phtonatal tapi kureng minum air, memang baby cirit birit...
nak makan jamu masa bf ada caranya , ni my fren bagi tau, makan jamu selepas BF ( & minum banyak air), supaya by the time next BF tu jamu dah di serap & sebarang menda yg memudaratkan bb dari jamu tutak meresap dlm susu

deba Publish time 16-8-2009 03:00 AM

yep agree...phytonatal kalau amik tak kena gaya baby cirit birit...syian dia.seksa je gayanya nak buang air besar.huhu

strongmommy Publish time 17-8-2009 02:26 PM

dear.. jamu mak dara amatla tak sesuai kalau ko menyusu yang...
BabyFarid Post at 13-2-2009 15:00 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

SAlam..
SAya menyusu badan sepenuhnya..dua orang lagi..
SAya makan jamu mak dara..so far Alhamdulillah..
Mmg susu ok, byk dan badan pun cergas,kulit pun ok...

Azmanja Publish time 27-8-2009 02:16 PM

tp kalau time puasa cam gini mcm mana nak mkn jamu? sbb kena minum air yg byk kan?
xkan xpasal baby lak cirit birit..huh

sapa bole bg panduan mkn jamu time puasa sambil bf?

nabilarini Publish time 1-9-2009 11:28 AM

salam...
nabila pun makan phytonatal NR tu... memang best..lagi2 bleh tersenyum jer dalam tandas..langsung x der masalah sembelit..baby pun ok.. x der cirit-birit... janji minum air banyak... rasanya nak teruskan makan NR lepas ni...

hadi1978 Publish time 14-12-2009 09:41 AM

Hai..
Bini Hadi sekarang tunggu hari nak bersalin. Lepas tengok post kat rumah ni dan rumah2 lain, Hadi amik keputusan guna produk Nona Roguy, tapi x beli set lengkap dia. Hadi beli Phytonatal yang besar dengan Herbanika Akar Kayu yang besar. Kalau yang set ni dia bagi kecik2 je. Harap2 sesuai ler dengan wife dan baby.. x sabar rasanya tunggu baby kuar..tik tok tik tok..rasa lambat masa berjalan..

dalnas Publish time 16-12-2009 02:30 PM

teringin nak makan jamu mak dara...tgh nyusu gak ni...tp bila baca senang nak ngandung mcm kena pk dua kali lak....tak nak ngandung lagi...baru 7 bulan baby..

ura Publish time 31-12-2009 04:45 PM

Salam. Saya pun makan jamu NR. Alhamdulillah. Baby tidak cirit birit. Maknye aje yang tercirit birit masa memula makan sebab over dose ehe. Sekarang amik 2 kapsul jer sehari.

masliana Publish time 17-6-2010 04:59 PM

Kalau makan Phytonatal, bole tak saya makan jamu lepas bersalin yang lain?

ajasu Publish time 21-6-2010 11:20 AM

Masliana, jamu yg lain tuh jamu ape? tgk jugak la reaksi baby
kalau panas, ruam, cirit birit... takut baby x selesa kan..
phytonatal tuh sahaja pun dh bagus, tak pasti la pulak kesan kalau combined lain2
kalau nk mkn jamu lain, lepas abis phytonatal ker?

intandanial Publish time 23-6-2010 10:41 AM

hmm......baca banyak info +ve NR ni....bagus..intan akan amik ni...thanks

Lana@LaraCroft Publish time 13-7-2010 10:53 AM

Kalau makan Phytonatal, bole tak saya makan jamu lepas bersalin yang lain?
masliana Post at 17-6-2010 16:59 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

boleh..cuma habiskan satu persatu dulu..baru disambung ngan mana2 jamu/maajun yang kmu rasa sesuai:loveliness:

sekadar berkongsi - MB jugak selamat ditelan/makan masa BF kerana ia membantu memperbanyakkan susu secara semulajadi..
andaikata BB cirit .. kurang dos...boleh 'up;kan dos dari masa ke semasa ..bergantung kepada keadaan..:D

idaku Publish time 13-7-2010 01:33 PM

Baby dah 8 bln.Badan dah mula rasa sengal2 sbb lama x ambik jamu coz baby ada G6PD.Ingat nak ambik Jamu Mak Dara. Baby G6PD boleh ambik gamaknye?

