CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

Lagi....lagi....agi....

ThousandSwords posted on 10-1-2013 12:38 PM
Ceih....banyak aaaaahhh...mike..mike...ha ha ha haaaa.....

Jd x mlm tu lepak?

leenaz posted on 11-1-2013 06:49 PM
Jd x mlm tu lepak?

maner jadikk.... minggu depan kutr ko tanye thousandsword lerr die yang seting

ArianPutra posted on 11-1-2013 07:40 PM
maner jadikk.... minggu depan kutr ko tanye thousandsword lerr die yang seting

Minggundepan?bg tarikh...nk apply cuti....
aku pun ada menda nk tanya ni

@ArianPutra....bilenye nk update citer ni
aku up kan benang ni, hehehhhh

edoraixora posted on 23-1-2013 03:29 PM
@ArianPutra....bilenye nk update citer ni
aku up kan benang ni, hehehhhh

orait terima kasih ..akubukan tak nak update..due tige menjak nih aku sibuk sikit ler... nak nguruskan hal2 duniawi hihhihhihihihihihiih sabo yerk nanti aku update

Follow Us
Cinta dua dunia

Assalamualaikum semua.. maaf lah aku dah lama tak update citer kat sinih..sebab sebuk mengurus kan hal penikahan aku tak lama lagi...so aku sekali lagi terpanggil untuk mencerita kan satu kejadian yang baru jerk  jadik pagi tadi ... so elok lah aku cerita kan dari awalnya....

Cerita ni bermula pada 2 hari yang lepas masa tuh aku baru jerk balik dari kampung ..baru abis cuti.. jam menunjukkan dah pukul  12.30 tgh malam aku duduk kat opis aku sambil tgk tv dan layan e-rokok perisa p.o.p (pehhh layan wooooooo sape nak pm aku hahhahaha)..masa tuh memang aku sensorang kat opis member2 yang lain deme ade keje luar so tinggal lah aku terkontang kanting menjaga opis kami yang dah usang lagi engker nih huhhuuhhu..tiba-tiba aku terdengar ader moto masuk kat perkarangan opis ..akupun jenguk kat tingkap rupa-rupa nya kawan sekerja aku man name nye ..aku pun sambunglah tgk tv ngan isap okok yang best nih...dalam hati nih berkate- kate jugakk ..elok jugak si man nih datang takde la boring sangt aku nih... man nih masuk opis dengan muke yang penuh dengan kerisauan dan keresahan tah kenape tapi aku buat taktau jerkk ...

Man: arii jom ikut aku jom ko kene tolong aku

Ari: nak g mana pulak bro ..aku kan keje nihh budak pun takde nihh takkan nak tutup opis karang ade kes or call ker sape nak jawap

Man: alahh kuci jerk laa ko kene tolong aku ko jerk yang leh tolong aku nih

Ari: aik nape ko nih lain macam jerk ...ape sal nak ikut ko g mana lak nih?

Man: jom ikut aku g chalet sri

Ari: nape ader budak gaduh latuh ..malas aku nak melayan budak mabuk pastuh gaduh lantak deme lah nak betumbuk esok deme baik la balik tuh

Man: bukan lah awek aku kene rasuk

Ari: laa yerk ker.. hermmmmm (pikir sejenak) jom lah..jap aku kunci pintu dulu
Aku dengan berat hati nye melangkah keluar dari opis .. yerk lahh risau kot takde sape kat opis...tapi kalau tak di tolong takut teruk pulak budak tuh nanti..aku tawakal jerk lahh supa takde orang datang opis atau call masa aku kat sana... setiba jerk aku kat sana aku nampak budak pompuan yg dah terbaring kat katil die keras kejung tak leh nak gerak..tapi bila aku tgk mata dia seperti mintak tolong ...
ari:  man ape kename dak nih

aman: nama die intan

ari: intan oo intann awak leh cakap tak nih

intan: ermmm ermm ermmm

dak intak nih takleh cakap macam terkunci semua sendi2 dia...aku tak penah jumpa lagik kes rasuk yang macam nih...

ari: man macam mana boleh jadik macam nih?

Man: bende nih dah 3 hari dah arii aku pun kusut dah nih

Ari: laa yerk ker macam mana mula nya cer ko citer sikit

Man: mula nya 3 hari yang lepas ..intan nih g ke kampung seberang sana dengan member aku si kerul tuh..nak g kara ok kot..sekali balik dari sana terus kene macam nih..

Ari: oh yerk ker dak kerul tuh tak kene pulak?

