lesung Publish time 16-4-2009 02:32 PM

aku setuju bangat ngan niceghost2005 ..mak akupun cakap itu..if orang mintak tolong nak berhutang... ko kasi tp samada 1/2 ke suku ke dan anggap la tu sedekah..

then satu lagi pesan mak aku if kasi orang berhutang then depa tanak bayo ke lupa ke aper ke..anggap la kopun ada hutang ngan sesapa yang ko pun lupa ke atau ko ada kealpaan pada sesuatu..

niceghost2005 Publish time 16-4-2009 04:54 PM

Originally posted by lesung at 16-4-2009 14:32 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
aku setuju bangat ngan niceghost2005 ..mak akupun cakap itu..if orang mintak tolong nak berhutang... ko kasi tp samada 1/2 ke suku ke dan anggap la tu sedekah..

then satu lagi pesan mak aku if ...

Itu ler...........PESANAN oghang tuer tuer jangan di luperkan.
Ada paedah nyer.!!!

Satu ari teman kat kantin, ada soghang hamba Allah nie mai.
Dier nak pinjam RM30.
Siap kasi nengok IC nya.................
Janji nak bayor.

Biler teringat akan PESANAN mak, terus teman kasi jer RM30 utk dier sebagai sedeqah.
Ini macam missile anti kereta kebal or kapalterbang..................'FIRE n FORGET';P

ibnur Publish time 16-4-2009 09:22 PM

ni ada cerita ssejarah silam masa sekolah dulu laaa...budak pinjam duit tak bayor.pastu bebudak ramai-ramai pi report kat gurubesar.nasib budak penghutang tu dapat scholarship sekolah, jadi, gurubesar pi potong scholarship dia.

kes ke2 pulak...tak da scholarship.gurubesar pi repor kat bapak dia ...haru-haru.

eastrun Publish time 17-4-2009 09:23 AM

Reply #21 lesung's post

Tapi kalau beribu, aku pun akan marah,ok...hutang budi aku paling benci sekali sebab dengan hutang budilah hidup tu merana dan sering dimanipulasikan dengan mudah semudah mudahnya..Hidup itu penuh dengan rasa bersalah dan bersalahnya.

mom2003 Publish time 17-4-2009 10:50 AM

cara nak elak org hutang boleh bagi? Ada sorang pakcik nih, bila ada orang datang nak pinjam RM, dia pun balas cakap "aku pun sebenarnyaaa, nak jumpa engko.. nak pinjam duit kau. Aku pun ada masalah nih." (Inilah cara pakcik tuh, lebih2 lagi kat orang yg kaki pinjam. Pakcik nih pun bukanlah senang sangat. Kalau ada, dia BAGI SAJA takat dia mampu..)

ctredzuan Publish time 17-4-2009 09:56 PM

saya pun bengang gak org ygberhutang ni, tambah2 lagi kita org berniaga, bukan sikit org hutang, kan.. macam2 alasan, tp nabi bgtau kan.. byk rahmat Allah beri utk org yg memberi hutang

honestly_honey Publish time 13-10-2011 09:37 PM

Waaaaaaaaaaaaa..................................!!!!
aku selalu terkena :vmad3:
org tak bayar hutang balik kat aku.
yg terbaru ni taklah byk adalah dlm rm100++
dah hatiku tak rela biarkan ianya ($$$$$) pergi..................:$:$:L
aku sedarlah aku ni bukan pemurah (bakhil) pun bukan kot.:$:funk:
tp org tu sendiri yg maklumkan nak hutang dan bayar balik....:mad:
sampai sekarg senyap sunyi....:doh3:
nak kata lupa tak....dah msg dah siap kata ok...........{:1_152:}
waaaaaaaaaa....hatiku resahh...:'(

honestly_honey Publish time 13-10-2011 09:44 PM

tu bukan kira lg...kt syarikat lama
gaji utk seminggu dgn ot sebulan
hari cuti krismas pn kene kerja jgak...
tp burn gitu....ingt ballik mmg sakit
tenaga sy ni dkerah-kerah
tp takper kt akhirat nnt bole mintak balik kan
Pages: 1 [2]
View full version: doa utk lembutkan hati @ mengingatkan org yg berhutang..