rosa_canina Publish time 18-9-2013 01:57 PM

bini balik memalam tlg cari duit pn dh cukup bagus..
lg tak bersyukur.. bkn nk tlg mana2 yg patut :curse:

igt ko jd laki..blk keje goyang kaki bc paper dpn tv..
nasi siap terhidang atas meja..
nak itu ini main arah je..
tak ikut arahan sepak terajang bini :huffy

laki camni baik blah je..

Peterpan17 Publish time 18-9-2013 01:58 PM

vespa_oren posted on 18-9-2013 01:55 PM static/image/common/back.gif
Bini dia cantik rasanya, biasa aku jumpa anak perempuan sulung dan adik beradik ramai memang rajin ...

Dia ni ada 5 adik beradik pompuan. Tp aku rasa dia ni mmg tak biasa buat kerja rmh. Mgkn mak dia buat suma kerja rmh. Inilah jadinya. Rugi suami byr mahar mahal2 tp satu sen pun tak blh pakai. Jaga anak pun suam2 kuku. Aku tgk anak dia tak mau sgt dgn ibu dia. Durang lbh rapat dgn bapa, psl apa? Psl mak tak amik peduli hal anak2.

Mak bapa skrg ni tolonglah jgn manjakan sgt anak smp kerja rmh basuh baju/seluar dalam pun dah besar pjg mak bapa juga yg basuh. Tlg ajar sikit anak2 buat kerja rmh. Bila kahwin gaduh2, cerai berai psl hal remeh temeh.

asamfish Publish time 18-9-2013 02:06 PM

laki lahanat!
kalu nak rumah kemas cantik
baik nko kawin dgn maid!
ni mesti jantan buta agama
and also...dah sah sah la minik tu bekerja

mziskandar Publish time 18-9-2013 02:08 PM

untung syarikat tu dpt staff yg rajin.. pompuan lak tu... bini org lak tu.. :)

Samsung1.3mega Publish time 18-9-2013 02:29 PM

kene hantar gi kursus kawin balik ni... tanggungjawap sape kemas umah ni sbnarnye... ok la tak yah kira sgt la tanggungjawap ni bersama sbb serumah pon kan... bahagi tugas la... dapur n bilik air bini buat... bilik, hall and laman luar parking kete tuh... suami buat... so ok ape...zaman skola dulu leh je buat jadual tugasan... so praktik kan la ape yg belajar kat skola dulu... huhhuhu.....

aku pon anak ramai... umah pon tak la sekemas org yg ader anak sorang.... yg penting setiap kali nampak bersepah trus angkat... bersikap "nantilah buat" tu yg kerja bertampuk2 and at last... da malas nk buat

LENS2U Publish time 18-9-2013 02:35 PM

mesti ada sbb lain selain dari alasan tak kemas rmh...teruk sgt ke sepahnya tu...:o

LENS2U Publish time 18-9-2013 02:40 PM

klu bini dia mcm R C W...rmh mcm tongkang pecah pun rileks je...kan.
ye la bini lawa..klu halau karang,yg lain dah tggu...:lol:

ajinomotonosuga Publish time 18-9-2013 02:58 PM

md_nana posted on 18-9-2013 07:43 AM static/image/common/back.gif
nampaknya, aku kena blajo kemas umah dr sekarang neh.
kang tak masal kene halau.

kemas rumah seme tu kewajiban suami or lelaki laaa... sebagian dari kemampuan zahir

sediakan tempat tinggal !!

