CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xixin5230

Baim Wong & Elfira Loy Part IV

Close [Copy link]
apikwaeh posted on 15-12-2014 11:35 PM
Assalammualaikum. Terkejut acik ada org seru2.. amboi glamernya..   

Acik kebizian lately.badan ...

Kak apik..aku bz gaduh pertahankan rumah kita ni...kahkahkah...letih aku tau kita penat2 hurau sana sini...nakulan mantik sana sini tetiba ada yg mengomen kata kita ober...mmg siap aku fire...ngehngeh..

Cuba la follow kita discuss dari awal kan..pahamkan apa yg dibincang..

So ini 1971 dah masuk (ampun aku lupa nama belakang kamu..aku guna henpon ni takleh skroll) maka kita dah balik ke objektif asal..dah nampak kan...dah jelas kan..

Mmg diorg berdua ada somthing. Tunggu je la..kunfayakun.
Siapa kita nak lawan qada qadar Allah.

Wahh..aku dh macam ucapan pak jabit dah...

asamjawa posted on 15-12-2014 11:46 PM
Kak apik..aku bz gaduh pertahankan rumah kita ni...kahkahkah...letih aku tau kita penat2 hurau san ...

hahaha....mak jabit la..

dewimalam78 posted on 15-12-2014 11:35 PM
Mmg ada el bg statemnt bila wartwan tny psl filem kedua..el bgatu blom ada sb dia start bercuti ut ...

Haah betui. El kabor nak rehat skit next year sebab nak abiskan study..ala..sambil2 tu boleh nikah el..heheh..bebudak uia ramai nikah tgh study..ok je..kekal sampai jannah lagi..

asamjawa posted on 15-12-2014 11:46 PM
Kak apik..aku bz gaduh pertahankan rumah kita ni...kahkahkah...letih aku tau kita penat2 hurau san ...

beb syahdu avvy mu..hehehe

asamjawa posted on 15-12-2014 11:48 PM
Haah betui. El kabor nak rehat skit next year sebab nak abiskan study..ala..sambil2 tu boleh nikah ...

aku dr awal lg mmg suh depa menikah asap..siap kena like dgn lucuimut lg stetmen suh menikah tu..hehehe..btw..ater.mana pgnya dak lucuimut ni..bz preparation ke haper ni..

tapi achik achik n akak akak  paling epik dlm  rumah el n bimbim ni.ada pakar saikologi,pakar bahasa,pakar body language,ada selingan vc,agama,ada selingan doa,ayat quran,analisi dari segi agama.tapi satu je paling epik semua bersatu nak lihat artis kesayangan mereka hidup bahagia.kiranya doa doa dari achik achik n akak akak di sini sentiasa berterusan dan membuat artis lain rasa teruja nak jadi artis kesayangan peminat.kiranya peminat el n bimbim very supportif gitu.takde hencapan yg bukak aip mereka sampai cerita seluar dalam n kain dalam semua dilondehkan.harapan kita dengan semangat dan support dari peminat el n bimbim mereka akan jadi insan dan mukmin yg lebih baik dari semalam..

Follow Us
milay posted on 15-12-2014 11:50 PM
aku dr awal lg mmg suh depa menikah asap..siap kena like dgn lucuimut lg stetmen suh menikah tu..h ...

Aku rasa dia sibuk mensadokan diri..hahaha..tak lupa makan makjun penguat badan juge..

asamjawa posted on 15-12-2014 11:51 PM
Aku rasa dia sibuk mensadokan diri..hahaha..tak lupa makan makjun penguat badan juge..

hahahaha ko nih..mba ayu dewi versi malaya..lawak siott..hahaha

amansihat posted on 15-12-2014 11:51 PM
tapi achik achik n akak akak  paling epik dlm  rumah el n bimbim ni.ada pakar saikologi,pakar bahasa ...

Pakar bahasa yg tak menahan kak aman...ingat tak rumah 4 memasing sibuk cakap indo..kihkih

Ya @apikwaeh, macam kenal lama kan. Apa taknya dari dulu suka baca penaakulan apik. Kebanyakannya betul, tepat, gituu. He he.
Rasanya @xkoser, memang beberapa hari sebelum BW upload emoticon happy t2 Allah tu, El ada upload kat IG berserah pada Allah. Kebarangkalian besar  dia  dah buat keputusan besar dalam hidup. Kendian dia gi berjualan kat The Strand tu. Aku pun ada gi sana  gak. Upload muka menyengih gile ngan budak , ngan bunga, ngan kakak adik peminat la mcm mcm kan. Masa tu aku dah rasa lain. Sengih yang over the top gitu kat IG nya. Malam esoknya si BW upload  gamba emoticon happy gile. Lepas tuh si dak El sampai sekarang dah tak upload gamba berdua ngan lelaki lain kat IG. Sampai la ni. Pegi Sydney pakai rantai dolphin supaya BW tau dia sentiasa ingat BW gituuu.
Tentang Mbak Dewi cakap  tu yang aku dengar "ciee..ciee, elfira lihat ni dia bilang sayang sama kamu". Si Mbak Dewi ngan Raffi termasuk Olla beria ia jenuh nak UP kan El. Si Raffi lagi la, macam dah biasa sembang pasai El ngan Baim. They all automatic je bole je sebut nama El Tak kekok. Esok esok El boleh buat gang ni. Seronok ni. Kalau aku suka nak gang ngan orang jenis baik hati macam Raffi ngan Mbak Dewi ni   

