CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

Reply 177# eyansss

tu ah..sib baik....bilik plak luas.....siang2 hari pun kacang xduduk kat balcony tu...satu macam je rasanya

Nak join cerita jugak yer..

cuti sekolah sem 1 this yr saya bawak anak2 pg theme park resort di pantai timur.so kami ambik apartment yang ada 2 bilik coz anak ada 4 org.kami bertolak jumaat mlm lepas balik kerja.so sampai sana dalam pukul 1am.sampai sana dah mengatuk so saya n hubby tido.ajak anak yang kecik tu tido skali tapi dia sibuk main2 dengan abg2 dia coz mereka semua dah puas tido dlm kereta.so mereka semua tido dalam 1 bilik 4 org.

2nd nite tu semua dah letih coz dah puas mandi manda n pg dinner agak jauh jgk coz kena drive kluar.nak makan seafood.so malam tu anak yg 3rd n 4th tido dgn saya.anak 2nd tido dlm bilik satu lagi.anak saya yg 1st taknak tido lagi coz nak pg main game kat bawah.tengah sedap2 tido anak yg 1st kejut panggil saya cakap mama..mama ada darah dalam toilet bowl bilik dia.so saya ckp darah apa lak..coz tgh mamai..so saya suruh dia flush je..dia seboleh2 suruh tgk..pastu hubby terjaga..dia tanyalah apa dia..so anak ni pun ckp lah ada darah..hubby pg tgk n flush pastu trus tutup pintu toilet tu..suruh anak guna toilet kat bilik yg kami tidur tu..saya pulak sebenarnya takut nak pg tgk..tp hubby kata mmg ada darah.

tapi alhadullilah tak jmpa apa..cuma bnda tu je..pelik gak coz saya mmg tak masuk n guna toilet tu..tak period pun..anak2 semua lelaki nak darah apa pulak kan..misteri sungguh...

Rate

1

aku rasa aku penah share story kot dlm ni..pasal genting..m suites and few others,,
paling terbaru...bulan 7 aku pegi kt berjaya tioman...first time pegi...
ada sesapa experience pelik tak? aku ni..mmg taktaulaa aper malang..tiap kali plan gi cuti.. tiap kali laaa aku kena menstrual....cuma yg tioman ni..kwn2 aku ckp best... tapi aku rasatak best sebab 'dia' tido sebelah aku kot...

Reply 224# SiMontel

Montel, ceritalah pengalaman di Tioman...pernah baca pengalaman2 Montel di hotel2...menakutkan

Reply 224# SiMontel
Melati pergi Berjaya Tioman bulan 5, alhamdulillah takde gangguan...ok je..SiMontel kene "ganggu" ke?

Nak kongsi sikit tentang salah satu pengalaman sy waktu berada di Johor hari tu.. Sy stay kat salah sebuah hotel murah, memang gila murah la tahap hotel apek2 punya hahaha. Sy ke sana untuk seminar, satu hari je, another 3 days sy bercuti bersama 2 lagi crews.

Waktu hari kedua, sy cakap kat sorang staff sy yang kongsi bilik dengan sy, malam nanti sy balik lewat sikit sebab abang sy yang sulung nak bawak sy pegi visit PULADA di area Tiram,lepas makan malam.. Saja dia nak tunjuk macamana tempat dia kerja n stay. Tapi malangnya plan tu tak jadi sebab abang sy last minit pulak tukar plan, dia tunda ke malam esoknya.

Tapi,sy tak pulak inform dengan member sy yang sorang tu tadi yg sy tak jadi balik lewat. Ingatkan dia tak ke mana, sebab dah malam kan, bukan dia ada transport pun. Jadi sy anggap dia ada di hotel. Abang sy hantar sy balik ke hotel lepas makan malam, dari jauh sy nampak dah kawan sy tu di tepi tingkap. Sy terus lambai dia, dia lambai balik sambil buat isyarat macam bertanya "Tak jadi ke?"...Sy geleng2 kepala sambil jerit kuat2 "Tak jadi....!!".. Masa tu dia buat lagi isyarat tangan,macam nak bgtau sesuatu,tp sy tak faham. Sy pun endahkan saja, ye lah sebab sama gak nanti jumpa, nanti la tanya.

