CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

adakah tidur itu semata2 utk merehatkan minda dan tubuh?
kenapa harus bermimpi setiap malam?kalau kita fikirkan sedalam2nya dari logiknya,bukankah berlakon dalam mimpi itu sama dgn berlakon di dunia nyata?wajar kah kita menganggap mimpi itu hanya mainan tidur?padahal semua mimpi itu berupa simbol yg sukar utk diterje
mahkan oleh akal logik dan seringkali membawa pengajaran dlm hidup kita..hanya kerana beberapa persoalan mendorong saya utk mengenali potensi semulajadi diri manusia, dan baru lah saya faham kenapa saya perlu percaya perkataan " tidak ada yg mustahil"  ..saya juga mulai memahami knapa over social,money,dan sbgainya menggelapkan atau membutakan hati manusia utk melihat kebenaran...connected to universal love...

astral projection memberi kelebihan kepada saya untuk;
konsentrasi penuh
penyabar dan menghentikan tabiat minum alkohol,
sensitif pada kawasan keras,
menduga fikiran orang secara detail(tiap hari kdg2 sekali atau dua kali),
sensitif dengan emosi orang lain(kejap2 rasa sebak bila nmpak org layan sedihnya)
firasat hati jelas..
bnyk lg tapi yg paling jelas,saya semakin yakin pada diri sendiri:-)

tq for sharing your experience...sudah ada thread berkaitan....
http://mforum4.cari.com.my/viewthread.php?tid=337126&highlight=astral

tp nak tanya olydd camne nak buat eh? kena ada ilmu apa2 ke?

tq for sharing your experience...sudah ada thread berkaitan....

tp nak tanya olydd camne nak  ...
parasitology Post at 13-7-2012 01:53

sama2:-) saya mmg susah nak caya bende ni dulu,tapi entah tiap kali masuk google mesti baca artikel ttg out of body dan sbginya..saya mulai nekad mempelajari ini,sejak january 2010 tapi bgtu la, langsung x dpt2, kdg2. fikir, ah, bosan la, stop lah, x payah la, dan masa tu 2010 saya juga bnyk belajar ttg meditasi , dan bnyk menonton video seumpama dan pengalaman org2 yg da expert, latihan saya teruskan tapi begitu lah, balik2 tertidur je,bila bangun pagi sakit hati x dapat apa2:-D,
Semuanya bermula pada hari sewaktu pak cik saya meninggal, maklum lah saya keje jauh dari kg,so x dpt nak balik,lgpun sgt bz..siang tu time saya menyalahkan diri coz x dpt blik, saya teringat ttg bende ne,klu lah ble buat camtu kan bagus, so saya rancang utk tidur dan saya bgtau dgn diri sendiri,saya xnk bangun2 kalau x melihat kebenaran tu, then saat tu saya bermimpi then berakhir dgn situasi yg mana saya merasa saya kembali ke tubuh saya...mulai dari sini, every day,every moments saya akan buat saranan diri, x yg mustahil, saya pasti boleh dan sbginya, juga saya x lupa pada Yang Maha Kuasa, saya terus mencuba dan mencuba,mlm ne x dpt, xpa sok try lagi,lusa dan seterusnya, dlm masa yg sama saya juga kadang2 minta nasihat drpada expert2 di AstralDynamics.com dan di  forum2 lain juga dlm irc channel..lastly x sampai sebulan pun maybe 13 hari je keajaiban itu berlaku, tapi saya pasti masa tu saya harus hindari semua yg negatif, saya x selesa berbual hal2 artis ker duit ker apa2 yg berbau ego,saya jd pendiam dan suka bersendiri,tapi bukan kerana dikuasai roh jahat atau apa, saya yg memilih utk menghindarkan diri sementara waktu utk mencari kbenaran,itupun saya cuma berdoa dan melakukan latihan pernafasan dan konsentrasi,xder la duk baca mantera ker pegang buluh perindu ker,so saya lakukan dan saya bjya "melihat"..sebab tu, saya percaya semua ilmu ne sebenarnya ada dlm diri setiap manusia,dan kita boleh cari dan pelajarinya kalau kita mahu,ader bnyk persoalan yg akan akan terungkap dan bnyk juga rahsia yg bakal kita ketahui sendiri..utk mempelajari bidang ini, sama ada kitorang ada agama ker xder ker x halangan, x perlu nk pegi bguru sebab bgi saya guru yg terbaik utk mengenal diri secara natural adalah diri sendiri:-), dan x perlu ilmu aper2 tuk pljari ilmu ne,even budak2 pun ble pljari klu dier tau tekniknya:-), so terpulang kpda pembaca dan org2 leka di luar sana, daripada buang duit pergi klab mlm ker,or mpermainkan jiwa pmpuan etc,baik lg kite spend masa tu tuk mengenal diri:-)

tips; overcome your fear
         have a faith
        always trying nonstop
        have a dream journal
:-)thanks

Rate

1

oh thanks...
soalan noob sket...
awak ulang beberapa tentang mencari kebenaran....kebenaran tentang apa ek?
pernah melawat orang yg awak kenal sewaktu 'mengembara'? yg paling nak tahu boleh jumpa dgn roh orang yg dh mati dan boleh komunikasi dgn roh tu tak?

