zu_nia Publish time 9-9-2011 08:12 PM

bagus info2 lkat sini..i loike....:D

Lady_Anne Publish time 11-9-2011 11:57 AM

some ppl i baca diorang guna cetaphil...sesapa penah try guna cetaphil x..?

applegirl Publish time 11-9-2011 01:49 PM

SimplySiti Clear Solution pun ok :)

jipo3 Publish time 11-9-2011 04:57 PM

Reply 22# Lady_Anne

pernah pakai untuk oily skin ngan yang biasa punye......ok sangat...tapi jipo lagi suka yang biasa tuh sebab kulit rasa lembut tapi jipo pakai jan marini..memang jerawat xnaik dah:loveliness:

chempaka_ku Publish time 11-9-2011 05:24 PM

Reply 22# Lady_Anne

pernah beli untuk my nephew.............. muka dia dah ok tinggal parut jerawat saja..............

umi_qaz88 Publish time 11-9-2011 11:49 PM

Reply 19# pinksarah

yeke sk11 g2...
Alhamdullilah...
saya sesuai menggunakan safi rania..
tapi saya advise tengok women zone kat ntv7...
banyak info mengenai wanita...

LeyyaHanna Publish time 15-9-2011 11:47 AM

To me..masalah pimple nie..berkait rapat dengan darah dan hormon..masa i memuda dulu..muka i memang tak pernah lekang dengan pimple.... tapi so far skang nie alhamdulillah..pakailah apa pun..tempeklah apa jenis skin care pun... tak jadi soal dah......

tapi kalau jeragat nie.. skin care kebanyakkannya menghakis kulit..tu yang bila kita pakai..nanti kulit jadi bersih..sebab peeling proses... then nanti..lepas kita stop.. biasanya jeragat akan naik lebih banyak dan lebih tebal dari before....

yschan7050 Publish time 19-9-2011 04:13 PM

Assalam rakan2 forum,

Nak minta kawan2 di sini share skincare terbaik bagi mengatasi kulit muka y ...
kicapmanis Post at 5-9-2011 17:26 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Utk jerawat, Caroline Repair Cream mmg sesuai utk kecilkan pimple, ia susuk pimple dlm 3~5hari sj. Caroline Refining Cream hilangkan pimple acne/scar. I PM info utk u + testimonial yg tlh pakai.

cmf_nala Publish time 19-9-2011 04:51 PM

Utk jerawat, Caroline Repair Cream mmg sesuai utk kecilkan pimple, ia susuk pimple dlm 3~5hari s ...
yschan7050 Post at 19-9-2011 16:13 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

salam. pm i sekali ye. TQ byk2

yschan7050 Publish time 19-9-2011 05:17 PM

salam. pm i sekali ye. TQ byk2
cmf_nala Post at 19-9-2011 16:51 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

PMed to you, Sila cek.

purplecrystal Publish time 20-9-2011 01:34 PM

dulu sy guna Felisa ok tapi tiba2 lepas 5 thn da x ok plak...skrg baru try guna Pure Series Oil sebelah mlm aje....belum 1 bul lg so nk tgk dulu perkembangannya....

eyradanira Publish time 20-9-2011 02:00 PM

Post Last Edit by eyradanira at 21-9-2011 10:54

ada x sesiapa yang pernah guna OXYuntuk mengatasi masalah ini...dr pencuci muka,lotion powdwer,moiturizer,sunblock ker..

Babyriena85 Publish time 21-9-2011 12:09 PM

try la guna dalacin T...tp kalo lama2 guna da imun xjalan gak...payah2 sgt guna je rawatan secara laser tuk ilangkan jerawat2...hehe

sygabg1 Publish time 27-9-2011 11:51 AM

Post Last Edit by sygabg1 at 27-9-2011 12:19

ada x sesiapa yang pernah guna OXYuntuk mengatasi masalah ini...dr pencuci muka,lotion powdwer,moi ...
eyradanira Post at 20-9-2011 14:00 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

saya pakai following products untuk atasi masalah jerawat degil sesangat di muka sejak akhir2 ni and alhamdulillah,makin baik and kulit pun cerah dan berseri..