kalo suami buat rumah atas pokok sekali pun, dia kene make sure rumah tu bersih, selamat di diami dari nyamuk anak anai kerengge ular lipan tikuihhh dan segalanya

wajib atas suami sediakan keperluan asasi isteri cam tempat berteduh or tempat tinggal, sediakan makanan minuman dan lelain nya

wajib atas suami make sure isteri RASA selamat, rasa tenteran.. ni kemampuan batin

kaum ibu ini jangan membodohkan diri sendiri

kalo nak ikutkan tugas isteri hanya BERHIAS untuk suami;Ptugas suami ialah segala galanya

kalo nak umah bersih , dia kene bersihkan , si suami tu

kalo dia malas bleh gajika bibik so dia kene kuo duit

kalo dia malas masak..dia kene carikkan tukang masak or hantor isteri blajo dengan chef wan !!:lol:

bila seme ni kita faham btui2, baruuuuuuuuuuuu ler LOJIK sorga isteri di bawah tapak kaki suami

ni keje malas dah tu badan hapak bau kobau prut boroi penuh daki haaa..peh tu kentot merata, pengotoq ..bossing around suruh ini suruh itu kendian bila bini lawan mula kata nushuz laa derhaka laaa tak taat suami laa , dok dakwa sorga hanggg tuuuu ..bawah tapak kaki aku tawww !!

tapi pengorbanan isteri lagi banyak, camna sorga isteri ni bawah tapak kaki suami? tenguk cam ibu, melahirkan anak hampir hilang nyawa, bertarung mati haaa..peh tu susukan bertaunnn, dok make sure baby tu membesar selamat..peh tuu dok pertahan anak tu sammmmpai anak tu berdikari..baru ler btuii sorga di bawah tapak kaki ibuuuuuuuuuuuu

ni kaki judi kaki arak kaki pompuan,solat tak penah sibukkkk nak pasang dua , sibukkk dok suh bini taat tapi duit umah duit kete duit makan duit rokokkkkkkkkkkkkkk pun bini supply.. camna sorga bawah tapak kaki dia??? hanggggggg gilaaaaa kaa jantan ahahahahaha:lol:

MelahJanda Publish time 18-9-2013 03:05 PM

yipun_78 posted on 18-9-2013 12:16 PM static/image/common/back.gif
lai lai lai laaaa.... kalo jejan ni satu je penyelesaian kak Melah oooiii, gantung je baju der ...

mmg pernah buat gitu, but patah pulak menatang penyagkot tu bikos too heavy. guano

anak lelai aku kan ramai, 4, so baju pon banyak and seluar pon banyak
rasa2 seluar jeans je ada 15 helai sorang (panjang, pendek)
belum khakis ada dalam 10 helai
seluar pendek bola 10 sorang
jersi bola 5
baju koboi
pistoi
kuda 8
:lol:

MelahJanda Publish time 18-9-2013 03:07 PM

ajinomotonosuga posted on 18-9-2013 02:58 PM static/image/common/back.gif
kemas rumah seme tu kewajiban suami or lelaki laaa... sebagian dari kemampuan zahir

sediaka ...

nak wat cemana cheq oiii
lelaki asia ni, malaysia, thai, indon, pilpin, vietnam, mmg makn hasil bini

tipuware Publish time 18-9-2013 03:08 PM

ni pak mertua yg jadi org ketiga. kes sgt rare.

nasib la aku cma bebel aje kalau laki aku tak tolong buat kerja rumah. tak terfikir nak seret beliau.

MelahJanda Publish time 18-9-2013 03:11 PM

jasmeen posted on 18-9-2013 10:54 AM static/image/common/back.gif
Kak melah, kalau umah kaka kena mop sehari18 kali, sebab ribena tumpah tulang ikan segala, i cadan ...

rumah akak ni 4 permaidani
hahahah
mop 2x sehari (normal) kan, so
vakum pulak 3-4 kali seminggu (Normal)

rasa nak buang gak karpet ni tapi sian pulak anak aku sejuk dok atas lantai

Fantaghiro Publish time 18-9-2013 03:13 PM

ajinomotonosuga posted on 18-9-2013 02:58 PM static/image/common/back.gif

sediaka ...

