CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seeri_7843

kisah aku dan keluarga ku -:- new-page14

Aku ade gak pegi rumah pakcik ni kalau abg aku ajak. Selalunya pergi bertiga la ngan akak ngan abg aku. Kenkadang aku malas nk pegi sbb nk study sbb masa ni aku nk dekat da SPM. Kang kalo gi kang 12 mlm kang baru la blk.

Ada 1 mlm tu tetibe abg aku beria ajak aku gi teman dia ngan akak aku. Aku memula malas nk gi tp dia ajak juga, soh bawak buku. Aku pon gi la sbb dia da pujuk. Sampai umah pakcik tu bukan aku leh wat apa, dia yg berborak bercakap hapa ntah ngan pakcik tu ngong ngeng ngong ngeng bertiga. Tu yg aku bowing tu. Aku malas nk join. Buku yg aku bawak pon da ke mana, aku boring aku lepak tgk tv. Hehehe. Lama plak tu derang berborak.

Bila da habih akak aku berurut sume, kitorg balik. Kalau tak silap masa tu da 12 lebih. Aku da ngantuk gila. Nama jek co-pilot, membuta aku dlm keta. Pastu aku terjaga tgk blom sampai rumah lagik. Abg aku kt sebelah tgh cool drive. Memasing diam la masa ni sbb kejadian abg aku pon dia ni pendiam. Kalo takde benda mmg dia diam jek.

Masa ni lalu kat 1 kawasan. Sebelum sampai rumah aku ni, ade kawasan penempatan warga indon. Banyak la indon dok wat umah tp jln. Sampai kat satu selekoh, elok jek abg aku bawak. Tetibe aku rasa lain sbb apsal aku rasa abg aku tak belok tp dia terus. “Abg, abg”. Aku penggil dia. Tak jawab. Akak aku pon da bersuara panggey abg aku. Pastu aku tgk kitorg da nak langgar 1 rumah indon ni. Aku apa lagik, jerit sekuat ati panggil abg aku. Dan dan tu abg aku tekan minyak. Denga tayar keta... Sssrreeeeettt....... Duuusshh.... Rupanya abg aku sudah langgar tiang sign board betul betul sebelah rumah indon. Dan dengan gerakan slow motion aku nampak tiang yang abg aku langgar tu bengkok pelan pelan. Kalau ingat balik cam lawak jek dia bengkok tu. Eeekkkk.....dia senget pelan pelan. Kalau takde tiang tu mmg kitorg da langgar rumah indon yg agaknye penghuninye tengah sedap berdengkur.

Aku toleh kat abg aku, dan nampak dia tengah geleng geleng kepala cam org bgn tido. “Apsal langgar?” Aku tanya. “Ntahlar....tetibe jadik gelap” abg aku jawab. Sah le dia da kene main ngan setan. Abg aku kuar tgk no plat patah. Dia kutip pastu kitorg balik rumah. Sampai rumah aku ngan akak aku apalagi. Kecoh la 1 rumah. Kitorg takde pape la tp depan keta ayah aku bengkok.

Ade pernah gak masa kitorg nk balik dr kg. Tapi masa tu aku ngan abg aku jek. Masa tu masih lagik kt kg. Kg aku dulu tak camnih. Dulu jln gelap gelita takde langsung lampu jln. Tengah elok jln tu tetibe nampak kucing itam melintas. Tersasar gak la abg aku bawak keta. Sib baik tak terus terbabas keta tu. “Dia nak main main la tu” abg aku kata.

meremang sat.......

seeri...xde sambungan ke???

mau lagi.........

huh..sungguh mengerikan...

samungan... tgu ari senin.... tu pon after 4pm...

entah kenapa...tiap kali baca cerita seeri ni meremang bulu roma aku..lama pulak tu x turun2..selalu kalau baca cerita seram kat board sini meremang gitu2 ja.. sebab seram.. normal laa kan?? ..ini macam extra seram la pulak..bulu roma x nak turun..camna tu???

