CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 48001|Reply: 287

[merged]Pengalaman mistik di hutan,latest by feyo

Hye guys.. Korang ada x apa2 xperience kene kacau time camping kat hutan? Hm.. Aku ada banyak gak citer nak share.. Aku punya xperience.. Abg aku punya xperience.. Cikgu skool aku punya xperience.. Nguhuhuhuhu..

Ok.. aku mula ngan xperience aku la dulu..

Time tu (Julai 2000) ada prog. camping ibadah PPI (persatuan pelajar Islam) kat hutan dekat2 je ngan skool aku ni.. Ala.. Hutan kecik je.. Aku ni plak jadi ajk khas jaga anak ustazah aku.. Nguhuhuhu.. nak dipendekkan cerita.. mlm tu , aku ngan pengerusi PPi tu je yg tinggal x tido lagi.. Ntah le.. aku ni kalau kat tmpt baru , ssh sket nak lelap mata.. Member aku plak bleh bantai tinggal aku sengsorang.. Uhuhuhu.. Pengerusi PPi aku tu mintak diri la nak pi khemah student laki kat atas bukit nun.. (khemah pompuan kat bwh-bukit tu kecik je..)

So.. tinggal le aku sengsorang kat situ.. Aku pun baca buku la utk hiburkan diri+buat mata aku ni ngantuk.. Dok syok2 baca tu , tetiba je aku dengar bunyi anjing menyalak panjang.. Ala.. bunyi mcm kat dlm cerita2 hantu tu.. Uhuhuhuhuhu.. kecuuuuuuuuut la perut akuuuu.. Aku tenang2kan la fikiran aku , "ala.. bunyi anjing je.. Bkn ada apa2 pon.." Tiba2 pastu , aku nampak pengerusi PPI aku tu lari kat aku.. Muka dia aku dpt ingat smpai sekarang.. Pucat nak mampos..

Aku tanya la.. apesal.. Mula2 tu dia x nak jwb.. Bila ustazah aku terjaga (sebab dengar suara aku kot yang dok panik je tetiba ) , baru la dia cerita.. Dia bagitau masa dia dah sampai kat khemah laki kat atas bukit , dia nampak ada "kelibat" sorang pompuan yg rambutnya panjang tengah duduk mencangkung depan khemah.. Dia pon apa tunggu lagi , angkat kaki la.. Ngahahahahahaa!!! X bleh harap punya pengerusi..

Ustazah aku bagitau kitorg utk baca apa2 yg patut , sementara dia suruh si pengerusi aku tu panggilkan ustaz kat khemah guru.. Time tu la , tetiba je ustazah aku tanya aku , ada tercium bau apa2 tak.. "Ada bau tak elok.." Aku apa lagi... bertambah2 la gugupppppp.. Mintak2 la jangan ada "benda" muncul kat sini.. Tak sanggup akuuuu..
Aku peluk la ustazah aku dek terlalu takut tuu.. Uhuhuhuhuhu.. Ustazah aku plak rilek je.. Tetap baca ayat kursi + berzikir..

Bila ustaz sampai , baru la bau tu hilang.. Ustaz,sorg cikgu laki ngan pengerusi aku tu pon azankan la tmpt tu.. Aku plak tertido kat riba ustazah aku.. Nguhuhuhuhuhu..
Esoknya , aku try la tanya kat ustazah aku , masa aku tido tu apa yg aku miss.. Ustazah aku senyum je.. Ckp tak de pape.. Tapi , bila time nak balik tu kan , ustaz pesan kat aku ngan pengerusi tu , sblm masuk rumah , baca bismillah + jangan lupa bagi salam.. Bila aku tanya knp , x plak ustaz aku bagitau apa2..

Uhuhuhuhuhuhuhu...

[ Last edited by  Santeira at 19-6-2009 08:46 ]

Rate

1

ade benda yg ikut ko kot...

Ok.. ni citer cikgu aku ms skolah rendah dulu..

