CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gabanzack

Merged: All about BALI (gabanzack/shahgti/ranggii)

Close [Copy link]

Reply #2558 shidahameera's post

baca forum review lain pun ckp alam kul kul mcm ok jer
rasa2 diwangkara holiday villa nih biasa2 jer...yg holiday villa kat kuta tue rasa2 tak ok sangat.

hmmm.....aku dah balik dari trip aku.....dan sampai sekarang aku dok pk apa yang best banget

Reply #2562 GAMUHU's post

x best ker?
apa itinerary masa kat sana?

Reply #2562 GAMUHU's post

lor kenapa?

Originally posted by GAMUHU at 3-12-2007 12:47 PM
hmmm.....aku dah balik dari trip aku.....dan sampai sekarang aku dok pk apa yang best banget

I think its true of what ppl said  abt Bali. Either u hate it or love it..

Originally posted by Darienna at 3-12-2007 02:55 PM

I think its true of what ppl said  abt Bali. Either u hate it or love it..

Macam my hasben pun ada keluarkan statement cam tu.. Dia kata apa yg best sgt kat Bali tu???
For me, I suka tengok tempat2 org

[ Last edited by  cupcakes at 3-12-2007 04:31 PM ]

Follow Us
Originally posted by cupcakes at 3-12-2007 04:29 PM

Macam my hasben pun ada keluarkan statement cam tu.. Dia kata apa yg best sgt kat Bali tu???
For me, I suka tengok tempat2 org

yah me too.. even tak pegi lagi..cam teruja je ngan bali..
i love to see the diff culture,art, and the spa.. man nak cari yg murah cam tu kat m'sia ni
if kat sini.. hujung rambut ke hujung kaki dah beratus ringgit dah.. kat sana.. tak sampai 100 pun ada.
dr segi pantai..i think pantai m'sia lagi cantik.. but there is somthg bout bali that is special..

Originally posted by GAMUHU at 3-12-2007 12:47 PM

post la itinerary u and the pic too la.. leh la dpt idea for my jan trip nanti..
tak sabar nak tgk ni..

Aku mmg sangat suke berjalan nengok tempat2 orang...cume mungkin preference aku je la kot berbeza yang membuatkan aku tertanya2...apa yang BEST BANGET....overall..aku tak nafikan...Bali ada tarikan nyer sendiri..dan aku bagi markah BEST.

faktor BEST yang aku amik kire termasuk la tempat2 menarik : Tanah Lot, Uluwatu, Kintamani, Temple2 lain yang ada...makan malam kat Jimbaran...shopping2 kat sukawati & pasar Ubud dan beberapa tempat lain yang aku pergi yang tak ada dalam itinerary orang lain memandangkan aku gi travel sendiri naik moto...kampung2 kecik...tempat2 perusahaan dsb...TOLAK ngan bau babi guling sepanjang jalan...orang gi sembahyang...persembahan yang merata2 sepah nyer sampai aku takut nanti terpijak...

korang bayangkan...moto aku pon pakai bunga2    ...hari2 nampak upacara...huh...BEST..memang BEST sebab tak nampak kat tempat lain....tapi aku ada rase sedikit kekosongan yang aku pon tak reti nak explain melainkan kome gi la rase dan experience sendiri

anyway...kalau nak gi...pergi je la...ini pendapat aku aje....

Lain orang lain pandangannyer, nanti bila org tanya dah pergi Bali ke..at least dgn bangganya kita katalah dan pergi dah....
Lagipun Bali nih one of the most visited island in the world tau...heh..heh. mat salleh suka betul kat Bali nih..

[ Last edited by  cupcakes at 3-12-2007 09:06 PM ]

Reply #2570 cupcakes's post

haa...orang yang dah pergi muuussssti tau nape mat salleh suke pergi sini kan? kan? kan??

