Lordraziel Publish time 14-7-2010 09:05 PM

Era the radio... tak reti jaga hati peminat ke?

good day!hmm i dont really have fav radio station.. sometimes i listen to era, hotfm, sinar and also a fewenglish stations.. i dunno if this is the right board to post too.. huhu.. one thing that really bother me a few days ago is one segment in era where they make fun of people who speak manglish or something like that. i mean is that really necessary? i heard that segment for a few times.. for first time, ya it kindda funny, smiling-funny not really laughing-funny. andi really feel bad for the victim/listener.

maksud aku, perlu ke nak malu dan jatuhkan maruah orang cenggitu sekali.. kalau hot fm panggilan hangit tu ok lagi sebab at the end, diorang mengaku diorang tipu.. dj tu la yang poyo..most of the time kelakar la jugak..so ok la takde le nampak buruk sangat pada pendengar tu..
tapi yang ini.. at the end of the segment.. diorang pakat ketawa bagai nak rak pada orang yang kurang fasih berbahasa inggeris ni.. macam indirecty cakap kat diorang punya listeners..

"Wow, you are so stupid.. hahahahaha, LMAO"
hahaha some more..."

idiots

cam ni la perangai orang malaysia, especially melayu la.. kalau orang tak reti speaking london tu dan cuba nak cakap gak,ape yang terjadi??.. Gelakkan dia.. budusss.. yang station radio era ni lagi teruk sebab they done it on air so that every stupid morons can laffs at the poor guy/gal too..

and then they repeat the same thing over and over.. yea. they change the situation but the 'joke' is still the same, "you freaking stupid! why the hell you want to speak english!!!". at least it seem like that to me ler. and the joke seriously getting lame after a few times and their laughing so freaking hard is also like over acting crap and so made up..

aku tau kalau nak belajar bahasa inggeris ni kena tebal kan muka dari gelakkan moronic people who looking down on you, tapi sebagai orang yang tau lebih sikit bahasa inggeris ni jangan le pulak jadi kan itu tiket nak gelak dan malukan orang.. camon la! :)

What say you?? :sweat3:

mea Publish time 14-7-2010 09:07 PM

tukarla kepada Sinar FM..ai follo....

TT: tak minat stesen tu..so no komen..:D

skymania Publish time 14-7-2010 09:07 PM

Reply 1# Lordraziel

penah dgr segmen tuh skali..meluat pon hado...:lol:

tp kekdahnyer..bangga gak ngan pendengar yg sngt gigih cakap omputih walaupon mmg sngt berterabur,,,:loveliness:

chewan Publish time 14-7-2010 09:08 PM

standard la radio malaysia ...what do u expect from dj yg x bape hado.....jual rupa bukan jual bakat...:lol:

yetta Publish time 14-7-2010 09:10 PM

dah lame dah x dengar radio era ni..
since diorang pecahkan gandingan khairil ngan kieran dulu

UnaHusna Publish time 14-7-2010 09:11 PM

em setuju ngan TT..sangat annoying hokay dengar dorang gelak sakan camtu..kesian kat makcik2 pacik2 yang gugup tu..tau la si hanif tu fasih gile..tapi sangat mengaibkan org2 camtu..tapi mmg salute gak atas kesungguhan dorang tuh..cume nampak tak elok la bile dorang ketawa bagai nak rak gitu..:mad: macam baru2 ni dengar pasal popcorn tu..kesian budak tu terkial2 nak speaking :shakehead3:

skymania Publish time 14-7-2010 09:13 PM

Reply 6# UnaHusna

takde la fasih maner pon si hanif tuh..so-so jeh...:lol:tp poyo lebey..

aku kondem..hanya dgr sekali jeh segmen tuh..:lol:

larrazlan Publish time 14-7-2010 09:16 PM

mmg x ske dgr era :lol:

UnaHusna Publish time 14-7-2010 09:17 PM

Reply  UnaHusna

takde la fasih maner pon si hanif tuh..so-so jeh...  tp poyo lebey..
...
skymania Post at 14-7-2010 21:13 http://eforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

fasih la dari org2 yang dikenakan tuh :lol:  aku menyampah time die wat slang mat saleh tu..meluat betul :mad:tapi mmg sian la kat org2 yang kene tu..ari tu makcik cleaner kena :'(

ultra78 Publish time 14-7-2010 09:19 PM

tak dengar era..:lol:

arish9867 Publish time 14-7-2010 09:34 PM

x payah nk heran la dgn dj era...
tu lah standard dia orang
cuma yg heran kat org yg dgr radio nie...
boleh layan radio tah ape2 nie

033589 Publish time 14-7-2010 09:47 PM

dgr hot ngan klasik nasional je...:loveliness:

adieqchomelz Publish time 14-7-2010 10:00 PM

aii layan sinar ngan hot jerk...:$:$

irish_cayunkku Publish time 14-7-2010 10:13 PM

Reply 1# Lordraziel

ha'aa i tertekan channel tu tuptup tgh on air seorg kakak yg bukak taska dlm talian memula i ingat lawak2 bodoh jer diaorg buat tp bila dgr balik kesian dgr kakak tu ckp... DJ bodoh merangkap sengal ya amat tu tgh terkekeh2 ketawakn kakak tu ckp.. i dgn hubby mmg maki ler DJ tu... xbaik buat org cenggitu.. mmg i dgr pun geram beb.. ala setakat ckp inggeris bangga entah2 bahasa ibunda tunggang langgang.. akai ada ka.. Pada hamba2 ALLAH muka bumi ni kenapa xbersungguh nk belajar bahasa akhirat(arab) esok tu yg dia soal jawab bukan .... bahasa inggeris ker bahasa aper...:curse::@

rendevous Publish time 14-7-2010 10:19 PM

bodoh punya program..... ketua opearsi dorang pon kasi lulus program ni ??? zzzzzz.....

Vieyda Publish time 14-7-2010 10:19 PM

dh berkurun aku tgglkn era.wakakaka..pdn muke.xbest lgsg dh!

arisa_imamura Publish time 14-7-2010 10:21 PM

program sengal era yg entah keberapa..hazab sgt..nampak sgt erot ni dah takde idea...program gelakkan org yg speaking tunggang langgang pun jadik la.

al-tapahi87 Publish time 14-7-2010 10:29 PM

finally!!!!...ade gak org sependapat dgn aku....aku nyampah gile dgn segmen ni...

apa la rasanya org2 kmpg (bukan semua) yg x pndai cakap BI atau blh cakap BI tapi x fasih and still belajar pertingkatkan mcm aku ni rasa?

kalau dah pndai BI skalipun xyah la gelak2 kan org lain....lain org, lain latar belakangnya, ada yg x pndai BI bukan pasal dia x belajar, tapi ada yg x mmpu nak belajar, contoh nya org biasa2 mcm aku ni, belajar BI kat sekolah je, x mmpu nk siap bertuisyen bagai, nak berlatih cakap BI pun just kat sekolah je....

Aku doakan rating Era akan terus menjunam lepas ni disebabkan program tak bertamadun ni....Amin...

al-tapahi87 Publish time 14-7-2010 10:30 PM

Jom ramai2 boikot Era....bg diorang sedar ckit,.,,,,

kopokpedaih Publish time 14-7-2010 10:39 PM

ai suka dgr can i help u....farnie sgt
penghibur hati i
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: Era the radio... tak reti jaga hati peminat ke?