CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puterikhaleeda

Bunyi Guli dan Kaitannya Dengan Supernatural

hmm...  :hmm: pelik.. rupanya kes guli ni ramai gak alami... ingatkan miera sorang je pasan... miera dok apartment ni penah gak sesekali kalau stay up tengok tv sengsorang or terjaga or tak leh tido dengar cam bunyi guli or orang petik gitar or main hanger baju.. trenggg..trenggg....macam orang petik gitar satu persatu tali dia... cam budak main2 .. tapi miera cuba tangkis perasaan heran tu dgn meganggap mungkin bunyi tu datang dari rumah sebelah... tapi very the clear lah.. macam satu bilik dgn miera, tapi tak kuat sangat but jelas (sebab sunyi sepi masa tu)... dengar bunyi tu 1-2 kali je so far... other than that bangun tgh malam pi toilet, mujur tak dengar apa2 dah... tapi masa dengar buni gitar tu memang tak berani pi toilet lah ... baca ayat kursi...

pasal bunyi guli pun tak selalu dengar.. dulu masa tgk tv tgh malam tetiba terdengar bunyi guli jatuh dan tergolek cam orang main2.. bunyi cam kat tigkat atas tapi clear sangat lah.. tak kan orang main guli tgh malam and then tak kan sampai boleh dengar jelas kat tkt bawah.. macam nipis je siling... siling batu lak tu. bukan playwood

ada sekali tu lak dengar cam bunyi tikus ker binatang berlari kat atas siling macam kena hambat .. terkejut eden.. masa tu dgn hubby, dia pun terkejut.. dia tanya apa tu.. i kata tak tau la, may be dari tingkat atas.. sekadar nak sedapkan hati.. mlas nak pikir sangat.. alhamdulillah tak dengar lepas tu... tapi memang tak logik lah tikus ad akat siling sebab siling tu batu keras.. tak kan ada ruang2 diantara tingkat atas dan bawah... kalau ada pun tak kan bunyi kuat dan jelas....  :jeling:

[ Last edited by  mieraedoera at 30-6-2006 09:28 AM ]

Originally posted by mieraedoera at 30-6-2006 09:27 AM
hmm...  :hmm: pelik.. rupanya kes guli ni ramai gak alami... ingatkan miera sorang je pasan... miera dok apartment ni penah gak sesekali kalau stay up tengok tv sengsorang or terjaga or tak leh tid ...

haaa tu satu lagi... bunyi tikus berlari. kuat dan rasa cam besar je tikus tuh... ehmmmm.... pelik laa.. dan makin nak tau... napa bunyi tu macam sama je kat mana mana kan? bunyi2 tu universal ke?

weh weh. aku pun selalu gak terdengar bunyik guli ngn bunyik orang menukul tengah2 embun jantan menitik... tapi aku selalu bersangka baik aje lah.. nak pikir seram kang, ada aku terjah bilik hosmet aku plak.. sebab aku agak pentakut orangnye.. err tapi aku rasa barangsiapa yang dok apartment memang selalu dgr bunyik2 cenggitu kot? kengkadang kalau aku dok sensorang kat hall, mesti rasa macam ada something kat kitchen lah.. plastic bag berbunyik la.. memacam le... as if tht ada org join aku tgk tv aje tgh2 malam... huihhhh serem gak.. tapi tawakal aje lah.. sebab hosmet aku yang lain tak penah plak perasan bunyik2 nih.. aku sorang aje yang dengar dan rasa..

Originally posted by mieraedoera at 30-6-2006 09:27 AM
hmm...  :hmm: pelik.. rupanya kes guli ni ramai gak alami... ingatkan miera sorang je pasan... miera dok apartment ni penah gak sesekali kalau stay up tengok tv sengsorang or terjaga or tak leh tid ...

bab kuasa bunyi etc.
kalau tinggal rumah teres dan apartment tu normal lah.
kadang2 org rumah sebelah turun tangga, kita dgr mcm dlm rumah kita.
dan kalau bilik kita ni menghala rumah belakang.
kita boleh dgr sebijik2 diorang cakap.
masa dulu sampai aku boleh kenal suara org rumah belakang tu. esp. anak dia yg suka melalak nyanyi lagu melayu longlai masa kecik2.
dah lama2 dia tukar taste kot nyanyi lagu omputeh pulak.

