CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Aku, Bilik Aku dan Hantu Pervert (18sx)

anne_boleyn posted on 25-6-2014 09:19 AM
aku masih berubat dan masih mengamalkan surah yg perawat al-hidayah tu bagi.
byk jugak nasihat2 k ...

blom pernah lagi aku jumpa, baca atau dgr kat mana2 syaitan voluntarily mengaku dia syaitan. sifat dia memang menipu mengelirukan. dia akan mengaku dia jelmaan wali or keramat atau sapa2 yang disukai/diketahui ie roh nenek moyang sedara mara etc. sbb manusia mmg secara semulajadi takut dgn hantu (bkn takut syaitan sbb kita dimomokkan dgn hantu, bukan iblis/syaitan) & akan berusaha singkirkan hantu tu melainkan kita mmg pengamal ilmu hitam.

ini terang2 happily mengaku aku ini antu setan? dulu manusia, sekarang hantu? roh manusia semua dicabut malaikat, adekah malaikat tu lepas cabut dia lepaskan roh kasik merayau2 jadi hantu? musykil aku. drpd ayat ko taip tu seolah2 nak menunjukkan benda yang ko claim mengacau ko tu adelah roh manusia yang dah bertukar jadi hantu. siap boleh cakap dia akan kena penjara sepanjang ramadhan. ok ini benda di luar pengetahuan kita, tapi aku membayangkan bulan ramadhan tu sgt mengerikan bg syaitan sbb kita diberitahu bulan ramadhan syaitan semua dikurung. aku tak fikir syaitan look forward happy2 nak kena kurung, rileks2 as if takde apa pun kena kurung ni sampai boleh bgtau babe, aku nak kena kurung sebulan, raya nanti aku datang balik geng dgn ko. di sini yg aku terasa ini rekaan je.

bab tu la yang paling mengelirukan. just imagine, kalau betul ini roh manusia yang tiba2 terlepas jd merayau2 as hantu, boleh pulak Allah biarkan dan bg pulak dia kena kurung bersama2 iblis syaitan sepanjang ramadhan? roh manusia takkan jadi sama taraf dgn syaitan, sampai bila2 pun. manusia diukur drpd amalan dia, smpai masa roh bersatu balik dgn jasad utk hitung amalan kat Mahsyar. adakah malaikat leka sampai terlepas satu roh dan roh tu terhukum pulak sama dgn syaitan? malaikat mana ada leka. aku percaya jin boleh mengganggu manusia, cuma aku belum pernah dgr jin selamba badak mengaku dia jin melainkan manusia tu memang menerima penuh sukarela nak berkawan dgn jin. mana ada jin/syaitan nak amik risiko bakal terbakar dek ayat Quran bila manusia tau dia tu jin dan pergi berubat? kalau ramai yg percaya ko diganggu roh manusia yg dah berubah jd syaitan, tercapailah matlamat syaitan tu.

satu lagi, baik ko risik2 dlm famili, tanya mak ayah atuk nenek kalau ada lagi, sapa yg bela saka? sbb aku rasa tu je explanation paling logik sbnrnya kalau bukan masalah mental dan bukan cerita rekaan. saka = jin. tu je. bukan roh manusia bukan hantu.

hafieza posted on 25-6-2014 09:42 AM
aku dh rase mcm citer nenek kamsia..

tu la pasal. aku dah tengok sendiri live, makcik aku berubah menderam2 jadi harimau, pun mende yg masuk tu tak mengaku dia jin. dia putar2 mengaku dia moyang la, benda baik nak menjaga keluarga la, janji bape keturunan la.

takde pulak dia dan2 jwb masa ustaz tanya, aku jin sekian2, aku islam, nak jaga keluarga ni. tak ada. kena paksa menangis2 merayu2 jerit2 sakit baru dia ckp dia islam dan setuju taknak jaga keluarga lagi.

baik budi pekerti betul boleh terus menaip mengaku aku antu setan.