Man: die kene jugak tapi just kene kacau lahh takde laa sampai macam nih..dak kerul tuh ok dah..

Ari: abistuh ko tak panggil sesaper ker ..nape di biar sampai dah 3 hari nih kesian kat dak intan nih ko nih pun adoi aiii..

Man: mula-mula kene dulu aku panggil pakngah zai ...die buat elok pastuh esok nye jadik balik ..abang zid pun ade datang buat elok pastuh jadik balik..

Ari: abang zid pun ade buat tak lepas ishhh....bistuh awat tak panggil pak mail

Man: pak mail mana lak nih?

Ari; laaa ko tak kenal kerr hermm takpa lah ..aku nih tak pandai sangat tapi boleh la kita cuba sama-sama

Akupun stat laa buat koje akuu abis semua mak nenek yg aku tahu yang kau belajar baik yang petua baik yang ilmu baik yang ayat2 dalm al-quran semua aku buat abis dahh...budak tuh tak jadi apee Cuma sendi2 die yang terkunci tuh dah aku bukak kan tapi stil tak leh cakp jugak... Cuma yang terkeluar dari mulut die satu perkataan jerkk sakitt sakit sakit... aku pun tak pasti sama ada dak intan yang cakap ataupun jin yang dok dalam badan die yang cakap... tgh aku dok buat tuhh datang pulak soran lagik ngah ran namenyee...

Ngah ran: assalamualaikum

Ari: w`salamm haaa elok la ngah ader

Ngah ran: hah ari macam mana boleh ker

Ari: tah la ngah dah takde daya dah saya nih..ngah cuba pulak

Ngah ran pun mula lah menbaca ayat2 ayat suci al-quran ...dak intan tuh ape lagik mengelupur lah macam kene bakoo... tapi stikkk mende tuh taknak keluar lagik ..jenuh jugak aku dok tanye tapi die senyap jerkk jap nangis jap ketawe... pastuh siap nyanyi  pulak tuhh adoi aiiii tension wooo ..

Ari: macam mana ngah boleh ker

Ngah ran: hermm kuat bende nih arii tak daye rasenye...apa kata kita panggill pakngah musa

Ari: hermmm boleh jugak tuh

Ari: man ko g rumah pakngah musa ambik orang tua tuh datang sinih

Man: ok2 korang jage dak intan nih

Ngah ran : takpe2 biar ngah yang pegi korang tunggu sinih

Ari: ngah cepat sikit ngah

Aku bila ngah ran nak panggil pakngah musa nih aku was-was sikiit sebab aku tahu orang tua tuh pakai apa..tapi apa kan daya nak taknak panggil jerk laa dah takde daya dah aku nihh buntu fikiran rasenyee...aku rasa tak salah kalau kita nak cuba dan berusaha..
Sambil-sambil dok tunggu ngah ran sampai ..datang pulak dak keru tuhh

Ari: kerul macam mana leh kene macam nih?

Kerul:ari tuh kami g kampung sebrang bang balik dari kampung tuh terus kene mcam nih

Ari: korangg pegi waktu bila?

Kerul: waktu senja bang

Ari: herm elok sangat la tuh orang senja dok rumah yang korang g merayap kehutan tuh buat apee adoi aiii kan dah susahh

Ari: bende nih pun taknak becakap tension aku kalau cakap kan senang leh jugak aku tau ape citer dan masalah deme nih

Kerul: semalam masa abang zid buat ..die becakap bang..die kate die suke kat dak intan nih die nak bawak balik g rumah die

Ari: oh yerk keer die kate die suke kat dak intan nih.... wei mangkuk ko kan jin mane leh kawin ngan manusia.

Dak intan: hermmm!!!!!  Ketua aku nak dia!!! Hahahhaha

Ari: aikk becakap pulak ko nih ..aku ingat bisu..

Ngah noran ngan pakngahmusa dan ade lah anak beranak die ..dah sampai.. so aku bila orang tua dah ada aku pun nak angkat kaki lerrr..

Ari:man aku gerak dulu lahh risau pulak aku tinggal opis lelama..nanti aku abis keje kui due aku datang balik

Man: ko nak gerak dah ermm takpa lahh apa-apa aku tepun

Ari: takpa pakngah musa ada ..aku balik dulu ekk balik dulu semua ngah ran pakngah musaa semua assalamualaikum

Aku pun balik lahh ke opiss sss

Ber sambunggggggggggggggg
Last edited by ArianPutra on 4-2-2013 06:17 PM

At last....ada sambungan....

