Dayangku_Azie Publish time 27-3-2010 10:30 PM

dyg lak hari tu mama dyg sediakan air manjakani supaya bekas jahitan cepat sembuh... akak dyg lak kata cuci dgn air garam, tk sampai seminggu dah elok tp dyg tk buat dngar mcm pedih jer tp akak kata tak pedih pun...

Dayangku_Azie Publish time 27-3-2010 10:33 PM

dyg pertama kali bersalin, yerlah anak sulung, misi kt klinik tu siap tanya jahitan dah ok ker, dyg tk tgk pun rasa takut lak... misi tu yg tgkkan. dyg mmg rasa mcm nyilu takut jahitan terbuka tp misi tu kata jahitan ok jer... berhati2 dah dyg jaga, turun dari katil, nk bjln pun sopan jer... heheheh

hairanaz Publish time 28-3-2010 02:20 PM

dyg lak hari tu mama dyg sediakan air manjakani supaya bekas jahitan cepat sembuh... akak dyg lak kata cuci dgn air garam, tk sampai seminggu dah elok tp dyg tk buat dngar mcm pedih jer tp akak kata t ...
Dayangku_Azie Post at 27-3-2010 22:30 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

memang tak pedih pon

Dayangku_Azie Publish time 28-3-2010 02:26 PM

23# hairanaz

tp takut nk mcuba:)

mummychiaz Publish time 29-3-2010 11:19 AM

aku bab jahit2 ni ngilunya bila trigt..terasa jarum tu menyucuk2 kt situ..pastu n kduduk apa sume punya la siksa berdenyut2..huhuhu..ngeri nya... :-(

ladY-appRhodite Publish time 9-7-2010 03:09 PM

mcm mana u all tahu yg jahitan tu dah kering dan tanggal? ada gak try tgk cermin and hubby tolong tgkkan.. tapi tak nampak pun jahitan tu.. now dah almost sebulan, tp masih lagi rasa "bengkak" kat bawah tu. camna eh nak tau jahitan dah kering ke lom?

LiliSam Publish time 10-7-2010 11:43 PM

mcm mana u all tahu yg jahitan tu dah kering dan tanggal? ada gak try tgk cermin and hubby tolong tg ...
ladY-appRhodite Post at 9-7-2010 15:09 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

hi lady..mungkin lady rasa bengkak tu mcm tak selesa je kat bwh tu kot eh?..ku ritu try mkn bidadari..lps mkn tu ku rasa bhgn bwh tu dh elok..

u cuba la remdam dgn air suam+ garam tu..aku pn x nah cuba..hehe..aku dulu siram basuh dgn air suam..ok ..jait pun byk..cuma x selesa dlm dua minggu je..sbb tegang je ..ssh nk duduk ms memula tu..

ladY-appRhodite Publish time 12-7-2010 01:26 PM

lilisam, 2 minggu u dah totally baik ke? or lepas2 tu masih ada rasa2 tak selesa lagik? lady rasa tak selesa kat bawahtu.. kalau duk lama, bila bangun, rasa nak luruh je tang bawah tu.pastu kalu jalan lama sket pun rasa sakit.hmmm bukan sakit la.. tp rasa tak best. tak tau la nak kata sakit tu camna. ni dah sebulan dah ni..

i3aizura Publish time 12-7-2010 05:52 PM

adeh, ngilu lak aku bile bace benang ni.. aku pun nak bersalin pas raya ni.. huhu

kodokpisang Publish time 13-7-2010 10:33 AM

Ngilu+seriau..
kodok dh 33weeks...

Lana@LaraCroft Publish time 13-7-2010 10:48 AM

klu nak mempercepatkan jahitan cpt pulih/kering.

letak @ private part tuh ngan minyak gamat..

masa mandi lak .. rebus air sauna utk wat cucian kat situ..

mkn waktu dlm pantang pon kena jaga gak agar ..kat bwah tak berair atau tertetas..
jgn wat keje lasak2 ... jgn main hentam kromo jerk .. waktu berpantang adalah waktu utk kmu rehatkan diri..jgn nnt dh abes pantang mulaa sakit sana sini

sekadar pendapat klana yang sudah memiliki 4 org anak..

nk tahu sape sy ..sila klick my signature{:1_141:}
sharing is LOVING{:1_147:}

daiman Publish time 13-7-2010 12:05 PM

guna minyak dr NONA ROGUY..
kalernye pink ( klu aku tk salah )
jahitan aku dulu seminggu je dh kering..

kuchenta_81 Publish time 13-7-2010 05:04 PM

apa la aku gi bukak thread ni plakss
dah aku takut nak bersalin normal

waaaaaaaa :mad:

kismis Publish time 15-7-2010 08:11 PM

kismis plak.. jenis jahitan epi tu dah kering, dah ok pulih.. tp ngilunya tetepp terasa walau dah 5-6 bulan.. nasib badan.

jaja Publish time 16-7-2010 12:38 AM

woh..woh..ngerinya. walau pun dah 2 kali bersalin normal. ni tgh preggy yg ke3,tp bila bukak thread ni..teringat2 pedihnya luka jahitan tu!!:L

asuda Publish time 18-7-2010 02:20 PM

mcmane nak rendam bontot dlm besen..?

atee Publish time 19-7-2010 10:05 AM

Reply 36# asuda

cari besen yg agak muat montot..jgn tinggi sgt nanti susah lak nk bangun...besen yg rendah & lebar.
isi air suam + garam kasar...kalau jahitan belum brpa elok mmg kita akan rasa pedih.

jihah Publish time 21-7-2010 12:55 PM

jihah dh 33hari lam pantang. mmg rasa sumthing lg kt bwh tu..
agaknye sbb jihah xjaga betul time pantang kut.
lg sakit bontot bila duk lama2 atas kerusi or lantai..
rasa nk pantang blek la.. huhuhu

p/s : sori mencelah ckit
mggu ke3, jihah leh bgn wat masak lemak cili api ayam 4ekor, sayur campur n sambal udang 3kg ~ utk 40 org mkn.. :'(
ni kes order katering xcomplete la time wat jamuan doa selamat tuk bby + cukur jambul.
jihah order dh tp yg sampainye just pulut kuning n rendang ayam, huhuu..
sib baik adik2 ada tlg siapkn bhn2, tu pun jihah prepare gak ckit2 sbb adik duk terhegeh2 buat. kenduri start pas asar.. akhirnya kul 3 jihah masuk dapur masak, ngn periuk n kuali besar2.. pasni jihah leh wat katering sndiri la:'(
mlm sakit pinggang satu badan..

anaz81 Publish time 21-7-2010 04:24 PM

kismis plak.. jenis jahitan epi tu dah kering, dah ok pulih.. tp ngilunya tetepp terasa walau dah...
kismis Post at 15-7-2010 20:11 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

saya lak jahitan mmg cepat baik tapi sama mcm awak ngilunye lama tul nak hilang huhuhuhu

juita Publish time 22-7-2010 08:23 AM

my 1st vacuum..tentunya jahit byk alhamdulillah pakai ubat doc tu je ngan salindah produk makan 2 minggu gak tapi rasa nyiluuu smpi berbulan yer la anak 1st dah tu byk lak koyak....

2nd dlm seminggu dah kering yg ni pun jahit dia bius, bersalin anak ke 3 dia tak bius pun jahit mentah2 daging ku itu ...sib baik x byk tapi masa jahit tu.....iskkkkk

semer kiranya cpt smbuh....cum aperlu jaga kebersihan dan sentiasa kering....penah terbaca kat mana tah antara byk bahagian bdn luka kat situ la yg paling cpt baik
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: Jahitan Bersalin..