aku ada gak alami benda sama ngan tt tapi benda tu x kata dia setan..aku cuma boleh berkomunikasi.. Last edited by shazman73 on 3-7-2014 05:48 PM

anne_boleyn posted on 25-6-2014 08:59 AM
thanks babe. aku kat ofis pun pasang quran explorer. dgr surah2 sambil buat kerja. tiap2 pagi lepa ...

syaabbbaaasss bete..
syaabbbaaasssss!!!

shazman73 posted on 25-6-2014 11:18 AM
aku ada gak alami benda sama ngan tt tapi benda tu x kata dia setan..aku cuma boleh berkomunikasi... ...

yg gini aku pernah dgr. motif utama nak kita percaya dia, lama2 boleh beralih kepercayaan dan kebergantungan kita drpd kepada Allah terus kepada makhluk tu. mula2 kita tanya benda lawak, benda basic pastu tanya benda rahsia2 sikit, pastu tanya benda penting, lama2 semua benda kita tanya, percaya & mengadu kat dia je. habislah akidah kita.

tapi tak pernah lg benda2 gitu happily mengaku dia antu setan. itu la memusykilkan aku dlm kisah TT ni. jgn dia kutip2 semua pengalaman dan perkongsian org dalam ni utk hasilkan cerita baru je.

non.sari posted on 24-6-2014 10:54 PM
ngeri + seram sejuk + sejuk beku pulak aku baca cerita ko neh!

dalam masa yg sama kesian pulak ka ...

aii kak
pe kabor

Follow Us
cektim posted on 25-6-2014 02:31 PM
aii kak
pe kabor

hai dik..
kabor baik.. ekekek..

anumqis posted on 25-6-2014 10:22 AM
blom pernah lagi aku jumpa, baca atau dgr kat mana2 syaitan voluntarily mengaku dia syaitan. sifat ...

saka? itu aku tak tahu la pulak. nak tanya parents pun aku tak berani. mcm kes ni, bila mak aku dah tahu, dia blame aku terus. dia cakap aku tak solat. tak berhijab. sebab tu setan kacau. mak aku cakap tu memang betul. tapi ada je orang lain mcm aku or mungkin lebih teruk dari aku. kenapa setan tak kacau plak.

hari tu masa aku pegi al-hidayah, aku bg tau kat perawat tu yg aku dengar suara dalam hati dan dia nak berkawan. kemudian perawat tu suh aku tanya benda tu, apa nama dia. dan benda tu ckp dia tak da nama. then, perawat tu ckp la, nak berkawan tapi tak de nama, macam mana nak berkawan. klau betul nak berkawan, suruh dia zahirkan diri dia. benda tu jawab dia tak boleh zahirkan diri dia.

masa di rawat, aku tak nampak sebab dia merawat dgn berdiri belakang aku. tapi kawan aku nampak. perawat tu macam kuar pedang dari belakang dia, then dia cium pedang tu and cucuk aku. yg aku rasa mcm ibu jari dia sentuh belakang aku. tapi berlapik la sbb aku pakai telekong. kemudian, dia move jari dia ke atas tapi tak smpai ke tungkuk. Kemudian, dia cekik benda tu dan sembelih dgn pedang tu. dia ulang cara tu tiga kali klau tak salah aku la. lepas tu aku dah tak dengar dah suara2 tu. tapi bila aku kuar je dari tempat tu, tengah minum cendol, aku rasa lepas sejam mcm tu la, dah dengar balik.

benda ni selalu cakap yg perawat tu nampak dan tahu dia, tapi dia tak buat apa2. aku tanya lebih dia tak nak jawab. aku tunggu je appointment aku next week.

aku nak komen ttg komen2 yg aku received kat sini. ada positif dan ada negatif. aku seboleh nya nak yg positif je dan tak nak fikir pun yg negative. tapi mcm mne pun terlintas yg sakit hati itu lah komen2 yg negetif. kata aku gila, mental, sakit jiwa la. cakap aku gila sex. ckp klau dia jadi aku dah lama dia pegi berubat, tapi dia tgk aku rilex je berforum bagai.