(me teringat saat hubby ku di rabe oleh nyah bali....hampir aku percaya dia pompuan tulinnn)

diorang nih rajin upacara...tima aku gi ari tu..ada upacara bulan penuh tak silap aku...ya ampunnn...berputar aku mencari jalan gi tanah lot...sana sini jalan tutup...dah la pakai moto ada rambu-ramba...ngan panas terik...ngueh..ngueh....

tips aku untuk semua pengunjung Muslim...MOD wehh...nak kredit nih...kalau tak pernah ada lagi dalam page yang sebelum2 nih.....

kalau gi makan kat mana2 sekali pon..(jangan la hangpa buat kat restoran yang terang2 halal cam Wong Solo tu...) hang cakap..."SAYA MAU MAKAN BABI YANG PALING GURRRRIHHH SKALI...." kalau diorang bukak menu babi tu...blah je le...angkat kaki...kalau memang halal...selalu diorang cakap bebetul situ halal...takde babi...so, korang teruskan la order tu. One of my friend yang keje kat Bali bagitau...kengkadang menu diorang memang takde babi...tapi perencah nasik goreng diorang kengkadang ada boh perisa2 tak sepatutnyer....sape dah biasa..diorang akan cam bau tu....kata kawan aku laaaaa...lepas beberapa ari aku on the road naik moto nak menghidu segala bau...aku rase aku pon dah bleh cam bau tu..... rase cam nak samak je satu badan dan2 tu jugak. Ikan bakar pon kengkadang diorang ada simbah2 alkohol tu...selalu orang kiter overlook...so, up 2 U guys to check out...

Originally posted by cupcakes at 3-12-2007 08:53 PM
Lain orang lain pandangannyer, nanti bila org tanya dah pergi Bali ke..at least dgn bangganya kita katalah dan pergi dah....
Lagipun Bali nih one of the most visited island in the world tau... ...

cupcakes...

pada pendapat aku lar kan...
kenapa orang luar (mostly mat saleh) suka sangat gik bali sebab 6 S
- sea
- sun
- sand
- surfing
- shopping
- sex

dan kebetulan plak matawang orang yg melawat tempat tu lebih besar dari bali...
kalau dengan duit yg samer dorang pergi ke tempat lain, mungkin cukup

GAMUHU nih saudari ke ? heh...

my mistakes

[quote]Originally posted by n23 at 3-12-2007 06:03 PM

i love to see the diff culture,art, and the spa.. man nak cari yg murah cam tu kat m'sia ni

Amboi! Spa tak tinggal tu.... Masuk dlm kategori art and culture lagi....(saja ngusik)
J pun macam you jugak, suka tengok tempat orang, jauh berjln, luas pemandangan, kan? Teruja nak tau adat budaya dan kepercayaan org lain.
Kadang-kadang, bila kita pergi ke sesuatu tempat yg berlainan tu, kita saksi sendiri kepercayaan dan ritual kehidupannya, sebagai contoh terdekat, Bali, sesekali terdetik jugak kat hati ni, betapa bersyukurnya kita ni dilahirkan sebagai seorang Islam.....

Lagi satu J rasa (pd J lah)kalau seseorang tu dah agak lama duduk luar negara,the appreciation terhadap keindahan semulajadi, seni budaya serumpun, contohnya mcm Balinese art,culture and music tu makin menebal. Datanglah snowy winter ker, autumn ke, apa ker, pemandangan di kampung-kampung, budaya kita jugak yg melekat dihati....J kalau pegi Bali, jarang sekali bersoping...just sit and relax, watch the sun rises and goes down and enjoying the sceneries while listening to the gamelans, that's enough to make my day. And off course, spa mana boleh tinggal luh!!!

Originally posted by Jonesy at 3-12-2007 11:45 PM
Kadang-kadang, bila kita pergi ke sesuatu tempat yg berlainan tu, kita saksi sendiri kepercayaan dan ritual kehidupannya, sebagai contoh terdekat, Bali, sesekali terdetik jugak kat hati ni, betapa bersyukurnya kita ni dilahirkan sebagai seorang Islam.....

kekadang aku rasa orang yg kiter sebut sebagai hindu kat bali tu ..
jauh lebih 'Muslim' dari kiter yg beragama Islam kat Mesia nih...

