CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kinki

mysterious room

ye la..
nak dengar sambungan cite jazz nih..
huhu~

[quote]Originally posted by sosimple at 8-2-2009 12:55
rumah sebelah aku nie selalu dgr mcm2 bunyi.. mlm2 time tido time tuh la nak ubah kosie la.. main2 guli.. sebelah dinding bilik aku lak tuh...

macam terjadi kat umah aku kat kajang....   hari2 dengar lak tu.bunyi guli tu macam bertaburan dalam 10biji gitu..pas tu asyik mengubah perabot...bila pi cek umah tu kosong.. biasanya tgh malam pun bleh dengar derang alih 2 perabot tu....
seremmmmmmmm......

Reply #182 suefai's post

ape yg seremmmm???

Reply #182 suefai's post

dia org tgh shooting "Casa Impian" tgh mlm kot.....

Originally posted by mayraa at 7-2-2009 11:00
ada gak citer nak kongsi tp takde la seram mana..masa blj kt sabah dulu thn 2004 - 2006..kami ni dak2 degree dr semenanjung tak dpt hostel so kami merayu spya diberikan hostel so pihak universiti ...

katne ko study tuh?
umah sewa tu kat celah mane plak?

Originally posted by kaki_ayam at 23-3-2009 00:14
actually yg pasal seliper tuh aku pun seram gak...
mmg merata kitaorg carik...
mmg xder...
alih2 tgk2 pg tuh ade...
memula igt ade kwn2 yg nak main2 kan die...
rupenye 'bende' yg mainkan die ...

awat tyme exam musti dia kacau eh?
'entiti' tuh ade exam skali eh?

Follow Us
Originally posted by jazzputih at 9-2-2009 10:26
yang aku pernah terbaca lagi la....
ini pendapat org2 alim.....
antara ciri2 rumah yg ada gangguan termasuklah;

1.  nasi kalau dimasak, cepat basi

2.  sawang (rumah spider) kalau dah dibu ...

bilik tido kite sentiasa bersawang..

walaupun selalu berpindah-randah.. tak kira katne, memang confirm ahh bersawang..

dah buang pun, dalam masa seminggu ade balik.. nak buang lagi, kesian lak kat labah-labah tu..

bertempiaran spiders tu melarikan diri kalo time kite buang web tu..

Reply #187 sweetmi09's post

tapikan..

masa kite duk hostel.. dua orang sebilik.. katil masing2 kiri kanan bilik..

yang musykilnya.. bahagian kite je yang bersawang..

bahagian rumet suci bersih terhindar dari sawang..

memang nampak ketara.. walhal, rumet jarang kemas bahagian dia sebab dia selalu keluar, tinggalkan kite sorang2..

pernah sekali dia tido sorang2 sebab kite tido kat umah makcik..

bila kite balik, dia cakap macam seram jek duduk bilik tu sorang2.. lagi pun kiteorang duk kat tingkat 5, wing paling belakang lak tu.. tapi, nasib baik bilik yang paling depan..

sejak lepas tu, memang tiap2 hujung minggu memang dia tinggalkan kite sorang2 stay kat bilik tu.. sampai la dia quit blaja sebab tak minat lagi kot..

lepas dia quit tu, kite duk sorang2 la kat situ.. dua sem kot.. pastu, ada sorang budak pindah masuk bilik kite..

time tu memang tak amik port sangat la pasal sawang dalam bilik tu..

Originally posted by sweetmi09 at 18-4-2009 18:01

bilik tido kite sentiasa bersawang..

walaupun selalu berpindah-randah.. tak kira katne, memang confirm ahh bersawang..

dah buang pun, dalam masa seminggu ade balik.. nak buang lag ...

haha... itulah dari pembacaan kita dari sebuah majalah...
ada lagi... nak tambah ni....

1.  kalau selalu bermimpikan bayi.... (tanda2 rumah kita ada gangguan)

CERITA TERBARU KITA

baru ni, kita ngantuk sgt... pas zohor, terlena kat bilik. pintu bilik terbuka.... tah macam mana... terasa ada tgn
yang pegang tgn kita...besar sgt tgn tu... tgn tu dari arah hadapan kita... tarik tgn kita suruh bangun. kita dapat rasa kita
buka mata kita... takde sape2... suami kat sebelah... sedap je tido... tgn tu terus pegang tgn kita..  kita siap jerit... mintak
dilepaskan tgn kita...

