CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Temantidox

Teori Psikologi v.s Teori Paranormal ...

check in and check out balik..

pe lagi kamu ni teman??
tak sudah2 lagi ke dgn teori kamu ni???

tumpang lalu... bagi saya, saya sokong mr joker sebab dia berhujah berdasarkan pengalaman kerja dia (praktikal). tak sama ngan bro teman, sebab berhujah ngan teori semata mata. teori boleh di olah dengan seribu satu macam teori, pada sesuatu keadaan.

apa apa pun saya seronok baca hujah kedua dua pihak banyak info...

check in and check out balik..
manganini Post at 18-1-2011 12:43

nampaknyer TT masih xleh bg jwpn mcm abg nak

nampaknyer TT masih xleh bg jwpn mcm abg nak
mrJOKERfromHELL Post at 18-1-2011 16:28
Selalunya cam gitu la, kene soal sikit dia lari! lum jumpa jawapan dari teori teorinya!

Selalunya cam gitu la, kene soal sikit dia lari! lum jumpa jawapan dari teori teorinya!
hantukiller Post at 18-1-2011 16:37

payah org mcm ni bro HK....mcm yg bro HK ckp...mungkin dia xkene batang hidung sendiri kes mistik ni....

Follow Us
hantukiller Post at 18-1-2011 16:37

cube bro tanye die teori pasal hubungan kelamin..mesti die tak ngelat punye..

bro tgk avvy die pun bro da tau

cube bro tanye die teori pasal hubungan kelamin..mesti die tak ngelat punye..

bro ...
melinda_gordon Post at 18-1-2011 16:43

abg xphm thread yg dia cube utarakan kat bod AW...adehhhhhh

abg xphm thread yg dia cube utarakan kat bod AW...adehhhhhh
mrJOKERfromHELL Post at 18-1-2011 17:09

mel pun lagi tak phm..

Reply 269# melinda_gordon

xpelah..kita tggu dia reply post dlm thread ni....

Reply 270# mrJOKERfromHELL

hehehe..kalau die reply...thread malaikat tu pun sampai dah kena closed die tak reply2 lagi..

Reply  mrJOKERfromHELL

hehehe..kalau die reply...thread malaikat tu pun sampai dah kena cl ...
melinda_gordon Post at 18-1-2011 17:31

abg baca pun thread tu malas nk komen...tu yg abg suh dia upkan thread ni...dia buka thread ni...pandai2 la dia jwb sume soalan...tambah2 bod ni MPS....bod org yg pernah berdepan ngan hal2 mistik...

abg baca pun thread tu malas nk komen...tu yg abg suh dia upkan thread ni...dia buka threa ...
mrJOKERfromHELL Post at 18-1-2011 17:35

die sebenarnye takde motip..die bukak thread ni sbb nak bgtau yg die tak percaya antu..die nak ckp kalau org yg nampak antu tu ade masalah mental..tu je..

die sebenarnye takde motip..die bukak thread ni sbb nak bgtau yg die tak percaya antu..die ...
melinda_gordon Post at 18-1-2011 17:41

dia blum kene lagi...abg pun bekas pelajar/petugas dlm bidang medical gak...tapi abg x tolak pun teori paranormal ni...mcm2 org ni mel....

aper kata abg jemput encik TT mencuba 'eyemo' buatan kamar mayat abg tu... kot2 dia mendapat 'ilmu' yg baru...

dia blum kene lagi...abg pun bekas pelajar/petugas dlm bidang medical gak...tapi abg x tol ...
mrJOKERfromHELL Post at 18-1-2011 17:44

tula...ade benda yg kita tak bole nak terima dr segi psychology semata2..sbb kuasa allah tak de sape bole pertikai..

tula...ade benda yg kita tak bole nak terima dr segi psychology semata2..sbb kuasa allah t ...
melinda_gordon Post at 18-1-2011 17:54

yup...Allah maha berkuasa danmaha mengetahui

salam semua..izinkan sy utk utarakan pendapat sy sendiri ttg tajuk ni..bg sy hantu adalah dr cabang syaitan yg wujud utk cuba menganggu manusia, 'mereka' ni akan menyerupai apa pun jg bentuk entiti yg menakutkan mengikut kepercayaan sesuatu society itu..sbg seseorang yg beragama,sy menerima kewujudan hantu ini kerana kita diwajibkan utk mempercayai kewujudan alam ghaib tetapi elakkan diri dr terlalu takjub dgnnya..mmg menjadi kebiasaan di zaman moden ini ada pihak yg mempertikai akan kewujudan hantu yg mana pihak tersebut bersifat terlalu science oriented di dlm segi pemikiran @pun seorg atheis..Tetapi ada juga sebilangan dr pihak ini akan bertukar dimensi pemikirannya setelah mengalami sendiri peristiwa2 mistik yg secara X langsung memberikan impak kpda kehidupan mereka..Maka kita seharusnya dpt menerima kewujudan 'mereka' ini & ia dpt membantu kita utk mempersiapkan diri sekiranya kita di ganggu oleh 'hantu/syaitan'..Itu ja..Sekian..

Rate

1

tumpang lalu... bagi saya, saya sokong mr joker sebab dia berhujah berdasarkan pengalaman kerja dia  ...
gammbir33 Post at 18-1-2011 13:47

saya xmenolak teori dia...mmg ade btlnyer busung leh terjadi disbbkan sirosis hepar atau ascites...klu si mati tu mati akibat sirosis hepar atau ascite,xyah susah2 nak autopsy bagai utk mengenal punca,cuma scan sajer dah leh tau keadaan dlm organ dlman si pesakit...kes saya ni normal,xde tanda2 kerosakan pada paru2,usus atau organ berkaitan gastro...cume perut si mati jer besar..sampai skang byk pakar yg cuba wat andaian kematian,tapi masih xdpt beri 100% tepat mengenai kejadian tu..tu yg tggu TT bg hujah dia ttg pengalaman saya semasa membedah org terkene "busung" yg bukan dari sirosis hepar&ascites...klu dia masih tegas dgn penyakit dari saintifik...terangkan knp xde tanda2 utk mengaitkan atau tanda kerosakan pada organ...sume normal dan sihat jer organ dlman si mangsa tu..cuma yg ade air yg busuk,katakan air tu dari organ dalaman dia...dimanakah kerosakan organ sehingga mengeluarkan cecair??itu yg saya tggu penerangan dari TT nak tgk ape dia leh bg jwpn yg menjadi misteri kpd org lain...tambah2 saya sbg bekas ahli pathology forensic...ni btl2 pengalaman yg btl2 misteri dlm idup saya berkaitan ngan penyakit ni...

Rate

1

Teman tengak cari hantu ni, harap besabo.