1971Girlzara posted on 15-12-2014 11:53 PM
Ya @apikwaeh, macam kenal lama kan. Apa taknya dari dulu suka baca penaakulan apik. Kebanyakannya be ...

kan..depa ni mmg kepala ringan ni..best..hahaha sporting gila.....
duk mana2 tak kisah..klu pandai bergaul..

jap..korang rasa elfira tu baca ke forum cari ni

milay posted on 15-12-2014 11:57 PM
jap..korang rasa elfira tu baca ke forum cari ni

Kalau dh reporter pun baca apatah lagi artis..tapi kalau lah el tau siapa kita ni yg memuja dia real life..mesti terkejut dia..

Ya, ada  El sebut dia tak ambik job lagi buat masa ni. Nak concentrate study. Mohtipppppp. Study diploma hujung tahun ni habis kan. Ya @frin, BW sebut YAKIN.Takdec sebut je pun. Tapi biasa la BW ni jenis manja sebut Yakin tu macam hujung hujung lidah menyengih je. Tu yg org tak paham ingat dia main main je. Paling lawak si Raffi le. Nampak sangat nak El tau yg they all sokong El  kalu dok kat Indo nanti. Nak ajak buat kawan pun boleh

asamjawa posted on 16-12-2014 12:00 AM
Kalau dh reporter pun baca apatah lagi artis..tapi kalau lah el tau siapa kita ni yg memuja dia re ...

hahaha...aku sebenarnya suka tgk 2 cinta bersatu hehehe..lgpun bila tgk bw dgn el ni mcm sweet bebeno..malu2 kucing pun ada...gaya2 nak menerkam mcm rimau pun ada..seme ada..karakter wise pun mcm ngam sggh..
hmm bebeno menganalisa bw dgn el ni mcm leh wat tesis phd kaedahnya
Last edited by milay on 16-12-2014 12:04 AM

1971Girlzara posted on 16-12-2014 12:02 AM
Ya, ada  El sebut dia tak ambik job lagi buat masa ni. Nak concentrate study. Mohtipppppp. Study dip ...

kan..depa mcm mengwelkam el kaedahnya

Oklah nite all. dah lama x buat ulasan.dah lama tak perati vc2 derang. Jadi nak ulas dah kureng lah sikit.
Kemerengan otak acik sebab budak berdua ni pun dah menyusut.. Alhamdulillah.
Bolehler mlm2 lebih sikit kat tikar. Kalau tak nak capai hp jer..

Kat sini ramai dah pandai tebak body language baim el hasil berkuntum lama kat thread ni.

Tima kasih kat @lucuimut yg bnyk ajar bahasa sunda sampai acik bleh interpret dan dpt buat ulasan. Cuma sayangnya lucuimut kebizian sekarang. Time ko galau masuklah sini ye.. Time ko up to the sky ko biar aka @cutieslilies panggil2 pun tak menjawab. Babap kang ! Hehehehe

cuma acik nak sgt pesan kat sesapa yg ada kat sini.sr or aktif ke.. Ikhlas aja dlm sesatu perkara yg kita lakukan.sokong dan dokonglah idola kita seadanya. Jgn sampai mempengaruhi hidup kita.jadi diri sendiri.jgn guna id lain.bertanggungjawab dgn apa yg kita lakukan kat dunia.Allah Maha melihat. sepanjang acik reg dr tahun 2006 tak pernah sekalipun acik salin kulit..

Ikutlah dan peganglah kata2 baim.hidup adalah ibadah. Fahami dalam2 maksudnya.

adik kamekil yg buat master tu ape kabonya..harap berjaya dlm study and nak kawin kan dia…lama dia senyap..sibuk kot..aku sibuk gak..tp saja je menyibukkan diri dlm ni..suka dgn geng dlm rumah ni..biar tak kenai in person pun hehehe

apikwaeh posted on 16-12-2014 12:05 AM
Oklah nite all. dah lama x buat ulasan.dah lama tak perati vc2 derang. Jadi nak ulas dah kureng lah  ...

Eh ni apa ucapan syahdu sangat mcm nak farewell je ni..jangan lerr..

Apa2 pun..paham2 kan lah makna tersirat nukilan apikwaeh ni..tetiba aku bangga jadi diri seniri..gituu..

Op kos la artis mcm El akan stalk cari forum nih. Orang biasa pun begitu kan. @Lucuimut lagi la stalk kan. Kalau tak takkan la lepas @apikwaeh buat vc Hazama Relakan Jiwa ada dolphin tu, esoknya gi Sydney El terus pakai loket dolphin ye dak. Mesti menghayati vc apik. @apikwaeh, nanti buat vc yang lagi ngam tau sebab they all nak skodeng tuh. Hu huhh. Tapi rantai dolphin tu nampak sgt sebab baru semlmnya  apikwaeh upload kat thread nih, terus pakai rantai dolphin esoknya. Opsss kebetulan kot