wirazam Publish time 17-6-2011 12:22 AM

Byk dgr hearsay2 pasal kabel lah apalah tapi bukti ada ke?
xy_daen Post at 16-6-2011 13:28 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

selalunya kabel diguna time peringkat akhir penilaian..iaitu sesi temuduga...peringkat2 awal spt exam dan assesment lain kena go through mcm biasa jugak...satu lagi time penempatan..byk PTD nak ke Kementerian Luar Negeri...:D

nih apa yg aku dengar lar..hearsay kata org..tak bley caya sgt    :P

iza_yuss Publish time 17-6-2011 12:26 AM

Post Last Edit by iza_yuss at 17-6-2011 00:44

setau saya lah kak..PTD sekarang ni dia ambik kontrak utk 2 tahun...within 2 years ni diorang akan dipanggil utk exam, PAC n interview..kalau dah lulus semua tuh baru dia kasik surat lantikan utk tetap...kalau tak dapat...tetau lah nasib camane..among kawan2 saya..ada yang dpt..tp ramai tak dapat :( yang tak dpt kesian sangat..sbb ramai dah korbankan kerjaya dekat tpt lama (mostly engineers) dan ada yang kerja dekat overseas..tp sbb dah ada bond dengan JPA..dipanggil utk jawatan PTD kontrak..last2 tak dapat..pakat menghitung hari bila kontrak nk abis...yang dpt tuh..lega sangat2 lah..sbb masa depan tuh cerah la sikit..:(
siputsedut Post at 16-6-2011 20:31 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

cerah skit? ehehe.....cerah banyak dik oittt......ekeke

ada member akak nak dpt m44.....ptd tetap since 2007 kot.....tung tang tung tang, mesti sah jawatan dalam 2010 kot......baru2 ni dh dpt m44......memang cerah sangat2....ehe
yg psl kontrak tu....yepp, akak pasan gak...memang seksa jiwa batin betul.....kalau kita x kisah dengan risiko2 x dipanggil interview tu, terima la keje ptd ni.....nak2 kalau yg dh keje seblom ni, atau yg dh berkeluarga....doa la banyak2 semoga yg kontrak tu boleh diserap tetap......
salah sorang staf kat tempat akak ada sorang lari dr kontrak ptd ke keje kitorang skang.....sbb malas nak tunggu interview, berzaman menunggu katanya

iza_yuss Publish time 17-6-2011 12:36 AM

selalunya kabel diguna time peringkat akhir penilaian..iaitu sesi temuduga...peringkat2 awal spt ...
wirazam Post at 17-6-2011 00:22 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kabel tu nak kena tgk kabel besar mana jugak.....(macam2 hal lerrr):shakehead3:

aku dulu hampir nak menggunakan kabel selepas ditawarkan kabel tersebut, makcik tu cakap syarat amik exam jah.....yg lain2 dia settle.....nasib baik aku nak sambung blajo mase tuh.....kengkonon cita2 nak jd tenaga pengajar gitu......tengah belajar tu la, aku dapat interview keje yg aku idam2kan.....ehe....so aku keje sambil blaja......memang aku dh syok dgn keje aku skang.....sib baik aku x masuk admin (gred m tu)

skang abg aku apply nak masuk gomen.....dia skang dlm waiting list.....x nampak plak dia usya kabel.....seblom ni pon dia ada cakap, xmo la guna kabel2 ni, bior la dapat dgn usaha sendiri dan x potong queue org lain.....lagipon dia ada biznez skit2....so still bleh bertahan la kot

~memang wujud ye kabel ni.....cuma percent dia tu x berapa nak pasti

iza_yuss Publish time 17-6-2011 12:41 AM

kesian org yang tak ada kabel nie....kat tempat mama nie pun ada sorang....dia Gred 29 and dia b ...
mamaali Post at 16-6-2011 15:50 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kita kena percaya pada rezeki yg tuhan bagi.....bukan kita x berusaha nak dapat kan semua tu....tapi dah xde luck.....insyaAllah adalah tu kebaikan kita dapat ikut lain....walaupon dengan sedikit gaji, kalau berkat tu ada.....kita akan rasa cukup aje.....tenang jek

sbb tu sesetengah tu, walaupon gaji beriban2 banyaknya, tetapi sentiasa tak cukup......kadang tu berhutang bertimbun2......nampak kan?:D
redho je la....ehe

schumacher Publish time 17-6-2011 01:17 AM

kenapa PTD cepat naik??? sebab KPPA, KSU segala yg K lah semua PTD.. takkan depa tak mau jaga periuk nasik depa.. Kasta PTD perlu depa bela...

schumacher Publish time 17-6-2011 01:19 AM

aku ada kenal sorg budak PTD kat penang.. umur baru 27 dah gred M44... mmg muda chet2... kalau opis boy umur 27 , masih dok kena buli lagik...

joeyss Publish time 17-6-2011 01:25 AM

aku ada kenal sorg budak PTD kat penang.. umur baru 27 dah gred M44... mmg muda chet2... kalau opis...
schumacher Post at 17/6/2011 01:19 AM http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

kalau fresh graduate masuk PTD.. mesti dah M48 pada umor 30 or 31 .. tak pun memangku M48.. untungkan.. tapi, apa pun. rezeki masing-masing siapa tahu..

neotoxin Publish time 17-6-2011 08:08 AM

kawan aku M41 taun 2003, taun lepas dah M52

pumpkingirl Publish time 17-6-2011 09:15 AM

Reply 146# evolutionary

mungkin...tu belum side income lagi, byk jugak aku dengar...:L

eragon Publish time 17-6-2011 09:33 AM

kalau fresh graduate masuk PTD.. mesti dah M48 pada umor 30 or 31 ..tak pun memangku M48.. untungkan.. tapi, apa pun. rezeki masing-masingsiapa tahu.. http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ada yg umur 28 dah M48.
umur 30-31 dah dapat memangku M52..