ni keje malas dah tu badan hapak bau kobau prut boroi penuh daki haaa..peh tu kentot merata, pengotoq ..bossing around suruh ini suruh itu kendian bila bini lawan mula kata nushuz laa derhaka laaa tak taat suami laa , dok dakwa sorga hanggg tuuuu ..bawah tapak kaki aku tawww !!pak aji...ustad kata, sorga bawah tapak kaki somi sbb kat akhirat sok dia yg kena tanggung dan jawab dosa bini sama...
sbb tu kena taat buat jah apa laki suruh kata ustad...:$

ajinomotonosuga Publish time 18-9-2013 03:18 PM

MelahJanda posted on 18-9-2013 03:07 PM static/image/common/back.gif
nak wat cemana cheq oiii
lelaki asia ni, malaysia, thai, indon, pilpin, vietnam, mmg makn hasil b ...

tu laa kan yangg... ciann kaum ibu malaya

sampei nak tercabut nyawa dok korban haaa..ucap mekaceh tadak, hadiah jauh sekali..dok di belasah cam nate hanjeng lai ada ler..

tu punnnnnnn hangpa dok bertahan lagi..ni omputeh sebut the state of helplessness..ciannnn

balik keje masak kemas susukan baby sebelum tu amik anak kat pengasuh peh tu basuh berak anak mandi bedakkan tidokan adussssssshhh..

kalo awek omputeh dengo cam tu hangpa nya teruk di buli jantan seposen malaya..depa ngeleng kepala sampai tercabut kepala depa..whotttt!!!!

ni la akibat kalo di besarkan dalam suasana tadak kasih sayang.. ko tu melahhhh ada anak jantan 3 oang, ko jaga btui2, IMPRINT MINDA depa btui2, program baik2 otak depa yang masih ijo tuh.. jangan sampai nanti otak depa di imprit oleh anasir2 tak sihat haaa

kalo jantan dah hancus.. nak arap apa lelain yang ada? tapi aku notis malaya geng gayah on the rise kan melah? adussssssss...awek skit nya wongi kulit haluihhhhhh cumei ayuuu manjeeeeee kedip2 mata cam heliza depa dok carik bontot jantan yang mengerutu cam kulit bewak gak ek melah? bowdow melantun2.. meluat aku tgk si boboi tu.. cam nak kasik penampak kasik dia kerehhhh skitt

willow12 Publish time 18-9-2013 03:20 PM

Tak dpt nak justify kecuali ada gambar bg menentukan tahap 'kesepahan' rumah dia. Tp i mmg prnh jumpa bini sgt2 pemalas dan pengotor. Kat luar bukan main glamer dan bergaya, tp rumah punya lah teruk kain baju main lambak je atas kerusi. Sofa penuh dgn barang ntah apa2, nak duduk pun tak boleh kena duduk atas lantai. Heiiiiii....kalau i jadi laki mmg naik hantu la.

purpledesire Publish time 18-9-2013 03:21 PM

dayus btol si suami jika suke pukol isteri.. :curse:

zulra Publish time 18-9-2013 03:22 PM

laki bajet sorga bwh tapak kaki rupanya melencong dr jalan ke sorga.Padanmuka

mamapea Publish time 18-9-2013 03:29 PM

rumah aku hari2 bersepah dgn mainan..anak2 aku punya keje la..
aku kemas diorg sepahkan blk..mmg letih la..bila dh tak larat nak kemas aku biarkan jer..
bila hubby blk dia tgk rumah bersepah dia membebel sambil mengemas :lol:
sakit gak telinga aku ni dengar dia membebel tp aku buat dek jer..:loveliness:

rospinki Publish time 18-9-2013 03:30 PM

tah ...ramai je aku jumpa bini pemalas, kat pintu lgi dh nmpk sepah, ni mesti kecik2 mak tk ajar. tpi lelaki pun satu, tau nk mengarah je tolong2la mana yg patut bang oii:curse:

MengkuduMasam Publish time 18-9-2013 03:41 PM

bodo punya manusia mcm nih...

tp xdinafikan ... mmg ade wifey2 yg asik dok layan candycrush, FB, TV segala...

suma dok longgok weekend... kalo weekend tu kluar... posponed next weekend

lipat baju kalo dah xdua bakul or xde spender dah nak pakai... kompem xlipat...
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16
View full version: {9} Suami stres rumah bersepah:Halau bini kuar rumah !