Originally posted by aturcara at 29-6-2006 08:27 AM
hmmm...mungkin dari segi engineering..ade logiknye la..tapi kenapa mcm bunyi tu duk ikut kita je..mcm duk kat dapur bunyi tu ade kat dapur...duk kat bilik, bunyi tu kat bilik...hmmm someone ade exp ...

mungkin sbb malam kan sunyi sangat ac...so bunyi yg perlahan atau jauh pun boleh kadi kuat dan terasa dekat :bgrin:

Emow Emow Emow...
janji benda tue tak main cak ngan kita sudah but tensen gak eh asyik kena kaco yek...nak ditegur kang merajuk plak...pastue kompem mai kaco lagi extreme

Follow Us
Originally posted by aturcara at 29-6-2006 11:10 AM
kalaui ikut pengamal perubatan alternatif..kemungkinan rumah yang kita duduki tu ade gangguan..tapi wallahualam...kesahihannya belum dipastikan..lagi...

ada sorang ustaz ni cakap....bila kita tinggalkan rumah kita lebih dari 3 hari, jin akan datang tumpang duduk kat rumah tu. tu pasallah agaknya ada org yg memang susah nak tinggalkan rumah mereka.

Originally posted by Sonic at 29-6-2006 03:14 PM
Emow Emow Emow...
aku tak pernah lak alami bunyi guli nie...kalo dengar bunyi barang terjatuh (bila check takder plak) selalu gak...potong stim kalo tengah layan movie or bola...ader jer yang meny ...

barang jatuh tak selalu dengar tapi syah selalu gak dengar org drill malam2 sejak pindah kat apt skrg ni. ada satu hari tu, tak henti dia mendrill sampai kul 10. mati2 syah ingatkan ada org nak pindah masuk sbb apt sblh tu memang kosong. tapi sampai la ni belum ada pun org kat situ...nak check kalau ada org yg dah pindah masuk tingkat atas....issshhhhh....gerun ah....kalau masih kosong pun boleh jadi pengsan syah kat situ

Originally posted by puterikhaleeda at 28-6-2006 02:31 PM
puteri banyak baca dan rata-rata mesti ada sebut pasal bunyi guli nih.. err apa kaitannya dgn makhluk tu? apsal depa suke main guli?guli ni mmg alat mainan ka? atau ada maksud lain?

mungkin ada  ...

hmmm... ntahler ... but yg herb tau, bunyi guli nie very irritating! Boleh gila wo!!!

but herb pernah masukkan banyak guli dalam plastic bag n herb ikat kuat2 bungkusan tu so guli tak bertaburan bila herb baling guli ke arah silling bilik! hehe ... jiran atas bela anak gajah ... kejap-kejap pongpongpong... time herb nak tido plak tu!!

No regrets!

rumah mimpi pun kadang2 ada bunyi guli jatuh kat atas rumah kadang2 macam ada budak main
bola baling2 kat atas rumah mimpi ni org muda yg duduk belum ada anak.. tapi mimpi buat tak tau jelah.

airspeeder This user has been deleted
dulu.. masa dok Sect 18, S Alam.. rumah aku tingkat 3.. top floor (atas rumah aku).. ada 2 unit yg grille dia share.. maybe jadi hostel kot.. sbb nampak yg naik tu mcm Pinoy dgn Indon aje..

tapi malam2 mmg selalu dengar org ubah2 perabot.. kitorg pun cam pelik.. tak kan tiap hari dpt idea baru utk furniture layout.. sekali tu member aku siap ketuk2 siling (lantai rumah atas).. tapi bunyi tu tetap ada..

Reply #31 airspeeder's post

ocho penah juga dengar bunyik guli nie . kat hotel .. tapi takkan la org kat atas laks main guli coz lantai hotel tu karpet .. kat bilik air je yg marble .. hmm tapi tak le suspense .. just dengar2 je ... huhu

Emow Emow Emow...
bunyi semua dari bunyi jer..ader sesapa berani gi usha ke

Soalan ni betul-betul buat aku terbeliak!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Coz dulu-dulu ingatkan anak-anak jiran kat atas yang main guli tu. but since u all buat topic nie, i rasa terkedu,
tapi memang waktu malam. Now dah takut bila tinggal sorang-sorang
Adakah sebab supernatural or pembinaan bangunan ?

Dari tahun 1998 hingga lepas nikah hingga tahun 2005 saya tinggal di kuarters kerajaan di Johor nie ...

Tinggal di bangunan 16 tingkat ... Saya di tingkat 14 ... Rumah sebelah , atas kiri kanan kecuali rumah bawah mmg tiada orang ... Kosong tanpa penghuni ... Tapi yang peliknya mmg time malam2 ada bunyi guli tu ... Mana ntah datangnya ... Siapa ntah yang main guli tu tak tau la ... :stp:

Kadang2 siang ... Yang malam la rasa lain mcm jer ... Bunyinya mmg dr atas ... Kuat pulak tu ... Sekejap dia ada sekejap menghilang ... Tapi dah lama wat2 tak tau jer ...