Masa tu dia masih kat maktab perguruan.. Ada la satu program camping kat hutan.. (aku dah lupa kat mana..) Time tu diorg dah nak balik dah.. Ntah apesal , mcm2 benda jadik kat diorg ni.. Sesat la , ada yg jatuh+cedera la.. Ish..ish..

Dipendekkan citer , diorg ni kena bergilir2 la , sapa kat depan , sapa kat belakang , utk pastikan diorg ni x de sape tercicir student , diorg dlm barisan panjang tu pegang beg member kat dpn masing2.. Kata cikgu aku , org kat depan akan responsible utk cari jalan + bw torch lite n yg blakang sekali tu.. er... aku tak tau plak.. uhuhuhu.. guess yg blakang skali tu .. malang sket kot..

Bila dh sampai giliran cikgu aku kat 2nd blakang , tetiba plak member kat blakang sekali dia tu nak terkencing.. Hai.. Time ni la nak kencing.. Diorg pon berhenti la jap.. Lepas tu , continue la cari jln kuar.. Cikgu aku tu plak tak perasan la apa2 kat member blakang tu.. Dia kata time tu dok pikiaq nak kuar je.. Dengan penatnya.. Uhuhuhuhu..

Masa mula2 sblm diorg berhenti tu , cikgu aku dok borak2 la ngan member kat blakang dia tu.. Tapi lepas je jln balik , member kat blakang tu diam je.. Cikgu aku heran la.. Tapi tak plak dia nak tegur.. "Penat kot member aku ni.." tu la yg dia pikir..

Tapi kan.. makin lama member dia kat blakang tu rasa mcm tarik kuat2 je beg camping cikgu aku tu.. Korang pon tau kan.. dah le beg tu sarat ngan barang.. Cikgu aku pon sound la dia .. "Ko jgn la tarik beg aku kuat2 sangat"

"Member" dia ni buat pekak rhino je.. Dok tarik lagi kasar.. Cikgu aku bengang la.. Dia pon paling la ke belakang.. Alih2 tgk , member dia tak de kat blakang.. Apa lagi , panik la dia.. "Mana plak pg minah ni.. tadi dia jgk yg tarik beg aku"..

Dipendekkan citer lagi , diorg pon patah balik kat tmpt diorg berhenti tadi.. Tgk2 member diorg tu ada kat situ.. Tgh ddk smbl nangis2.. Cikgu aku tanya la , mcm mana bleh dok kat situ.. Member tu bagitau la , ms dia nak balik kat group tu , dia ada nmpk mcm asap putih kat blakang cikgu aku.. Masa dia nak pegi+bagitau kat cikgu aku , dia rasa mcm diri dia "terhalang".. Tak dpt bergerak.. Alih2 diorg dah jln+tinggalkan dia..

Last2 dpt gak la diorg tu kuar , tp malangnye cikgu aku+member dia tu demam dkt seminggu gak la.. Nguhuhuhu.. dia kata tobaaat tak nak pi camping lg..

aku pengalaman misteri xdelah sangat.. pengalaman lawak banyak la
antaranya;
1. Bunyi org berkeruh disangka bunyi rimau
2. Khemah runtuh sampai pagi
3. lawan2 kentut sambil makan megi mentah

:lol

Originally posted by rifa0710 at 1-9-2006 05:05 PM
Ok.. ni citer cikgu aku ms skolah rendah dulu..

Masa tu dia masih kat maktab perguruan.. Ada la satu program camping kat hutan.. (aku dah lupa kat mana..) Time tu diorg dah nak balik dah.. Ntah  ...

aiyoo best best.. tapi serem..

