CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: etonjelita

tak abis2 lg dia ni?? lg isu terkini 77#...

aku baca facebook dia membara jer aku rasa sbb status dia semua bersifat perli memerli, dan perasan diri bagus....:@

TUMPANG LALU...

aku rasa kalo setakat nak ban artis luar kalau pelakon tuh, x lah ramai sangat, tapi yang penyanyi nih.... aritu aku tengok nasi lemak kopi o, ada band ala2 k-pop dari indon, aku rasa cam salampah giler artis tuh, mcm x de artis lain nak dijemput......

baru aku setuju apa yg mamat ni cakap..

baca kt fb Sabree Fadzil..heols kata nak suh dato mustapha maarof btanding semula jadi presiden..kalao dato' setuju, dia pun nak btanding naib presiden ke ape tah..kalau tak, dia ngan abu bakar omar nak jadi ahli bese je...

aku pun tak penah amik taula psl persatuan seniman ni, tapi sejak ada ZZ yg orang kata ala2 gila kose ni baru nampak hala tuju sikit walopun tak bape bkenan part cemin tinted

Sebagai Timbalan Presiden Seniman , setuju dengan perjuangan Zed Zaidi neh
lambakan artis luar perlu di bendung , walopun tak sepenuhnya
Zed Zaidi bercakap bukan untuk diri dia tapi mewakili seniman

Follow Us
sokong zed...
jangan dah berlambak2 retis luaq masuk sini n local retis tak dapat carik makan baru nak menyalak....

cam lagu indon jugekk...hangpa dok putaq2 kat radio..pehtu retis kita mula menyalak lagu deme tak dimain..hah!{:3_84:}

Put himself in Aaron or foreign artists position, how would he feel if negara luar refuse to accept Malaysian films. This is denying a cometitive market.

Look at Hollywood. Artis dari berbagai negara ke sana and see how advanced they are. Kalau mcm ni attitude orang Melayu tak suka orang luar masuk, samalah spt tak nak bersaing dan sama2 belajar kebaikan org lain. Akhirnya Melayu memang tak kan maju kehadapan dan filem2 Malaysia will remain as sampah.

What the hell is he so afraid of foreign artists coming into Malaysia. The bottomline is if you are terrific, the public will give you the due respect. jangan cakap aje pandai tapi kerja sendiri is all crap.

Reply 25# bluecrystal

zed neh mmg nmpk sngt ala2...kera dpt bunga.. maklumlah..ada jawatan..gigih kemain.. rumah kos rendah lah...cermin tinted lah..
yg aku tak berkenan cara die suarakan sesuatu..nmpk macam sombong n bongkak..sama jeh ngan aaron ituh.. dedua peel sama..

sokong zed zaidi

walaupon aku minat AA tp aku setuju jgk dgn ZZ nie...hehehe....

berkat belajar PJJ dkt UUM.. kini beliau seorang yg bijak

That's the only issue he got in his mind. The way he projected his idea is so lame...bosanlah kau ni.Berlakonpun suam2 kuku duk sibuk rezeki org lain. Bersyukurla penerimaan artist kita di luar negara....

aku rasa zed zaidi tu betul.. kalau aku jadi dia pun terutama persatuan seniman... aku pun cakap mcm tu.. utamakan lah dulu rakyat tempatan... yang betul2 local....

ini isu industri hiburan.... pasal tu orang cakap dan hina dia...

tapi kalau ini isu tenaga kerja?? tengok dah banyak yang marah.... orang luar negeri banyak curi kerja orang tempatan.....

aku sokong zed zaidi...

p/s : dulu aku suka aaron aziz sbb aku tngok dia hensem + cara lakonan dia bagus tp skrg ni mcm tak ada peningkatan pun, makin teruk adalah...aku pun rasa dia tak patut  dpt anugerah pelakon popular...

sekurang-kurangya dia ada isu untuk dibangkitkan atas kapasiti sebagai timbalan presiden
seniman

btol tu, sekurang2nya nmpk dia berfungsi dr presiden nye

dalam isu ni, setuju dengan ZZ

bukan masalah competitive advantage, tapi kena kawal dari awal sebelum merebak jadi macam industri labour yang lain.  

boleh terima masuk, tapi selective lah sikit...

dahlah dengar radio banyak lagu luar (negara jiran sebahasa katanya), pastu soundtrack dalam drama pun pakai lagu diorang jugak

pastu dalam biPop/Pancaindera adalah pulak sekarang berita cina korea kahwin la, tunang le, accident la, hissyyy lemas lah!  Dahlah Julfekar bawak masuk org Filipino baru2 ni, Korea tu memang dah melambak2 terkinja2 perasan kiut

sok2 jangan-jangan tahun depan akan datang dioarang ni pulak masuk Bintang Popular.

jatidiri patut bermula daripada media massa.  kalu media tak angkat diorang ni, takde nye lambakan masuk macam sekarang ni.

Kepada Zed Zaidi, teruskan bersuara dlam isu ini (isu cermin gelap saya tak sokong ye!)

sekian.

i sokong dgn pendapat zed zaidi... tetapi cara dia menyuarakan pendapat di internet adalah tidak bijak.. seharusnya dia menyuarakan usul2 mengenai artis luar melalui MOU  yg seperti sebelum ini dia menyuarakan utk rumah PPRT,  insurance & cermin gelap... so btindak bijaklah.... jgn jd langau bising sini sana...

Monday, 30 April 2012 22:12                                                                        Radhi Razak                                                
                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ...
etonjelita Post at 1-5-2012 02:45

Go ebi go ebi go