wardatulhamra Publish time 22-6-2010 12:08 PM

eh ada komen negative.. pelakon tambahannye.. ya amat lah...hampir pengsan aku tgk, semalam ndaknya, kawan si mati tu..adehai...

krayolan Publish time 22-6-2010 02:23 PM

Letih kray tengok housemate Anita tue..menangis mcam paksa2 gitue...:L

AnisSuraya Publish time 22-6-2010 03:10 PM

ingatkan anis sorang jer yang rimas tgk pelakon pembantu tu (kawan serumah anita)...mimik muka nampak betul dibuat2...nak kata menangis...tak menangis pun tapi aduhaiii...sakit jiwa menengok dia berlakon...kot yer pun bajet ciput..ambik ler pelakon pembantu yang betul2 menjiwai watak....

watak pegawai polis tu..yg jadi awek Fendi tu pun...lakonan kaku betul......jalan citer dah ok...cuma ada sesetengah pelakonnya tak berapa menjadik...

sosimple Publish time 22-6-2010 03:23 PM

yelah.. setuju.. rs mcm nak baling jer tv tgk hosmate si anita tuh

pehal la dia over sgt!!!... rosakkn mood btul la..

lg 1.. pelakon tmbahan dlm citer ni mmg failllll la.. kwn bek model tuh pun kaku kejung jerk..

haikal_fadzil Publish time 22-6-2010 03:57 PM

kalo ikutkan ati ku ini... mmg aku cantas je scene2 yg extra ntahapa2 tu. tp nk buat mcmn... kuasa penuh bukan di tangan ini...

melati_kesuma Publish time 22-6-2010 08:48 PM

ni pendapat melati...drama ni mg besh n de unsur suspen..biar ajelahcik normah tu...wat pe layan org cm tu...aku tiba2 suke dgn aqasha berlakon sebagai fendi...natural lah dia berlakon..terutama mmg nampak kesunguhan dia nk berubat tu..coz aku mmg x suke kalau dia berlakon ala2 jiwang...tp cite ni mmg lain watak dia...watak yang menjadi bagi aku keluarga awek fendi and jurugambar..x tahu sape nama dia...tapi syang plakon extra terover lak berlakon...heheh

aku skrg followcite ni ...sayang aku termis awal2 episode...

episode hr ni fendi mula nk berubat..suspen jgk aku adakah dia akan bertukar orang minyak mase tu???

mazz2009 Publish time 22-6-2010 08:59 PM

Reply 117# haikal_fadzil

pd aku ok je cite ni xde plk plot x kembang @ membosankn cuma mcm yg komen2 sblm ni lah part xtra tu kureng skit :lol:
pd aku jauh lebih baik dr cite2 mcm yg rmbut pnjg & patung tu....
tp aku rs mcm x percaya plk klu fendi tu bunuh org....
hrp2 dia dpt berubat & sembuh dgn cpt.. risau aku tgk td bila ada org ganggu dia ms on d way nk g berubat.

tp still tunggu connection tok wan & cincin yg fendi pakai tu..

melati_kesuma Publish time 22-6-2010 09:08 PM

Post Last Edit by melati_kesuma at 22-6-2010 21:21

Reply 127# mazz2009

aku rase mmg fendi lah yg pembunuh tu...

haikal_fadzil Publish time 22-6-2010 11:15 PM

baru habis editing episod 17...dalam keadaan tak baik demam lagi... (dah setahun lebih tak demam...sekali kena, makan tak habis le...) Ending episod ni mungkin mbuatkan anda menyumpah seranah thadap saya..mungkin. hahaha. sy sangat suka betul buat ending tengah2 high tense situation nih...

bkenaan dgn cik normah itu, mmg sy tak kisah sangat pun. cuma agak sedih bg dia kerana tak follow cite ni drpd awal. then tgk pulak time kena episod yg agak slow...terus kuar cacian dan kritikan begitu.

alhamdulillah, drama ni dapat diikuti ramaipenonton. harapnya rating setiap hari semakin baik dan dpt bersaing dgn drama terbitan syarikat yg sama, iaitu drama nenek kebaya. cuba lari daripada acuan kisah nenek kebaya so lahirlah dendam orang minyak. kepada yang setia menonton cite ni, insya Allah persoalan sentiasa akan terjawab pada setiap episod.

utk episod 17 yg baru hbs edit ni, mmg sengaja sy mharapkan cutting sy ni dpt mbuatkan penonton tak puas ati gile dek ending 'sebegitu'. insya Allah ditayangkan pada isnin 4/7/10 nanti.

spoiler alert : cite ni takde hero dan heroin ye....

haikal_fadzil Publish time 22-6-2010 11:18 PM

melati kesuma:
jurugambar (syahrin) aka kawan fendi tu namanya yus waizar. sy pernah berlakon sama dgn dia time buat teater muzikal sirah junjungan - tahajud cinta di istana budaya dulu. mmg perangai dia sengal2 mcm dlm cite D.O.M ni.

DAYANG07 Publish time 23-6-2010 08:45 AM

saya pun suka ngan lakonan yus waizar tu. kelakar dan bersahaja je
yang jadi bos fendi tu (musli ramlee?) ayat2 dia pun takleh blah lawaknya
yang takleh lupe masa dia call fendi suruh masuk keja memang lawak siot

krayolan Publish time 23-6-2010 08:54 AM

Ayat yus waizar iaitu "Abng Tiri" merangkap bos fendi memang sengal ar....

wardatulhamra Publish time 23-6-2010 09:39 AM

aku suka part yang mak naim tunjuk amik kunci nampak bawah celah kaki dia..haha.. dulu kan ada orang kata kalo nak tgk antu kena tgk dari celah kangkang.. tak sangka dalam drama ni ada .. terkejut gak mak naim tu... selama ni dia tau marah jek

sue87 Publish time 23-6-2010 09:58 AM

smlm tgk fendi berubat ngan ustaz 2 mmg real giler...{:1_126:}

limau Publish time 23-6-2010 10:06 AM

lah, rupernye ada lembaga itam ikot si akasahtu..

krayolan Publish time 23-6-2010 11:13 AM

Fendi keturunan Bakar org yg bunuh Lamin, Manakala Mail & ayahnya keturanan Tok Guru Anding.... Tu psl yg dorang berkeras nak bunuh org Minyak tue. Wak Man org Tok Guru Joko. Yg sememangnya berdendam ngan Tok guru Anding pasal kekalahan dulu.

krayolan Publish time 23-6-2010 11:26 AM

Bagus kan Pak Hassan tue tlg Fendi pergi berubat.

mazz2009 Publish time 23-6-2010 11:29 AM

Reply 133# wardatulhamra

oww mak si naim tu dh tau psl ada hantu kt umah dia ye, patutlh baik semacam je dia dgn naim semalam tak mcm selalu asyik nk marah je.
aku smpt tgk setengah jam je time ptg, mlm mmg x dpt tgklah asyik terlupa je :lol:

haikal_fadzil Publish time 23-6-2010 11:33 AM

krayolan :

salah sket tu.. wak man bukan org or kturunan joyo

krayolan Publish time 23-6-2010 11:40 AM

Reply 139# haikal_fadzil

Wak Man & Wak Joyo mengamal ilmu hitam yg sama ek? Yg lain2 pasal keturunantue btul ke salah speku kray?...
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15
View full version: LAGENDA - DENDAM ORANG MINYAK