Sy terus naik ke tingkat atas, bilik kitorang kat tingkat 2. Pintu bilik berkunci. Sy ketuk2 takde plak member sy tu bukak. Mungkin dia dalam tandas kot, itu yg sy fikir waktu tu sebab sy terdengar bunyi air. Sementara sy tunggu dia bukak pintu, sy online la kejap pakai phone.

Tp bila dah lebih dari 10 minit, sy mcm bengang la pulak, apsal lama sangat. Sy call, nak suruh member bukak pintu. Memang dah standby nak marah dah tu sebab dia dah nampak sy dari tingkap td,takkan terfikir sy nak masuk?

Tapi,member tu tak angkat pulak fon. Makin la sy bengang. Sy turun balik ke tingkat bawah,nak tanya receptionist tu,ada kunci spare ke tak. Tengah on the way nak turun ke bawah tu, tiba2 member tadi return call. Dia boleh pulak tanya kenapa sy call, sy cakap la, nak suruh bukak pintu la,apa lagi..

Berderau darah sy bila dia cakap dia takde kat bilik, dia kat Mcdonald yg tak jauh dari situ, tengah dinner dengan kawan kepada kakak ipar dia.

Habis tu.. yg lambai sy dari bilik tu.. siapa?

Rate

1

Follow Us
Nak kongsi sikit tentang salah satu pengalaman sy waktu berada di Johor hari tu.. Sy stay kat salah  ...
cik_es Post at 10-10-2011 09:49

abih tu..... apa jadik pastu?
pas kawan tu da balik bilik sume.... mlm tu tak jadi pape ke??

abih tu..... apa jadik pastu?
pas kawan tu da balik bilik sume.... mlm tu tak jadi pape ke??
seeri_7843 Post at 10-10-2011 10:29

takde jadik ape2... cuma misteri sape yg melambai tu,sy tak tau sampai skrg,apa benda kah tu sebenarnya.

antu klon la tu
yg jenis ske menyerupa org tu.....

sib baik pastu tak jadik pape ...... kalo mlm tu dia dtg balik kata
"aku ler yg lambai ko tadik" ....... adeiii

ako baru je balik dari team building kat hotel S**i Mal***ia Taiping...
ako dok sana 2 ari 1 malam je....so...smp dari kl dlm kul 12.30 tgh hari
pastu dok bahagi2kan bilik..ako dpt bilik sebilik 4 org...share2 la lagipun nak dok sekejap je..
pastu masa tu ako yg 1st masuk bilik sbb rumet lain masih lagi belum smp..(ada 3 bus...ako naik coster, smp dulu dari bus..so..leh cek in awal)
pastu ako nak cek in...ako bukak pintu...ako terasa cam angin sejuk je padahal time tu tgh hari...ako wat derk jela..ako trus landing kat katil...tgh ako baring2 tu.ako terlelap kejap kot..pastu ako cam dgr cam ada org masuk bilik...so..ako bgn nak tgk sapa masuk bilik..ako tgk takde sapa pun n pintu pun berkunci...ako dah tak fikir apa sgt sbb penat..ako pi bilik air basuh muka suma..pastu ako dgr bunyik pintu terbukak lagi...pastu cam petik suis lampu kot..so..ako bajet ada org laa...ako dah bersih2 muka camtu..ako kuar...ako tgk lampu bilik tertuttup,aircond pun tertutup...ako mmg dah cuak dah ni...ako cpt2 kuar dari bilik..pastu dok lepak kat parking lot tunggu team yg naik bus smp...

dlm pukul 1 camtu..bus smp..then rumet ako suma cek in bilik yg sama...ako pun masuk skali ngan derang..tak citer apa2 lagi laa...pastu ada aktiviti naik bukit larut...abeh naik tu..dlm kul 7.30 baru dpt balik bilik..utk mandi2 suma...pastu ako gi mandi dulu...kawan2 lain tgh dok amik baju dlm beg masing2 n ada yg gi gayut tepon kat luar laa sbb malam ada aktiviti indoor game...tgh ako mandi...cam ada org ketuk pintu..ako bukak pintu tp tgk takde sapa..ako tny kat rumet ako tu..sapa ketuk pintu..die ckp mana de sapa sbb suma org sibuk wat hal sendiri...tgh ako dah tutup pintu balik..ako cam perasan kat cermin bilik air tu..ada cam kabus...padahal ako tak pakai air panas pun..ako dah cuak semacam dah ni..seram wei..ako siap2 mandi..ako trus kuar..pastu ako diam jela...