-pencuci jerawat de wajah
-toner jerawat de wajah (elok untuk resdung jugak)
-krim siang UV sri mawar (for me all in one cream untuk siang)
-krim jerawat OXY 10 - pakai siang dan malam...siang before pakai UV cream, malam lepas pakai soul cream-berkesan keringkan jerawat yg degil sesangat..
-krim malam (soul cream de wajah)-sapu nipis je,kalau jerawat dah okay,takya pakai tiap2 malam pun takpe,krim ni untuk buang sel2 mati dan cerahkan parut..
-masker jerawat sari ayu (once a week)
-scrub st ives apricot medicated (once a week before apply masker)
-pelembap muka safi hijau dgn aloe vera-if muka kering sgt2

kalau nak make up(time muka problem), after clean&tones:
1)krim siang UV sri mawar (bantai pakai malam jugak before make up)
2)ubat jerawat OXY 10 (sapu kat jerawat)
3)foundation: pakai simplysiti acne solutions
4)bedak muka:cleanNclear clear fairness compact powder

pas tu baru apply make up (lipstik,eye shadow etc)

supplement:
-vitamin e cosway
-mirieca (elok untuk hilangkan parut,lembap dan cntikkan kulit)
-air suam byk nak buang toxin, baru berkesan...

cubala..InsyaAllah

la ni dok usha serum yg sesuai, last time pernah cuba serum nutox and ok..ingat nak pakai balik...

sygabg1 Publish time 27-9-2011 12:15 PM

tapi saya cadangkan kalau takpenah pakai skin care,boleh cuba set safi hijau (pencuci mentimun,pelembap dgn aloe vera and krim kecantikan)pakai 3 produk siang dan malam..dulu2 masa sekolah,yg ni je..elok and cerahje muka...jerawat susah nak ada...maintain yg ni je cukup...muka mesti licin

eyradanira Publish time 27-9-2011 12:17 PM

Reply 34# sygabg1

sebelum ni eyra pakai d'sara kulit naik ruam nanah n berjerawat n rasa kulit jadi kasar sebab whitehead byak,eyra col tokey salun terus sai perubahn kulit muka eyra,die suruh eyra stop product 2 sebab kulit eyra sensitif dng krim kunyit..eyra stop semua product sebab nk free kan wajah dr chamical..eyra guna pencuci OXY Blackhead Clearing Wash,jerawat besar2 dh mula kering n hilang tp ruam nanah naik semakin byak kt wajah,eyra picit keluarkan nanah n tempek bedak sejuk ja..alhamdulillah,ruam nanah makin kurang..eyra rasa kulit eyra memang serasi dng OXY sebab 2 eyra nk cuma product dari OXY..sebab eyra dh menyensal guna product yg mengelupas ni..eyra dh pernah guna,exuvian,nv,nuriz,tia,cleopatra macam2 lah sume 2 xkekal lama..

sygabg1 Publish time 27-9-2011 12:21 PM

Replysygabg1

sebelum ni eyra pakai d'sara kulit naik ruam nanah n berjerawat n rasa kuli ...
eyradanira Post at 27-9-2011 12:17 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

setuju jugak, produt oxy di mmg good untuk kulit jerawat...especially krim jerawat dia..compact powder dia ok tak eyra..?

serikandi_gurl Publish time 27-9-2011 12:43 PM

Skincare utk muka masalah jerawat? Hm..nak share dulu saya mmg ada masalah jerawat muka yg amat2 la teruk. Kire teruk tu pasal satu muka jerawat takleh kuar plus sakit dan jerawat takde muka. Sampai menangis takleh nk sentuh muka sbb sakit. Kalau kene air shower pun sakit. Antara skincare yg saya pernah pakai yg menjadi la waktu zaman remaja yg elok bg saya.

1) Produk Nutrimetic - Nutri Clear & Facial Soap Bar (yg kaler clear jernih warna kuning tu tak ingat apa nama dia) - tapi dua produk ni dh takde dijual di nutrimetic. Saya pakai dulu licin kulit muka
2) Produk set felisa - selalu kene wat facial dan pakai produk ikut turutan n disiplin. Then stop ketika itu sbb tak mampu sbb masih belajar.
3) Cetaphil - ni disyorkan oleh dermatology waktu pergi klinik dermatology sbb utk kulit yg alah dengan sabun. Dan saya recommend sampai skrg walaupun saya dh tak pakai ni lagi
4) Proactive Solution satu set - ni elok juga tapi waktu tu stop sbb mahal dan masih belajar.
5) Jumpa Doktor Dermatology dan amek antibiotik (sbb mempunyai jerawat tahap teruk dan kronik)- Yang ni paling most recommended. Mmg pulih selepas tu dan kebersihan kene maintain sampai skrg. Naik 2-3 biji tu biasa la
6) Dan sampai skrg amik set SKII dan akan cuba maintain sampa bebila :D

zueu8 Publish time 27-9-2011 01:19 PM

salam to all,

saya tgk ramai feedback mengenai topic ini...banyak info kita leh share..ni saya nk share product yg saya pakai ..saya pun prefer guna safi rania gold dah lama sbb sebelum ni saya ada beberapa product dah cuba...alisyah pun tak jalan, sri mawar pun tak jalan, cosway pun tak jalan, amway honey soap pun tak jalan, safi tak jalan..nutri metik pun tak jalan, cetaphil pun tak jalan, sebamead pun tak jalan... semua product ni bukan kulit jadi lebih kering dan senang jadi pigmentasi...jerawat pun suka keluar....saya concern sgt pasal jeragat..pakai vit e pun sama..pastu selepas saya deliver ke -3 sayastart pakai rania gold ni...masa mula-mula keluar product ni. Dari dulu sampai sekarang saya hanya menggunakan pembersih sahaja.... skrg saya hanya menggunkaan satu sahaja product yg boleh cover semua pelempab muka.

hasilnya alhamdulillah..selain muka kita semakin bersih, cerah, anjal dan berseri.serious..saya sendiri yang pakai dapat feedback ni dari kawan-kawan....lega rasaya...klu tidak kulit muka kita tak sekata, pastu muka cam comot rasanyer..tampong sana sini....pores pun dapat kembali mengecil...emm jelas sgt... yg paling best kulit ni leh rasa betapa halusss...betul seriouss....krim pelembab ni tak yah pakai set ..dan tak perlu beli set pun..uolsboleh pakai apa saja jenis pembersih muka just nak bersih kan muka jer ..pas tu terus apply krim plembap ni dah siap, taknak letak bedak pun ok just apply lipstik jer..dah leh g jalan. sesuai sesgt pada org yg mals nk make up..

try la log in dlm biocareer2u.com .

lagi satu kena minum juga bagi luar dan dalam seimbang ..minuman kesihatannya pun bukan sahj utk kiter org pompuan lelaki dan kanak-2 [pun boleh...ikut sukatan la
yang paling best krim mi mak zueu8 kata leh apply pada apa sahaja sakit kulit...cam lecur (ayah punya experince =hilang x kesan pun), bibir cam terkopek besar cam kena gigit semut jer..(zue nyer experince-hilang ) tgh try pki kat anak yg ada exzema kat leher.., sbb krim ni pelembap dan dia mengantikan tisu (cells) yang baru..so jangan bimbang..cuba dulu..

kicpmanis, dan lain-lain leh pm ikiter klu nk more info.....

sharing is caring..change the beast to the beauty

my2cen:loveliness:

eyradanira Publish time 27-9-2011 01:49 PM

Reply 37# sygabg1

eyra xpernah cuba lagi compact powder OXY,eyra guna ronasutra,semalam baru g beli powder lotion OXY n moisturizer OXY..sygabg1,ambil vitamain apa..sebelum ni eyra ambil epo,vit c n vit e,kulit jd cerah n lembap..sejak pragnant last year eyra dh stop semua 2..eyra rasa nk ambil balik lah semua vitamin..sebab sejak pragnant perubahan kulit eyra memang ketara,kering,cpt naik jerawat,gelap..rasa perubahan hormon kot..
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11
View full version: skincare utk muka yg ada masalah jerawat?