Originally posted by eiyoei at 1-9-2006 05:42 PM
antaranya;

...

huk aloh..tak temuntah ke makan megi magi sambil lawan kentot tu? :lol

Follow Us
masa operasi burung hantu ade la...seram weih

Originally posted by eiyoei at 1-9-2006 05:42 PM
antaranya;

...

ha ah aku camping pon banyak pengalaman lawak giler beh kuang cam ko nih...balik kepala release giler...kena kaco tu mmg ada tp takmo port sangat...mulut je takbleh cabul bila dalam utan...nak gelak2 smp tekedu pun tade sapa nak marah...mmg best...

Originally posted by mystiqueen at 2-9-2006 03:51 PM
masa operasi burung hantu ade la...seram weih

mmg setiap perkhemahan banyak kali dowang wat burung antu ni..
tapi time aku ikut sekolah wat khemah mmg x kan kene aktiviti ni..
aku nak jugak rase.. tapi dulu aku degar cite gak .. dowang wat menda ni sorg kene jugak..
cite nye:

dowang ni da letak kat tempat burung antu ni .. n kira penyelia la akan kutip dowang balik.. kumpul kan semua tuk check sama ade cukup org atau x.. bila da sampai masa penyelia akan kutip bebudak yg dowang letakkan tu ..sorg penyelia tu tarik sorg budak ni.. mencangkung bawah pokok pakai bju colour putih.. sambil tunduk la.. dia tarik la minah ni cakap " da adik jom ... da selesai semua" tapi budak tu wat x tau je.. dia pujuk la cakap jgn takut la ape la.. penyelia ni siap peluk lagi budak tu ... cakap x de ape ape... then ade org panggil dia...

"akak .. masa da abis.. akak ... boleh bagun x ni"
then akak penyelia tu cuak laa... dia toleh balik budak yg dipeluk tadi tapi budak tu x de... dia pi la kat sore tu ..
upe nye budak yg sepatut nye dia kutip .. sekali salah kutip laa...
senyap je akak tu .. tapi dia relax je.. akak tu cite balik dia ngeri betol time budak tu nangis esak2...

kalo x silap haku operasi burung antu time camping dilarang skang ni kan? sbb ada byk kes yg jadik. kes apa wallahhuallam.

HHemmm..dah lama tak dgr perkatan "operasi Burung Hantu".....memang bahaya buat aktiviti ni. Tengok pada tempat lar...kalau kat hutan tebal memang bahaya, banyak kes maser zaman sekolah dulu. Biasanyer owang lagi takut binatang buas dari hantu yang kacau. Dari pegalaman sayer dulu maser buat aktiviti burung hantu kat hutan lipur Lintang seram sikit lar......maser dok sowng sowang bawah pokok tepi sungai .....lagi 10min nak habis tetiba kucing hitam datang dari maner pon tak tau lar....dtg sambil ngiau ngiau pastu geser geser pulak kat kita nak manja manja.....sayer aper lagi jerit terus panggil brader yang ronda ronda kat situ suruh dtg kutip kucing tu campak jauh jauh.

Satu lagi kes kat kem tentera Kelantan.....benda ni kener kat owang lain....maser tu operasi burung hantu baru start dalam 1 jam gitu tetiba semuar kener panggil balik operasi dibatalkan...sebab hujan terlalu lebat dan ader berberapa owang nampak benda yang tak sepatutnya nampak...tgh nak pungut semuar budak....tetiba sowang hilang....yang tinggal hanyalah kain poncho dier..... owang nyer dah hilang...panggil kod samaran dier dier tak nyaut....puas mencari ngan hujan petir nyamuk nyer mak iiii seksa....cari punya cari....sekali ader owang selak kain poncho dier.....rupa rupanya budak tu dalam poncho tu tido mati ... nyenyak habis tido..pasal tu lar owang panggil dier tak nyaut...dier selubung nyer badan dier ngan kain tu..mana lar owang nak nampak. Nasib baik ader owang selak kain tu...kalau tak.... mau kena tinggal sampai esok pagi.