smp abeh suma aktiviti...kami suma balik ke bilik n masing2 penat..suma pakat tido...ako pun tido la..tak lama camtu..ako rasa sejuk sgt pastu ako bgn nak slowkan aircon...tgh ako bgn tu...ako tgk kawan2 ako suma takde...uikkss..ako dah cuak dah...pastu ako tgk aircon tak on pun...ako cepat2 kuar...ako tgk kawan2 ako suma dok luar ..ako tny naper...depa ckp aircon cam rosak..pastu cam ada dgr bunyik pelik la..so..derang dah kejutkan ako tp depa ckp ako tido mati..tak gerak2 pun..so..depa decide dok kat luar...sbb panas...ako pelik dah..sbb ako rasa sejuk je..ako pun kat luar tu..dok pakat citer la apa yg ako alami..pastu rumet ako ni pun citer gak yg die terasa cam ada org cuit2 die masa tido..tp die wat derk je..bila time rasa panas tu..die terjaga n kejut kawan2 lain suh dok luar..then kejut ako tp ako tido mati...last2nya bukak lampu terang2..sok pagi2 mintak tuka bilik tp bilik dah penuh..dok share bilik ngan secretariat..huhuhuh...tp pastu takde bende pelik la berlaku sgt sbb dok bilik ramai2 kan...tp ada gak terasa seram2 kat bilik tu cam ada yg memerhati dari luar..huhuuhh...(tak pandai karang citer sgt tp mmg seram rasanya)..huhuhuh

Rate

1

ako baru je balik dari team building kat hotel S**i Mal***ia Taiping...
ako dok sana 2 ari 1 malam  ...
anakin_ena Post at 10-10-2011 13:24

dekat tepen mmg banyak hotel2 yg 'misteri2' ni even hotel tu ada bintang n nama! ye la kalao mcm tmpt yg u duduk ni asal dulu hutan belantara..some more dekat ngan casuarina yg dah TUTUP! tu...hehehehhehehe.....kamal lodge dekat ngan SM tu pun ada jugak dengar citer tu lagik la banglow sebijik2 ...cuma tak penah dengar pasal flemington je lagik~

takde jadik ape2... cuma misteri sape yg melambai tu,sy tak tau sampai skrg,apa benda kah tu s ...
cik_es Post at 10-10-2011 11:28

entah2 tue adek beradik kamsia kot...adooi (start dah ada penampakan...bila2 pon boleh nampak) disiahkan malaikat 44..

org kata tunes hotel kt kl pon berhantu..itu psl murah...sbb asal hospital bersalin..tul ke

dekat tepen mmg banyak hotel2 yg 'misteri2' ni even hotel tu ada bintang n nama! ye la kala ...
syahoney Post at 12-10-2011 16:02

aaa..btui.....walaupun ako ni org perak....pastu dpt lak kursus kat tepeng, perak....1st time kot ako dok situ....dahla masa kursus tu ada aktiviti amazing race,...pastu kene pi satu tmpt ni utk kira baper jumlah tiang yg ada kat situ..bekas tinggalan tapak rumah lama...org kata tu tmpt resident Inggeris dok dulu..la nie dah tinggal tiang je..masa ako pi sana dok kira tiang ngan kawan ako..kami dok redah semak2 kiranya ikut jalan short cut la kunun sbb jalan tar nak ke sana jauh sket so kami nak cepat sbb dlm race kan..so..main redah la semak2 kat situ...siap pijak pagar yg dah roboh lagi..masa smp situ, ada cam dak2 fotografer kot dok baat penggambaran,.suma pakai baju itam lak tu.yg model nye bergambar cam ala2 gothic laa..seram gak mula2 tu..pastu salah sorang dak2 tu tanya kami..watpe kat sini..kami ckpla nak kira jumlah tiang kat sini...ada race ni..pastu dak tu kata..takyah kira la....saya bg jawapan je..ada 37 sumanya...pastu kami cam tak puas hati..kami kira lagi skali..ada 35 tiang je..pastu masa nak refer balik kat budak tu...budak tu dah takde...utk bersangka baik, maybe dak2 tu ada dlm umah kosong dpn tiang tu kot utk sambung fotografi tu balik....

