CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syndora

Sapa tau ada apa dalam Kaabah?

lagi satu yang pasal kat dalam ka'abah yang ada tiang kayu merah keemasan tu ialah kayu tiang asal ka'abah yang memang wujud sejak wujudnya Nabi Adam....kira tu cam tiang asas rumah...nih crita dari ustaz tu jugak...wallahualam.....

tapikan, memang rezeki masing2 kalo Allah nak izinkan memang terbuka hijab terus dapat lihat kebesaran Allah bila kita mendongak ke atas (bila ada dalam ka'abah)...pernah arwah nenek citer, ada sorang time dia dulu dapat masuk, terdongak dan lepas tu cam tak betul sebab mungkin dia nampak sesuatu diluar pemikiran minda dia....

nih pengalaman my dad, dia tak dapat masuk dalam ka'abah, tapi for the first time in his life masa dia pi buat umrah, masa tengah berdoa buat pertama kali nampak ka'abah....dia nampak cahaya terang benderang warna hijau memancar2 dari bumbung ka'abah terus ke langit....lepas tu masa dia tengah tawaf dia dengar ramainya umat berzikr memuji Allah, terlalu kuat zikir tu sampai dad sendiri realised, nih bukan orang biasa yang zikir...lepas tu dah habis tunai umrah, after solat sunat dad nampk kat tingkat satu masjid ramai sangat umat cam orang berbaju perang dulu2 so dia beranikan diri naik kat atas, tengok kat tingkat ke-2, naik tingkat ke2 dia tengok sunyi jugak cam tingkat pertama, tengok orang2 yang berzikir tu kat tingkat pertama begitulaha seterusnya dua tiga kali.....

akhirnya dad terus buat solat taubat, sebab dia ingat dia dah nak meninggal dah (yelah, dah nampak benda pelik2)....lepas tu dad mintak pada Allah, kalo ada dosa2 dia dan nak seksa, biarlah seksa dia didunia, supaya di akhirat ringan beban...

malam tu dad mimpi kena sebat sekuat2nya....the next morning uncle semua terkejut tengok belakang badan dad memang birat2 cam kena libas...dad terus sujud syukur sebab Allah InsyaAllah makbulkan doa dia....

Sonok lah citer pasal mekah, teringin nak pergi lagi...insyaAllah....

Originally posted by Syndora at 11-10-2006 01:02 PM

Oh..don't get me wrong here..

Tujuan aku tanya soklan diatas tu cuma dengan niat hendak tahu..bukan untuk sesapa bukak kitab berbahas pasal isu tu kat sini..

Kalau ada sesapa yg sibuk nak ...

hmm... pada harum, Truth.8 yang bukak thread tu sakit jiwa... satu bentuk penghinaan pada agama kita... tryla baca Syndora, gerenti naik angin punya...:geram:

biasalah budak2.. mereka banyak bertanya. aku masa kecik dulu pun tanya gak.. camner rupa tuhan?
tapi sepanjang aku hidup tak pernah terlintas dlm fikiran nak soal apa yg ada dlm kaabah. apa yg penting kepercayaan pd agama kita.

aku rasa soal sebab apa tak boleh ambil gambar, sebab ditakuti kalau2 gambar dalam kaabah tu dijadikan point of worship. cam org kristian, gantung gambar jesus dan pakai salib. mereka anggap benda2 tu sebagai sacred yg boleh memberikan miracle.

Originally posted by CRK at 12-10-2006 09:09 AM
biasalah budak2.. mereka banyak bertanya. aku masa kecik dulu pun tanya gak.. camner rupa tuhan?
tapi sepanjang aku hidup tak pernah terlintas dlm fikiran nak soal apa yg ada dlm kaabah. apa yg pe ...

this is so true...tapikan CRK ada some of us yang dapat ambil gambar ka'abah mungkin rezeki dia....dulu kitorang berhenti tepi jalan nak amek gambar Jabal Nur, adala dekat 3-4 jenis camera kami dok tangkap...bila cuci tengok gambar tu blurr jer....takdak rezeki (ada angle jabal nur nih interesting sngat rupa dia)....

Ka'abah is the first house/home di muka bumi nih...didiami oleh nabi Adam, tiang yang 3 tu memang wujud sejak nabi Adam diturunkan ke bumi - itulah tiang asasnya yang sebenar....so it is like kita balik kepada asal kita....itu sebab bila sampai sana rasa jiwa tenang jek....

Originally posted by hemorion at 12-10-2006 09:17 AM

this is so true...tapikan CRK ada some of us yang dapat ambil gambar ka'abah mungkin rezeki dia....dulu kitorang berhenti tepi jalan nak amek gambar Jabal Nur, adala dekat 3-4 jenis camera ka ...

Saya Alhamdulillah dapat ambik gambar Jabal Nur ni , adalah 2,3 keping semasa menunai umrah beberapa tahun dulu.  Tapi kalau nak tepek kat sini kena scanlah pulak.  Di pejabat saya ni tak ada scaner.  Saya juga ada ambik gambar Jabal Uhud.

