CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

Originally posted by bunga_sakura at 13-9-2006 18:11

dua2 jln masuk dia menyeramkan baik dr highway atau jln lama...

Hmm ye ke.. tak penah plak nampak camtu.. maybe sebab lengang sangat kot.

Originally posted by bunga_sakura at 13-9-2006 18:13

memang nama dia gitu ek? :tq:

aku takut org konpius ngan exit Seremban/PD mean mcm Seremban/Senawang tuh..

Exit seremban/pd and Seremban/Senawang tu PLUS highway.. yang ni memang panggil highway seremban-pd .. tak ingat la plak singkatan dia apa.. tapi memang banyak dah dengar cerita.. especially kat rest area dia yang lengang tu. So far alhamdulillah.. takde plak jadi apa-apa kan.. doa-doakan takde la yang buruk/tak baik terjadi.

Originally posted by duquesne at 13-9-2006 06:17 PM

Exit seremban/pd and Seremban/Senawang tu PLUS highway.. yang ni memang panggil highway seremban-pd .. tak ingat la plak singkatan dia apa.. tapi memang banyak dah dengar cerita.. especially  ...

erm.. yg tu aku x konpius.. anyway thanx...

eh.. kawasan rehat dia tu mmg xde org ek? aku nak buang air pun x brani nak turun.. tahan je sampai jumpa petrol pam kat telok kemang nuh.. keta tak byk sbb tu diorng tutup kedai ek.. tgk mcm ada je kedai makan yg bertutup... tu yg menambahkan lagi misteri highway tuh..

Originally posted by kacang^soya at 13-9-2006 05:41 PM

Aiyoo takutnya baca citer ko...tu la aku ingta mmelam jgn bukak tkp la kot sbb aku pon pernah kena kat Gua tempurung Perak menda camnih...bukak air vent punya pasal sbb taknak bukak ekon...

aku kalo lalu tempat2 gelap mmg x brani nak bukak tingkap.. takut kang tiba2 ada yg tarik tinge aku..

Originally posted by duquesne at 13-9-2006 05:47 PM

Ada orang duk situ... tapi ada jugak jalan lain nak ke situ (dari jalan lama la).. kekadang diorang yang join macam Tanco Holidays tu ada gak dok kat situ.. ala ala sewa service apartment ke  ...

mesti yg perenah sewa tu exp menda2 misteri

Originally posted by bunga_sakura at 13-9-2006 06:13 PM

memang nama dia gitu ek? :tq:

aku takut org konpius ngan exit Seremban/PD mean mcm Seremban/Senawang tuh..

Pd banyak access...yang 2.90 ni aku tau...pas spg Pd/S'ban...dia belok kanan kan...ada petronas suma..skang at the end pas kapal tu ada extension lagik stret kuar ke Marina Resort kan instead of belok kanan macam dulu kalo belok kiri gi rantau suma...jln extend tu pon macam keras gak

Follow Us
Originally posted by duquesne at 13-9-2006 05:47 PM

Ada orang duk situ... tapi ada jugak jalan lain nak ke situ (dari jalan lama la).. kekadang diorang yang join macam Tanco Holidays tu ada gak dok kat situ.. ala ala sewa service apartment ke  ...

kalo tengok billboard kat highway tuh, umah2 kat ctu harga dia murah gak ek.. mean xde la mahal utk umah teres..

Originally posted by kacang^soya at 13-9-2006 06:48 PM

Pd banyak access...yang 2.90 ni aku tau...pas spg Pd/S'ban...dia belok kanan kan...ada petronas suma..skang at the end pas kapal tu ada extension lagik stret kuar ke Marina Resort kan instead of  ...

ada tu jln2 yg banyak belok kiri tu p mana ek? ada la dlm 2-3 simpang aku tgk spanjang jln highway tuh.. (sbelum sampai traffic lite) cam tak byk kenderaan jek lalu.. ada satu simpang tu ada tol lagi ek..

org2 tol tu x takut ek keje kat ctu.. wat2 nyer yg ulo duit tu bukan org naye..

