CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liplicious

[BEST]Keluargaku Diganggu Saka! Real Story

habis khatam sampai page nih..
cite TT best..
nanti dah free update la lagi..

camne dengan kesihatan mak TT.
semoga dipermudahkan semua urusan.
mesti TT bz ujung2 tahun ni

best la thread ni. Sian keluarga tt. bertabah la ya.

Tt nanti apdet tau.

Best la cita ni wpun seram..

liplicious posted on 6-12-2013 02:10 PM
Ada satu citer, aku rasa mcm ada kaitan dgn ibu.....

Dari pengalaman aku sendiri....masa aku mela ...

salam TT...
saya juga pernah di ganggu saka seperti awak...tapi rasanya lebih teruk dari awak...
saka tu mmg tak boleh dibuang...tapi boleh diperalih...
diperalih tu maksudnya bukan transfer pada orang lain ke apa.....tapi beralih tempat atau suruh dia balik ke tempat asal...
orang zaman2 dulu memang banyak ilmu....ilmu yang bertentangan dengan aqidah...kesannya pada kita generasi hari ini yang tak layan benda tu semua.
salah satu cara nak kurangkan gangguan buat jamuan dia balik...
ur mum mesti pernah buat jamuan untuk benda tu before ni....
tanya ur mum apa bentuk jamuan yg dia pernah buat.....pulut kuning ka, ayam panggang ka, kambing golek ka apa....
tapi nnt kalau uols buat jamuan tu jgn makan pulak....just buat jamuan tu pada dia utk kurangkan gangguan....
selagi dia tak dapat pengganti mmg seluruh ahli keluarga kena kacau...believe me...
and kalau you nak peralih saka, jgn buat sekerat-sekerat ja....
semua family member kena buat, sebab benda ni ikut darah...kalau ada yang banyak songeh tak nak buat bg alasan
karut la tak percaya la apa la, nnt kalau uols buat tapi ada yang buat kena ganggu jugak balik...
family member tu i mean mak sedara you semua kena buat...
dlm kes I my family ja yg buat sekali mak sedara pak sedara semua kena dah jadi masalah pulak..

percaya tak disebabkan saka my mum and my dad sejak kawin 28 tahun yg lalu selau bergaduh...ada ja tak kena...
saka ni dari family belah my mum...tapi sejak my dad bertegas tak bagi my mum balik kg jumpa mak dia and kitaorang buat peralih....dh ok dah...
sekarang kira mcm saka tu dh totally takde lah....

saka ni bukan kira orang alim takde ke ade ke x.....
hampir semua orang ada saka disebabkan ilmu yang tok nenek moyang kita dulu amalkan....ilmu kebal lah, ilmu jaga kampung, ilmu mak andam la...
mcm2.... I pernah jumpa sorang ust ni, mmg alim tapi panas baran sebab saka dia....ada masanya ok dtg angin habis semua orang kena maki...sebab dia tak layan saka dia habis satu keluarga kena kacau..

dah khatam baca cerita kak Lip. seriau je. kekadang siap terimagine sendiri. alahaii.

tak sabo nak dgr citer kak Lip sampai habis. moga kak lip, ibu dan keluarga2 kak lip di bawah lindungan Allah SWT.

teruskan lagi kak lip. sampai berpinau mata kita duk tatap pc nk baca kisah seram ni. ok, skrg macam takut je nak g toilet sorang2.

Follow Us
mcm mane ye keadaan mak TT skrg ni?
arap2 dah ok.. dan sembuh seperti sediakala....

Tunggu tt update....

Seram + terharu ngan cerita tt
aku terbayang pulak kalau aku yg mcm tu.. Nauzubillah

qislea posted on 23-12-2013 10:33 PM
salam TT...
saya juga pernah di ganggu saka seperti awak...tapi rasanya lebih teruk dari awak...
...

Assalamualaikum..

Apa yang awak cakap tu memang ada kebenarannya. Org2 dulu bnyk betul ilmu dunia yg dipelajari tapi yang jadi mangsa adalah keturunan dan warisan cucu cicitnya.