Originally posted by Daiken at 3-9-2006 09:31 PM
owang nyer dah hilang...panggil kod samaran dier dier tak nyaut....puas mencari ngan hujan petir nyamuk nyer mak iiii seksa....cari punya cari....sekali ader owang selak kain poncho dier.....rupa rupanya budak tu dalam poncho tu tido mati ... nyenyak habis tido..pasal tu lar owang panggil dier tak nyaut...dier selubung nyer badan dier ngan kain tu..mana lar owang nak nampak. Nasib baik ader owang selak kain tu...kalau tak.... mau kena tinggal sampai esok pagi.

hahaha..sabo jerlah..

Masuk hutan itu kena jaga tertib. Biasanya yg kena kacau adalah mereka2 yg tak tertib serta menjaga kebersihan diri sendiri. Perempuan2 yg tengah masuk bulan itu, saya cadangkan jangan masuk hutan. Kalau kena masuk juga, jangan tinggalkan kumpulan utama dan basuh kaki bila balik ke kawasan kem.

Saya pernah masuk ke dalam hutan beberapa kali tetapi saya tidak pernah dikacau kerana merendahkan diri semasa dlm hutan. Jangan cakap besar dan jangan nak biadap dgn patahkan ranting2 kayu sesuka hati. Kalau nak kencing pun, buat di tanah rata dan bukannya pada batang pokok.

Februari tahun ini, company kami buat trip ke Eagle Ranch, Port Dickson. Salah satu aktiviti masa itu adalah jungle tracking. 2 jam berkelimpung dlm hutan penuh dgn nyamuk sebesar ibu jari serta ranting buluh yg tajam serta berduri adalah aktiviti utama masa itu . :cry:

Tetapi sesuatu yg aneh berlaku yg saya tak dpt lupakan sampai sekarang. Kami masuk dlm hutan pukul 9.30 malam dan sebaik sahaja kami yg seramai 12 orang masuk, seekor kucing berwarna putih susu tiba2 je muncul dan ikut kami. Ia pergi ke hadepan dan terus je jalan seolah2 ianya menunjjukan kpd kami arah jalan yg betul. Naik bukit, turun bukit, jalan yg tidak berduri dan tak ada buluh dll. Semua orang terkejut tetapi tak ada orang bantah. Kami keluar dr hutan dekat 11 malam dan kami diberitahu yg kucing putih itu biasa sangat merayau di kem tersebut tetapi jarang pula masuk hutan.

Morale cerita ini ... jangan buli benda2 hidup lain, ianya boleh bantu kamu bila2 masa.

Rate

1

Hm.. ni kisah abg aku plak.. Dia ni kira penyelia dlm group pengakap kat sekolah dia dulu.. Diorg ni nak buat perkhemahan kat Sabah kalau tak silap aku.. Biasa la kan , dah namanya pon laki (boys will be boys..) , memang la nakal.. Abg aku ni plak raja nakal.. Dia pakat2 ngan geng2 dia nak kenakan satu group pompuan tu.. Kalo tak silap aku la dia anti gile kat pompuan tu..

Diorg plan la takut2kan pompuan tu (pakai taktik hantu olok2 la ni..) .. Memandangkan group laki ngan pompuan tak sama transport , maka senang la diorg ni nak bersiap sedia ngan plan jahat diorg ni.. Abg aku plak penyelia, so dia ada peluang cerah la ngan plan dia ni.. Bila dah sampai masa sesuai tu , (dh sampai tmpt camping) , abg aku bg arahan la dirikan khemah msg2.. Abg aku ckp dah petang dah time tu , dkt nak maghrib , so diorg kena pasang khemah cpt2..

Dlm peluang tu , diorg nampak la member2 pompuan yg jd target diorg ni dah masuk hutan nak cari kayu buat nak psg unggun api.. Diorg ni plak bak kata abg aku mmg semangat "agi idup agi ngelaban" punye la coz mmg berani.. (tu le sebabnya abg aku anti kot.. ala.. jeles je tuuu.. ) Abg aku dah ada peluang tu apa lagi pi la ikut diorg dr blakang.. Yg klakarnya nak takut2kan org , tapi diri sendiri tu penakut jgk.. Hahahahahaha!

