CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Aku, Bilik Aku dan Hantu Pervert (18sx)

Taries posted on 24-7-2014 10:24 AM
TT ko mcm mana sekarng?Dah OK sket x?Risau plak bila menda tu ajak bunuh diri...

Aku dah start buat x heran ngan benda ni. Tp bila aku solat, dia selalu mencelah kat doa aku. Tetiba aku berdoa dgn ayat2 berbunga2 puitis gitu. Dan mulut aku ckp automatic non stop.

Contoh klau doa aku selalunya mcm ni: YA ALLAH, ampunilah dosaku, dosa kedua ibu bapaku, adik beradikku, dan saudara2ku seagama dgnku.

Tapi tetiba mulut aku ckp lagi: YA ALLAH, ampunilah dosaku. Aku ini insan yg lemah lagi hina. Kau terimalah pengampunanku ini. Sesungguhnya kau ya allah, maha pengampun dan maha pengasih. Kasihani lah aku. Etc...

Aku x reti nak ckp yg second tu. Aku very straight forward je. Pastu bila aku ckp dlm hati, tnya kenapa ko sibok kacau doa aku, dia ckp dia pun solat jugak masa aku solat. Dan dia berhak jugak doa sekali. Dah doa aku kekadang kat 20mins. Pjg sgt2. Bila aku ckp ko doa lah sendiri. Tak payah guna suara aku, allah dgr apa. Dia ckp dia x de suara. Sbb tu dia guna suara aku.

Mcm aku ckp tdi dia tumpang solat aku solat sekali. Dia cuma solat klau aku solat. Mmg masa solat tu bdn rasa berat. Kekadang rasa nak jatuh pun ada. Rasa x stabil.

Penah aku g masjid wilayah utk terawikh. Aku ckp la ko pegi solat dlm masjid ni besar. Dia takut plak. Tapi dia x solat sbb dia sebok bercakap dgn aku smpai aku x kusyuk solat. Pastu dia ada ckp dia nmpak spesis dia dlm masjid tu jugak. Aku pun x tahu nak ckp apa.

Skang ni dia ckp dia bukan setan, iblis atau jin. Ko rasa apa?

tentera_laut posted on 24-7-2014 12:43 PM
agree with u.
tp kalau pergi check ngan doctor maybe lagi bagus..
kadang2 kita fikir bende yg ta ...

Ada. Berlambak kot. Dlm buku pun ada. Tp aku kat hosp ni kwn aku kena tahan ward suspect denggi. Sat lagi aku masuk office aku snap ya.

Btw, aku ada cincin pelik yg aku cerita sebelum ni. Aku ada pic. Ko bleh tgk kan x cincin tu sbenarnya puaka ke x. Aku rasa cincin tu sesuatu jugak. Tp org tu ckp cincin tu kosong x de apa2.

anne_boleyn posted on 24-7-2014 12:49 PM
Aku dah start buat x heran ngan benda ni. Tp bila aku solat, dia selalu mencelah kat doa aku. Teti ...

macam mana dgn progres pengubatan secara Islam?Aku harap ko jgn berenti...dan aku doakan ko sihat balik seperti sedia kala...tapi agak angker la klu menda tu ikut masuk dlm solat bagai...

Taries posted on 24-7-2014 01:37 PM
macam mana dgn progres pengubatan secara Islam?Aku harap ko jgn berenti...dan aku doakan ko sihat  ...

Masih berubat. Tp still mcm tu je la. Tak ganggu pun kehidupan seharian aku. Cuma x solat. Dan time bila aku nak tidor diantara mamai tu. Kekadang aku rasa bdn aku berat dan kekadang aku rasa badan aku mcm nak melayang.

Aku pecaya bnda mistik. dan aku pecaya psychology. bnda mistik ni mmg wujud. aku syorkan ko baca ayat kursi byk kali, seblum solat, lepas solat, nak tido, nak keluar rumah, seblum masuk rumah. ayat 3 qul pun amalkan. ayat2 yg pendek ni pun very powerful. tu yg aku bacalah...

amalkan selalu dlm keadaan berwuduk. contoh mcm lepas mandi,ambik wuduk,seblum tido pun ambik wuduk walaupun bukan nak solat.

kalo dari segi psychology, citer ko ni mcm ko ada 2 personality. mmg penyakit ni ada..tapi aku rasa tkdelah doctor nk cop ko gila. tapi ada medication yg boleh membantu. maybe ada baiknya jugak ko cuba jumpa dgn doktor.

Kita kena berusaha lps tu tawakkal. aku doakan ko sembuh cepat. Inshaa Allah...takyah dgr komen2 negatif sesetgh org tu.

anne_boleyn posted on 24-7-2014 12:55 PM
Ada. Berlambak kot. Dlm buku pun ada. Tp aku kat hosp ni kwn aku kena tahan ward suspect denggi. S ...

tepek la pic tu..

Follow Us
kalau boleh kan kau amek video time kau tgh menari ke.. try tgk cammana keadaan kau.

ak rase ko pon pervert gak.. xde plak ko cakap ko ade pasang or baca ayat2 alquran before tido. Nampak sgt ko enjoy. So xyah laa pening2 pale kalo ko sendiri dgn rela hati melayan.

spenstar posted on 24-7-2014 01:47 PM
Aku pecaya bnda mistik. dan aku pecaya psychology. bnda mistik ni mmg wujud. aku syorkan ko baca aya ...

Mmg lepas solat aku amalkan 3kul dan ayat kursi. Senang dan dah hafal dah pun. Perawat tu ada bg ayat yg aku kena baca. Agak pjg. Kekadang aku lupa plak nk bwk. So on and off la aku baca.

