CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
aku nampak aus komen kat bod gosip erra pazira td ha3....

welkam bek, aus!!!

bila tgk tajuk citer dh berubah, pastinyew aus dh hapdet. trime kasih bebanyak..... rindunyeww nk baca citer aus yg terbaru. & skarang dh hapdet. best! best!

bimbang gak kot2 aus ni ada masalah ke...ada yg mengacau ke..sajer nk test ke...
syukur x de paper....

alhamudlillah...Aus takde apa2.
patutla post ni nampak active semula...
TQ aus menghilangkan kerinduan kami di sini...

more pelisssss

wiwanmorrrrr

waalaikumsalam wei. heh heh heh. semalam aku layan citer puaka tebing biru. pestaim tgk citer tu. wah takut gak tgk antu dia. sampai nak g toilet mlm tadi pon takut. wakakakakaka. giler, hening sunyi sepi je malam tadi. tetiba dengar bunyi burung apa ntah..ketung ketung ketung bunyi dia. lagilah seram.

semalam abah aku baru je nak bukak cerita pasal gunung senyum ngan kota gelanggi tu. sekali ada sorang pakcik takda nama datang. isk isk isk bengang betul. kalau gunung senyum banyak gua...kota gelanggi plak banyak kotanya. abah aku cakap, dulu asal org masuk kota tu, mesti tak kuar. kalau tujuh orang masuk..tujuh2 tak keluar. skang ni kota gelanggi jadi tempat lawatan. tapi ada tiga kota yang tak dibenarkan masuk.

dalam ketiga2 kota tu, ada satu kota yg di tengahnya ada perigi besar. (abah aku tau pasal ni sebab dulu2 masa dia muda..dia pernah masuk situ) zaman daddy laa. ingat lagi tak watak daddy kesayangn korang tu? hahahaha.

dalam telaga besar tu, abah aku kata ada sekor ular. dalam mps ni ada cerita pasal ular ni. sulur bidar. menurut abah aku, ular ni sebenarnya adalah kembar kepada manusia. bila kembar dia datang, baru dia muncul. tapi ada cerita lain jugak, menurut abah aku jugak, sulur bidar ni adalah orang yang mengamalkan ilmu hitam. yg jenis ni suka perangkap manusia plak. tapi bila kita laungkan azan..dia tenggelam balik.

okeh, hari ni aku jadi pemandu pelancong. wakakakaka. cerita seram pas asar aku tulih. menurut abah aku lagi( banyaknye menurut...menurut..hehe) ...kat 3 buah kota yang takboleh masuk tu, salah satunya gelappppp je. tak ada sebarang cahaya. walaupun guna torchlight, cahaya tu tetap takleh tembus kegelapan. tapi yang menariknya...angin sentiasa masuk. hurmm tak ada misteri pun sebab abah aku kata mungkin kota yg tu tembus ke laut kot.
baru yg tu je abah aku citer. pasal pakcik takda nama tu kacau. okeh, takyahla tunggu asar kan. pasal petang ni nak g jalan. hehehehe. pakcik tak da nama tu datang. sebelum ni dia bawak anak dia. umo 3 tahun. kesian giler. anak dia tu mcm tak sihatlaa. bukan terencat..tapi macam lemah..mata dah start nak juling,..entah cemana ntah. bila kita genggam tangan anak dia...baru rasa tangan kecik tu menggigil menggeletar. whoaa kesian kesian. abah aku tanya, dah berapa lama anak dia demam? dia kata dah sebulan. tapi tak bawak g spital lagi.

apa ke bangang mak ayah gitu..anak dah sebulan demam, klinik spital pon tak bawak...anak dia dah nak lumpuh satu badan yaw! asek datang ngadu kat abah aku, mintak air penawar. ape daaaa. kalau demam gitu ubatnya kena g spital. abah aku marah2 laa.

haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! korang ingat abang mat bangang tu yg kata abah aku sesat!!!???? haaaaa anak dia laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. adeh lupa plak.

pas abah aku marah, baru dia g bawak anak dia p spital. sampai kat spital..doktor check cemana2 kan..jumpa ketumbuhan kat otak. tumor ek? ape ntah. sebesar penumbuk. pastu abang mat bangang tu tepon abah aku, cakap pasal ni..kena marah lagi. padan muke.

banyak kali dah dia datang mntak air penawar. tapi disebabkan dia penah kata abah aku ni mcm2..mak aku halau balik. (ooo perangai aku suka halau org ni ikut perangai mak...wakakakakaka)

alaaaa tak dan tulis habis...mak aku ajak ngumpat. tunggu naaa. bubye!!!! assalamualaikum

Rate

1

tu dia..aus nak kuar taring semula....

lagi lagi lagi dan lagi...
maceh aus...

Follow Us

wow dah ada cerita baru.......... best best..........

abang mat bangang?mat prof kesukaan ko tu ke eik?

