june_bunga Publish time 17-3-2010 05:14 PM

252# happydot
june...harap dapat panggil otai2 FC, mai jengok dlm nih..nak jugak dengar penjelasan depa selain bersua muka...:D
dainese Post at 17-3-2010 15:20 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

buang msa derang la nk lepak sini.. sy pun sbb masih ada masa nk lepak kt sini, leh la buat amal jariah mewakili derang..btul kan skit2 mane yg tengok tak btol...

pink_lavender Publish time 17-3-2010 05:22 PM

263# june_bunga

pembetulan skit... duduk ngan org kaya blum tentu jd kaya..., dan duduk dgn org miskin blum tentu kite jadi org miskin... yg penting usaha... nak bina networking ok... tp binalah betul2 dgn niat menambah sahabat.. insyallah sahabat2 inilah yg akan membantu kite... :)

afal1495 Publish time 17-3-2010 09:09 PM

sampai page ke 11 nih aku tunggu jawapan, produk atau servis apa yang Friend Club offer nih.. masih tertanya2..

adakah servis / produk atas angin..?? ataupun adakah macam time sharing, lepas join nanti kene ada yearly payment lagi..??

happydot Publish time 17-3-2010 10:11 PM

Post Last Edit by happydot at 18-3-2010 00:02

"persoalan tootydot , tanye pasal produk ye.. umpamakan tottydot nk mmbeli buku novel, novel2 tu sume berbalut ngan plastik.. sblm fikir nk mmbeli, msti tottydot baca sinopsis ceritanye dlu di blkg buku bukan?.. so utk tahu cerita selanjutnye tootydot kene la mmbeli..
begitu juga sy kt sini, sekadar cerita yg mane2 bole sy share bersama. kalo sy terangkan details, secara tak langsung sy dh test market kt sini.. kita tak ajak org sehari tu beramai2, kita ajak sorang utk sekali case.. biar btul2 faham dgn bisnes ni ape, kenape, dan bagaimana. ok?.. bole faham.. produk kami produk anti kanser, jam imported dan colonge & body care.."

junie samakan lak FC ngan novel... hmm, tak pernah lagi jumpa novel harga rm14k...lagipun if saya nak beli novel, mmg nak gak baca sinopsis & nama pengarang pun ambik kira gak. If pengarang tak kenal, bagi free pun saya tak nak ye. Bukan main hentam je. Sama la if org nak join FC. Takat nak inform jual "produk kami produk anti kanser, jam imported dan colonge & body care.."- kena bayar rm14k... wah, mau selori dpt stok nnt (cam yg seorg forumer ckp). Contoh satu lagi, cam if join eCosway, bayar rm10k dpt kedai & brg2 dlm kedai sekali. Cam tu baru best.

Org dulu2 maybe hairan if kena tayang ngan kereta mewah.. org skg belum tentu lagi. Pengalaman saya selama ni, jika seorang tu betul2 kaya, jarang dia nak ckp ttg betapa kayanya dia. Orang akantau dia kaya if nampak sendiri dia guna kereta mewah & tinggal di banglo... Tak jumpa lagi org yg betul2 kaya, yg sebok hebohkan "saya ni kaya tau coz saya pakai kereta fairlady... duduk banglo harga 2-3juta." Setau saya, ada 2 jenis golongan je yg bermegah ngan kekayaan dia - 1) baru je jadi kaya   2) Dia perasan dia kaya (buat2 kaya).

