green~tea Publish time 18-9-2013 10:00 AM

dah tau dah sama2 keje... patut sama2 kena jaga/kemaskan rumah laa...

tp pompuan2 zaman skang banyak jenis pemalas pun... hantaran nak tinggi, tp keje rumah malas nak buat, alasan keje kekdahnya... tea banyak dok perati.. rumah sepah nak berjalan pijak rantai rumah diorang pun tea rasa tak selesa... alasan rumah sepah, anak2 nakal & sepahkan... kamon lahh... discipline the kids laa kalo malas sangat.. or buat area2 tertentu aje utk diorang sepahkan.. bukan the whole house~~ pastu, sejak awal2 kawen, slow talk le dengan husband, cakap lembut2 mintak tolong jelas2.. jangan sindir or cakap kasar suh husband wat keje...

pastu, ada setengah amek langkah mudah, amek maid je... lagi laaaaa tea takleh accept dengan orang2 camnie.. giler babas punye pemalas amek maid... tak pasal2 ramai pendatang kat malaysia ni sbb sikap rakyat kita yang pemalas..

wahhh panjang tea bebel.. :$ :$

newyork Publish time 18-9-2013 10:03 AM

arghh..selalunya kes camni ada pompuan lain nih..tu je..takkan lah sesedap rasa pasal rumah semak mengamuk mcm org gila...pelik org laki2 nih..tolonglah bini tu kemas sama..tau nak duduk tgk tv ja..

sweetsugar Publish time 18-9-2013 10:03 AM

halamakkk.. kat umah dah dua bukit kain baju lom belipat lg..
dah 2 mggu x lipat baju..
rasa mcm nak ajak mak mentue mai umah la..tolong melipat lipat..

KoSe Publish time 18-9-2013 10:04 AM

Bodoh punya jantan.. Bini ko kerja tolong cr nafkah sampai kul 10 mlm baru blk apa salahnya ko dah blk awal tu tolong kemas umah.. Ni mesti jawa caprutzz jdt ni..

twins Publish time 18-9-2013 10:04 AM

kalau bini tu fulltime dok umah aku paham ler kenapa laki dia mengamuk...tapi bini kerja pun balik dah malam takkan nak expect rumah berkilat bersinar macam dalam iklan fabuloso dalam tv tu kottt.... kemas sikit2 dah lah... hujung minggu baru kasi shining !!!entah2 pak mertua dia yg bagi sepah rumah kott ??? kalau tidak kenapa dia beriya-iya sokong anak dia .. :shutup:

riris Publish time 18-9-2013 10:10 AM

isk laki tak guna.dah tau tak mampu ada bini nape kahwin.kalau kahwin suruh bini jadi maid baik ambik maid.kalau macam aku ni ,kemas pemalas faham lah.laki tak bagi penat suruh hantar anak kat nursery.kalau tak larat masak suruh order kat luar.tak payah kerja makn je apa yang mampu.yang penting jangan pening pasal nak urus anak,nak masak.kasi duit sekian untuk beli lauk kat luar.orang macam aku ni layak lah kena penumbuk kalau rumah macam kapal pecah.ni dah tergolong laki tak tau di untung.ada bini tolong carik nafkah kasi penumbuk terajang lak balasannya.

callance Publish time 18-9-2013 10:12 AM

redz85 posted on 18-9-2013 07:49 AM static/image/common/back.gif
aku rasa pak mertua dia yang serak kan rumah.. orang tua pedengki..

dengki x berbini kot...{:singo

KoSe Publish time 18-9-2013 10:12 AM

redz85 posted on 18-9-2013 07:49 AM
aku rasa pak mertua dia yang serak kan rumah.. orang tua pedengki..