Reply #2572 karengkang's post

Yup! Karen Kang is correct. Mostly Mat Salleh gi sebab 6S tu tapi banyak jugak yg pergi dng families, especially dari jiran terdekat Down Under. Kalau pergi hotel Bounty or Melasti, penuh dng derang jer. Kadang-kadang tak best jugak derang ni, bila dinegeri sendiri sober, bila gi tempat cam Bali tu havoc habis in an unpleasant way, mana lah local nak suka.

Yg tak best nya tentang The sixth S tu, kebanyakan cewek-cewek nya dari Pulau Jawa, bila dari sana sudah tentunya Islam, tapi dek kerana kesempitan hidup, itu yg berhijrah ke pulau Bali jd ladies of the night. I have spoken to some of them, terang terang bagi tau kat mana pukul berapa boleh dapat customer...and they dint look slutty at all, terpaksa agak nya.... feel sorry for them in a way.

Originally posted by Jonesy at 4-12-2007 12:13 AM
Yup! Karen Kang is correct. Mostly Mat Salleh gi sebab 6S tu tapi banyak jugak yg pergi dng families, especially dari jiran terdekat Down Under. Kalau pergi hotel Bounty or Melasti, penuh dng der ...

alahh Jonesy..
everday is sunday in bali...

yg S ke enam tu semua bangsa pun samer...
aku bukan kata mat saleh jek...
bukan laki...tapi pompuan pun samer...heh

apa lagek awek jepun..
pantang tengok asian yg kulit ala

Reply #2572 karengkang's post

hehehhahahhaa...

aku rase kegilaan aku ialah beli semua bende dan hantau shipping... tak sangka ada gak yang bleh paham maksud perasaan pelik kosong tu...

apa2 pon...aku dah sampai Bali...dan aku rase BEST...dan aku dah nengok upacara pelik2 dan sememangnyer sekarang aku dah kenal bau babi guling

aku tak tau nak kategorikan citer ni sbg ape...tiap kali aku ke mana2 travelling, aku dapat keluarga angkat (atau aku yang perasan...)..tapi kali ni aku agak malang...mmg aku tau dia Hindu...dia ajak la minum2 kopi kat rumah...which aku rase takpa laa...setakat minum kopi....pastu makan pisang salai...sedapp....di bawak nyer tour rumah dia...dia terangkan apa ada kat barat-timur-utara...dsb (aku tak layan sangat sebenaunyer sebab aku asik belek pintu umah dia yang sarat berukir tuuu...) tiba2 aku dengar...diblakang sana saya ada pig's farm..... ......pastu aku muntah pisang.....bile dia nengok muka aku dah pucat gitu..gelabah jugak dia, bertungkus lumus dia convince aku pisang tadi takde boh babi...dia beli dari mana ntah...pastu siap cakap babi dia tak dok depan rumah dsb...hishhhh...sabo je laaaaa.....

[ Last edited by  GAMUHU at 4-12-2007 11:47 AM ]

Reply #2575 karengkang's post

Memang la Karen...dari segi hormat-menghormati, sopan-santun, tolerant, kesabaran, it's just them. I agree dari segi tu, I sometimes feel jugak that they are better than us (bukan saja di Bali) sedangkan kita ni dianjurkan berbuat camtu oleh ugama kita,tapi kita ni tak praktikkan sgt, termasuklah I ni pun.

Cuma dr aspek keagamaan jer la yg I rasa I ni bersyukur. Muka sama, kulit sama cakap sama budaya sama tapi bila time tengok depa duk mengadap babi guling, cremate meng-cremate ni, ritual-ritual yg lain tu yg buatkan I rasa,......susah lah nak explain, Karen!!! Nevertheless, that's what they believe, that's the way it's gonna be and it never stops me from going to Bali every year!

Originally posted by GAMUHU at 4-12-2007 11:43 AM
hehehhahahhaa...

aku rase kegilaan aku ialah beli semua bende dan hantau shipping... tak sangka ada gak yang bleh paham maksud perasaan pelik kosong tu...

apa2 pon...aku dah sampai  ...

citer ko lawak lerrr...