Hmmm, lagi satu, if benda ni senang2 nak jadi kaya, ada tak geng FC yg disenaraikan dlm TOP 10 org terkaya di Malaysia... TOP 20?TOP 100? Anything?

abanglong Publish time 18-3-2010 08:54 AM

best gak cerita pasal friend club nih..
terus ternag la aku katakandulu aku dah penah join MLM yg serupa macam ni..
memang aku dah merasa dpt duit banyak...tapi langit tak selalu cerah gomen datang serang habis account kena beku.. lesen AJL semua ada tapi kena jugak ..alasan diaorg ambil deposit dari org- satu kesalahan ada aktanya..bank ngan koperasi saja dlm malaysia nih yg ada lesen ambik deposit dari orang. wlaupun friend club nih kata dia jual barang tapi kalau diselidik tu cuma wayang jer..yg penting orang masuk...

aku diberitahu salah seorang dari friend club yg dah ada pangkat ..katanya MLM ni di naungi oleh orang besar---1 Tengku IDris katanya kerabat sultan Pahang
2. Tan Sri Abdul Aziz as a CEO
3. Dato' Simon Wong as a Chairman

so dengan nama2 ni kononnya ada secure ada jaminan tak lingkup..boleh caya ke??
bila dah kena sekat ngan gomen..habis semua operasi stop.. duit dah takdak lagi masuk dalam account. yang menjadi mangsa orang bawahan terutamanya yang baru masuk..
jadi aku sebagai upline yg recomenkan dulu terasalah sangat bersalahnya ngan diaorg ni..sebab niat aku nak tolong orang tapi last2 jadi cam gini..aku pun tak boleh wat apa...so aku dah tak mau lagi terlibat ngan bisnes nih ... harap2 friend club tak jadi macam ni.. tapi cara perjalanan bisnes sama jer macam MLM yg aku join dulu.. diberitahu juga ia dah beroperasi selama 9 tahun..dah kukuh sangat la..tahun depan dah boleh buat sambutan 10 tahun..

anizarina Publish time 18-3-2010 10:13 AM

HUrm..obviously ler MLM nie mmg tipu org dgn putar belit..mana ada yg bertahan more than 5 years...zhulian? ada ke dia mintak modal sampai rm41k??eCosway?even nmpak mcm mlm..@ least kita tahu barangan dia and dh ada pengguna tetap...mmg agak tricky.

Rina pnh p talk dchl nie...pandai nye nk kelentong aku..DCHL nie dulu pnh kne banned kt mesia..then masuk balik pakai nama DCHL...bukan lah bertahan lama pun...sbb tukar nama utk menipu lagi ramai org...nie yg friends club pun aku dh gaka dh..musti anak beranak DCHL nie...rina dok sunway..and rina sll makan kt nariza..n sll nampak laa...meeting lewat mlm nie (MLM)..hubby rasa bosan sgt negok telatah budak2 mlm nie..bwk kete besar2 park kt ctu..hubby ckp..klo betul lah kayo..jgn lah lepak kt nariza or subaidah tuh...saja je nk tayang kete besar2..hubby rina pnh je join DCHL..mmg benda tuh betul..ada downline yg aktif..ada lah duit...org keje govt boleh aa kne tipu sbb derang snenag buat loan...tp laa nie..govt pun susah..adik rina tentera n dh join DCHL...krjn dh mula check acc...ada yg kne freeze sbb MLM nie..adik rina xterkena laa...tp rugi laa sbb downline dia pun xaktif...so tak bwk balik modal pun..klo nk aktif akng acc kene freeze...

yg kt sunway tuh..mmg kene semua mantap..tuh time org tgk rancak jadik downline u..org atas2 untung ler..rina tgk ramai melayu yg join..kesian pun ada..rina nie jenis tak suka benda2 yg mcm nie...mengharapkan downline..adei...klo downline tak active..tak dpt ler duitnye...yer tak...semuanye bergantung pada duit downline..kira mcm gaji korang dibayar oleh downline le....pusing2..semua modus operandi MLM nie sama je

aarie Publish time 18-3-2010 11:09 AM

terpulang pada individu...

ada orang nak cepat kaya.. dia rompak bank, jual dadah.. etc etc
ada orang pulak jadi con man.. tipu sana tipu sini..
bleh jer pakai kete besar.. rumah besar.. apa nak heran.. duit senang dapat

memang tak perlu kerja teruk2 pagi sampai ptg..
cari jer bank mana nak rompak.. orang mana nak con

tapi macam datuk2 kita selalu pesan
easy come.. easy go..