Reply 2385# Austris

takde ke gambor kota gelanggi ngn gunung senyum? ada gambo best sikit leh imagine... sahla terserlah kebangangnya anak dia sakit leh bt dek je sampai anak tu kena tumor.bagus nya org tua sian anak dia

terubat rindu ku pada dak Aus...

we want more..!!

ye! ye! ye! aus dah balik...!!

best2
ai ngumfat berjemaah plak,ngumfat psal ape tuu he3

Reply 2385# Austris

Aus welkam back!

errr.. tapi abang matbangang nih yang ada jin ataih pokok jambu ka

atau, yang lembu mesin rumput tuh?

dah lama arr aus, lupa daa..

waalaikumsalam. setelah lenguh pinggang duk mengumpat ngan mak..ni nak sambung balik citer ni. heh heh heh.

semalam ada borak dengan sorang akak ni. nama dia akak bukan nama sebenar. heh heh heh. akak ni baik la suka tolong orang. sebenarnya, memang rajinla borak ngan akak bukan nama sebenar ni.

jadi, semalam dia kata nak mintak tolong. kawan dia ada masalah. kawan dia ni bukak tadika. kira baru2 ni, anak didik dia, termasuk dia termasuk cikgu2 termasuk dengan anak dia sendiri ssakit2. aku tak tau plak sakit apa. mula2 tak berapa nak tumpukan perhatian apa yang akak bukan nama sebenar ni cakap. pasai telinga duk dengar ak mengumpat. wakakakakaka.

tapi ada satu perkataan buat aku macam nak termengorat cerita akak bukan nama sebenar nih. apa perkataan tu? umm aku pun dah luper. wakakakakaka. bongok la cicak ni. buat aku terkejut je. motip tetiba jatuh. kalau masuk dalam kopi aku..wahhhh:@

balik pada topik, akak bukan nama sebenar ni kata, kawan dia rajin mimpi pasal perkara yg sama berulang kali. wah aku ni dah terer bab mimpi sejak jadi warga mps ni. hahahahaha. selalunya ada gangguan kan kalau mp gitu? tapi kalau lelaki yg mimpi bekas awek sampai nak kawen2 tu padahal bini ada lawa cantik lagi...memang tandanya nak dapat hadiah batang penyapulah. wakakakka.

okey2 jangan bising anak2 murid. cikgu nak sambung citer. biasalah cikgu rajin OT plak. eheh eheh hehe. ok, sambil2 borak ngan akak bukan nama sebenar, tetiba aku nampak mcm satu pemandangan kat depan mata ni. tapi aku masih kat dunia sebenar la. haha. nampak ada sebuah rumah bahagian sudut..tepi jalan..ada pagar...aalaaaa tayah la nak bagi bayangan..pasal tadika lah tu. siap ada lukisan kat dinding. hahaha.

pastu aku tanya akak bukan nama sebenar gini " kak, ada ke pokok kat sudut tadika tu?"
akak bkn nama sebenar pon kata ada. yg bestnya kan, aku tak penah lagi buat cara gini. berhubung seme guna ym. hahahaha. kawan dia siap amek gambar lagi bg aku tgk. aku cakaplah, kat bayang2 pokok tu ada tertanam benda alah tu. tapi kawan akak bukan nama sebenar ni korek2 tanah, tapi tak jumpa.

dia memang tak caya la kat aku. yelah, kalau kome pun tak caya kan. hahahahahaha. aku cakap, benda tu ada, tapi pandangan mata kawan akak bukan nama sebenar ni dihijab. ditutup. dia taknampak. koreklah guna cangkul pun, memang takkan jumpa. melainkan dia panggil ustaz yg dekat2 ngan kawasan dia tu.

jadi nak dijadikan cerita, dia pun panggilla sorang ustaz ni. petang tadi kot, akak bukan nama sebenar ni kata ustaz tu datang jumpa kawan dia. ustaz tu pantau2 dia kata memang ada benda tertanam. kat tempat aku cakap tu lah. tapi dia kata dia tak boleh buat lagi petang tadi. dia kena balik mengaji apelah.

jadi, keputusannya, aku pun tak tahu. hahahahaha. apapun, aku nak mintak doa dari korang2 semua, yg insyaAllah doa2 korang tu makbul..utk turut sama berdoa agar bungkusan yang tertanam di halaman tadika kawan akak bukan nama sebenar ni, dijumpai. ni semua kerja hasad dengki, ape daa setiap org kan ada rezeki masing2, buat apa lah nak berebut. isk isk isk. ok2, aku sebenarnya nak cerita hal lain, tapi takpelah kan, tetiba abah aku ajak ngumpat. wakakaka. tambah 'pahala' saja aku balik sini. kikiki.
ehhh jap2, jangan tutup porem lagi, ni tak pe ke aku tak balas komen ni. pasai malas. heh heh heh. kang cepat la habis muka surat aku ni. sadis ooo. kalau pnting nak aku balas, pm, ok dak? cenggggggg!!!!!! (ala macam trademark melodi, zaassss ngan layannnn) heh heh heh.

ok babaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii semua semua. kita jumpa esok okeh?! assalamualaikum!!

Rate

1

Reply 2396# Austris
arigatogozaimas sbb hupdate
aku doa kn jgk..aminnnn

alhamdulillah akhirnya aku berjaye khatam ke page 96... giler gigih aku membace coretan cik austris... best cite nyer... ade pengajaran, humor dlm cerita... aku tunggu citer terbaru...

upkan thread.....

khatam dah bace cite aus

sila update lg

Salam Aus... bukan nama sebenar..
tq dgn cerita2 yg dipaparkan..menunggu cerita seterusnya: