CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Chek_am8848

Misteri Bilik 314.

konfim bukan tati...
kalau berbukit, antara machang atau pahang...
dungun tak kot sebab tak berbukit...
pawangBuaya Post at 2-3-2010 22:45

kalau machang... uitm la weyyy..mmg ataih bukit..wakakakaa.. bukan la..mana ada student india

Post Last Edit by mauminumapa at 3-3-2010 11:32
8# pawangBuaya  

UiTM Machang tu, area kg aku la... Sblm Uitm nie constructed, mmg bukit tu jadik tmpt mainan jgk... Sekolah aku sebelah Uitm tu jer..

Kat sini pun byk kisah misteri, ntla aku t ...
Chek_am8848 Post at 3-3-2010 11:10

ko dari kg belukar ke??  tmpat mainan ko??? biar betul... tu kan dulu utan.... err... ada ke skolah sbelah uitm???  baru ke??

bukan la byk pengalaman bro... tapi slalu jgk aku tekena... sbb masa study aku amik Architecture. Budak2 archi nie mmg byk keje berbanding course lain (sbb byk drawing nak kene siapkan).. stakat tidur lewat itu perkara biasa..

Dan kat kamsis tu, aku sorang jer budak archi. So keje kene lebih la, berbanding classmate yg duk nyewa kat luar...

korang nak dgr ok la.. aku citer kisah yg terjadi kat roomate aku masa sem 1.
Setiap bilik ada 2 katil..maknanya 2 org student la... Roomate aku nie amik course ala perdangangan la (aku dah lupa).. mmg kuat study... lewat mlm plak tu...

Satu mlm, aku tido awal, tinggalla budak nie study sorang2 kat meja sebelah katil dia...
dlm kul 1pg, aku tgk bilik aku dah gelap... dlm suram2 tu, kelihatan member aku dah selimut litup.. biasanya time nie mmg waktu dia study... aku biarkan ajer...

Mlm esoknya, roomate aku kata nak gi study bilik coursemate dia... aku pelik la sbb sblm nie mmg dia tak pernah pegi merayau bilik org lain...

Pastu baru dia nak crita, pada mlm tu, mmg dia ada study... psg lampu study jer... Kedudukan meja study tu mmg kat tingkat (Kiri-tingkap, kanan-katil, katil aku blakang dia).

Katanya, masa tgk2 syok study, lampu study dia kelip2.. (cam starter rosak)... dlm kelip2 tu (masa dia betulkan lampu), Ada satu tangan berbulu, hulur tangan pi capai roti yg ada kat atas meja study dia.

(Design bilik kat sini, ada jaring(grill) kat tingkat... mmg telus2 satu tangan pun kalu nak hulur tangan)

Aku cakap la kat dia, mungkin monyet kut yg hulur tangan tu... Kamsis nie pinggir hutan, kebiasaan mmg byk monyet pun siang harinya.

Dia ckp la, kalu monyet takkan la sampai nak hulur tangan amik roti tu sbb jarak roti ngan tingkat dlm 1m. (design normal utk meja study).. lagi pun, dia tak nampak ada bayang2 tubuh kat luar tu.... tangan sajer yg nampak.

Terus saja dia pegi tidur smpai pagi....

Mmg selepas kejadian tu, dia jarang ada kat bilik... kalu masuk bilik pun sbb nak amik brg, tukau baju jer... kadangkala lepas study terus tido bilik member dia...

Itu hal terjadi kat dia.... yg terjadi kat aku..nt aku cerita ka...

Rate

1

23# Chek_am8848

serammnyerrr...abih ko tido sorang la slalu ek??

24# mauminumapa

mmg aku tido sorang la.. apa aku nak kisah...

Sinopsis:

Masa sem 1, aku ada roomate... tapi roomate jarang ada kat bilik - kira cam duk sorang la (Jawatan: Ketua Paras, bilik 107)
                   (byk kali aku kene)
Masa sem 2, aku takder roomate langsung (Jawatan: Ketua Blok) Blok yg sama - bilik 207
                    (Kat bilik nie, mmg acap giler aku kene)
Masa Sem 3, Aku gi praktikal
Masa Sem 4, Ada roomate, (jawtan:Aku ketua biro pernerbitan kamsis (masih di blok yg sama, bilik yang sama - 207))
                   (Dah kurang kene, 'entiti' tu dah kenal aku kutt...)

pastu lg citer pasal cina mati sbb makan megi
ari2 mkn megi smpi mati...
JulietTheOrange Post at 3-3-2010 09:27

Huhuhu... Makan megi sampai mati ??? Macam tak logik je.
Megi kari ke asam laksa ???

Follow Us
Megi tamat tempoh!!

Tapi mmg betul la., masa aku jadik ketua blok dulu, buat la spotcheck dari bilik ke bilik... Bilik melayu ngan india aku bulih masuk... smpai ker bilik budak cina, mak aih... tak bleh blah la,... pening aku...

Aku suh bebudak tu bukak tingkap.... lepas abih aku round bilik2 kat paras tu, baru aku masuk bilik cina tu... masih ada bau hapak... offcourse tutup hidung la... tgk dlm almari..
Makkkk aiiiihhh! Stok megi utk satu semester ke hapaaaa niee?

