rdzaccess Publish time 23-4-2012 11:58 PM

Betul tu kos dia memang tinggi sebab pembinaan di belakang dan ada cenuram.

budakgraphic Publish time 24-4-2012 01:27 PM

Anybody yg berminat nak tubuhkan team ghost hunter utk porem nih, sila inform aku... Aku rasa mcm berminat lak nak join...

missyqaldina Publish time 24-4-2012 04:14 PM

rumah ni mengadap kl ke?sbb aku slalu ikot jalan shortcut dr bangsar nak ke dmnsara ni..aku mmg suke tgk rumah2 kt sni...berangan je nak dpt 1 rumah kt sni..tp lps dgr cite2 cmni..tkott la plak nak rumah bsr2...

FARISZONE Publish time 24-4-2012 04:42 PM

Mazidul taip--->Berderau darah buat seketika sewaktu membelek helaian buku latihan berikut.
------>Kes pembunuhan dilaporkan berlaku pada tahun 1992, lihat tarikh dicatatkan pelajar di bahagian atas kanan muka surat buku, 5 tahun sebelum kejadian.
=========================================================

soalan sy,apa yg cuba beliau sampaikan? masih x faham la...{:1_558:}

wanawina Publish time 24-4-2012 05:44 PM

Reply 64# FARISZONE

yela, buku tu kan dah lama. sebelum kejadian kan. still ada sampai sekarang. so mcm creepy la kot. pendapat jela nih.:L

rdzaccess Publish time 24-4-2012 08:04 PM

Reply 63# missyqaldina

Rumah ni bukan mengadap jalan utama.Jadi tak perlu nak jeling jeling...di kiri kanan jalan...
tak perlu takut...

rdzaccess Publish time 24-4-2012 08:05 PM

Yang kena pandang adalah di atas...
sebab banyak ranting dan pohon mati...
Kalau jatuh atas kereta , terperanjat sakit jantung pulak...

:lol:

amirezu Publish time 25-4-2012 12:06 AM

Reply 60# farahanafarah

oic. faham. pernah nampak rumah macam ni kat lereng2 bukit. rumah Yusof Haslam pun macam ni jugak rasanya, 4 tingkat kalau tak silap. 2 tingkat kat bawah

missyqaldina Publish time 25-4-2012 08:58 AM

Reply 66# rdzaccess

ohh..nasib baiiikk....:funk:

farahanafarah Publish time 25-4-2012 01:01 PM

Reply 68# amirezu

haah rasanya rumah yusof haslam memang macam yg tersebutlah

selipar_hijau Publish time 25-4-2012 01:16 PM

saspen siot baca blog mazidul ni. kalau aku dh lama dh ajak balikkkkk

syahoney Publish time 25-4-2012 02:01 PM

banglo ni tak silap skeez penah pegi nih

nazadiyah Publish time 25-4-2012 02:48 PM

masa aku first year di UM duduk di Kolej YPM kat belakang NSTP selalu gak lalu kat depan rumah ni ka ...
cepheid Post at 15-4-2012 21:33 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

yes nak gu um mesti lalu sini... baru tahu

edoraixora Publish time 25-4-2012 04:29 PM

Anybody yg berminat nak tubuhkan team ghost hunter utk porem nih, sila inform aku... Aku rasa mcm be ...
budakgraphic Post at 24-4-2012 13:27 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

try ler pm surfinv...die mmg slalu gi terjah tempat2 yg haunted ni

edoraixora Publish time 25-4-2012 04:30 PM

yes nak gu um mesti lalu sini... baru tahu
nazadiyah Post at 25-4-2012 14:48 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

nk gi UM jalan mane? area hosp pantai tu ker

budakgraphic Publish time 26-4-2012 02:37 PM

try ler pm surfinv...die mmg slalu gi terjah tempat2 yg haunted ni
edoraixora Post at 25-4-2012 16:29 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Okies, akan diusahakan... Thanks for the info...

nitezen Publish time 26-4-2012 04:18 PM

Mazidul taip--->Berderau darah buat seketika sewaktu membelek helaian buku latihan berikut.
------ ...
FARISZONE Post at 24-4-2012 16:42 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Date kat buku tu ...8/6/87kalau tak silap la... ( lihat tarikh dicatatkan pelajar di bahagian atas kanan muka surat buku, 5 tahun sebelum kejadian. ) .. tahun kejadian 1992 kan... maknanya kalau ni buku budak tu (yg masa dia kena bunuh umor nya 11 tahun ) .. so pd tarikh dlm buku latihan tu umornya sekitar 6 tahun la kan ..... muskilnya buku kerja tu macam bukan hasil budak umor 6 tahun kan... ( may b tu buku budak lain kot ) ....

missayeen Publish time 29-4-2012 03:47 PM

dekatnye dengan rumah aku..tiap2 hari lalu sini.

mammavoque Publish time 29-4-2012 08:42 PM

cik somi aku cakap dia gelarkan jalan ke rumah tu jalan iblis, sbb betul2 berhantu. Dulu2 ms bujang dia mmg duk menyewa kat bangsar. Aku tanya dia psl kes ni, dia cakap dia tahu, cuma x tau details. Aku tanya pernah tak kita lalu, sbb dedulu dia kerap bw aku g bangsar makan2. Dia kata x pernah lalu, tp dekat jer la dgn jalan yg biasa kami lalu bila balik dr bangsar tuh....dia kata mmg berhantu betul rumah ni....huhuuw

thoyol Publish time 30-4-2012 01:38 AM

wah,

San ingat lagi posting aku ek. Hehe..

Pasal Bangsar tue, boss aku (Cina) ada cerita yang kawan dia adalah sales agent untuk rumah ni dan penah offer utk bawak dia masuk tengok. Kawan dia sendiri Cina yang cakap rumah tu memang sangat keras dan tak dapat dijual walaupun dah bagi offer and dah direnovate utk nampak cantik..

Ada yang nak volunteer untuk masuk/cuba bermalam utk prove tempat tue tak berhantu? Aku boleh mintak tolong boss aku bagi contact utk bagi kebenaran duduk rumah tue. Anyone? Hehehehe.. Aku dah lama tak buat aktiviti cari hantu ni so dah tak larat pegi. Hehe..

Anyway minggu lepas aku visit project site kat Pengerang, Johor and tetiba topic cerita hantu ni keluar. Puncanya adalah sebab masa kitorg ronda pekan Pengerang untuk our HR purposes, salah sorang Project Manager aku cerita yang ada kawasan perumahan untuk disewa tapi malangnya takde siapa yang berani sewa sebab berhantu. Taman Rengit Jaya.

http://www.iproperty.com.my/developments/368/Taman_Rengit_Jaya - contoh gambar untuk korang tengok..

Rumah semua macam condition di atas. Still looks new tapi halaman rumah mmg tak terjaga. Satu row ada dalam 10 rumah kot, total ada 4 row. 2 row yg di hadapan hanya ada 5 tenant jer kot dari 20 rumah. Yang lain semua kosong dan macam abandon jer.

Aku pun pelik dan try cuba korek cerita dari Project Manager aku tapi dia sendiri pun tak tau sangat. Teori kitorg adalah maybe sebab bahagian Pengerang/Johor Lama ni banyak sejarah dari zaman Parameswara/Sultan Melaka sampailah ke zaman Johor. Maybe ada kejadian dulu yang tak disebut.

Anyway kalau ada yang ada dekat area sana, silalah update di sini ek? Aku tak sempat survey sebab aku balik hari..
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11
View full version: Abandoned bungalows, bangsar.