pastu, dgr suami tanya... awak ok ke.... tapi kita terus bergelut ngan tgn tu... minta dilepaskan.... huhu...
bila terjaga... badan berpeluh2.... terus tak dpt nak sambung tido.... bgn pi ruang tamu... bukak tv.... time tu,
dah pukul 4 ptg.  tak faham betul la.... yang kita ingat, sblm tu kita mimpi mak sedara kita nak dtg rumah.... pastu rasa cam
dia tarik2 tgn kita.... yg tak faham tu... kita dapat rasa tgn tu, jarinya panjang..... huhu... peliknya....

k.i.n.k.i......

smbgn cite hb jazz tu tak selesai lagi kan? sori la... bila dia tgh menaip, jazz pun tak dpt nak baca....
smpi skang ni, jazz pun tak tau kesudahannya.  dia kata dia akan smbg nanti....

tapi, jazz dah dpt korek beberapa cerita daripada mak mertua.... menurut mak mertua... rumah yang mereka tinggal skang ni, kat kg tu.... mmg byk kejadian pelik... tapi, mak buat tak tau je... pernah sekali mak letak setandan pisang kat atas simen di ruang dapur... tak lama pastu, mak tgk pisang tu berpusing2... seperti ada org gerakkan... waktu tu dah senja..... huhu.. smbg mak lagi, mak cakap elok2.... "jgn main pisang tu, kami nak makan"..... tak lama pas tu, terus pisang setandan tu berhenti berpusing....

Reply #190 jazzputih's post

nape la jazz ni salu je ade cite2 mistik???????
takpe, kinki tunggu jazz sambung

ramai jugak nak dengar sambungannya............

oklah........demi isteri tersayang.

lepas je habis tgk tv kat umah pak cik hb,........... hb ngan abg dia pegi tgk tv kat umah kawan diorang lak.
umah kawan depa tu terletak antara umah pakcik hb ngan rumah pak mat cendol.

kali ni hb tengok video. masa tu mana ada cd/dvd. cerita yg hb tgk tu cite indon. nama cite tu 'lipan beracun' hero cite tu 'berry pirma'(lupa ejaan sebenar, janji ada bunyik). cite tu serem la jugak. ada lawan2 cam cite 'mak lampir'. hb cakap, masa kecik suma cite dia tgk cam serem. bila dah beso tgk balik cite tu, macam hampeh.

abg tapa anak pak mat cendol ngan sorang lg budak muda kg (abg mie) ada menyibuk sekali tgk video selain keluarga kawan hb tu. member hb ni nama dia Adi. kira org kaya la adi ni. atuk dia la yang punya generator yang suply letrik kat org kg.

habis je cite tu lebih kurang 11 malam. kat kg hb nih, kul 11 malam ni memang sunyi abis. hb ngan abg dia malas tggu lama2. terus blah. masa nak balik tu. abg mie '(si mulut paling cabul dlm kg hb)' pulak sibuk menyakat.

"kome(korang) nak balik kang mesti jumpa orang berulat kat muka. woo wooo wooo" siap tambah efek bunyi serigala. kalau ikut hati nak je hb cucuk mata 'mangkuk' tu biar buta dua-dua belah. :@ mata abg mie tu buta sebelah (lupa nak bgtau). hb kata buta sebab kena lastik masa mamat tu kecik2 dulu. tak serik2 lg nak mencabulkan diri. patut la buta.

lantaklah....., janji balik. pala dah ngantuk. kali ni abg hb kayuh beskal pelan2. dah kurang rasa takut skit. kali ni kalau jd apa2 depa tak mau lari lg dah. nanti org kg tau pasai kena kejar dek lembu, malu beb. sampai je kat kedai maidin, hb suluh kiri kanan. mana tau lembu tu nak buat hal lagi.

tiba2.......  abg hb brek. lekas2 hb suluh ke depan. hb tepandang sorang budak mencangkung sambil kepala tunduk ke tanah. abg hb beranikan diri panggil budak tu.

"Adi kamu buat apa kat sini?" abg hb tanya dengan nada pelik. "hoi! Adi aku tanya ni....."abg hb tinggikan sikit suara.

Adi diam je. angkat kepala pun tanak. masa depa nak balik tadi, adi tgh sedap ratah ikan goreng kat dapur umah dia. bila masa lak dia ada kat tepi jalan ni.
masa ni la pulak lampu torch kejap nyala kejap tak. tapi masa tu hb kata dia nampak jelas budak tu macam adi walaupun tak nampak muka, sebab dia macam pegang pelita atau lilin. so ada la nampak skit-skit. kat tengkuk dia macam ada benda melilit. gerak2 macam ular melilit kat batang pokok. bila hb perhati betul2 'ular' tu terus melonggarkan lilitan seolah-olah macam nak melurut turun dr badan 'adi'.