Huhuhu... Makan megi sampai mati ??? Macam tak logik je.
Megi kari ke asam laksa ???
Bella_Lun@ Post at 3-3-2010 11:56

haha tu la kan lawak lak punye citer...
banyak sangat ke megi die makan tu...
haha...

28# pawangBuaya

mati tercekik time mkn megi kot..

akan di mergekan kemudian dengan thread berkaitan dengan asrama/IPTA

terima kasih sebab sudi kongsi pengalaman kat bod ini

28# pawangBuaya  

mati tercekik time mkn megi kot..
arole Post at 3-3-2010 13:02

megi leh tercekik ke?
punye la lembut mee tu..
haha...

pantai timur ye?

adakah UMT?
tak jugak, coz member aku kt sner,
xde plak berbukit2 hostel die,
jalan biawak sebelah bukit,ade la

UMP?
tak kot, tanah tmpat die rata je,

UMK?
uni yg bru lg, kmpus tetap pun xsiap lg,

politknik sultan mizan ker?

19# Chek_am8848
     mase aku sek teknik dulu...ader gak citer pasal asrama perempuan yang bilik ni sentiasa ditutup...dgrnyer dulu blok ni bekas pelajar lelaki duduk, tapi disebabkan perempuan terlalu ramai lalu dijadikan blok asrama perempuan lak...kisahnyer macm ni...budak tu solat dlm bilik tapi bkn solat kat lantai macm yg kiter biasa buat tapi kat ats katil...katil double decker lak tu...dan2 mase budak tu tengah sujud ker rukuk ker macm tulah..time2 dier nak bangun dok untuk rakaat seterusnyer...nak dijadikan citer ader plak kawan sebilik ni yg kepenatan balik dari sukan, bukaklah kipas ngam2 plak mase tu kipas tengah laju.....zaaaassssssssss..........bilah kipas tu kene pada kepala budak yg tengah solat tu...dgrnyer kepala tu melantun dan terus masuk kedalam loker...dinding bilik tu plak terpercik dan dipenuhi dgn darah....terjelepuk badan mayat tu atas katilll....xtau lah aper citer plak lepstu...kemana budk yg bukak kipas tu...dan siapa dan dari maner mereka....dan xdiketahui plak tahun biler....yg pastinyer kisah ni mesti ader tokok tambahh utk sedapkan cter...(yg pasti aku citer kisah yg aku dgr jer lah)....
    aku adelah jgk tgk bilik tu...memang betul ader kesan percikan something dekat dinding..dan bilik tu just dijadikan stor barang2 terbuang mcm katil,meja dan kerusi....agak2 aper akan jadi kalo bilik tu digunakan balik yerrrrr...........

Rate

1

betul ker citer yg kepala putus tuh???
aku ingat urban legends jer...

33# yankees
macm tulah yg aku dgrr...tapi kalo xbetul maafkan lah aku.....

Pernah masa aku last sem, aku rapat ngan budak2 junior. Slalu lepak ngan diorg. Satu hari, waktu rehat tghhari, aku balik bilik... malang hari tu, aku lupa bawak kunci... roomate tak balik bilik plak....

terpaksa la aku lepak kat bilik junior. Kebetulan kat bilik tu meriah, adalah 4 5 org junior tgh main daun terup. (daun tu aku amik kat bilik ketua fellow...mihahhaha). Masa tu badan penat sgt setelah makan tghhari...

So, aku baring2 la atas katil budak tu... kat birai katil ada junipr duduk...  Masa hampir2 nak lelap tu, terasa ada 'mender' datang himpit aku.... Dah start tak leh gerak dah...

Masa tu jarak aku ngan junior tak sampai sejengkal pun... (kata org kalu masa kene tindih, andai dpt kita sentuh org lain, maka lepasla tindihan tu..) Aku cuba byk kali tapi tak dpt.

Masa tu jugak, ada junior yg main terup tu,  tertengok mata aku terkelip2 (dia yg citer), terus dia tolak tubuh aku..."Kalu nak tido, tido jer la", dia sound aku.

Terus jer 'mender' tu hilang... aku citer la kat budak2 tu semua, aku dah kene tindih tadi... tu pasal la mata aku kelip2, sbb tgh lawan entiti tu...

Lepas aku citer, semua budak tu brenti main terup...tapi aku sambung tido...

(ada org kata, fenomena tindih nie, sebenarnya kekejangan saja) aku pun tak tau.. yg pasti byk kali aku kene.. tgh2 bersandar kat dinding pun leh kene jgk... Fed Up aku!!

Rate

1

makan megi ari2
badan pon tak dpt mknan berkhasiat
trus collapse..trus mati
huhu

Post Last Edit by adnil at 3-3-2010 14:41

may be dia makan megi tu dgn pensel or pembaris kot cam sorang forumner tu kannnn.. so tertelan lead or serpih pembaris tu kot...ms dok sedap nyer ngap.. tak pasan...

19# Chek_am8848
     mase aku sek teknik dulu...ader gak citer pasal asrama perempuan yang bilik ni sentiasa ditutup...dgrnyer dulu blok ni bekas pelajar lelaki duduk, tapi disebabkan perempuan ter ...
yankees Post at 3-3-2010 13:42

mcm STTJ jek

haha makan megi sampai mati merupakan citer hantu yang tak leh blah untuk didengar...
kah kah kah...