Sebenarnya setentang dengan ka'abah (Bailtullah)  tapi lupa dilangit keberapa terletaknya  Baitulmakmur tempat malaikat tawaf.  Kita tawaf mengelilingi Baitullah dan malaikat tawaf mengelililingi Baitulmakmur.  Mungkin sebab itulah ada juga orang kata kalau masuk kedalam ka'abah (pada siapa yang bernasib baik) jangan dongak ke atas sebab ada antara mereka yang mendongak (mungkin kebetulan) menjadi bisu tak dapat nak menceritakan apa-apa atau setengah tu hilang ingatan macam yang emo cerita.

Saya pernah masuk replika kaabah semasa melawat kilang membuat kelambu kaabah.  Mengikut kata orang-orang di situ inilah sebenarnya yang ada dalam ka'abah.  Semua ayat-ayat suci al-qur'an macam yang kita tengok di luar kaabah tu juga.  Tapi yang pelik-pelik tu mungkin bahagian masing-masinglah.  Itu kelebihan yang Allah beri pada dia.

best juga thread ni..

Follow Us
betul ker dalam kaabah nie kita leh semayang mana2 arah pun?
setau aku Tun M penah dapat masuk dalam kaabah nie....

Originally posted by azie_fariza at 12-10-2006 12:45 PM

aku pun dengar cam tu jugak... sebabnya, kaabah tu centre... titiknya... jadi tak kisah mengadap ke mana pun...
kalau salah statement ni, tolong betulkan ye

BeruangKutub This user has been deleted
bestnyer citer korang...seronak nyer dpt masuk kaabah. baru dgr satu ustaz ckp. kunci kaabah ni dipegang oleh org dari keturunan yg samer sampailah skrg.

maser zaman nabi dulu ada sahabat yg rampas kunci tu dr sorang yg belum islam utk buka kaabah, tukang jaga kaabah tu namanya Talhah (x ingat namer penuh die), then nabi marah pas tu suruh pulang balik kunci tu & mintak maaf kt org tu. pas tu org tu masuk Islam & Allah berjanji yg keturunan die akan jaga kunci Kaabah sampai Kiamat. Betullah janji Allah, Mmg sampai sekarang kunci Kaabah dijaga org dari keturunan yg sama. Dan org yg menjaga kunci tu mmg dikawal rapi oleh polis.

Originally posted by azie_fariza at 12-10-2006 12:45 PM

Katanya agong atau raja-r kita ke sana pun diberi masuk dlam ka'abah

mcm mana datin ct boleh lepas masuk dalam situ....

Originally posted by bebey84 at 12-10-2006 03:41 PM
mcm mana datin ct boleh lepas masuk dalam situ....

haa? bila dia masuk?

pelik toii sapa d.CT tuuu di muka dia orang, tak kan kot artis bleh masuk coz kerana title dia artis

bukan masalah die artis..tp mmg itu masalahnya....hishh..nak cakap pon reti...aku bukan la anti sgt die..tp maybe sbb die ikut org kenamaan kot..tu ygleh tumpang semangkuk...ala..ni dunia...akhirat lain citer laa datin oi

[ Last edited by  bebey84 at 12-10-2006 04:18 PM ]

best la thread ni  very informative!!

Originally posted by haniman at 12-10-2006 11:05 AM

Saya Alhamdulillah dapat ambik gambar Jabal Nur ni , adalah 2,3 keping semasa menunai umrah beberapa tahun dulu.  Tapi kalau nak tepek kat sini kena scanlah pulak.  Di pejabat saya ni tak ada ...

kak iman...tepek la pic kat sini...nk tgk...

Originally posted by Syndora at 11-10-2006 01:02 PM

Oh..don't get me wrong here..

Tujuan aku tanya soklan diatas tu cuma dengan niat hendak tahu..bukan untuk sesapa bukak kitab berbahas pasal isu tu kat sini..

Kalau ada sesapa yg sibuk nak ...

i dont like that thread ... so much hate ...

weh x de pape la  kalau bukan islam masok tanah haram.... cume diharam kan.. ade je yg org putih menyamar masok tanah haram... dia menyamar sebab nak wat jurnal..... idop je org tu....

pastu yg masok kaabah tu org biase boleh je masok..... cume x dibuke... kalau x camne diorg nak handle berjuta2 org yg nak masok kaabah..... ade yg kate hanye org kenamaan@ kerabat je leh masok...tp yg dok basuh kaabah tu org kerabat ke..org biase je???? hehehehe

k la..... aku nye pendapat... yg aku dengar la... kaabah tu dalam nye kosong je..... x de menda ajaib pon... kalau ade wallahualam la.....

kalau nak terangkan anak ko.. baik ko ckap dalam tu kosong je... kaabah tu hanye satu arah yg menjadi kiblat tok kite semayang.. ye la.. satu arah satu tuhan...

dulu aku pernah dgr citer.. ada sorg nih masuk kaabah tp bila kuar dia jd gila.. xkan la sampai camtuh.. bila org suh citer dia x inagt pe2... masalahnya org kata dia tgk atas kaabah tuh trus jd giler.. ni yg aku x paham.. camner derang leh tau org tuh tgk atas kalo dia x dpt ckp pe2 ngan org yg dah jd giler tu... ontahla..

Reply #39 bunga_sakura's post

wahahah camne org lain tau dia tgk atas?? wahahaahah .... wallahualam la... tp org yg dok cuci kaabah tu x de pon gile..xkan la dia dok pandang lantai je .... heheheh