"Ya Allah", kata hb lemah........benda yang melilit tu..............jgn marah haaaa! hb jazz dah tido. jazz takut nak sambung laaaa

saspen sungguhh..........   we want more!!!!!

sue pun nak kongsi gak citer bab kusi kena tarik gan bunyi guli kat tmpt sue tinggal tak ada bunyi benda tu sumer tapi bunyi org tumbuk sambal belacan pakai lesung batu, dalam seminggu mst ader bunyi tu..yang bestnyer bunyi tu sgtla kuat sebab bunyi tu datang nyer dari tingkat 4 di mana tak ader penghuni yg tinggal kat situ.sue pulak tingal kat tingkat bawah kiranya org yg menumbuk tu penuh semangat nak buat nasi goreng tak pun sambal belacan nak makan kol 3am.

Originally posted by kinki at 19-4-2009 11:21
saspen sungguhh..........   we want more!!!!!

huhu... tgguuuuuuuuu.......

erm... kinki nak tau... kita ni stay kat apartment....
jiran sebelah, seorang india muda yang agak alim... perempuan....
setiap maghrib, bila kita nak tutup sliding door.... mesti terbau "colok" yang dibakar
oleh jiran ni.... dia pun semayang gak time maghrib tu....

huhu... agaknya, terkena tempias2 la gak kot....
dulu, masa kita dok berjauhan ngan hb.... selalu gak kena ganggu...
kena tindih tu dah selalu..... besar sgt benda tu.. huhu..

kita penah stay umah ni sorang2 selama 5 bulan...
pastu, adik kita temankan kita kat sini.....
bila kita pi kursus.... dia stay sorang kat umah ni....
katanya, dia takleh tido kat ruang tamu time ptg2.....
pernah beberapa kali, dia nampak bayang hitam berambut panjang sampai kat lantai...
berdiri kat hujung kaki dia...... so, bila malam, dia tido mesti bukak lampu.

dia selalu pelik kat kita, camne la leh tido (kdg2 balik keje, terlena jap kat sofa) kat situ.....
setiap bilik... kita aka pastikan digunakan semaksimum mgkn... master room... bilik kedua, jadi bilik tetamu...
tapi kita suka touch up b4 pi keje kat situ.... kat situ gak letak baju2 stay kat rumah n tempat solat.. bilik ketiga jadi bilik
letak baju2 keje jazz n hb... bilik tu gak tempat iron baju n letak buku2 penting kami...

apapun, alhamdulillah.... sepanjang stay kat sini, kita tak penah nampak apa2.....
tambah2 bila hb dapat tukar sini... lega sgt,
adik pun dah tak stay kat sini lagi... dah ada life sendiri...
bulan 5 ni, cukup 2 tahun kita stay kat umah ni...
dan hampir stahun kita tinggal sebumbung ngan hb....
alhamdulillah......

cakap pasal bilik misteri ni..kat rumah aku sendiri pon ada, kita panggil bilik pink...sebab cat warna pink...aku pernah tidur ngan anak sedara aku berusia x sampai setahun...so entah mcm mana aku rasa kena tindih...dan dalam masa tu aku nampak mcm samar-samar tangan anak sedara aku kat bahu aku ...dan aku nampak baju lengannya putih...so aku baca apa yg patut...alhamdulliah benda tu dah pergi....tapi keesokan pagi mcm nak lemah badan aku bila aku tengok lengan baju anak sedra aku warna biru....bukan putih....  so semalam tangan baby mana kat bahu aku....

banyak lagi peristiwa aneh kat bilik pink tu...now bilik tu untuk tetamu...sesekali aku masuk gak...untuk guna bathroom jer...n bukak aircond...takut lama-lama rosak lak...tapi kalo nak tidur...memang takut n seram, mama aku pon rase mcm tu...abang ipar aku pon ada gak peristiwa aneh dalam bilik tu.....

pergh...

jazz.. tudung tak sabaq nantikan cite sterusnya..

sronok gile..(bukan sonok tp menyeramkan)

byk btoi cite jazz..

kelako pon ada  seram pon ada   huhuhu..

Reply #195 jazzputih's post

kire jazz ni tahap berani la ekkk???? kalo kinki....taktau la kata.........   hiii...xleh imagine ler!!!!!!!   tp dah duk lama2 tu ok la tu kan??? byk2 baca Quran ye jazz...

Reply #196 ratu_cinta's post

tangan siapakah itew...???? jin kan ada dimana2 jekk....die saja nak main2 tuu...... hehehe

jazz...cpt smbung cite hb u tu...
aku gelak pun asik tsemput2 sbb cite bsambung2...hehe

ratu cinta....(fuhhhh...nick u cm dewa dewi la...hehe)
citela gak pasal abg ipar tu....