pastu kami trus turun dari situ...pastu masa tgh jalan2 tu...ada sorang pakcik tegur....die kata jgn naik kat area situ sbb berhantu...kami dah cuak dah..kami ckpla..siang2 pun ada hantu ke....pakcik tu diam je..die cuma ckp, jgn berani naik atas tu kalau tanak ada pepe berlaku kat kamu suma.......kami tak kata apa dah, truskan perjalanan ke tmpt perhimpunan tu..pastu bila jumpa group lain..kami dok sembang la pasai area tiang tu...pastu dak group tu pun ckp..ada org larang diorang naik atas..org tu suh kira tiang dari bawah je....tapi kami citerla..yg kami dah naik smp atas..dok kira dekat2 lagi..pastu dak group tu ckp..org tu mmg berkeras tak bagi naik...huhuhuuhh....lam kepala masa tu dok terpikir dak2 yg buat fotografi tu..kalo btui org, takkan beraninya mereka buat fotografi kat situ..huuhuhu...mmg rasa seram masa dok situ...tapi nasib la time kami tu takde pepe berlaku....huhuuh

opss..sorry mod...tercerita pasai kisah lain lak...ni kiranya peninggalan hotel casuarina Inn gak tmpt tu....

Rate

1

aaa..btui.....walaupun ako ni org perak....pastu dpt lak kursus kat tepeng, perak....1st t ...
anakin_ena Post at 20-10-2011 17:05

bilanya pegi amazing race kat CI tuh? ai p potosut kawen ai kat CI lew.....well rasanya org yg ckp tu tak nak tempat tu kene kaco or dia jaga tempat tu sbb tu la dia takoot2kan pai mcm tu skalik kot..hehhehehe..tapi kalao ak pegi situ mmg kene hati2 pun....alahh niat tak de nak buat kaco...tak de la kene kaco~ kan?

Reply 235# anakin_ena

Weh, seram siot.

Reply 227# cik_es

Haiyok, Cik Es. Jangan biarkan dirimu diselubungi nenek Kamsia.

org kata tunes hotel kt kl pon berhantu..itu psl murah...sbb asal hospital bersalin..tul ke
jejakajambu Post at 18-10-2011 21:21

jap nak pikir...tunes hotel tu dulu hospital bersalin? ehh tak igt la pulak...sebab dulu2 sebelom kewujudan maju junction n tune hotel tu rasanya tu bangunan lama yg ada bank....tak perasan la pulak tu dulu hospital (memori lost kejap)

Reply  SiMontel
Melati pergi Berjaya Tioman bulan 5, alhamdulillah takde gangguan...ok je..SiMonte ...
melatibiru Post at 9-10-2011 21:04

aku dulu gi situ masa hanimun.... org masa tu mmg tak ramai
mlm ke2 aku kat situ...... dalam pukul 11 lebih
aku terdengar bunyi org pakai selipar basah berjalan sebelah tingkap terus gi belakang
padahal belakang tu penuh semak samun tinggi jek....gelap lak tuh

tu pasal la.. next time kalo gi mana hotel utk menginap tak kira la umah tumpangan sekali pun.. time masuk jer bilik tu terus kasi salam.. pastu terus ckp pada makhlol2 asing dlm tu ckp soh kuar sbb kita nak numpang tido situ plak.. dlm masa yg sama terus bukak pintu toilet bukak lampu.. bukak tingkap sumer.. langsir kasi selak.. kalo hotel tu takde tingkap yg buleh di buka.. buka pintu masuk tu kasi terngangga dlm 10minit ke.. kasi makhlok2 tu kuar.. insyaAllah tiada gangguan.. sya selalu praktis gitu kalo gi mana2 hotel utk menginap..

juga jgn lupa baca doa minta di jauhi dari gangguan iblis/syaitan..
hotel tune tu dlu spetal sentosa.. dlu masa sya budak2 pernah admitted kat spetal tu