Tak boleh nak baik sangat dengan orang..orang yang aku baru kenal aku suka uji dia dulu,bg ayat pancing sebab nak tau dia macamana.last2 die layan aku macam budak..bila bos datang,mula cari salah aku,malukan aku depan bos..tengok aku lembab sikit,tegur kasar,betulkan kesalahan aku depan bos,dan aku rasa diperbodohkan.x pela..bos lebih tahu aku macamana... (just nak share pendapat)
Last edited by saifulperak on 4-2-2013 10:24 PM

saifulperak posted on 4-2-2013 10:23 PM
Tak boleh nak baik sangat dengan orang..orang yang aku baru kenal aku suka uji dia dulu,bg ayat panc ...

kikikikiki sedaree nih ruangan kisah seremm ..tapi apa-apa pun  good luck

leenaz posted on 4-2-2013 06:18 PM
At last....ada sambungan....

kikikiki dah lama tunggu ekkk

Oraitt sambungan nyaa...

Elok aku sampai jerk kat opis jam dah pukui 1.30 pagi..so aku lepakk jap kat opis...jam pukui 2.00 pagi aku pun gerak balik sebab aku duty sampai kui 2.00 jerk.... sampai jerk kat umah akupun kemas2 sikit umah aku...tgh dok kemas2 member aku call.. akupun borak lah ngan diee.. tgh sedap dok beborak ada panggilan nombor yang tak dikenal..

Ari: assalamualaikum ..siapa nih..

Man: nih aku nih man.. arii datang sini balik die jadi balik ler

Ari: pakngah musa tak buat apa-apa ker tadi.

Man: pakngah dah buat dah tadikk...elok kejap pastu semua orang dah balik dah nih.. itadi die tido dahh.. aku g lepak kat depan minum air ngan kerul..tgh dok lepak2 nampak dak intan nih berlari2 anak  menuju kepantai jenuh kite orang kejo nasib baik dapat ..datang laa tgk kan jap.

Ari: herm takpa lah jap lagik aku sampai.

Sampai jerk aku kat sane aku tgk budak tuh dok merengek2 dok kate sakit sakit.. akupun tanye lah sakit kat mana ..dia kata belakang  ..so akupun buat lah kerja kerja aku membelasah apa yang patut..tapi memang liat dan degil ..memang jintuh taknak keluar n still nak kacau budak tuh.... tapi yang aku herannya walaupun aku dok pukul bako dan sebagainya..jin nih taknak cakap die Cuma menjerit kadang2 ketawa.... bila di tanya dia takkan bukak mulut akupun taktaw kenapa.. korang bayang kan lah aku sanpai sana lebih kurang jam 3.00 pagi aku buat kerja sampai pukui 5.30 pagi dah nak subuh dah weii tapi tak elok jugak budak nih..tetiba dengar azan subuh dan dak intan nih terus pengsan ker ape akupun taktaw lahh die terus senyapp jerkk... jadi akupun dah letih aku amik keputusan untuk balik rumah dulu... menurut kata man pakngah musa suruh bawak dak intan nih g umah die pada siang nya.. so aku pun cakap kat man elok latuh kalau paknah musa cakap macam tuh ..mungkin dia ada cara untuk hilangkan gangguan nih... akupun tak pikir apa terus mintak diri nak balikk....

Ke esokan kannya..

Aku masuk duty pukui  6 petang  .... dalam pukul 8 malam tuh aku call man...

Ari: assalamualaikum man ko ader maner sehari tak nampak? Dak intan macam mana ok ker?

Man: dak intan alhamdulillah tadi pakngah musa ada bagi aku seketul batu.. die suh aku bagi kat dak intan kalau die jadik balikk... tapi buat masa sekarang nih takder ape lagi lah..

Ari: ermmm takpa lah kalau macam tuh aku keje nih apa2 ko hello jerk lahh aku

Man: ok ari terima kasih

Dalam pukui 10.00 malam tuh dak man nih datang opis.... lepak sekali ngan aku n kawan2 yang lain... dak man nih kabo dak intan tadi jadik balik tapi die pecahkan batu tuh patuh die letak kat semua penjuru rumah patuh die alinkan batuh tuh kat tubuh dak intan tuh..terus dah intan tuh sedo n ok...aku cakap kat dak man bagus lah kalau macam tuhh mintak2 lah takde ape2 malam nih..tengah dok lepak ngan tgk tv tetiba-tiba..