Originally posted by duquesne at 13-9-2006 06:17 PM

Exit seremban/pd and Seremban/Senawang tu PLUS highway.. yang ni memang panggil highway seremban-pd .. tak ingat la plak singkatan dia apa.. tapi memang banyak dah dengar cerita.. especially  ...

Aku perasan kalo ader keta benti ctu berebut2 la keta lain nak benti gaks...kalo takde jangan harap...mgkn dorang suma nak beteman2 kot kencing sbb kalo benti satu keta je mesti kena kaco...tgk ctu mmg menyeramkan...

Originally posted by bunga_sakura at 13-9-2006 06:49 PM

kalo tengok billboard kat highway tuh, umah2 kat ctu harga dia murah gak ek.. mean xde la mahal utk umah teres..

tu la pasal...aku pelik gak...sapa nak beli pun mesti pk 2-3 kali

Originally posted by bunga_sakura at 13-9-2006 06:51 PM

ada tu jln2 yg banyak belok kiri tu p mana ek? ada la dlm 2-3 simpang aku tgk spanjang jln highway tuh.. (sbelum sampai traffic lite) cam tak byk kenderaan jek lalu.. ada satu simpang tu ada to ...

tu la pasal...yg keja tol tu aku tgk pompuan lak tu sorang 2 je yg kija...tak takut ke depa..kat situ pun tak silap aku dkt2 tol tu ader kilang White Horse kan..kilang jubin....bunga...yg blah kiri tu smpg gi rantau...pedas tak silap aku...pakcik aku pernah tersesat kat ctu kol 3 pg...menggelabah carik jalan kuar...seb baik jumpa...salah simpang punya pasal...sepatutnya dia belok kanan at the end of the hiway...masa tu jalan sambung ke Marina Resort tu tarak lag...dia kata gelap gila dan rasa semacam sudah tentu

Lagi satu jln yg agak misteri bagi aku...

jalan ni dulu kecik je.. kira jln 2 way. skang dah jadi NPE. slalu berlaku eksiden kat cni. yg eksiden tu sume mmg xde yg selamat la. sumer naik motor n muda2 lagi. kalo korang nak tau jln tu kat ngan pintu masuk RTM. tempat kejadian byk berlaku kat depan bustop seberang ngan komuter angkasapuri.. dari kecik sampai ke besor aku lalu ctu dlm setahun mesti ada eksiden yg aku ckp tuh. aku ingat mungkin 'benda' tu cari kawan kot.. tapi sejak NPE ada kurang lak eksiden kat situ. so aku fikir mungkin struktur jln or pemandu kat ctu tak brape nak berhemah sbb 2 way.. lg kalo pagi2 org rtm nak masuk ctu.. main redah je.. tu dulu ler.. tapi tanggapan aku tu rupenya tak lama sbb dlm thn lepas or beberapa bln lepas (x ingat) ada 1 keta eksiden betul2 dpn bustop komuter tuh.. so dlm ati aku leh kata.. tempat ni manjang je eksiden.. itu ler misteri jln lama NPE.. tapi antu x pernah la nampak..

Originally posted by kacang^soya at 13-9-2006 06:59 PM

tu la pasal...yg keja tol tu aku tgk pompuan lak tu sorang 2 je yg kija...tak takut ke depa..kat situ pun tak silap aku dkt2 tol tu ader kilang White Horse kan..kilang jubin....bunga...yg blah ki ...

ooo patut ler ada traffic lite.. cam x logik jek traffic lite kat ctu.. mean pas TL tu la jln baru ek.. sbb tgk pun cam x brape nak siap je jln tuh.. tapi tgk every simpang kiri tu mmg gelap gulita.. seram siot

Originally posted by bunga_sakura at 13-9-2006 07:09 PM

ooo patut ler ada traffic lite.. cam x logik jek traffic lite kat ctu.. mean pas TL tu la jln baru ek.. sbb tgk pun cam x brape nak siap je jln tuh.. tapi tgk every simpang kiri tu mmg gelap gu ...

Tefik lait tu kalo tak perasan mesti senang2 je kita langgar terus...aku bbrp kali gak tak alert seb baik tak de keter...kiri kanan...spg tu aku tak berani masuk woo memintak la jgn sesat termasuk ctu....

Bunga ko org melaka ka...kat mana aku kat area linggi nun...tu pasal kalo aku ikut hiway pd...smp Marina Resort bagai...pasir panjang and belok kanan ke linggi lalu sungai besar tu...kuala sg baru...drama shooting spot...jgn terlajak  stret masuk masuk jalan rembau lama...jln tu tembus ke chengkau/lubok cina kan....tpt tu serem seh....

bebudak yang kutip tol kat highway2 seram nih x pernah kene ganggu ker? bayangkan kalu kene ganggu..dah la..kiosk tu cermin keliling...nak lari mesti ambik masa...weii.naya

Originally posted by bunga_sakura at 13-9-2006 18:44

erm.. yg tu aku x konpius.. anyway thanx...

eh.. kawasan rehat dia tu mmg xde org ek? aku nak buang air pun x brani nak turun.. tahan je sampai jumpa petrol pam kat telok kemang nuh.. keta  ...

Rest area tu kira macam failure la.. dulu memang ada kedai bukak tapi tak laku, sebab highway tu pendek sangat.. and dekat plak dengan seremban kan.. so sapa la yang nak berenti makan kat situ? Paling kuat pun berenti buang air je la.. so lelama kedai kedai kat situ pun tutup, except toilet ler..

Originally posted by bunga_sakura at 13-9-2006 18:49

Kat Seremban/PD harga rumah memang murah lagi. It's not uncommon.

Originally posted by Maxx at 13-9-2006 11:09 PM
bebudak yang kutip tol kat highway2 seram nih x pernah kene ganggu ker? bayangkan kalu kene ganggu..dah la..kiosk tu cermin keliling...nak lari mesti ambik masa...weii.naya

kawan i ada sorang keje kutip duit kat tol PLUS.. ada jugak i tanya dia tak seram ke keje kat nite/graveyard shift.. kawan i kata mula2 dulu seram jugak dapat pulak kena jaga booth yg exit kl-semban tapi lama-lama dia dah immune.. tak heran apa dah.. lama jugak lah dia keje kutip duit tol nih.. lebih kurang 2 tahun jugak lah sebelum dia sambung study..

Originally posted by duquesne at 14-9-2006 11:29 AM

Rest area tu kira macam failure la.. dulu memang ada kedai bukak tapi tak laku, sebab highway tu pendek sangat.. and dekat plak dengan seremban kan.. so sapa la yang nak berenti makan kat sit ...

keta pun tak banyak lalu kat highway tu.. dah jadi mcm abandoned area pun ye jugak.. i kalau tiba-tiba rasa nak buang air masa lalu kat situ i lagi rela tahan sampai jumpa petrol kiosk.. kalau semata nak berenti kat situ takde lah i... :geram::geram::geram:

Originally posted by bettyboops at 14-9-2006 11:40 AM

keta pun tak banyak lalu kat highway tu.. dah jadi mcm abandoned area pun ye jugak.. i kalau tiba-tiba rasa nak buang air masa lalu kat situ i lagi rela tahan sampai jumpa petrol kiosk.. kalau  ...

Dulu aku pernah la gak tak tahan pegi kencing kat ctu masa tu tghari...aku balik kg pun pasal ader org meninggal (hari biasa le ni)...mmg sunyi sopi...suh adik lelaki aku temankan...toilet kat ctu pun macam suram je..tapi wat tak tau je la walopun masa kencing kalo bleh rasa nak blah taim tu gak...alhamdulillah takde ape pe