CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: linnnda

penerbit/pengarah/tukang luluskan drama tv3 yg bengap

parasitology posted on 4-1-2013 12:24 PM
kadang2 takleh salahkan penerbit/pengarah gak...
yg nak approve skrip tuh bukan ke stesen tv....pil ...

seriously speaking, sekarang asyik tgk rtm tv1/tv2.. documentary.. or tv8 time show yg best2 mcm vampire diaries..

tgk drama tv3 blh tahan setengah minit je terus tukar channel..

anyway, selagi geng2 pprt mengadap tv3 tiap2 petang & rating naik, selagi tu la drama tv3 di tahap yang sama...

sharlenetexas posted on 4-1-2013 12:59 PM
Antara yg berkualiti - Opah, Rumah Kedai

dulu2 kn masa bulan puasa, rtm tayangkan drama 30 episod ...

rasanya sekarang ada siaran ulangan opah.. tertengok tengah2 malam.. sayangnya, kualiti lakonan dan jalan cerita zaman sekarang masih di tahap zaman opah... mmg sangat perasan persamaan zaman tu dan sekarang..

cuma lakonan mereka pada waktu itu lebih jujur tanpa dialog sampah & mekap sekati..

Plg xble blah drama mamat indon ng neelofa tu...adoi serius aku tgk brpa episod je tu pon cz xde cite lain da time nk tgu azan buka posaaaa..kesian minda remaja if dok tayang cite yg klise cmni......

drama melayu sekarang ni sila buat perkara2 berikut :

- tak payah campur aduk dialog bahasa kebangsaan + english, jadi bahan gelak foreigners la.. ada tetamu datang rumah dorang tersenyum simpul je dengar skrip kita cakap i-you, so, u know, well, bla bla bla... dah la slang jawa tak boleh coverline.. sangat malu bagi pihak seluruh rakyat malaysia.. terus tukar channel orang putih cakap real orang putih tanpa slang jawa..

- tak payah la nak buat bual kosong meleret2 dalam drama ataupun pengacaraan... tak menjana minda serta menjadi satu insult pada penonton yang bukan golongan pprt

tengok la video mat luthfi.. budak u pun boleh nilai...

Cerita yg ditayangkan ok lh tp bila dh semuanye keluarkan cerita dgn style yg sama takut remaja skng akan keliru n angap benda yg salah mcm nothing yg boleh menyesalkan. Bila dh keluar benda yg sama diornag akan rasa bends yg dilakonkan mcm fun gitu. So diorng akan rasa benda yg haram mcm satu perkara biasa..  :-(

apa salahnya, setelah bertahun-tahun kita dihidangkan dengan cerita bercinta, tapi keluarga tak restu.. gaduh2, lepas tu tetibe menantu selamat father in law or mother in law.. lepas tu mereka pon live happily every after... dari cerita hindustan, melayu, omputeh pon ade gak.. so, sekarang baru beberapa cerita yang maybe nak tunjuk bahawa mak bapak selalunya buat keputusan yang baik, jadi terimala nasihat mereka...

Follow Us
setuju... byk dh citer... klu yg sedey tu last2 msti shelakar... aii x suka occay!... yg sweet2 tu hampeh!, jom tgk citer siam

ZaraPalarae posted on 6-4-2013 09:50 PM
yes!btol tu weh.best gile kot jangan ambil padang kami.realiti sgt.
dialog selamba.
pelakon heba ...

citer ni memang citer realiti...
cuma org selalu cedok citer org duk flat ni dari segi tak sihat..
aku suka citer2 cam ni tapi byk termiss sebab tak sempat nengok...

ZaraPalarae posted on 6-4-2013 09:54 PM
RAM mmg novelis terbaek noks.
jln cite A.D.A.M mmg tak dpt disangkal kebes-annya.

aku terjebak masa balik rumah suami aku..boring giler tetiba ada novel..nama tak familiar..maklum la time aku dulu citer cinta cam aisya sifea etc..tup tup awang mursyid..tapi bosan punya pasal aku baca..
perghjh...giler terjebak..kena focus dan menarik!
aku carik gak novel lain lepas tu..bunga kamelia ke apa tah tu antara fave aku..pas tu dah tak sempat jadi pembaca novel..sibuk dah ngan anak2..but ada time aku repeat balik baca novel2 yg sedia ada...

oni313 posted on 6-4-2013 10:43 PM
ada jual ke cd citer ni kt memana kedai? ingat nak beli la...

citer tu time iolls skolah rendah ...

the good old days
selain jln criter die best, lagu tema pon best - Glorious Sun
dinyanyikan oleh Tse Sau-hau (Amy Chan) sendirik t'msk lagu ending

milo_888 posted on 7-4-2013 12:54 AM
rasanya sekarang ada siaran ulangan opah.. tertengok tengah2 malam.. sayangnya, kualiti lakonan da ...

ha'ah betul...cuma jln citer opah sgt kuat dgn family bonding tu sumer nak plak lakonan mantap dr pelakon² senior terutama sekali zaiton hussein