CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

AKU.......SANGAT MISTERI!

Close [Copy link]
thunder.. thunder.. thunder cat.. hooooo.. aku tak tau la budak2 sekarang tau tak katun ni.. tapi aku lagi suka mumraaa pakai jubah tu.. lagi evil nampak dari yang tak pakai baju tu

thunder.. thunder.. thunder cat.. hooooo.. aku tak tau la budak2 sekarang tau tak katun ni.. tapi ak ...
dinosour_27 Post at 3-9-2010 15:59

Aku suka watak Cheetara ler.. hehe time2 tu macam perasan diri.. hahhaha..

Ko suka mum-ra time dia jadi Mummy la eh? Time tu dia tak berapa berani and kurang power..

Reply 2402# duquesne

tapi mase dia jadi mummy lagi nampak horror.. huhu.. patut dia jadi mummy tu la watak jahat paling best.. huhuh

Reply  duquesne

tapi mase dia jadi mummy lagi nampak horror.. huhu.. patut dia jadi mummy  ...
dinosour_27 Post at 3-9-2010 16:15

A ah.. betul .. masa dia jadi mummy tu lagi horror.. ah.. aku layan budak2 thundercat aje.. time tu siap aku berangan nak ada kucing ala ala snarf..

hi wak ju dan nurul, serta forumers sekelian...selamat berbuka puasa..dah masuk page 97 dah...lagi 3 page kene tutup..so wak ju, rumah baru nanti letak la cerita2 menarik2 ok....

kisah silam.....

kes ni terjadi sebelum aku kenal shukur and the gang....bukan misteri tapi...kor ...
juragan_malam Post at 26-8-2010 00:30

pak din tu pakai ilmu kuda kepang ke? sampai buat cemeti ni semua..

Follow Us
Reply 2406# abas8888

setau aku.. setiap ilmu ada pantangnya.. kadang2 benda tu tak logik pun macam kalau kita orang biasa ni kene tak jadi apa2 pun.. tapi kalau alah ilmu tu pada benda tu,, sekuat mana sekebal mana orang tu.. tetap akan kalah.. mungkin cemeti tu salah satu syarat kot..

thunder.. thunder.. thunder cat.. hooooo.. aku tak tau la budak2 sekarang tau tak katun ni.. tapi ak ...
dinosour_27 Post at 3-9-2010 15:59

bukan mcm tu laa.... mcm ni... deco! deco!...bersama eric...

pak din tu pakai ilmu kuda kepang ke? sampai buat cemeti ni semua..
abas8888 Post at 3-9-2010 17:20

x tau la ilmu apa dia pakai tp segala tangkal tomoi siam dia ada.....senang cakap ilmu kebal lah kot....cemeti tu sebagai syarat je...batang pisang tu yg penting, sekebal2 dia leh putuskan rantai gari tp xleh putuskan tali pisang tu..pelikkan ilmu2 mcm ni...

kepada pemirsa sekalian ........................yok! nyambung..........

aku x berapa ingat bila benda ni terjadi tapi rasanya masa aku skola dulu...

satu hari tu aku p makan kat kedai makan (x tau la kedai tu ada lagi ke x) sebelah petronas kat jalan raja muda abdul aziz...kedai tu kalau x silap time tu tandas kedai tu rosak and aku terpaksa pergi ke tandas petronas tu...

bila aku siap melepaskan hajat...aku ternampak satu wallet kat atas peti flush tu..
dalam hati..hahahha! rejeki aku ni! mana tau ada duit berkepuk or something2 valuable la...

lepas aku belek2 dalam tu, xde apa..maybe dah kena kebas ngan orang lain kot.....
dalam celah2 wallet tu aku tersentuh la selipat kertas....mula2 aku ingat 'duit selit'.
sekali aku amik dan buka...rupanya selipat kertas yg ada tulisan jawi..
mcm sepotong ayat Lal quran la...tak tau la dari surah2 mana...

aku letak balik wallet tu tapi x tau kenapa aku amik kertas tu...
ha! aku ingat...time tu aku dok hostel kat kampung pandan...aku p situ sebab aku p national library...dating ke gaduh ke, x ingat...
pasal kita orng la library tu buat notis larangan pelajar2 berkumpul dan bergaduh...
gile...semata2 dtg library nak gaduh....

bila malam tu..aku cuba baca ayat tu...makin baca makin syok tapi x tau pun apa maksud dia...
sampai kira aku obses ngan ayat tu sbb sampai habis bantal aku tulis balik ayat tu...

