emy_eternity07 Publish time 26-10-2009 04:25 PM

saya pun baru dpt berita gembira.hamil 5 minggu
dr bagi obimin dan rasanya manis, cuma besar sikit je saiznya.

memandangkan saya ni jenis tak reti minum susu, kawan saya advise minum susu HL. rasa macam makan ice-cream perasa vanila. doktor kawan saya ni kata tak perlu minum susu spt anmum dan sebagainya sebab khasiat susu segar ni lagi baik.

harap2 kandungan saya ni membesar bagai juara.. amin

pulasan Publish time 27-10-2009 02:32 PM

kodok pisang..tahniah..insyaAllah cepatlah jadi ibu

emy..tahniah jugak..pulasan dh terbeli susu anmum tu (hubby yg beli sbnrnya)..lps ni mmg nk minum susu kotak je, senang xyah bancuh...tp susu anmum yg pulasan minum ni ok gak rasanya..xde la meloyakan, klu minum panas3 pastu cicah dgn biskut kering pon sedap gak...:)

obimin mmg mcm gula3 la...dgn rona pink pekat dia tu....

Bimbo Publish time 27-10-2009 08:47 PM

tahniah pada semua yg berjaya conceive..its not easy for some people ..

bim pon tgh pegnen dah masuk 17 weeks..bim smpai skang masih mabuk2..tapi dah kurang berbanding mula2 dulu ..lepas 2 taun kawin baru ada rezki pegnen ..

dah ramai yg jawab kan cara kira umur kandungan bayi..satu lagi web yg bim ske www.babycenter.com

asid folik tu penting utk perkembangan otak bayi..so better jangan skip. kalau minum anmum materna tu 2x sehari,sama mcm asik folik sekali sehari.

ubat2 yg lain tu untuk tenaga dan kesihatan kita..bau pun layan je la.hehe.for our own goods.

emy_eternity07 Publish time 28-10-2009 12:39 PM

btul tu bimbo...kat babycenter ni dia kira melalui 2 date. satu, due date, satu lagi, date period pertama yang last tu..lagipun, dalam web ini siap tunjuk perkembangan baby kita. excited nak tau perkembangan baby..tapi kan orang tua kata tak elok sgt excited awal2 ni..

pulasan Publish time 28-10-2009 01:17 PM

pulasan minum susu tu sekali sehari je. pagi x sempat minum sbb nak rushing pi opis (kluar awal)...dpt minum waktu malam je. pulasan x mabuk sgt, tp klu kena bukan morning sickness tp night sickness. dan skrg susah nk tidur malam pulak. huuu~

pulasan x suka mkn asam or ayam or daging sgt.

afira Publish time 28-10-2009 08:06 PM

fira nye kandungan baru masuk minggu ke 10..mabuk tuh dtg ikut suke ati die heheheh
silap info la..fira minum mamil mama bukan mamil gold..rase die sedap..susu kotak pn minum gak waktu pagi kalau x sempat bancuh..

pulasan Publish time 29-10-2009 08:26 AM

moga kita semua sihat dan baby jugak sihat...

jeriah_md Publish time 30-10-2009 08:11 AM

seronok dengar pasal bakal2 ibu ni... saya rasa takut juga sbb ni first time pregnant...yelah dengar mcm2 citer pasal org preggy dan macam2 pengalaman masa deliver baby tu... :)

pulasan Publish time 3-11-2009 11:57 AM

klu dgr cerita org mmg la banyak...tp bak kata kawan pulasan "apa2 hal kena kluarkan jugak baby tu" doa yg terbaik utk baby dan diri kita la...

vandetta Publish time 3-11-2009 12:14 PM

aku ske tgok web nih pasal complete dia punya info..
http://baby2see.com/development/week16.html

coleslaw8083 Publish time 3-11-2009 02:34 PM

seronoknye dgr cerita sume early pregnancy nie..coles pun br je dapat tahu praegnant 5 weeks camtuh...
tgh mabuk2 dan pening2...dtgnye tak tentu ms...kdg2 mlm kdg2 tgh ari kdg2 pagi...kdg2 leh sampai terjaga dr tidur sbb loya sgt2...
susu plak coles minum enfa mama..

pulasan Publish time 4-11-2009 03:23 PM

coleslaw8083 welkam 2 the club....tahniah

jeriah_md Publish time 5-11-2009 10:12 PM

smpai sekarang x leh minum susu.. loya2 pas tu muntah balik...

Radiostar Publish time 6-11-2009 09:38 AM

sha bru jer dpt tau sha peknen..tp bru bentuk sarung jer.baby tk terbentuk lg.tk tau la braper hr dh kandungan ni.skang ni sha rase risau sgt..mklumla baby first...tkut gak..nk wat itu tak kena n nak wat ini tak kena.rase cam tk percayer jer dh peknen..aper yg plu sha lakukan yg terbaik utk janin sha ni?sha betul2 buntu n taut sgt...:'(

Ratu Publish time 7-11-2009 10:30 AM

ratu pun tgh pregnant 21+ wks skrg.. Alhamdulillah..
nak tanya, apa kah risiko naik kapalterbang semasa mengandung lebih kurang 28 wks?

pulasan Publish time 9-11-2009 02:49 PM

Post Last Edit by pulasan at 9-11-2009 14:51

sha, sama la dgn pulasan, but now pulasan dh nak masuk 3 bulan, alhamdulillah....pulasan pun xtau nk buat apa, cuma mintak nasihat mak dan kawan3. yg pulasan tau, jgn buat kerja berat3, jgn aktif sgt dan kena kurangkan 'bersama' dgn suami. tu je hehehe...yg lain, nurse kata bnykkan makan sayuran berdaun hijau utk tambah darah dan makan jambu batu or buah2an berkulit hijau. fungsi sama la, utk tambah darah. minum susu sekurang3nya 2 gelas sehari. tp pulasan buat segelas sehari...pagi3 x sempat nk minum sbb kena rmh awal nk pi opis jauh. so minum waktu malamje. tp pulasan x lalu makan ayam langsung...ikan or seafood ok pulak.

ratu, hari tu pulasan jumpa doktor dia kata effect naik kapal terbang sbb tekanan yg lain. tapi yg lain pulasan x tau pulak. ni pulasan pon berkira3 nak balik rmh MIL kat s'wak ke x sbb takut jugak. doktor kata klu x perlu xyah naik kapal terbang...
Pages: 1 [2]
View full version: mcmn nak kira usia kandungan..?