first aku rasa benda gila yg aku buat ialah sign up as forumer kat sini. sebab apa? sbb aku tahu rata2 orang kat sini majority ada pengalaman mistik. parents aku, mcm aku cerita indenial. kawan2 aku semua ok2 je dan aku tak punya ramai kawan dan dorang pun tak de yg mistik2 ni. kat sini aku rasa lega sbb ada forumer yg exp mcm aku. dan ada yg bagi option/suggestion utk aku. byk aku dapat kat sini. tapi aku cuma berforum waktu ofis je. sbb kat umah aku dah full kan activity aku.

tak kisah lah korang nak cakap apa kat aku, tak jadi kat korang, boleh la korang mengata. aku percaya allah tu maha adil.

anne_boleyn posted on 25-6-2014 03:05 PM
aku nak komen ttg komen2 yg aku received kat sini. ada positif dan ada negatif. aku seboleh nya nak  ...

alaa beb diorng nak pk negetif biarla diorng...x beri kesan dekat ko pun...abaiakn aku pun percaya ape ko citer nie.....ko cube kalu masa free bacakan al fatihah untuk diri sendiri...biar ada pengisian kann...ramai orang x faham..orang ingat al fatihah nie nak bagi dekat orng yang dah meninggal...tapi al fatihah sangt bagus untuk di adiahkan tuk diri sendiri..parents....ko baca sebanyak mungkin dalam sehari sebelum baca tuk diri sendri ko bacakan untuk diadiahkan kepada malaikat, nabi muhammad saw pada parent ..barulah ko bace sebanyak mungkin untuk diri ko...bace sebanyak mungkin tiap2 hari...try la ko jadikan amalan hidup..al fatihah banyak fadilatnya...ko akan rase perbezaan nyer...=)

anumqis posted on 25-6-2014 12:27 AM
Bila bab mende tu  boleh kawal minda smpai tt menaip utk dia, mulalah aku rasa cite ni rekaan. Mcm a ...

setuju ngan ko..
aku dari aritu mmg was2 ngan tred tt ni.
bau2 nenek kamsia pun ade

aku type yg x suka nk belai2 jiwa org ni ... aku spesis straight to the point

mmg la ko rasa apa yg aku ckp tu kuang hajor sgt .. tp cuba ko pk blk smpi bila ko nk baca ayat2 yg blh menyedapkan hati je sdgkn ko sndirik taw masalah tu datangnya dr diri ko sndirik.

aku suggest ko bwk la sesapa p tmnkn ko jmpa psychologist .. rawat sblm terlmbt.
the main point is brain .. klu ko pandai kawal .. everythings can be ok.
n bykkn membaca buku2 ilmiah about penyakit jiwa ( bkn sakit jiwa) n how to solve it.

ok la aku pn x suka nk condem org. bek aku lyn cite si sham xv @ the flash tu plak. lg best dr cite ngko

ghjhgjgkjgfhkfh Last edited by shazman73 on 6-11-2014 01:44 AM

non.sari posted on 25-6-2014 11:28 AM
syaabbbaaasss bete..
syaabbbaaasssss!!!

amboi amboi cik non sari.. gembirenye ber syabas syabbas bete kat sini..
kite ni siang sampai ke malam dok depan pintu awak..nak dengar citer baru... cepat balik..dah maghrib nih...
belanje ler kite citer seram lime... chaiyok....pom pom...