Anyway , diorg cari la minah ni tadi + jumpa dok tengah duduk mencangkung dpn pokok besar.. (mcm tgh kutip kayu/something) , abg aku+membernya pon takut2kan la minah tu pakai topeng+kain putih.. Tapi heran gak.. minah ni tak respon pun.. Dok tunduk je.. Abg aku pon heran la.. Tapi diteruskan gak la ngan plannya .. Dia ingat mesti minah ni nak tunjuk eksen berani la tu..

Dia cuit2 la bahu minah ni sambil buat2 suara sereem.. Sekali tu kan , minah tu toleh.. Ha , ambik! tak ada muka! : Ha.. mana tak kecut abg+member2 aku.. Apa lagi.. caboooottttt la diorg .. Hahahahahahahahaha!

Dipendekkan crt , bila dah sampai sekolah tu , minah ni ejek2 la diorg yg diorg ni ada niat x elok kat dia.. Tu la Tuhan balas.. Yg buat abg aku+member2  cuak , minah ni sebenarnya tak hadir utk camping hr tu.. Eeeeeeee..... :pmuka:

[ Last edited by  rifa0710 at 6-9-2006 04:02 PM ]

don This user has been deleted
pengalaman sebagai ex-komando 69....1 operasi di hutan grik, perak......masuk hutan 4 orang......semasa sembahyang magrib berjemaah....bila baca alfatihah habis, disudahkan dengan Amin....masa Amin tu punya le kuat.. bergema kuat dalam hutan tu......punya le ramai jin2 islam turut makmum sekali.....tq

Originally posted by don at 7-9-2006 08:49 AM
pengalaman sebagai ex-komando 69....1 operasi di hutan grik, perak......masuk hutan 4 orang......semasa sembahyang magrib berjemaah....bila baca alfatihah habis, disudahkan dengan Amin....masa Amin ...

kadang2 kat dalam hutan kan.. mcm sunyi n di penuhi dgn pokok2.. so kalau kita sembahyg n bace amin.. mmg kekadang bunyik kuat... setahu bozz yg kat hutan ni spesis jin yg x elok n x baik ..

ladyleya This user has been deleted
Huhu sama la dengan kes kem motivasi yg kelab aku anjurkan ni.. buat kat satu daerah kat kedah.

Spt biasala, bila buat operasi burung hantu ni, sebelum masuk dan letak bebudak ni sorang2, mestila kena kira.. pas abis buat pun kena kira.. hahah mlm  tu team kitorang lak kena.. dah nasib.. masa suruh bebudak tu sebut nombor memasing kuat2 (no urutan dr 1 sampai budak abis, contoh ada 98 budak).. belum bebudak ni abis kira, kitorang yang facilitator ni perasan yang dah terlebih sorang budak.. jadi 99 budak.. so kitorang suh bebudak ni stop bila masuk no 80 lebih, sebab xnak bebudak ni tau yg dah terlebih sorang.. kali kedua buat, pun terlebih gak..  masa tu faci2 dah cuak dah.. then ada abang faci ni, baca2 samting, keliling bebudak tu, azan sket.. kire kali ketiga baru genap 98 orang..

ladyleya This user has been deleted
Tapi kan, aku ade dengar citer yg sama gak, yg part terlebih2 budak ni..
1) ada yg Nampak muka budak2 ni sama, berdiri selang 2 -3 orang. Tapi senangla sebab dah tau antara dua ni je yg bukan peserta.
2) kes terlebih peserta, pastu peserta yang last sekali yg terlebih tu, senyuuuum je pandang akak2 n abg2 faci

uikss gila laa... kalau laa budak yg terlebih tu berato kat belknag aku..
x tau aku nak wat per:kant:

serius seram citer korang.tak jadi lah aku gi camping! :nyorok::nyorok: