CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crysT@||

Bercuti ke Bandung,menarik tak?

Close [Copy link]

cik kiah!

Ooooops. bila nih kak..... agak2 bln brp?

Originally posted by diamond at 3-12-2007 04:09 PM
berapa dah kita kena utk muatan lebih ek? kalau tak salah 1kg=RM15.. dah lupa.

kak aina..
hari tu masa saya gi bandung kena dgn kastam dekat RM200++ :@
apa kah rahsia kak aina supaya tidak  ...

tu la...sekarang susah sikit la..dulu kat KLIA ok je....beressss..........tak de halangan..sekarang ni... ngeri betul nak lalu kat kastam tu..... tapi setakat ni lom penah kena la

Originally posted by cupcakes at 3-12-2007 04:26 PM

Apa yang diamond beli sampai kena tax byk tu..untuk berniaga kerr??

mana ada utk niaga pun.. mmg beli byk utk diri sendiri tapi silapnye kitorg letak dlm kotakk lagi so jadik cam byk. Siap kastam tu nak mintak brownies kartika sari tu... hampeh tul.

1st kastam tu tanya... berapa duit yg kita bwk gi bandung ni... aku nih lurus bendul jawab yang benar la... rm200+ tu pung dah diskaun tau.. hampeh.. So buat kengkawan kalau dia tanya berapa kita spend jwb je 1000++ je ...plus hotel..plus makan.

Kak aina...
Betul tu.. kat lcct ni dah jadik camni.. serammm je nak lalu kat kastam tu. Apa apa pun mmg ikut nasib ler...   

Originally posted by Ailin at 3-12-2007 04:36 PM

hai fazerah..
u pegi bulan 3 gak yer..? berapa h/b ntah2 sama flight kut...

4 mac...flight kol 11.30 lebih kurang. kalo sama, boleh jumpa kan...

ari tu, ada citer pasal beg lipat2 tu kan... beg tu camne ye? tak dpt nak bayangkanlah... ada gambar tak? beg lipat2 yang harga rm10... ? kalau beg zip tu, tau ler...

Originally posted by diamond at 3-12-2007 04:09 PM
berapa dah kita kena utk muatan lebih ek? kalau tak salah 1kg=RM15.. dah lupa.

kak aina..
hari tu masa saya gi bandung kena dgn kastam dekat RM200++ :@
apa kah rahsia kak aina supaya tidak  ...

saya pun ingat nak pos gak, kalau terlebih shopping. family, kengkawan yang memesan barang pun dah banyak... ngeri gak kalau kena excess baggage then kena ngan kastam lak...

Follow Us
poss??

macam lagi mahallll jerk...cube check dulu kos nyer...aku rase cam lagi mahal....diamond..hang beli apa kena sampai RM200 tu? lace? kain batik? telekung? t-shirt? baju2 FO? kalau stakat brownies kukus tu....melampau gak la sampai RM200...

trajet...aku sampai ari ni terngiang2 suara drebar tu panggil orang klapak..klapak...klapak...laju semacam je dia sebut tu....aahhahaha....  sampai aku ajukkan le...masukkan dalam family video....mak aku sendiri pon ketawa guling2 dengo aku cakap camtu....

bab makan...aku tetiap hari makan kat ampara restoran nasi padang tu....sambal dia sedapppp..tapi pedas giler....tapi sedappp...tapi pedassss...aduhhhhhh...sedap nyer

Originally posted by GAMUHU at 3-12-2007 05:56 PM
poss??

macam lagi mahallll jerk...cube check dulu kos nyer...aku rase cam lagi mahal....diamond..hang beli apa kena sampai RM200 tu? lace? kain batik? telekung? t-shirt? baju2 FO? kalau stakat ...

Emmm takde la byk sgt barang.. bawak duit pung dlm 3000++ lebih sket je. kain lace 1 kain batik 3. Telekung 1 dan kainkain, dvd berpuluh-puluh(gue gile dvd) . handbeg, kasut, kerepek2 pisang sale yang best tu.. brownies.. hmm beg besar 2. begpack 1... kotak 3 hehehhehe.... tu aku sorang yang tolak troly....

Reply #2843 bluepink's post

alamak tingkat 3 ke ..mampus kena marah ngan family ..nak tukar family roomlah ..Blue  kalau family roon 10 org berapa blh muat satu bilik...

Reply #2845 bluepink's post

blue pink bagilah no tipon supir tu. Diarang ada van utk 10 tah ..