Silalah jangan percaya dengan "manusia mati jadi hantu". semuanya setan belaka. ko mati ko tggu la kat bawah tu sampai kiamat untuk dibangkitkan semula. takde nye boleh jalan2 ambil angin kat atas ni lg.

shazman73 posted on 26-6-2014 08:14 AM
ehhh ada lg ko ni..kan tuan rumah suruh berambus.. x tau malu ke ko ni.

laa ... si gila ni .. ko dh mkn ubat lom?

syuhhh ... syuhhh p mkn ubat dlu sblm berporum

snowsahara posted on 27-6-2014 01:41 AM

syuhhh ... syuhhh p mkn ubat dlu sblm berporum ...

ko nie kann....cakap kene ati2 takut nanti turn ko pulak diuji.x ada orang mintak nak kene perkara buruk dalam kehidupan ok....mentang2 Allah selamatkan ko..Allah x bagi ujian tersebut kepada ko...ko mentertawakan orang?????..masyaAllah..ingat yer tidak ada yang mustahil dalam dunia ini dengan izin Allah...rukan iman..percaya kepada perkara ghaib...benda yang kite x nampak..dengan izin Allah mcm2 boleh jadi ok...so hati2..sekadar nasihat..mungkin hari ini kite ok..tetapi tidak ada jaminan esok dan lusa atau hari berikutnya ko selamat dari diuji seperti ini...hati2 yer berkata2...takut makan diri.........apee laaaa..boleh pulak ejak orang.... Last edited by kasehsayang on 27-6-2014 02:23 AM

kasehsayang posted on 27-6-2014 02:07 AM
ko nie kann....cakap kene ati2 takut nanti turn ko pulak diuji.x ada orang mintak nak kene perkara ...

sape2 pn pnh kena uji
bezanya antara kuat dgn x je ... biol!!!

biarkan apa apa org nak kata. setiap yg berlaku ada sbb nya. mungkin kita dh jauh dr landasan sbb tu allah turunkn dugaan utk kita berfikir dan kembali ke jln yg betul. allah msh syg pd kamu. cuba lah berubah wlaupun susah. doa ibu bapa tu yg plg mujarab.

alquran tu kan penyembuh hati. cuba la mengaji walupun satu muka surat sehari.

basahkan lidah dgn zikrullah. bersedekah.. sbb setiap harta yg kita miliki terdapat hak org lain jua

jgn terlalu byk berfikir. terima hakikat dan redha. setiap mahkluk tu kan milik allah. wlaupun dia bukan manusia spt kita. redha dan terima kewujudan dia spt mana aku dulu terima kewujudan "dia" dan akhirnya alhamdulilah hdp aku dah cerah dan tenang.

mungkin dia cuma hanya mahu teman bicara. maka berbicara lah dgn adanya batasan antara kamu bdua. smp masa smua ini akan berhenti. pcaya lah pada kekuasaan allah. tapi igt..jgn smp terpesong akidah. percaya hnya pada allah bukan  pada kekuasaan lain.

snowsahara posted on 27-6-2014 01:41 AM

syuhhh ... syuhhh p mkn ubat dlu sblm berporum ...

tak pe @shazman73...biarkan dia melalak mengata orang
ni lah contoh setan dalam bentuk manusia. at least kita nampak dan boleh avoid.
walaupun aku kena kacau ngan setan tapi aku tidak akan menyetankan diri macam dia tu.

org kata, biar kita berdosa dgn Allah. bila kita insaf dan taubat, Allah terima keinsafan dan taubat kita selagi pintu taubat masih terbuka. Allah kan maha pengampun dan penerima taubat. tapi klau kita berdosa dgn orang. belum tentu orang tu nak maafkan kesilapan kita.

kat sini aku nak inform kat ko @snowsahara, aku ni sakit dan aku tak kuat. berforum adalah salah satu usaha aku nak cari penyelesaian. nama lagi board MPS, confirm2 cerita2 kat sini semua tak mencapai logik akal. klau ko nak cerita yg benar, realiti, logik, pegi lah board CI. Ko ni bukan je maki aku, ko maki jugak orang2 yg cuba tolong aku. cuma satu je aku nak pesan kat ko, aku ni sabar bukan lah tebal ya. sekali dua boleh la aku diam. tapi dan byk kali mmg melampau la. setiap caci maki ko aku simpan dalam2.