yg aku ingat...bila aku dok selalu bc ayat tu..aku banyak jumpa benda2 pelik...
contohnya sabun basuh baju aku habis...so aku bajet nak basuh baju pakai shampoo je..tapi bila masuk bilik air....ada sabun buku kat situ...so aku bedal je la..
kalau aku naik bas mini, mesti aku dapat tempat duduk, bayagkan la..time dulu bas mini kalau hari minggu mana mau kosongnya..
misal kata kalau aku nak fly malam2, rasa mcm senang je..bila p kat pasar malam dekat ngan baitulmal tu...mesti aku jumpa duit atas jalan ..
bajet nak beli ayam bosnia je..leh beli mee goreng bg kat kengkawan..beli rm1 jual rm1.50
bukan jumpa juta2..x byk kadang2 rm5 kalu lebih aku simpan wat belanja skola...
kalu x pun beli rokok dunhill..leh jual sebatang rm0.40..untung wei! time tu kan rokok murah..aku la antara tokan2 rokok masa skola dulu...

tapi bila lama2 aku amalkan ayat tu..aku jadi cepat tensen, cepat marah...mcm bila aku teringat je kat ayat tu..secara otomatik ...terngiang2 ayat tu kat telinga aku..tu yang kalu ada dengar ada gaduh je aku pergi...sebab tu aku dapat gelaran duke masa kat skola dulu..walupun muka nerd tapi ganas...hahahha...tapi x pernah kantoi or kena panggil ngan cikgu disiplin....tu yg best!
kalau time rehat tu, ramai yg payung...aku cuma bawak sudu je...hahhahhah

kalau malam2 kat hostel tu aku susah betul nak tido...terpaksa aku panjat bumbung dewan makan...pastu isap rokok sebatang...masuk bilik baru leh tido..

lama pastu, aku balik kampung....bila aku p umah paman aku...time tu dia baru balik dari ngalihkan lembu dia...
bila dia nampak aku..dia terus panggil aku dtg dekat dia..
bila aku salam ngan dia...punya la kuat dia genggam..
dia mcm tangkap something atas kepala aku..
time tu muka dia mmg series gile! x pernah aku nampak muka bengis dia depan aku...

dia suruh aku buka baju pastu tarik aku pergi kat tempayan..
burrr! burrr! burr!...aku terkejut x kata apa....
dia sound.."jangan suka2 amik barang orang..ko x tau apa yang ikut..."
pas tu dia soh cerita..bila aku cerita...
dia cakap benda amalan tu bukan untuk level budak2 mcm aku..
cuma nasib baik amalan tu x sebati lagi..
dia soh aku bakar kertas ngan bantal aku..
aku cakap bakar kertas tu ok lagi...ni nak bakar bantal...dia ckp pandai2 ko la..
so bila aku balik kl..aku bakar kertas tu..bantal tu aku bakar tgh malam kat belakang block aku..kalu bakar siang mampus kantoi aku!

lepas2 tu aku try untuk x ingat ayat tu...aku pun jd 'kureng' sket....alasan nak study spm..hhahhaahhaha

Reply 2410# juragan_malam

wak jue..tu ayat amalan apo? apo bondo yg ikut wak jue skali tu??

bukan mcm tu laa.... mcm ni... deco! deco!...bersama eric...
juragan_malam Post at 4-9-2010 02:44

haram la tu wak jue.. mementang dah tengok facebook aku.. aku paham ape maksud tersirat tuh.. heheh

kepada pemirsa sekalian ........................yok! nyambung..........

aku x berapa ingat bila b ...
juragan_malam Post at 4-9-2010 03:57

wahh.. beraninyaa wakkk baca je apa2 ayat.. ntah tangkal ke apa tu

haram la tu wak jue.. mementang dah tengok facebook aku.. aku paham ape maksud tersirat tuh.. he ...
dinosour_27 Post at 4-9-2010 10:25

hang ada pesbuk ke deco? ehh.. dino?

Reply 2414# mieraedoera

ada.. mau add ker? mohdazharulariff_3b@yahoo.com

hang ada pesbuk ke deco? ehh.. dino?
mieraedoera Post at 4-9-2010 11:26

deco pun deco la.......

janji masyuk!

Reply 2416# nurulcomfykid

pandai nyer dier.. pn tea lady eh.. hehehe.. tea lady la sangat.. aku terasa nk mkn mee rebus wak jue masak la.. haha

mee rebus yg mana? cuba komen kat pic tu... tah2 aku yg masak

Reply 2417# dinosour_27

raya datang ler rumah... kitaorg takde open2 house ni.. takde bajet. unless ko nak datang bawak potluck la

mee rebus yg mana? cuba komen kat pic tu... tah2 aku yg masak
nurulcomfykid Post at 4-9-2010 12:15

sdapnya mee rebuss... dah lama tak makan.... sapa yg terer masak? nurul ke wak jue?