kalau itu yg kita cari.. itulah yg kita dapat..
tapi ingat.. risiko tu kena tanggung sendiri laa..
didunia dan jugak diakhirat nanti...

satu jer pesanan...
duit banyak macamanapun..
kalau malam takleh tido nyenyak.. tak guna jugak.. :lol:

conscience kena clear.. hati kena bersih... :)

dainese Publish time 18-3-2010 01:09 PM

kalau betul FC ni bagus dan betul...kenapa bila kita google je tentangnya kat internet byk artikel yg tak bagus dr yg bagus.

kalau bagus dah tentu majoriti akan kata bagus... tapi 1st page goole j ...
norzyy Post at 17-3-2010 17:14 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

aku baru je nak post link tu..tgk nko lagi advance..
hope june or other MLM'ers bleh baca artikel tuh...
sendiri mau ingat....

so june...aku x nak kata2 apa lagi dah...
nko kata nak jadik kaya, kene duduk dengan org kaya...
halal haram, nko tolak ketepi la dulu...
yg penting..camana kita nak jadi kaya....

aku bersyukur aje dengan rezeki yang aku ada sekarang nih...bisness kecil2 yg aku ada nih..walopun berhutang dengan bank..tapi aku rasa bahagia dengan apa yg aku dpt...
walopun x mampu nak beli kete mewah, banglo2 besar..sebab slip gaji aku dah banyak kene potong..hehehe...
baca la link tuh...memang bagus...penuh info...

dainese Publish time 18-3-2010 01:14 PM

buang msa derang la nk lepak sini.. sy pun sbb masih ada masa nk lepak kt sini, leh la buat amal jariah mewakili derang..btul kan skit2 mane yg tengok tak btol...
june_bunga Post at 17-3-2010 17:14 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

takpa la june..terpulang....
aku penah lepak2 dengan budak2 FC nih june...
amal jariah yer....belanja aku makan pun tidak...hehehe..
aku yg belanja depa makan dengan marquise2 yg maha hebat makan laksa lagi ada...
memang depa nak bayar..aku akap takpa...
jangan tak sudi nak merasa duit aku yg tak seberapa nih...
terdiam deme...

lagi satu...dressing deme nih hebat2..yg pompuan, mekap tebal...
aku x tau la camana depa nak semaang maghrib...
nak buat keje amal buat la..bagus..tapi solat jangan dilupakan..
sekadar meningati je june...
sampaikan pada FC2 group yg lain yer.....
:D

june_bunga Publish time 18-3-2010 01:35 PM

kalau betul FC ni bagus dan betul...kenapa bila kita google je tentangnya kat internet byk artikel yg tak bagus dr yg bagus.

kalau bagus dah tentu majoriti akan kata bagus... tapi 1st page goole j ...
norzyy Post at 17-3-2010 17:14 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

FC bukan DCHL.. sowi..

june_bunga Publish time 18-3-2010 01:39 PM

263# june_bunga
pembetulan skit... duduk ngan org kaya blum tentu jd kaya..., dan dudukdgn org miskin blum tentu kite jadi org miskin... yg penting usaha...nak bina networking ok... tp binalah betul2 dgn niat menambah sahabat..insyallah sahabat2 inilah yg akan membantu kite... :)
pink_lavender Post at 17-3-2010 17:22 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

terima kasih perbetulkan statement sy,mmg btul statement awak pink... tapi kan biasanya anak2 kita kalo nk pndai pun kita suh berdamping ngan org pndai kan..harap2 dgn sifat org pndai, terikut2 dek anak kita...

aarie Publish time 18-3-2010 01:52 PM

tapi kan biasanya anak2 kita kalo nk pndai pun kita suh berdamping nganorg pndai kan..harap2 dgn sifat org pndai, terikut2 dek anak kita...

june_bunga Post at 18-3-2010 13:39 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

betul gak tu... kalo anak kita asyik berdamping ngan org2 pandai menipu..
takut lama2 dia pun terikut2 sama menipu....

june_bunga Publish time 18-3-2010 02:06 PM

baca la link tuh...memang bagus...penuh info...
dainese Post at 18-3-2010 13:09 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

yup.. sedang mmbaca.... ada positif dan negatif...time mmbaca, dlm hati menjawab..

dainese Publish time 18-3-2010 02:09 PM

yup.. sedang mmbaca.... ada positif dan negatif...time mmbaca, dlm hati menjawab..
june_bunga Post at 18-3-2010 14:06 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
lagi bagus tanya ostad tuh..dier lagi arif....:D

dainese Publish time 18-3-2010 02:11 PM

FC bukan DCHL.. sowi..
june_bunga Post at 18-3-2010 13:35 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

yeke june FC bukan DCHL...
kenape grup yg aku jumpa nih siap berbangga tunjuk keratan iklan Lamp beger dlm paper berita harian..
siap DCHL lagi tuh....
so memang depa jual produk nih...tapi masa perjumpaan..
depa x bawak produk2 nih...
depa dok bwa laptop dengan strategi2 depa jer...
dah tak betul kat situ....:D

abanglong Publish time 18-3-2010 02:19 PM

kalau bukan pun FC tu dchl tapi yg sah memang ada bau2 bacang....konfom
lepas aku balik dr pusat tarbiyyah diaorg ..aku terpikir kenapa tak ada bangsa lain yg sedang direkrut..semuanya melayu.. yang menjerit kuat2 tu pun melayu....betulllll..

dainese Publish time 18-3-2010 02:27 PM

kalau bukan pun FC tu dchl tapi yg sah memang ada bau2 bacang....konfom
lepas aku balik dr pusat tarbiyyah diaorg ..aku terpikir kenapa tak ada bangsa lain yg sedang direkrut..semuanya melayu.. yang...
abanglong Post at 18-3-2010 14:19 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

nih cerita betul..
aku ada tanya pasal benda nih kat kawan aku...dia nih cina...
lu penah dengar ka pasal ini lamb beger...?
dia cakap...
haiyoo kawan...itu semua penipu,...orang cina sekarang sudah tarak masuk itu benda sebab sudah ramai yg kena tipu termasuk dia..
dia cakap sekarang, puak2 nih sibuk mencari orang2 melayu sebagai mangsa seterusnya...
aku pun terdiam sejenak dengan dia cakap gitu...
memang betul pun..:L

azahianas Publish time 18-3-2010 04:10 PM

korang tgk si june smgat kental giler memperjuang kan apa yg dia buat... satu2 nye sifat paling bagus tp syg june.... benda yg awk pejuang kan ni byk memudaratkan ramai org. jd june renung2kan kan lah

lovelyrose Publish time 18-3-2010 04:28 PM

kawan aku baru lepas call ajak join dia business
aku tanya dia business jual apa..then dia ckp tak jual brg..
hmm dlm hati aku sure friends club ni...then dia ajak g dgr talk sabtu ni
just lepak n makan2 utk eratkan silaturahim katanya
bila aku tanya business apa dia seboleh2 takmo jwp
dia ckp ikut jela sabtu ni..nnt aku tau
hmm malas la aku..baik aku duduk umah tgk tv.
lagipun aku tak berminat nak jadi kaya dgn cara ni
aku rasa lagi baik duit 41k tu aku bukak business jual baju ke jual tudung ke hape ke
atleast nampak la jugak duit tu g mana..
dari busuk2 laburkan dlm business yg ala-ala skim cepat kaya ni
ntah duit tu dpt balik ke tak...
kalau dapat alhamdulillah kalau tak menangis air mata darah la korg

abanglong Publish time 18-3-2010 04:29 PM

june bila agaknya nak pakai fairlady tu...aku kalau sebut menatang nih silap2 bleh join..
Pages: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22
View full version: Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!