Originally posted by fazerah at 3-12-2007 05:32 PM
ari tu, ada citer pasal beg lipat2 tu kan... beg tu camne ye? tak dpt nak bayangkanlah... ada gambar tak? beg lipat2 yang harga rm10... ? kalau beg zip tu, tau ler...

beg berlipat tu lbhkurang beg zip jugak tapi yang spesel nyer beg ni ringan dan flexible boleh lipat utk kecikkan dan masuk dlm bag pack

Originally posted by diamond at 3-12-2007 06:06 PM

Emmm takde la byk sgt barang.. bawak duit pung dlm 3000++ lebih sket je. kain lace 1 kain batik 3. Telekung 1 dan kainkain, dvd berpuluh-puluh(gue gile dvd) . handbeg, kasut, kerepek2 pisan ...

Diamond, beli dvd tu tak kena rampas dgn kastam ke?? ker u sorok baik punya..

Reply #2872 cupcakes's post

aku tau...aku tau..nih mesti dia sorok kat satu tempat nih...(........) haaaaa......betul tak??

aku pong borong DVD...abis segala citer cartoon & citer antu aku beli...sebab aku gile cartoon skalli ngan citer antu....ndak nyer pulak sebelum bandung..aku gi Bali...jadik elemen mistik lagi menseriaukan tu lagi menambahkan kegilaan haku...(ntah hape2)

aku nak gi lagi le bulan depan (macam banyak duit..)...ari tu duit aku abis...tak dapat shopping sangat

sapa penah duduk kat Hotel Kedaton..angkat tangan?

Originally posted by jai09 at 3-12-2007 07:16 PM
alamak tingkat 3 ke ..mampus kena marah ngan family ..nak tukar family roomlah ..Blue  kalau family roon 10 org berapa blh muat satu bilik...

hai jai..family room ade 1 katil besar & 1 katil kecik..bilik+toilet pun quite big..kalau badan yg sedang2 saja, boleh muat dlm 4 org dewasa kot..rasa2 kalau nak selesa tahap cipan amik 3bilik kot..since
u dah book 3bilik deluxe+1 standard, will cost u around RP1,080,000(kalau tak silap) and kalau u amik 3 family room around RP1,050,000 jer..(eh..sikit plak bezanye..hehe)

tapi, kat sana before check-in blh tgk bilik dulu..tapi aritu bile dgr deluxe kat tgkt3 terus cancel tgk..hehe..

Originally posted by jai09 at 3-12-2007 07:20 PM
blue pink bagilah no tipon supir tu. Diarang ada van utk 10 tah ..

jai..blh book through kat ainunaina..tapi keta tu muat 8org termasuk supir..dia
kate aritu takde van tapi try le pm kak aina tanya lbh lanjut..tapi mmg supir tu superb..

yg bestnye, kat airport ade brader dr m'sia tertinggal h/phone dlm taxi yg dia naik utk ke
airport..si irvan nih dgr dia yg susah payah call sana-sini utk cari taxi tu balik..tapi hampeh..
driver tu kata tade..siap irvan nih dpt pujian melambung dr brader tu sb suka tlg org
padahal dia tak kenal pun brader tuh..nak simpan brg dlm keta dia time shopping pun rasa selamat jer..

Originally posted by bluepink at 4-12-2007 08:56 AM

jai..blh book through kat ainunaina..tapi keta tu muat 8org termasuk supir..dia
kate aritu takde van tapi try le pm kak aina tanya lbh lanjut..tapi mmg supir tu superb..

yg bestnye, kat ...

Maaf le......7 jan supir akak dah di booking oleh 14 orang gadis dari Shah Alam. itu pun siap si Irvan carikan 1 lg supir. Kalo jai nak amik 8 jan. Dara2 ni sume duk DS.

nasihat akak amikla supir yang dikenali supaya tak menyesali..kalo nak bagitau cepat sbb bulan jan ramai yang ke bdg.

Originally posted by cupcakes at 3-12-2007 08:50 PM

Diamond, beli dvd tu tak kena rampas dgn kastam ke?? ker u sorok baik punya..

memang la sorok merata tempat tapi abis kena selongkar dgn pak kastam tu. tapi so far dorang tak kisah sgt kot.

tak guna pun sorok kat tempat tutttttt... sbb tektik tu dorang dah tau sgt

takde sesapa ke nak tepek gamba barang2 yg di shopping masa kat bandung??
especially kain2 ela...??

harap2 ada yg murah hati nak share...
tq

Betul for sapa2 yg nak duduk DS, baik ambil bilik bawah. Hari tu we all ambil 3 bilik berderet, boleh buat cam kat rumah lak. Dinner kat hotel, lepas balik dr segala FOs (sampai tutup le). Dia org mmg dah tahu apa yg we all nak makan ..... nasi goreng Kartika!!!!. Masa tu sume dah pukul 10.30+++ malam, but dia org still masakkan jg. Mmg tiap2 malam mkn kat hotel, and layanan tetap bagus!!!