Follow Us
Reply 181# seeri_7843

ooo kalau ada kucing tiba2 melintas tu nak main2 ek.. pernah juga jadi pada aku, dalam kul 11 malam ke atas.. tgh

syok2 memandu tapi kawasan agak keras le juga, tiba2 ada kucing melintas.. aku nyaris terbabas.. memang dada dup

dap dup dap le.. aku pecut juga sampai umah.. cerita dekat mak, mak ckp tempat tu memang keras... mujur x

terbabas langgar pokok..

salam..
tima kasey kak seeri share cter ni...dlm seram ade gak cter lawaknye...pandai kak seeri karang ayat....tunggu smbgn lg isnin ni..

cter geolimarkisa pun best..klo ade tepek lagi yer..

samungan... tgu ari senin.... tu pon after 4pm...
nagaijau Post at 7-5-2010 22:22

ade 1 cite ni
smlm da karang
petang nnti try sambung lagik

entah kenapa...tiap kali baca cerita seeri ni meremang bulu roma aku..lama pulak tu x turun2..selalu ...
geolimarkisa Post at 8-5-2010 11:26

aku yg taip ni pon kenkadang meremang
ade member dia tumpang baca kot kt sebelah aku

Reply  seeri_7843

ooo kalau ada kucing tiba2 melintas tu nak main2 ek.. pernah juga jadi pada ak ...
masterudeng82 Post at 8-5-2010 11:37

tak tau la
kot nak main cak cak la tu kot
da lama tak kuar main

tu la tu, sib baik tak terbabas kan

Reply  seeri_7843

ooo kalau ada kucing tiba2 melintas tu nak main2 ek.. pernah juga jadi pada ak ...
masterudeng82 Post at 8-5-2010 11:37

rasanya xsemesti kucing lintas tu samting...
depends keadaan....
yg lintas nih rasanya kucing jadian jek...

salam..
tima kasey kak seeri share cter ni...dlm seram ade gak cter lawaknye...pandai kak seeri kar ...
cahaya485 Post at 8-5-2010 13:58

sesame
dlm enjoy baca
kita sesama buat teladan

Masa ni abg aku mula ajar akak aku camner nk handle kalau benda ni nk masuk dalam badan akak aku. Dia da bole control badan dia dari dalam. Masa ni kalau dia dpt masuk kat akak aku pon, dia tak akan hesteria lagik. Tapi akak aku akan pengsan sbb dia tahan dr dalam. Tp kene ada org jugak la yg tolong dia dr luar. Kiranya tak la dia meraung dan mengamuk cam dulu lagik. Camner nk cakap ek..... kira cam benda tu tersimpan kt dlm badan atau dia bersembunyi kt mana mana bahagian dlm badan akak aku.

Selalunya kalau aku ternampak tetibe akak aku pengsan aku akan penggey abg aku. Masa ni abg ipar aku da boleh berundur la sket sbb dia tgk abg aku da leh handle. Kalo tak masa abg aku tak de dulu teruk gak la dia sbb masa tu kitorg harapkan dia. Akak long aku kata kenkadang tu bila tido memalam abg ipar aku bukak buah silat gak tp mata pejam. Memula dia terkejut tp lelama dia da paham. Sib baik tak di kuntau nye akak aku.

Ni aku teringat 1 tragedi di bulan pose yg aku takleh lupa sampai skang. Masa ni aku form5. Mcm hari hari seblm kejadian, aku ngan akak aku mmg akan ikut mak aku gi solat tarawikh kat surau. Tapi akak aku tak la ikut bgn duduk bgn duduk, tapi dia wat solat sambil duduk. Makcik makcik sume kt situ da sedia maklum pasal akak aku. Masa solat tu aku ingat lagik ada 4 saf kt belah pompuan dan aku kt saf ke3 duduk bersebelahan ngan akak aku. Lepas genap rakaat ke berapa ntah aku pon tak ingat. Masa da rakaat genap empat empat kan dia doa lama sket. Masa kitorg tgh doa ni tetibe akak aku jatuh rebah kat aku. Apa lagik, kecoh la segala makcik2 kat situ.