Mmg ada je comment negatif. Aku buang jauh2. Sbb buat aku down dan jadi lagi confuse.

Thanks atas doa ko. Hidayah allah ni byk ubah hidup aku. Aku bersyukur sgt2. Besar sungguh impactnya dlm hidup aku.

tentera_laut posted on 24-7-2014 01:47 PM
tepek la pic tu..

Mcm mne weyh nak tempek pic nya. Tutorial skit

tentera_laut posted on 24-7-2014 01:51 PM
kalau boleh kan kau amek video time kau tgh menari ke.. try tgk cammana keadaan kau.

Nanti aku pakat ngan kwn aku. Tp ni dia dah ckp 'jgn harap'

Mcm x de harapan je

yang penting ko kuatkan semangat ye..ko dah pindah rumah lain ke? cincin tu dah jumpa?sori kalo ko penah citer hehe aku tak perasan.

spenstar posted on 24-7-2014 03:40 PM
yang penting ko kuatkan semangat ye..ko dah pindah rumah lain ke? cincin tu dah jumpa?sori kalo ko p ...

Aku x pindah lagi. Sementara dok umah adik aku. Aritu aku dah balik. Tido umah semalam. Alhadulillah x de apa2.

Cincin tu ada je kat umah aku. Sat aku cuba upload. Last edited by anne_boleyn on 24-7-2014 06:06 PM

@anne_boleyn selamat berjuang. Jangan risau n peduli sgt dgn suara2 tu yer. Dqlam beribadat, jamganlah terlalu memikirkan yang solat kita diterima atau tidak, dan ikhlas atau tidak. Saya pasti mesti suara tuh selalu ckp mcm tu kan... biaor je sbb kita sbg hamba yang lemah x tau pon ibadat kita diterima atau tak, ikhlas atau tak. Allah je yang tau. Apa dia kata ignore jer ye. Takyah la terlalu berusaha nak beribadah mcm wali.. yang penting bersederhana dan istiqomah. Jagalah solat 5 waktu yer... believe me, as i experience the same thing.

Yang menulis dalam forum ni TT ke si setan yg sibuk nak turut serta tu?

evilcooler posted on 25-7-2014 06:01 PM
Yang menulis dalam forum ni TT ke si setan yg sibuk nak turut serta tu?

Mmmm kemusykilan di situ... mungkin jugak.. depa2 tuh mmg atention seker..

magpie5672 posted on 25-7-2014 06:26 AM
@anne_boleyn selamat berjuang. Jangan risau n peduli sgt dgn suara2 tu yer. Dqlam beribadat, jamganl ...

Thanks sgt2 atas nasihat ko. Nasib aku x taksub sgt dlm beribadat. Solat je aku kukuh kan. Dan skang aku byr sedekah dan wakaf. Niat nak belajar mengaji blk lepas raya.  Aku slowly change.
Ko ada mentioned based on experienced, mcm mne ko skang? Getting  better?

anne_boleyn posted on 27-7-2014 12:54 AM
Thanks sgt2 atas nasihat ko. Nasib aku x taksub sgt dlm beribadat. Solat je aku kukuh kan. Dan ska ...

I am on medication. Alhamdulillah bulehla. Suara2 tu ada lah syaitan n ur qarin. Depa pakat baik punya. Based on my experience la.hehe, buat masa ni awak ok, kalau x hati2 awak akan keliru sapa diri awak.  So, dont let it control u.  Ikhlass tu penting ya.

anne_boleyn posted on 27-7-2014 12:54 AM
Thanks sgt2 atas nasihat ko. Nasib aku x taksub sgt dlm beribadat. Solat je aku kukuh kan. Dan ska ...

Ni ada satu amalan yg TT perlu buat. Yang ini saya gerenti apa2 yg ada berbisik la atau mengganggu akan lari dari TT. Jikalau dia degil juga akan hancur menjadi abu kalau masih nak berdamping dengan TT.

Setiap kali lepas solat Subuh dan member salam, jgn gerak dari kedudukan duduk tahiyyat akhir TT sehingga habiskan membaca "LAA ILAA HA ILLALLAHU WAHDAHU LAA SYARIIKALAH, LAHUL MULKU WA LAHULHAMDU YUH YII WA YUMIIITU WA HUWA ALA KULLI SYAI’IN QADIR. sebanyak 100 kali. Lakukan ini selama 41 hari.

Sesiapa yg mengalami gangguan atau ada dampingan dan sebagainya, masuk je bilangan 40 lebih membaca wirid ni akan mula mengantuk yg amat sgt, menggigil dan kadag kala sampai badan merasa bahang dan panas yg amat walaupun dalam bilik ber hawa dingin. Tapi kena kuatkan semangat dan habiskan dengan niat kerana Allah dan kepada Allah kita meminta pertolongan.

Ni sebesar2 Ifrit atau syaitan pun akan hancur kerana kebesaran zikir dan ayat2 Allah.

Tapi biasanya manusia atau pesakit sendiri yg akan gagalkan usaha ni dgn tidak istiqamah dan lebih teruk lagi tak solat Subuh.

Rate

1

magpie5672 posted on 27-7-2014 04:46 AM
I am on medication. Alhamdulillah bulehla. Suara2 tu ada lah syaitan n ur qarin. Depa pakat baik p ...

So far alhamdulillah. Boleh control lagi. Tak kuat mana pun benda ni. Sekadar berbisik2. Kalo bergerak pun, aku still boleh halang dan control.

Ko on medication apa? Works x on u?