Tapi apa yang awak dgn menjamu saka itu adalah SYIRIK. Mungkin awak tak sedar tapi itu adalah permainan saka dan benda jahat ni. Mereka hendak memesongkan aqidah awak sehingga menjadikan diri mereka lebih mulia dari anak Adam.

Saya sarankan supaya awak bertaubat dari perbuatan lama tersebut ( menjamu @ buang ancak @ semah) dan cari perawat yang benar2 berilmu dan tidak melanggar aqidah. Perawat yang awak jumpa tu ok, tapi tak ok dari segi syariat.

Asalamualaikum liplicious,

Yang menjadi isu dan masalah sekrang ni ialah ibu awak tidak rela berpisah dgn ilmu dunia nya dan selagi tuan badan tidak mahu, selagi itu saka akan sentiasa berada dan lagi sukar utk membuangnya.

Mungkin ibu awak tidak sedar implikasinya ke atas cucu cicit dan mungkin kerana kurang didikan atau ilmu agama dan akhirat sehingga ibu awak masih mengamalkannya. Saya sarankan awak bersemuka dan bercakap secara halus tentang perkara ini apabila dia sihat nanti. Insya Allah semoga diberi hidayah agar terbuka hatinya utk membuang ilmu tersebut secara sukarela. Masa ni lah akan senang utk menawar dan membuang khadam atau pendamping ilmu itu.

Ingat jangan kecilkan hati ibu..walaupun dia mengamalkan ilmu salah tetapi syurga masih di bawah tapak kakinya ( kiasan je ni).

taji2906 posted on 20-11-2013 08:39 AM
pasal pokok jejawi tu citer lain dah.. xde kaitan saka, tp penunggu la suka menunggu kat pokok tu. ...

Assalamualaikum sedara..

Apa yang pakcik tu beri adalah ilmu dunia semata2 dan senang citer kategori susuk. Bila ada pantang larangnya, maka memang confirm la ia susuk.

Apa yang dibuat oleh pakcik itu untuk kawal awak semua tidak liar dgn pertolongan makhluk ghaib. Senang citer jika tidak dikeluarkan, makhluk itu akan beranak pinak dan maka jadilah satu lagi episod saka dalam hidup awak kalau awk berkahwin dan beranak cucu pula.

taji2906 posted on 20-11-2013 10:06 AM
aku rasa dah takde sebab aku dah langgar pantangnya.. berkali2 aku p study group umah kawan aku tu ...

Belum lagi tu sedara..

Apa yang si makhluk ni buat ialah duduk diam dan tidak mengacau awak. Ye le dia dah tak minat pada awak dah.

Kelak bila ada anak cucu cicit awak yang dia berkenan, dia akan cuba utk jadikan mereka sebagai pengganti awak. Time tu baru la teringat pasal benda ni balik.

Mencegah itu lebih baik dari merawat...

zu_nia posted on 19-11-2013 04:17 PM
bukan ustaz pun cikgu tue..hehehehe...pelik la..call kak ipar aku yg duk Kelantan marah dia sebab  ...

Alhamdulillah..

Nasib baik awak tak terus dgn perubatan merepek tu. Memang ramai yg mengaku kononnya pakar dlm bab2 ni tapi semua sewel je tu. Belajar dari baca buku2 mistik dan agama sikit, terus dah jadi pro nak merawat orang.

Sebaik2nya minta dgn Allah s.w.t utk ditemukan perawat yang rasi atau sesuai dgn sakit awak. InsyaAllah ada la yang dtg menghulur bantuan tanpa disangka.

evilcooler posted on 23-2-2014 02:34 PM
Alhamdulillah..

Nasib baik awak tak terus dgn perubatan merepek tu. Memang ramai yg mengaku kon ...

Alhamdulillah dah ok dah baby..dah 9m pun...

woww...addicted dgn thread TT ni..
xsabo nk tgu next story..

lupe lak nak recommend TT try ustaz dr tahfiz lak..
ade ustaz yg jns suro kite lafaz nak cancel out contract btwn nenek moyang dgn natang ni...
n exceli quite effective...
sbb bagi natang tu dgr kite lafaz sdri yg kite mmg xhingin pn ngn dorg ni...

bkn ape, family sy dr kecik mmg da bese dgn saka2 ni sbb kitorg dtg dr keturunan pahlawan konon nye..
so mmg xlari la dr mnde ni...
takat bunyik mnde lari2/jln atas bumbung tu mmg da bese la..
tarik2 kosi, alih meja sume tuh...bunyik org mengensot pn ade gak (saka/keturunan)...
yg men nyorok2/ngilai mlm pn ade gak (gangguan luar)...
yg nme kne pggil pn ade, even tho org tu supposedly xde kt uma (saka/keturunan)...
yg masuk mimpi bese die personally interested dgn kite (jin jatoh cinte)...

tp alhamdulillah lps brubat dgn ustaz tahfiz sume tu xde da...
tp still amalan kne amal kn juga la mcm bace ayat kursi, 3qul, baqarah, matsurat, yaasin tu sume...
kalo bole beli cd pasang kt radio 24/7 ruqyah & baqarah...
azan kat setiap pnjuru umah...
sbb mnde ni lps da tarik kuar bkn xley masuk blk...
n kalo boleh pagar uma every friday night, coz mnde ni active mlm...

kalo pagar, mnde 'luar' pn xbrani nk msk/lalu dkt uma kite..
insyaAllah...sblm ni uma sy dlm kol 2 or 3pg mst anjing dpn/blkg uma nyalak mcm org gile...
xtawu la dorg nmpk 'mnde' jln dr bumbung ke bumbung ke pe...
tp semenjak brpagar ni alhamdullilah mmg da xde anjing nyalak (kitorg baling garam kasar n black pepper atas bumbung n sekeliling uma)...
d smping tu bukak al-baqarah, ruqyah n azan spnjang hari w/o fail..insyaAllah...
moga TT n family dilindungi Allah dr setan, jin, jembalang jntan n betine...

mcm mane pn sy tgu update dr TT..hehe..
jln crite mcm novel seram n addictive

evilcooler posted on 23-2-2014 02:05 PM
Assalamualaikum..

Apa yang awak cakap tu memang ada kebenarannya. Org2 dulu bnyk betul ilmu dun ...

1) awak faham atau tidak apa yang saya tulis tu? baca dengan dengan teliti dengan fikiran yang tenang ya...kalau tak faham ulang baca balik..

2)
Tapi apa yang awak dgn menjamu saka itu adalah SYIRIK. Mungkin awak tak sedar tapi itu adalah permainan saka dan benda jahat ni. Mereka hendak memesongkan aqidah awak sehingga menjadikan diri mereka lebih mulia dari anak Adam.

Saya sarankan supaya awak bertaubat dari perbuatan lama tersebut ( menjamu @ buang ancak @ semah)
dalam ayat ni

salah satu cara nak kurangkan gangguan buat jamuan dia balik
dan ayat yang seterusnya ada tak saya nyatakan kata saya mengamalkan buat jamuan pada saka?
ayat awak yang saya quote dia atas itu adalah tuduhan dimana awak tanpa bertanya dahulu terus menuduh saya dengan mengatakan bahawa melakukan @ mengamalkan jamuan saka..

3) awak sebenarnya faham tak apa itu SYIRIK?boleh bagi saya definisi, pengertian dan penjelasan syirik?

4) adakah awak antara pengamal perubatan Islam atau tidak? sila belajar balik kaedah perubatan dalam islam. Kaedah perubatan dalam Islam berkaitan saka sihir dan sebagainya ada banyak cara..

5) saya rasa terang dan jelas saya nyatakan antara cara untuk mengurangkan gangguan saka kepada tuan tanah dengan membuat jamuan itu dengan NIAT berubat sehingga berjumpa perawat yang betul2 boleh membantu untuk mengalihkan saka tersebut.

Abis 1 ari merempit. Ketinggalan cite sbb dulu gosip je. Br2 ni je pandai msk mps. Moga ibu tt sembuh sepenuhnya dr saka tu

dah setengah taun TT meninggalkan MPS..

apa jadi pada maknya?
apa eksiden pelik yg berlaku?
apa gangguan lain kepada kakak2nya?
apa jadi pada saka tu?
siapa calon terakhir dipilih saka tu?
siapa nama jiran kak X?

banyak persoalan dan sangat misteri..memang sesuai dengan bod misteri ni