Mak aku masa tu jauh sket dr kitorg. Mak pon dtg kt kitorg sambil panggey2 akak aku. Akak aku besa la. Da pengsan mmg takleh bgn. Masa ni abg aku takde, mana ntah dia masa ni aku pon tak ingat. Ayah aku ade la kat saf lelaki tp derang balik dinding. Puas la makcik2 ngan mak aku kejut akak aku. Ade gak sorang makcik ni, dia pandai gak berurut, tolong baca baca. Tapi akak aku tak bgn bgn gak. Aku dok diam je tepi akak aku.

Pastu bila tk bgn tu kitorg angkat akak aku gi belah belakang sbb rakaat seterusnya da bermula. Kt situ cuma ada aku ngan mak aku sbb makcik2 yg lain da mula sambung solat. Mak aku ngintai balik langsir kat pintu tgk ayah aku. Alamak jauh plak ayah aku berdiri. Pastu ayah aku pon da ikut sambung rakaat seterusnya.

Bila sume da mula solat, akak aku masih pengsan tk bergerak. Mak tepuk tepuk pipi akak sambil panggil nama akak. Aku da takde pilihan,  aku cuba buat mcm mana yg abg aku slalu buat sambil bertawakal pd Allah. Selepas baca Qursi, Fatehah dan berselawat aku tekan belakang tinger akak aku. Takde respon. Aku try plak bawah ketiak. Pon takde respon. Sambil salawat tak lekang dr hati. Aku try kat ulu hati akak aku plak. Nampak ade respon. Dia cam mengerang. Aku tarik nafas dalam baca Fatehah lagik dan selawat aku tekan kat situ sambil mengikut naluri aku. Dengar suara akak aku Aaarrgghhhhhh. Aku tarik dr tpt aku tekan tu terus naik ke atas dan terus tolak melalui mulut akak aku sambil dlm ati terus berzikir. Akak aku drpd Aaarrgghhh pendek je terus jadik Aarrrggghhhhhhhhh panjang sehingga aku tarik keluar dr mulut dia. Alhamdulillah, pastu pelan pelan akak aku sedar dan bukak mata tapi masih lemah. Mak aku mmg ade kt sebelah. Habis je aku buat tu org pon habis rakaat tu.

Mak aku terus panggel ayah aku. Ayah aku terkejut gak sbb sampai dlm surau org tgh bersolat pon dia boleh redah. Pastu ayah aku bawak akak, mak ngan aku balik pastu dia gi balik surau habihkan solat tarawikh. Sampai rumah akak aku baring sbb kepenatan. Gila betul la, org nk solat tarawikh pon dia kacau.

Rate

1

ok.. cerita ditunggu ye... tengs TT

rasanya xsemesti kucing lintas tu samting...
depends keadaan....
yg lintas nih rasanya kucing  ...
nagaijau Post at 10-5-2010 08:43

ye
kenkadang kalo dia rasa nk jadik lembu ke
kambing ke
gajah ke unta ke
sesuka ati dia jek kan

ok.. cerita ditunggu ye... tengs TT
anne83 Post at 10-5-2010 08:45

da tepek da

ade 1 cite ni
smlm da karang
petang nnti try sambung lagik
seeri_7843 Post at 10-5-2010 08:40

ku sedia menanti...

Masa ni abg aku mula ajar akak aku camner nk handle kalau benda ni nk masuk dalam badan akak aku. Di ...
seeri_7843 Post at 10-5-2010 08:45

bagus seeri dapat ubatkan kakak sendiri...

ye
kenkadang kalo dia rasa nk jadik lembu ke
kambing ke
gajah ke unta ke
sesuka ati dia j ...
seeri_7843 Post at 10-5-2010 08:46

rasanya dorg either kucing itam... ular itam... anjing itam...
tu la kesukaan rupa yg dorg nak muncul....