Man: ari dak intan anto msg kat aku nih die kate die sakit jom kite g tgk

Ari: wei aku keje kott

Man: hah takpe lah ko g lah tgk aku jage opis

Ari: wei ko nih biar betul tuhkan awek koo ishh karang orang kate ape pulakk taknak akuu

Lepas tuh aku ambik keputusn untuk tutup opis ngan gerak g sana bersama man dan sorang lagi kawan aku nama dia osman...hahah dua dua nama mann ajenye baraii..... masa tuh jam lebih kurang pukui 1.30 pagi tak silap so aku call lah pengganti aku ..suh datang opis cepat sikit..
Sampai jerk aku kast sana aku suh man panggil kerull...untuk makluman korang semua si kerul nih pun boleh merawat jugak tapi sajer die jerk bagi laluan kat orang lain..aku suh man panggil dak kerul nih bukan apa ..kalau bergabung ngan dak kerul nih aku rase mungkin ade harapan...selang beberapa minit dak kerul pun sampai ...dak kerul tak cakap banyak dan terus mula kan rawatan cara dia... tapi die tak ajak aku bergabung pun so aku biar kan lah dia buat sorang2 aku just tgk dan perhatikan dak intan nih dan aku tunggu peluang untuk berborak dengan mahluk durjana nihh...setelah sejam setengah takde perubahan ..dak kerul pun giveup... so turn aku pulakkk trai test huhuhuhuh.... akupun cuba lahh sampai habis mak nenk yang aku belajoo aku gune tapi tetap tak jadi ape2 .. sedo tak sedo hujan pun turun tak berapa lebat sangat tak berapa renyai sangat sedang2 lahh... akupun terus teringan firman allah lebih kurang macam nih lah

“(Ingatlah) ketika kamu diliputi perasaan mengantuk sebagai satu (pemberian) aman dari Allah (untuk menghapuskan kecemasan kamu) dan (ingatlah ketika) Dia menurunkan kepada kamu hujan dari langit untuk mensucikan kamu dengannya dan menghapuskan dari kamu gangguan Syaitan dan juga untuk menguatkan hati kamu dan menetapkan dengannya tapak pendirian (kamu di medan perjuangan).” Al anfal ayat 011

“Maka Kami bukakan pintu-pintu langit, dengan menurunkan hujan yang mencurah-curah.”
Al-qamar ayat 011

Terus aku berdoa... alhamdulillah... ya allah engkau turunkan lah bantuan dan rahmat mu untuk kami semua bagi melawan musuh mu iblis laknattullah serta pengikut nya..engkau ampunkanlah dosa-dosa ku jika permintaan aku ini melampaui batas... ya allah hanya engkau tempat kami berlindung dan meminta pertolongan aminn

Masa tuh memang meremang-remang ler badan aku nih huhuhuhuh..... terus akupun dengan spontan berkata kat dak intan

Ari: aku sebagai seorang khalifah dibumi memerintahkan kamu wahai jin untuk berbicara dengan ku

terus dak intan nih dari takleh bercakap dari lembik ...die terus jadi agrasif giler sampai terpakse member aku man nih pegangkan tangan die..

intan: grrrrrrrrrr aku nak kan budak nih

ari: kau nak budkak nih?? Untuk apa?

Intan: aku nak bawak balik....!!!!

Ari: tak boleh..kita berlainan alam ..engkau dengan alam engkau dan kami dengan alam kami...

Intan: bagi budak nih kat akuuu!!!!

Ari: dengan siapa aku bercakap nih ??? panggil ketua kampung kau datang mengadap aku sekarang aku nak berbicara dengan dia!!!

Intan : grrrrrr ermmmmmm( beberapa saat dak intan dia jerk) ketua aku taknak datang sini..dia suruh aku bawak balik budak nihh..bagi akuuu budak nihh..

Ari: kenapa ketua kau taknak datang sini??

Intan: dia tidak akan datang sini..

Ari: korang semua berapaa?

Intan: kami ramaiiiiiiiii

Ari: adakah engkau sudah lupa...yang raja raja kamu telah buat perjanjian dengan nabi sulaiman..yang kaum kamu tidak akan mengganggu manusia!!

Intan: hahhahahahha hahhahaa hahhahah!!!!!!!!!!!

Ari: tidak kah engkau takut akan azab dari allah...???

Intan: tidakk!!!

Ari: adakah kamu kenal allah???

Intan: (gelengkan kepala)

Ari: allah yang menciptakan aku dan kamu... allah adalah tuhan sekelian alam... didaalm al-quran allah berfirman yang kamu tidak boleh memudaratkan kami dan kami tidak boleh memudaratkan kamu.. jadi segala perbuatan kamu ini hanyalah sia – sia!!!

