CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: uncle_syib

UBER (Part 2)

fifie_olin replied at 23-10-2019 03:30 PM
pe la yg akak tu ckp ek
smpi kena rasuk

berbaur penghinaan terhadap apa yang diorng sembah..paling silap keceluparan tu dibuat ketika mereka sedang ada upacara yang melibatkan ketuhanan mereka...satu bende yang tak patut la pada sy...hmm

makneng replied at 23-10-2019 06:23 PM
Bagus lah TT tarbiahkan akak holier-than-thou tu. Geram plak membacanya heii!

hahaha..sabo2..bende boleh bincang

hatikudus replied at 21-10-2019 03:33 PM
apapun kena la saling menghormati agama org lain, barulah hidup boleh aman makmur

setujukkkk!!

terima kasih...nantikan hal2 lainye ye

miftahuljamilah replied at 24-10-2019 10:38 AM
Baguslah la TT fikir macam tu..semoga dipermudahkan urusan tuan lepas ni..

Aminn Ya Rabb

uncle_syib replied at 24-10-2019 10:50 AM
die tak sedar apa...tak tau apa2...yang die tau tiba2 die dah basah lencun kat depan surau tu...da ...

oh... sampai ke sudah tak sedar ek.
heloklah berkawan ngan ko, pastu stat belajar jaga mulut sket dah hehe.

Follow Us
menarik... teruskan berkongsi pengalaman yer...

just nak share pengalaman dengan gambar dewa/orang suci depa ni.. dulu aku selalu pergi ke kedai gunting rambut depa. So depa ada satu ruangan untuk gambar orang tu. Haritu aku boring sangat sebab terlupa bawa handset. Kalau bawa handset, aku akan tgk handset je tak tengok sangat gambar tu. Jadi bila lupa bawa handset tu, aku dok ushar lah gambar tu. Gambar tu bertentang dengan kerusi aku..Dalam hati aku dok kata, muka orang ni dah macam mayat, entah2 ni gambar mayat dia, bukan gambar dia masa hidup. Dalam hati dok kata mayat pun depa sembah ka..bla bla bla..so malam tu masa tidur aku kena kacau. Aku dengar satu suara yang kuat sangat menjerit kat aku sampai aku terjaga..so hati2 guys..tak semestinya melalui perbuatan/percakapan depa kita boleh membuatkan depa marah kita..kata2/kutukan dalam hati pun boleh menyebabkan mereka marah..

itu last  aku gi situ..pastu aku banyak gi kedai gunting rambut orang kita je..

Rate

1

uncle_syib replied at 24-10-2019 10:19 AM
tu la pasal...memang cun plak dah dekat ngn surau dan ade orang untuk kite mintak bantuan...alhamd ...

Alhamdulillah.. Bila niat kita baik Allah akan bantu permudahkan.. Share lg la uncle syib kisah lain pulak...

Aku nak share juga... ceritanya ada seorang pakcik ni (skrg dah arwah).. dia kerja sbg mandur JKR .. dia juga merupakan bekas juara tilawah al-quran peringkat negeri...

Kisahnya, dalam awal 80an ..satu hari dia kena jaga projek jalan kat laluan estet dan ntah mcm mana dia perlu bermalam di kawasan tu.. dan bagunan yg ada cuma sebuah kuil... dia masuk dan tidur dlm kuil tu... belum sempat lena, dia ditarik... dia balik ke tikar dia, tempat dia baring dan tidor sekali lagi.. sekali lagi kena tarik kakinya, dia disorong tarik dlm beberapa kaki...

Pakcik ni ambik parang, dia pergi berdepan dgn berhala tu, sambil dia tunjuk parang, dia kata "lagi sekali kau tarik, aku tetak dengan parang ni"...pakcik tu bagi warning...  Lepas tu pakcik tu tidor, takda apa berlaku sampai pagi.

jangan kata pak lebai tu semua,aku2 pun tak setuju permintaan die...pehal nak kena sembah plak...ko sape siak?

Rasa mcm tak kena la ayat kat atas tu...yg sebenarnya patut ckp dlm islam haram hukumnya sembah berhala kerana yg wajib disembah hanya allah....boleh jatuh hukum syirik klu kita sembah...klu kita mati dlm keadaan tengah sembah patung tu jadi kafir terus nauzubillah

lemonjuss replied at 3-11-2019 10:26 AM
jangan kata pak lebai tu semua,aku2 pun tak setuju permintaan die...pehal nak kena sembah plak...ko  ...

Tulah taktik jin iblis nak sesatkan anak cucu cicit Adam. Dia bisik kat sami tu agaknya bagi hidayah suruh minah tu sembah diri dia. Kalau diikutkan memang kakak tu dah jatuh murtad agaknya. Nasib pakcik2 ni bantah sbb kita semua ada agama kan..

@uncle_syib  meh la sambung cerita lain...rindu citer2 seram best kat bod mps ni

seram doo, kalau jadi kat aku taktau la doooooooooooo

Serammm. Kipidap

Dulu2 zaman belajar bila aku nak teksi aku suka berborak ngan driver tanya pengalaman hidup derang..mostly level ayah-ayah kita pengalaman hidup banyak, ada yang bekas askar..macam-macam jenis cerita keluar

Baiknya hati tt...

12
Return to list New