kalau sebab pembinaan, kenapa masa dok hostel lima tingkat dulu takder pulak bunyi2 camni? tapi sekarang aku dok kuarters kerajaan, dan sememangnya bunyi guli dan org susun atur perabut tengah2 malam ni selalu lak terjadi.. mmg tiap2 hari laa...

sampaikan ada amasa tu, siang2 pun bunyi guli tu kuat sangat..dan kekadang masa petang2 dok baring2 ngan hubby sambil tengok tv, bunyi tu datang mengacau.. aku yang takut ni cpat2 bangun, intai mana bunyi tu datang.. dah siang hari, hubby lak ada sebelah, mmg kurang takut laa.. tapi hubby siap tarik aku balik baring belah dia.. dia kata takder apa2 lah... dan bila bunyi tu makin kuat seperti nak pecah sliding door umah aku, hubby aku sound laa.." hoi.. main apa petang2 nih?? org nak rehat pun tak senang laa.. kang aku campak dari tingkat 14 ni kan" tup2.. bunyi tu terus senyap... mmg senyap sesenyap senyapnya... takder bunyi langsung...

pastu, waktu azan maghrib lak.. masa tu aku dok sorang.. dok tengok tv.. azan kat surau bawah pun berkumandang.. tang tu la bunyi guli tu makin rancak lak.. siap langgar2 sliding door lagi... aku buat derk jerk... sebab aku berani keranan azan kan tengah berkumandang..kat surau bawah dan kat dlm tv lagi... tapi makin kuat lak dia main guli tuh.. guli tu bunyi dari luar balkoni.. tingg..tingg... tingg... dumm.. kena sliding door aku.. aku pun hangin laa.. aku siap sound dia.. " dah maghrib ni, org tak main kat luar lagi dah.. org nak solat maghrib nih.." aku cakap lembut2 dan slow jerk.. tup2 dia terus senyap.. tu yang aku konfius tu.. kalau aku tak saund camtu..dia asyik bunyi jerk.. bila dah saund baru nak berenti... apa ek???

kalau bab susun atur rumah dan bising2 tu kira biasa laa... jiran aku pernah tegur aku.. "akak ada dengar bunyi bising kat tingkat atas umah akak tak?" aku assume dia nak minta maaf la sebab dia mmg tinggal kat tingkat atas umah aku... aku angguk laa.. aku kata apsal? dia kata, mmg selalu la dia dengar bunyi2 tu, dia pun heran org tingkat atas dia tu buat apa.. laaa... aku ingatkan dia nak kata umah dia tgh buat renovation ker apa.. dia pun alamai masalah sama gak???

pernah kawan2 hubby cakap... masa bising2 kat umah mereka tuh, cam nak ketuk jrk umah atas tuh... dan kekadang mereka buat hujahan liar lak.. mereka kata, kot2 org atas ni dok 'projek' atas kerusi meja kot,.. tapi, takkan tiap2 malam lak??

Originally posted by pearlsweets at 3-7-2006 09:19
kalau sebab pembinaan, kenapa masa dok hostel lima tingkat dulu takder pulak bunyi2 camni? tapi sekarang aku dok kuarters kerajaan, dan sememangnya bunyi guli dan org susun atur perabut tengah2 mal ...

tang tu la bunyi guli tu makin rancak lak.. siap langgar2 sliding door lagi... aku buat derk jerk... sebab aku berani keranan azan kan tengah berkumandang..kat surau bawah dan kat dlm tv lagi... tapi makin kuat lak dia main guli tuh.. guli tu bunyi dari luar balkoni.. tingg..tingg... tingg... dumm.. kena sliding door aku

wah , ingatkan bunyik guli tu kat siling je .. sampai kat sliding door pun ada ?? ko masih experience menda2 mcm tu ke skrg ni pearl ??

Originally posted by ocho at 3-7-2006 09:56 AM
wah , ingatkan bunyik guli tu kat siling je .. sampai kat sliding door pun ada ?? ko masih experience menda2 mcm tu ke skrg ni pearl ??

sekarang ni cam dah kurang sikit...kalau awal2 pindah dulu mmg rancak... tapi, sekarang dah setahun lebih dah dok sini...

cuma kekadang la dia bunyi.. tu pun aku wat tak tau jerk... org kata mmg ada anak2 makhluk halus tuh.. aku pun tak tau la... cuma kalau rasa cam perasaan tu terganggu sikit, aku akan bukak cd bacaan al-quran laa... at least, perasaan tu damai sikit...

tapi, kalau pasal tukang menukang tu mmg la selalu ada sampai sekarang.. alah.. dah baisa sangat dah.. kami buat derk ajerk...

iskk... napa guli eh? .........tapi lately nih... dah tak dengar pulak bunyi guli tu.. err.. ada kah 'mereka' ni tau puteri sedang search answers kat sini??