sayawifenikmie Publish time 17-6-2011 09:56 AM

tapi dia ok plak bila backing kita kalau kita buat salah.....hah gitu....
iza_yuss Post at 17-6-2011 00:15 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

kalau gitu--- ikut kesesuaian keadaan --- time perlu tempelang kita tempeleng--- time perlu usap kita usap ----- :lol:

ini misti jenis boss yang memang hidup mati untuk kerja --- kak lid ada kenal a few yg camtu ---- tapi idaklah sampai tak luluskan cuti staff yang tidak melampau2 percutiannya ---

puterikhaleeda Publish time 17-6-2011 10:26 AM

PTD ni cacamarba ... ada yg pure science jadi PTD, jaga latihan ...... ada juga dari islamic studies, jadi PTD jaga PRO, ada juga dari mathematics, jadi PTD jaga sumber manusia.... korang bayang kan laa...

tapi skim like W,J, D, kerja berlandaskan apa yg mereka belajar.... skim S pun cacamarba gak.. pegawai kebajikan, pegawai agama, peg kaunselor, pegawai sukan.. dikelompkkan kat S .....

creep_bite Publish time 17-6-2011 10:36 AM

...br lepas meeting ngn PTD kt MITI...semalam.:)

swotworld Publish time 17-6-2011 10:48 AM

ramai kawan aku PTD...memang diakui lepas kami grad terus dorg masuk PTD (takde pulak kedengaran dorg guna kabel??) tahun 2004 dan sekarang dan berada di gred 48. memang cepat...patut ramai jeles...hehehe

Tapi dengar penjelasan dorg menda tu sebab banyak kekosongan di gred 44 dan 48..sebab tu banyak 41 cepat naik pangkat, bukan sesuka hati je dinaikkan pangkat..tapi dorg cakap budak-budak yang baru masuk PTD skrg akan lambat naik pangkat dah sebab jawatan naik pangkat dah penuh...

itulah penjelasan ringkas kawan-kawan aku tuh..aku yg keja swasta ni hanya boleh dengar dan percaya bulat-bulat je...kencing dia maka aku pon kencing lah di sini...

MelahJanda Publish time 17-6-2011 11:14 AM

memanglah PTD ngan skim teknikal tak sama.

skim teknikal perkhidmatan tertutup, close service. kalau kau duduk dalam satu jabatan, tak mungkin kau naik pangkat selagi bos kau tak mati atau pencen.

tapi PTD boleh naik pangkat lagi sebab dia boleh ditukarkan ke mana-mana saja dalam negara.

MelahJanda Publish time 17-6-2011 11:14 AM

kawan aku ptd baru 6 thn keje dah m48,gaji + elaun2 dlm 4.5k.tapi dia bujang n memang menghamba abdi ...
pumpkingirl Post at 16-6-2011 09:43 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

bukan 4.5k. tapi 6 hingga 7k.

MelahJanda Publish time 17-6-2011 11:18 AM

sekarang ni kerajaan dah freeze perjawatan. kekosongan jawatan (baru) takkan disi sehingga ogos tak silap aku.

sitihawa Publish time 17-6-2011 11:23 AM

Post Last Edit by sitihawa at 17-6-2011 11:25

aku bukan ptd dan tyak layak pun jadi ptd
tapi aku syukur gak, aku bidang teknikal
serbis7 tahun naik pangkat kekananan
ramai gak time tuh senoir2 aku tak naik kanan
so, sedikit kontrobersi
keluarlah gossip datuk pengarah suka aku dll
pdahal, kekosongan kanan tuh kena ngan bidang aku
senior yg tak dapat bukan bidang dia
so, bukan salah aku
aku tetap percaya, ini rezeki tuhan beri buataku
dan tuhan belum beriaku rezeki dari segi lain:)
alhamdulillah..... :$

sitihawa Publish time 17-6-2011 11:27 AM

sekarang ni kerajaan dah freeze perjawatan. kekosongan jawatan (baru) takkan disi sehingga ogos tak...
MelahJanda Post at 17-6-2011 11:18 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

on paper jerk, opis aku ni baru terima Q41 baru gak :)

sitihawa Publish time 17-6-2011 11:34 AM

ramai dah aku dengar yang org2 yg tak dapat masuk kerja gomen komen, nak masuk gomen kena ada kabel?
aku tak setuju sebab aku sendiri masuk gomen tak guna apa2 kabel pun.
time aku dapat kerja gomen dulu, sepupu aku pun tanya, aku guna kabel apa?
aku sengih2 cakap, mana ada kabel? aku apply cam besa2 , g temuduga dll.
dia kata, dia minta tak pernah2 dapat.

pengalaman aku pernah jadi ahli panel penemuduga untuk jawatan J17.
aku ni jenis hati lembut dan kesian kot. punyalah ramai pemohon yg datang temuduga
aku tanya soalan basic dan teknikal simple jerk.
sijil2 semua layak, so aku bagi markah lebih kurang.
kecuali yang aku tengok paling menyerlah aku bagi markah lebih sikit dan yang palin nampak tak sedia aku kurangkan sikit.
lebihnya aku kesian . tempat kosong tak banyak mana pun.
selebihnya bukan kami yg pilih, tapi ada panel pemilihan lain pulak kan.

:(
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12
View full version: Kenaikan pangkat PTD dengan Pegawai Teknikal tidak seimbang