LiliSam Publish time 22-7-2010 08:57 AM

jihah dh 33hari lam pantang. mmg rasa sumthing lg kt bwh tu..
agaknye sbb jihah xjaga betul time pa ...
jihah Post at 21-7-2010 12:55 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

siannya dlm pantang pun masak masak teruk teruk lg....takde org lain langsung ke yg leh tlg?

jihah Publish time 22-7-2010 09:13 AM

siannya dlm pantang pun masak masak teruk teruk lg....takde org lain langsung ke yg leh tl ...
LiliSam Post at 22-7-2010 08:57 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

lilisam,
adik2 mmg ramai tlg, sorg blend bhn tumis, sorg settle sayur, sorg kuar beli santan n ayam, sorg siang ayam etc..
n sorg jaga bby, hehehe..
tp dh namanye adik, teenage belaka. diorg xreti msk sgt..
wat keje pun lambat la ckit, jihah kena arah itu ini la. tambah plak dh last minute:L
ptg nk mkn n dh jemput sume org, xkan nk hidang pulut kuning aje..
huhhh.. mmg pengalaman yg xbleh dilupakan.. kt dapur dh mcam dlm "hell kitchen":@
dlm 2jam sume siap di masak.
sib baik siap n sedap..
pasni xmau dh order katering thru call tp xrepeat order plak tu.

ni jihah still jaga lg pantang, tungku, bengkung sume.
sape de pengalaman nape jihah sakit bontot ek? pastu kalu bangun dr lantai, sure sakit kt pinggul..
jahitan tu rasanye dh elok ckit..
n ada pape ubat yg jihah leh mkn nk bagi sedap ckit badan nih?

LiliSam Publish time 22-7-2010 10:30 AM

lilisam,
adik2 mmg ramai tlg, sorg blend bhn tumis, sorg settle sayur, sorg kuar beli santan n...
jihah Post at 22-7-2010 09:13 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

oic.. .. hehe ..
ku ritu lps bersalin mmg x selesa kat bwh tu..pastu aku minum bidadari..rasa elok..x tau la korang mcm mana..rasa memula tu rasa loose je..hehehe

jihah Publish time 22-7-2010 12:11 PM

bila jihah tgk jahitan bwh tu, ish rasa semacam je..
bila dh beranak ni, dh xcantik la kt ctu.
sedih je rasa.. malu pun ye

Oomie Publish time 23-7-2010 02:15 PM

aduuhh.. paling seram kalu tertetas.. kena jahit balik, kena tahan lagi sakit kt bawah tu.. 2 minggu lagi na beranak, harap tak jadi cam 1st baby dulu.. jahit biusnya sikit, melolong aku!

ayuyatie Publish time 23-7-2010 03:14 PM

i dulu bernanah kat hujung2 jahitan....lasak sgt kot hahaha....of cos gynea tak kasi letak apa2...tp i letak je minyak gamat..then luka tu kering alhamdullilah..everytime mandi make sure tempat tu betul2 kering then baru pakai panty/kain/seluar...

timah77 Publish time 12-8-2010 12:08 PM

kalau jahitan terbukak tu maknanyer jahitan x kuatlah kan..

Oomie Publish time 12-8-2010 11:34 PM

aku tensen nih... nurse kata jahitanku ada terbukak sket kt tengah.. aku tanaklah kena jahit balik.. na kena jd oshin 2-3 minggu. dah seminggu beranak tp takleh bertungku lagi selagi jahitan tak baik.. sbb nnti dia buh tungku tu celah kelangkang kasi peranakan naik cepat.. kalu luka tak baik, ble tertetas woo.. sbb nnti kulit merenggang

MMISS Publish time 13-8-2010 02:51 PM

pas bersalin 3-4 hari jahitan tertetas. bengkak skit.. punyalah payah nak duduk. bila g spital check takde nanah so dorang kasik ubat sapu jek tapi siap bgtau bila kulit dah bertaut nanti tak cantik. kalu nak elok kena hiris balik kasik berdarah then jahit semula.. aku tanak ler. masa jahit tu dia bkn pakai bius.. mmg betul parut dia tak cantik. bila ku sentuh mmg terasa ler ketidak cantikkan parut tu

Oomie Publish time 13-8-2010 08:16 PM

ya ya betul.. akak ipar ku pun pakai krim tu.. kes tertetas lah. krim tumbuh daging tp mmg tak cantiklah dia kata. kalau aku biarlah tak cantik dari kena jahit balik..

tadi nurse dtg tengok.. tader pun kata kena jahit balik.. sbb sket sgt. dia sarankan basuh tempat luka dgn air suam + garam. pastu buh ubat kuning tu seleps kering. aku tak buh ubt kuning, aku buh gamat.. harap cepat baiklah sbb isnin nih nak bertungku dan urut dah.. tak larat aku peranakan berat kt bawah.. tak boleh berdiri lama

Tenko Publish time 14-8-2010 12:15 PM

Arggghhh... Ngerinya bila citer psl jahitan nih seme.
Alhamdulillah, 4 kali bersalin, tak kena jahit.
Now preggy kali ke-5 and hopefully tak berjahit gak la hendaknya.