Intan: aku tak pedulii aku nak budak nihh serahkan dia pada akuuu arhhhh!!!!!!

Ari: kamu jangan sampai allah memberi keizinan nya untuk aku mengazab kamu dengan ayat-ayat suci al-quran..ini amaran dari akuu kamu keluarrr dan balik lahh tinggalkan budak nihh jangan kamu zalimi dia lagii ..aku sebagai seorang khalifah dibumi perintahkan kamu untuk keluarrrrrrr

Intan: tidakkkkk!!!!!!!!!!!! Aku takkan keluar selagi engkau tak serahkan budak nih pada akuu!!!

Ari: baik lah kalau macam tuh maafkan akuu kerana kamu memaksaa..

Ari: man ..osmann..wahabb.. mari kita berjemaah membaca ayatul qursi ...

Aku pun mulakan bacaan ...ape lagik mengelupur macam cacing lerr jin tuh sampai tendang2 dinding tuhhh...lepas abis jerkk bacaan ayatul qursi akupunn bagi isyarat pada yang lain suruh stop dulu

Ari: hah bagai mana sakit??

Intan: sakittt laa bodohhhh!!!

Ari: kalau dah tahu sakit kamu keluar sekarang kalau tidak aku akan bacakan lagii...kamu tak takut mati??

Intan: arhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!! Aku rela mati demi ketua akuuu.......

Akupun mulakan bacaann sekali lagi... mengelupurr ler jin tuhhh.. kepanasan gamak nyeee... habis jerkk bacaan aku bagi isyarat suruh berhenti.

Ari: sudah lahh keluar lahh dan balik  lahh..

Intan: tidakkk... aku relaa mati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ari: ini amaran terakhir kalu kamu taknak keluar aku kan paksa

Intan: tak nakkkk!!!!!!!!!!!

Ari: baik lah maaf kan aku kerana kamu terlalu memaksa akuu..man osman wahab..bacaa..

Kami bacakan sekali lagii ayatul qursi.. setelah selesai akupun berdoa pada allah mintak izin dari nya untuk aku gunakan istimewa... dan akupunn gunalah istimewaaa.. dan dak intan pun menjerit sekuat kuatnya dan terus rebah dan longlai...... aku amik kan air bace beberapa potong ayat dan sapu kemuka dan dia sedar....alhamdulillahh

Ini lah kali pertama nya aku hendel kes macam nih.. jin suka manusia... akupun pelik.. dan sampai kehari ini dak intan tuh still ok dan tak kene rasuk dah..mintak-mintak tak kene dah lahh.. semoga allah lindungi dia aku dan rakan2 yang lain... memang giler lahh ade ke die bawak sekampungg ..rombongan meminang takpe nih nak ajak kawin larii ade kepatut ish ish ish ish
Last edited by ArianPutra on 5-2-2013 04:05 AM

ArianPutra posted on 5-2-2013 03:56 AM
Oraitt sambungan nyaa...

Elok aku sampai jerk kat opis jam dah pukui 1.30 pagi..so aku lepakk jap ...

pukul 3 pagi ko m'update citer???
ko keje tnb ye..
papepun, tahniah sbab bakal bergelar en.suami, hehehhhh
patut ler senyap sunyi je tred ko ni, tgh bz ropenye...

saifulperak posted on 4-2-2013 10:23 PM
Tak boleh nak baik sangat dengan orang..orang yang aku baru kenal aku suka uji dia dulu,bg ayat panc ...

incik saiful ni, tersalah tred kerr???

aku rasa en @saifulperak ni comment berdasarkan tajuk thread...betoi la dia comment tu...

Maaf lari topik sikit..saje je nak kongsi pendapat..alang2 dah tajuk thread macam tu..aku pun ambil la kesempatan untuk berkongsi cerita..i'm sorry!

Oraitt sambungan nyaa...

hang lambat pakai baju....tu la banyak main...mcm aku jugak...har har har har...

saifulperak posted on 5-2-2013 05:50 PM
Maaf lari topik sikit..saje je nak kongsi pendapat..alang2 dah tajuk thread macam tu..aku pun ambil  ...

Ooo....ok. Aku pn tlupa pasal tjuk tu. Citer ko msih relevan.

Oraitt sambungan nyaa...

terbaik dari ladang

nak tanya menggunakan istimewa tu apa?

Adiya posted on 5-2-2013 07:10 PM
hang lambat pakai baju....tu la banyak main...mcm aku jugak...har har har har...

weii aku pakai dahh.. die ngeliat jer chorrr