CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
rumah dh nk kebabom... br nk perasan

apapun... mmg terbaik!! sehari suntuk dok baca nehhh

br perasan.. tt dh lama tak hapdet.. apakah..

mudah2an tiada perkara buruk
menimpa diri Aus.....

akhirnyaaaaaaa....habis sudahhhhhhhhhhhhh!!!
huhuhu..
tggu cite baru lg.....mana2.....?

mana tuan tanah ni ? ada cerita lagi tak?

assalamualaikum, heh heh heh. dengan berbekalkan gigi ala2 kena emas sikit, aku datang persembahkan diri di sini untuk menyambung cerita yang telah lama tergendala. heh heh heh. oleh sebab beberapa bulan aku bz, skang dah tak bz dah. huhhu

aku nak citer pasal apa ni ek? okeh, skang ni aku kat kampung. dah berapa hari ntah kat sini. ngah melepak selama seminggu kat kampung. tenangkan otak yang dah berkarat dan jem dan juga yng dah hampir tersumbat. hehehe.

cerita seterusnya, hari pertama aku balik kampung (sebab mak call kata rambutan dah ranum) aku terus capai galah yg ada gunting tu, terus suh abah aku amek rambutan. heheh heheh. aku tak reti guna mende alah tu. lagipun, abah aku ni sayang sangt ngan pokok rambutan dia yg baru belaja nak berbuah tu. huhu.

tgh makan buah, mak aku cakap gini "malam ni kalau tak penat, nak ikut mak g umah mak cik bukan nama sebenar ke?"
"aaaaa boleh gak" aku balas. abh aku da senyum2 je kan. ecececeh macam nak masuk meminang anak orang plak dah. wakakakkaa.

oleh sebab lepas isyak mak aku nak p, aku pun bersiap la cecepat. pakai gincu, pakai letak kat pipi tu, pakai celak (haahahahaha gurau ja) aku pakai bedak sejuk tepek2 kat muka. dah comel2 siap tu, kami pun keluar umah, mak ambik pokok cekur dalam polybag nak bagi kat anak makcik bukan nama sebenar. sebab dia nak tanam pokok tu. pastu aku pun turun bukit naik bukit, tetiba lampu jalan terpadam, aku berjalan je tak naik kete apa pun.

pastu dalam kul 9 lebih camtu r, aku duk borak2 ngan mak. pastu sambil tu 'tengok' la keadaan umah makcik bukan nama sebenar tu. wah kat kepala dia memang ada duk bertenggek. pastu aku pun ok jelah kan. tak de r nak tegur2 ke apa. pastu aku pun sambung borak ngan mak.tetiba makhluk tu datang tunjuk muka lagi, dia sengih. whoa lawa beb. gigi rongak, mata rompong ngan hidung ppon rompong. pastu dia  duduk sangat sopan dengan mencangkung kat kpala makcik bukan nama sebenar tu. pastu tetiba dia hilang. angin pun menderu sepoisepoi bahasa melesia.

"auchhhh" lutut aku sakit macam kena ketuk ngan benda tajam. heh heh heh. pastu aku amek daun cekur yang baru2 nak tumbuh tu..makan. taklama tu, hilang rasa sakit tu.

sampai kat umah makcik bukan nama sebenar, aku mintak air kosong. ni pesakit pertama aku ni. main bantai je guna daun cekur. hahahaha. ada ke berubat guna daun cekur? wakakaka. aku bagi air kosong yg kena jampi tipu2 tu laa kat macik bkn nama sebenar tu. pastu dia sebenarnya takleh cakap. tetiba dia tepis air aku jampi tipu2 tu. dia cakap, aku dah cakap... jangan datang. kan dah membazir air tu aku buang..."

aik bila masa dia cakap tak bagi aku datang. pelik plak aku.. sebab daun cekur ni panas. boleh buang angin dalam badan/ kot2la bila makcik bukan nama sebenar tu makan, kussss sikit rasa marah dia kan. hahaha.

pastu aku buat lagi sekali air jampi tipu2. daun cekur tu aku baca2 gak la tipu2. pastu ...hantu cntik tu lompat duk atas perut macik bukan nama sebenar. dia nak amek daun cekur tu, aku pun terus ramas2 daun cekur tu dalam air. pastu renjis kat badan macik bukan nama sebenar. tetiba plak ada dengar dua jeritan. makcik bukan nama sebenar dengan jiran dia sama naik jerit.

aku dah garu2 kepala. motip macik bukan nama sebenar lagi satu tu menjerit pasai apa kan. rupanya air renjisan tu terkena dia.

pastu macik bukan nama sebenar tu pengsan. aku bagi air cekur tu kat anak dia, suh letak dalam jag tambah air sampai penuh. kiranya kalau macik bukan nama sebenar tu dahaga, dia kena minum air tu ja laa.

pastu dengar cerita semalam...macik tu dah boleh cakap sikit2. okeh nak zohor dulu, pastu nak makan, pastu nak tdo, pastu nak bangun balik, pastu nak asar plak, pastu g jalan2 pusing kampung, pastu...pastu dan pastu lagi...bubye!!!!!!!!!!!!!!!! waalaikumsalam ;)

Rate

1

Follow Us
welkam back...sambung copek2 ye dak aus...

Reply 2367# abas8888

wei tak semayang ke? kantoi main tenet manjang. haahaha

assalamualaikum, heh heh heh. dengan berbekalkan gigi ala2 kena emas sikit, aku datang persembahkan  ...
Austris Post at 20-7-2011 13:20

AUS... SLAMAT KEMBALI...

Reply 2366# Austris

welcome back best2

macik bukan nama sebenar

nape la x kasik nama jer,makbedah ker,makgayah ker kn sonang gtu he  ke mmg nama dia "macik bukan nama sebenar" plik bebenor ha3

Reply  abas8888

wei tak semayang ke? kantoi main tenet manjang. haahaha
Austris Post at 20-7-2011 13:44

aku memang tak log out dari forum ni dari pagi tadi..tadi gi ofis  member aku dari kul 11.50am dalam 40 km perjalanan gi balik sampai masuk ofil lik dalam kul 1.15pm, elok je tak log out..ko nak jemaah dgn aku ke? meh la sini..ko dah ada BF?? ngeh ngeh ngeh..

apeda.. citer pusing2... india citer lagi aku paham...
ama ma..ama paa..

hahaha...dak aus amek angin jenjalan keliling kampung......bila lah nak masuk balik..

sambil jenjalan kait buah tu ulur2 la slori dua ke kami disini ha3{:2_66:}

nampak aus kat gosip spontan aku kelik sni.. btl pon dh update

Yeszz...kembali jua si Aus mengupdatekan cerita....

sejak bila pulak rumah si aus dah sampai 150 page ni...penat nk ulangkaji ni

aus nnti aku anto mak aku dtg nk minang ko...

lmbt bebenor nk tggu ko cite....

yeyeh... aus dah balik...

aduh.. camana aku bleh tersesat kat sini.. gigih dah 2 jam aku duk baca karangan Aus.. ni pun baru sampai page 18.. mau aku bookmark topik nih..

cite ni best ar.. byk pengajaran tersirat dan tersurat.. aku bg 5 1/2 bintang!! (ada 70 page lebih lagi aku nak abihkan nih.. fuh.. usaha!! usaha!!