Oomie Publish time 15-8-2010 12:15 PM

woww.. bestnya takder jahit.. berpantang pun tak teruk sgt kan? aku tanak dipotong situ tp apa nak buat bbnya besar.. 4.2kg. koyak sendiri.. uhhuu

Tenko Publish time 15-8-2010 01:19 PM

woww.. bestnya takder jahit.. berpantang pun tak teruk sgt kan? aku tanak dipotong situ tp apa nak b ...
Oomie Post at 15-8-2010 12:15 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
Bila pantang mmg la ok sikit tp still aku jaga2 gak sbb even tak berjahit pun, perasaan seriau still ada cam org berjahit gak.
1st baby, 3.15kg.
2nd baby, 2.85kg.
3rd baby, 3.35kg.
4th baby, 3.63kg.
Terima kasih wat doc & misi2 KMC yg beria jaga aku masa proses bersalin utk elakkan aku kena jahit.

libra_gurlz Publish time 7-9-2010 02:53 PM

pengalaman bsalin anak 1st dulu, luka kat bawah tu cepat sembuh... rasanya dalam seminggu lebih dah ok... LG bersalin kat private... sebelum discharge tu doktor bagi petua berendam dalam air garam suam.... kalau dengar cam ngilu and sakit jer... tapi sebenarnya tak rasa apa2... malah rasa selesa sgt..... kemudian lap kering tempat jahitan tu.....

kodokpisang Publish time 14-9-2010 02:22 PM

Ngilu+seriau..
kodok dh 33weeks...
kodokpisang Post at 13-7-2010 10:33 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Alhamdulillah kodok dh selamat bersalin baby girl 3/9/10 lepas..
jahitan pon alhamdulillah 3-4hari pertama tu mmg ada rs sakit sikit..so far dh 11hari berpantang ni darah nifas still ada lg, tp kodok masih seriau nk tgkjahitan..

mummychiaz Publish time 14-9-2010 02:47 PM

wah bestnye dgr org tk kena jahit..camne tu ya..baby kecik ke?

tp mcm kes aku, 1st baby kecik jugak..2.1kg je..tp jahit byk..pastu nk baik tu dkt sebulan br baik sbb aku selalu rasa takut2 nk jalan and asyik nk kepit je..takut jahitan terbukak..huhu

2nd baby koyak sikit je..baby aku kecik gak..2.5kg je..jahit pun sikit gak..tp aku ttp risau la takut jahitan terbuka kan..tp after 2 weeks gitu ok dah..cepat baik..doktor ckp koyak sikit je..hampir tkyah jahir pun doktor ckp..tp staff nurse tu kata jahit je la walau sikit..

onizuka86 Publish time 16-9-2010 01:55 AM

Reply 55# kodokpisang

huhuh...oni ni tak tahu la camne situasi kat bawah tu...
rasa macam dah ok jahitannya...
tapi bila nak hadas besar punya la susah...
sembelit punya pasal terpaksa la teran...
masa tu takut sgt jahitan tertetas balik...

onizuka86 Publish time 16-9-2010 09:02 PM

nak tanya ni...lubang T**t oni rasa macam besar dari biasa...risau kot2 tertetas jahitan taNpa oni sedar...tapi tak rasa sakit pun

sha2 Publish time 19-9-2010 05:20 PM

salam..

sha anak 1st vacum.. jahit byk gak.. sakit yg teramat la sangat..masa dlm pantang amalkan manjakani kikis kat muntut pasu campur air sket pastu boh kat atas jahitan... buat tiap2 pagi pas mandi tu... jahitan mmg cepat baik.. alhamdulillah.. kadang2 petua org dulu2 elok gak kalau kita ikut... membantu... dlm 2 mggu benang pon dah gugur.. rasa perit2 tu biasa la kan.. dah nama pon kena jahit.. hehehe.. selamt mncuba!

cmf_phoebe Publish time 20-9-2010 11:35 AM

emm ku anak 2nd cepat baik
jahit sket jek tp mmg cepatbaik la
tak de cam kena forceps dulu
mmg lama sket tp tu pun 1 week dah ok dah
tak sakit dah kat jahitan
kena rendam ngan air panas plus garam tu
tp kali ni ku ada kena infection
ku ingat cam keputihan
tp rupanya infection coz tak gatal
nasib gak la ku jumpa gynae..
Pages: 1 2 [3] 4