Tula pasal dahla jd batu api.. Klu duk saja kat umah tu tak kerja mn taknya isteri kena kerja sekali sbb nk tanggung mkn minum pak mertua skali..mesti stress kan isteri tu..laki panas baran n kaki pukul pastu blk umah takde privacy sbb bpk mertua duk skali.. Hari sabtu pun kerja blk kul 10mlm... Harap bini dia pi tuntut fasakh n move on..

myakayina Publish time 18-9-2013 10:13 AM

perlu ke dipukul sbb tak kemas rumah? dah bini tu pun bekerja.. klu dia tak keja haruslah rumah tu terurus.. sama2 penat balik keje kenalah give and take..

prettyuglybabe Publish time 18-9-2013 10:14 AM

elok la dia halau bininya keluar. nak harap bininya bertindak tinggalkan lakinya, 2 tahun pun sanggup bertahan kena bantai :lol::lol:

callance Publish time 18-9-2013 10:15 AM

chacon posted on 18-9-2013 09:41 AM static/image/common/back.gif
memang bini2 zaman sekarang jenis pemalas. semakin zaman maju semakin menjadi pemalasnya

bukan malas. tapi penat bekerja bantu suami cari rezeki..
isteri bantu suami cari rezeki, ape salahnye suami bantu isteri buat keje rumah.

xAthenax Publish time 18-9-2013 10:20 AM

lelaki di Asia
penyakit utama?
anggap perempuan itu
tukang cuci tukang gosok tukang kemas tukang masak janitor maid driver atm machine tukang urut tukang kangkang kilang proses anak2.. dalam pada itu kena jugak kerja untuk support:I
cuba pergi ngaji semula wahai jantan2 sekalian

ciklipoo Publish time 18-9-2013 10:24 AM

bini dia kena jadi mcm cerekarama mgu lepas..tajuk BARAN...
jadi mcm scha manjang nk hangin.... stress aku jadi laki dia..

melzal Publish time 18-9-2013 10:26 AM

Salah laki tu la...nak kawin x tau tanggungjawab. Isteri keje. Cari nafkah kan tanggungjawab suami. Dah tanggungjawab suami dibuat oelh isteri jd tangungjawab isteri sapa nak buat? Lelaki x guna mmg suka salahkan isteri. Mmg byk lelaki x guna mcm ni. Ada sesetengah lelaki bergaya dgn duit isteri pastu di tunjuk2 dpn kawan2. Apa motif buat mcm tu x tau la. Sikit2 ni bini aku blikn. Jd dia tu buat apa. Dlm pikran aku plak ckp ko tu laki dayus mampu harap duit bini je.....

scarflicious Publish time 18-9-2013 10:31 AM

Hooooohooooo!

Wahai lelaki. Tahukah anda bahawa kerja2 rumah cth..mengemas, memasak, etc..etc itu tanggungjawab anda.!

Sedarlah!

Jgn sibuk nak pas pas tanggungjawab kat bini aje. dah tanggungjawab sendiri tak buat dok sibuk pukul2 bini.!

Malulah sikit!

scarflicious Publish time 18-9-2013 10:34 AM

lepas tu ckp bini pemalas...

hohoho...tu tanggungjawab anda...lah...

poyohabis Publish time 18-9-2013 10:36 AM

tp memang ada jenis perempuan yg maha pemalasnye..contoh kawan2 aku..tengok pakaian,kete,baju,handbag,meak up kumain megah n nampak mcm pembersih sangat2...sekali rumah maha hazabnye...kain baju menimbun2...anak2 duk relax jer tgk tv walaupun anak dara dah umur 20lebih...pinggan mangkuk tak bercuci...lantai berlekit..aku rs kita jd mak kene rajin n rajin suruh anak tolong kita dr kecik..kalo tak memang tak terkejar lar gan keje lagi gan penat lagi...gan umah dah jd mcm pusat lambakan sampah...aku pon dah start tak rajin sangat sejak tekanan darah jd rendah giler2..mop umah seminggu sekali jer...sapu umah 2x seminggu...tp toilet rajin lak cuci tiap2 kali mandi duk sental gan penyapu..yg paling n maha malasnye lipat baju..tah per penyakit ler...

lompatikam Publish time 18-9-2013 10:42 AM

hari sabtu kerja sampai 10 mlm???

neeria Publish time 18-9-2013 10:43 AM

ni mesti ada kes lain nihh {:mlwhat1:}

shiro82 Publish time 18-9-2013 10:43 AM

ini baru isteri mithali namanya.....:lol::lol:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/544348_496287423763006_1545482_n.jpg
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13
View full version: {9} Suami stres rumah bersepah:Halau bini kuar rumah !