takper:-),actually "kebenaran" tu maksud saya ialah siapa diri kita yang sebenarnya yang seistimewanya sebagai ciptaan Tuhan dan itu termasuklah mencari ilham atau pengetahuan, tentang bagaimana untuk "menggerakkan" roh(halus) seperti mana kita menggerakkan tubuh(kasar) dan tulang empat kerat ini..itu secara ringkas jer coz nak explain secara detail tu ssah skit:-)

tentang experience bertemu dengan saper2 arwah ker kwn tu, mmg ader tapi seperti biasa, adakalanya pengalaman2 ini adalah sangat peribadi dan bukan semua saya boleh share, at least saya sajer nk open mind tuk share cara saya sendiri tuk mengenal diri yg mana ia mulai mengubah hidup saya..biarpun x kaya, xder duit tapi hidup saya terus happy dan mengasihi semua insan:-),

about the experience;
saya pernah mengembara di satu tempat yg entah saya pun x tahu, daerahnya sedang membangun dan masyarakatnya jenis yang serba pendiam, ada umah dan kedai2...tak dapat saya bayangkan seperti rusa masuk kampung, berjalan pun stop2 coz nk tengo pemandangan dan perumahan, dan gaya orang2 kat sana, dorg x hiraukan saya, entah mungkin dorg x nmpak kot, tpi ada satu umah yg saya masuki setelah dijemput,(umah tu jauh dah dari kawasan bandar kecil tu) ,kat dlm umah tu, ada dua pmpuan,yg satu dlm 50an yg satu awal 20, dan ada juga sorg budak lelaki yg masih kecik tpi da pandai bertutur, kat dlm umah tu saya duduk berlainan sofa dan masa tu saya gtau dorg yg saya datang dari dunia manusia, saja nk adventure kata saya, dorg bdua tu bkerut dahi dan hairan, saya pun xtau tpi maybe hairan camner le smpi situ kot:-), then kami berkenalan dan x lama tu, saya minta izin untuk balik, yg pmpuan awal 20 tu menemani saya hingga ke pintu umah, tpi dier ader ckp , xpelah biar saya hantar kamu..baru sajer nk turun tangga, saya dengar budak tu berlari smbil memanggil, "abang ,bila lg nk datang sini?" saya senyum jer n jawab " nti..nti dlm pengembaraan seterusnya ya?" then baru je pijak tanah tu, saya rasa "disedut" kembali ke tubuh dan saya bangun tuk mncatat adventure tue dlm buku nota kcil tepi katil:-)....ia berlaku dlm beberapa minit saja biler saya lihat waktu mulai sebelum baring tadi:-)

Follow Us
cite la lagi..msti banyak experience lain kan.. menarik!

wahhh...menariknye pengalaman TT. u so eager to get that kan...at least tt bleh mengenal diri, sekaligus membawa kepada mengenal Allah.

pengalaman tt tu buat saya teringat plak kt cerita magika, hehehh

salam...
pengalaman yang menarik..
macam ni rupanya pengalaman orang yang mampu rohnya berada di tempat lain, tetapi jasadnya di tempat lain..
macam tak percaya..tapi memang ada orang yang berkemampuan macam ni..
so, kalau ada statment "sesekali saya'datang' tengok awak"...memang tak mustahil, kan..?
cuak jugalah sebab..secara lahiriah, memang kita tak berjumpa...tapi sesekali ada 'rasa' diperhatikan...

hmmm menarik ...

Reply 7# olyd88

Sabar menanti sambungan olyd88

Reply 10# pasuoren

Pasu pun ada kat sini?.....
Ingatkan pasu suka baca novel alaf 21 je......

suka baca thread ni....
Thread sblm ni tak terangkan detail sgt mcmana nak buat astral travel.....
TT, tlg terangkan mcmana caranya step by step.....

Reply  pasuoren

Pasu pun ada kat sini?.....
Ingatkan pasu suka baca novel alaf 21 je.. ...
jazaa Post at 13-7-2012 15:26

.............
pasu ade je menebeng kat mana-mana kak jazaa sayam....
.
.
kak...
.
.
.
kalau orang yang ada kelebihan macam ni, memang buat kita kagum, kan..?
tak terjangkau ngan pikiran pasu nih...
tapi, nak belajar ke..nak berlatih ke..rasa tak mampoo...kalau gifted tu, lain laaa..
hopefully TT teruskan cerita..

suka baca thread ni....
Thread sblm ni tak terangkan detail sgt mcmana nak buat astral tra ...
jazaa Post at 13-7-2012 15:29

wahh...nak belajar ke kak...
hehe..boleh sangat dah la tu..belajar sambil tepek timun kat mata.....

Reply 15# pasuoren

kalau orang yang ada kelebihan macam ni, memang buat kita kagum, kan..

paham...paham apa yang pasu rasa....
yup....rasa kagum, respect & yang paling tak leh di nafikan, rasa takut pun ada.....

Reply 16# pasuoren

hehe..boleh sangat dah la tu..belajar sambil tepek timun kat mata..

Iya lah pasu....memang akak nak belajor.....kan TT kata, masa tu kena relax, tak blh pikir apa-apa....otak kena kosong kan....jadi masa tepek timun tu lah masa yang paling sesuai sekali.....

Dah lama akak nak belajor astral travel ni pasu, tapi akak di nasihatkan oleh sifu kat sini jgn .....beliau pun ada cerita kisah yang terjadi kalau dah "over" sgt. Terus akak seram sejuk. Ni pun tak de kekuatan lagi, cuma setakat nak menimba ilmu.

Teruskan TT.......

Reply  pasuoren

Iya lah pasu....memang akak nak belajor.....kan TT kata, masa tu kena rela ...
jazaa Post at 13-7-2012 15:42

bukan apa kak jaza...takut gak..rewang punye rewang.....alih alih...roh tak dapat balik ke jasad....

Reply 19# pasuoren

Ha....tu lah yang akak maksudkan pasu.....
Sbb tu tak de keberanian lagi nak belajar betul2 tu......

.............
pasu ade je menebeng kat mana-mana kak jazaa sayam....
.
.
kak...
.
...
pasuoren Post at 13-7-2012 15:31

hanya yg gifted sje ke yang boleh buat pasu...