iceng Publish time 17-7-2010 01:07 AM

baby aku dah 47 hari..aku still makan NR...tapi aku peliklah...tiap2 malam anak aku kembung, sbb bf kan die lepas balik kejelah kan..tu sbb angin dari susu bdn n dr pil NR tu ke? then aku tension tol makan pil NR tu..mmglah senang ke tandas..tapi saket pewot mcm cirit birit..tension jerk aku..now makan gak..ttp cirit birit gak...

Amaryscloset Publish time 9-2-2012 08:24 PM

Salam dear,
Amy masa bersalin anak no2, makan jamu jenama Air Mancur: lepas bersalin yang diberikan oleh makcik bidan yg datang mengurut badan. Amy start makan jamu ni hari ke-20 lepas bersalin sampai empat bulan. Lepas empat bulan, Amy makan Jamu Ratu Dara sampai sekarang. Sampai sekarang Amy masih breastfeeding baby yg skang 9bulan dah. Alhamdulillah, baby takde panas, takde cirit birit. Malah kesihatan baby Amy observe adalah lebih baik n lebih sihat berbanding anak no1 yg tidak makan jamu + breastfeeding. Anak no1 (Amy xmakan jamu), senang jatuh sakit, selalu kembung perut, selalu nangis...payah mau jaga oooo.....
Apa yg ibu makan minum, Akan melalui susu dan terus ke baby. So Jika mummy makan jamu,mkhasiat jamu pun baby Akan terima. Memang first first baby kuat kentut, tapi lama lama dah ok. Kembung perut pun kurang, nyenyak tidur lagi. Jika nak start makan jamu semasa breastfeeding,mulalah dgn dose yg rendah dulu baru increase ke dose yg sepatutnya. Seperti mungkin, seminggu makan jamu 3 x then minggu kedua boleh increase 4x then berikutnya....

littleann Publish time 10-3-2012 12:12 AM

salam semua,
bagi ann, lepas bersalin aritu tak mkn jamu pon sebab takot baby jaundis.. org kata jamu ni kan panas.. so rugi la rasa beli set bersalin amway aritu..huhu , byk yg ann tak guna dlm set tu.. cuma gunakan minyak dia dgn mandian herba je.. yg lain masih cun dlm kotak tak berusik.. moral of the story.. next time kalau bersalin beli mana yg penting je..takyah beli set :)

rasengan Publish time 21-3-2012 02:46 PM

ermmm..aper yang saya tahu semasa bf tak di galakkan ambil jamu..takut ader side effect untuk baby..aper kater tukarkan dengan vitamin...sebenarnya banyak vitamin yang function nyer lebih kurang dengan jamu..contohnya vitamin e..vitamin e nie orang panggil vitamin sexy + makan alfalfa pun insyaallah boleh mengetatkan aper yang longgar. nie salah satu kebaikan vitamin e:

Vitamin-E diperlukan. Vita-E turut dikenali sebagai sex vitamin - meningkatkan rasa keintiman & bertindak sebagai bahan pelincir, selain baik untuk kesihatan jantung & kulit! Selain itu, turut membantu mengelakkan bengkak susu melampau.

Gabungan Alfalfa & Vita-E memang superb untuk buatkan ibu rasa seperti anak dara!

Alfalfa: Mengetatkan faraj, selain rawat keputihan (fungsi macam kacip fatimah).

Vitamin E: Sex vitamin.

sorry jika ayat kat atas terlalu kasar bahasa nyer..

teha86 Publish time 21-3-2012 04:56 PM

anak saya baru 2 bulan....saya guna jamu mak dara n Bf bb..so far takde masalah...malah air susu makin banyak...n baby makin debab....
Pages: 1 [2] 3
View full version: Selamat tak makan jamu2 masa tgh BF?