CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

hanya yg gifted sje ke yang boleh buat pasu...
bbalik Post at 13-7-2012 16:03

yang gifted ni, maksudnya ada 'bakat' yang semulajadi....cuma lepas tu kena diasuh dengan guru supaya dapat digunakan dengan betul/baik.
tapi, ada juga yang memang berminat dan belajar macam TT ni..

macam memasak juga..
ada yang tak belajar mana..tapi bila masak waima campak-campak pun..sedap.
tapi, ada yang kemain masuk kursus, ada sijil bagai..tapi masakannya rasa biasa je...dan takat tau apa yang dia belajar aje..

:-)terima kasih kwn2 semua, i still remember dulu pun saya sama gak:-) da baca experience orang2 putih,dan beberapa member dari asia, saya kagum sgt2 n kadang2 imagine kalau la saya pun bleh buat kan bgus..:-), sampai la saya pm orang2 yang ada experience tu, dorg gtau semua orang pun ble lakukannya dan sesetengah dorg tu mmg ada yg bljar dari A..masa tu saya jgak minat sgt nk bljar magik trik mcm card trick,coin dan sbginya..coz cemburu nmpak cyril,david blaine etc:-),saya jugak ada luang kan masa beberapa hari, konon2 nak test mana satu psychic ability yg natural dalam diri saya, dari telekinesis,telepati,empathy dan sebagainya, yg paling natural yg bnyk pointnyer ne ialah empathy kedua telepati ketiga telekinesis..tapi itu semua masih blum cukup coz saya  lebih tertarik dengan astral projection, dan saya ader instinct yang, astral projection ini lebih bermanfaat daripada duduk dan konsentrasi pada chya lilin ker apa ker:-),
then my first conscious astral projection tu terjadi setelah berhari2 mbuat saranan diri tanpa henti, saya nonton tv ker mandi ker makan ker ttap saya pasang "intent" tuk mlakukan AP pada hari tu, bagi saya x der secret pun, tapi klu ada orang tanya cuma satu jer saya nk ckp" selagi ko x cayer yg ko x leh buat selagi tu lah ko xkan dpt lakukannya",

note,
dream journal sangat2 penting dan satu kewajipan, utk menulis mimpi2 sebaik saja bgun dari tdo, sebab minpi itu adalah mesej dari minda bawah sedar kita dan makin kita memperdulikannya dengan merekodnya,makin rapat hubungan kita dgn minda bawah sedar, dan bagi saya, ini lah very basic step tuk mempelajari astral projection coz kalau mimpi pun x ingat camner kita nk ingat experience kita semasa tubuh kasar tu lena?dan saya percaya amalan merekod mimpi tu akan plahan2 mbawa kepada lucid dream dan melalui lucid dream kita move further lagi kepada yg advance iaitu astral projection:-),

bila kita masuk bab astral projection ne, kita juga kena ada sedikit knowledge(mlalui pmbacaan) tentang bagaimana untuk convert lucid dream ker astral projection, bagaimana untuk berdepan dengan situasi ketika d dalam dimensi lain, dan bagaimana utk x hilang fokus semasa di alam tu,etc..apapun yg paling penting juga adalah kita "kena overcome rasa takut tu" kita kena yakin bahawa xder saper2 pun makhluk yg dapat mengapa2kan kita selain Pencipta..sepengetahuan saya,roh jahat atau yg jin xkan dpt masuk ke jasad kasar kita semasa kita AP,member2 luar negara saya pun ckp bgtu, malah semasa kita d "luar tubuh" pun kita sebenar sgt2 powerfull, kita boleh tembus dinding, boleh terbang, dan bermacam lg, masa AP semua ability kita activated, tpi klu da kmbli ke tubuh, semua jd normal blik la, tpi lama klamaan ability tu pun akan mncul kekadang dalam hidup seharian, yg akan mbuatkn kita ,tergamam cmner ia ble blku:-),

Masa kini, saya jarang buat adventure coz saya bz sikit kebelakangan ne, adventure2 sblum ne sudah bnyk mengubah persepsi saya, terutama dlm kehidupan dan yg paling saya syukuri ialah saya changed jd org yg super cool dan penyabar, dan saya bnyk dpt ilham tuk lpaskan pnderitaan lama(cinta ,etc), hanya menonton wayang yg sedih dan mengharukan pun da cukup tuk saya hilangkn rasa marah dan dendam yg sudah bnyk bsarang di hati sejak tamat skolah,saya dapat memaafkan diri sendiri dan org lain, juga satu miracle bgi saya, krna bila org marah saya, fitnah saya, saya selalu simpan2 tpi tu lah saya katakan miracle sebab , yg tersimpan itu lesap dgn sendirinya tnpa khendak saya,so bila teringat peristiwa lama pun, sikit pun xder yg mencuit emosi saya:-)

kalau ader kengkawan berminat, jgn bptus asa k, ingat, ini adalah natural gift yg ada pada semua manusia..

cite la lagi..msti banyak experience lain kan.. menarik!
ninjago Post at 13-7-2012 11:33

:-)hehe, bnyk tapi semakin kita mndalami diri kita, bila kita sudah "nampak" truth out there, kita x berani nk share dgn semua orang coz bagaimana mungkin orang2 yg "leka" akan mmpcayai kenyataan saya kn..but saya akan check balik journal saya tu dan tulis experience yg boleh memberi semangat positif kpda kengkawan:-)

wahhh...menariknye pengalaman TT. u so eager to get that kan...at least tt bleh mengenal diri, sekal ...
edoraixora Post at 13-7-2012 11:41

thx:-), ye btul tu, boleh mendekatkan diri dengan Allah, btw aper yer citer magika tu?:-)

salam...
pengalaman yang menarik..
macam ni rupanya pengalaman orang yang mampu rohnya berada di t ...
pasuoren Post at 13-7-2012 12:08

salam saudara:-), mmg kite secara logiknya terfikir ia mcm x real mcm imaginasi tapi from all my experience, saya berada kat tempat tu btul2 sama seperti real life malah lbih jelas(penglihatan), pemandangannya ada yg sama uniknya d dunia,ada jg yg btul2 buat mata saya x kelip:-)hehe

suka baca thread ni....
Thread sblm ni tak terangkan detail sgt mcmana nak buat astral tra ...
jazaa Post at 13-7-2012 15:29

ok, saya akan cuba post teknik saya nti tpi saya perlu sdkit masa memandangkan x lama lg saya akan bgelar suami:-):-)

Follow Us
.............
pasu ade je menebeng kat mana-mana kak jazaa sayam....
.
.
kak...
.
...
pasuoren Post at 13-7-2012 15:31

saudara ker saudari pasu, saya pun xtau :-D, of course saya akan post exp, yg lain but maybe x dpt post ari2 la, bz kje :-),

ok, saya akan cuba post teknik saya nti tpi saya perlu sdkit masa memandangkan x lama lg saya  ...
olyd88 Post at 13-7-2012 18:29

TQ TT....
Tahniah sbb akan bergelar ayah.....

Pasu....bila akak dah pandai buat Astral Travel nanti, siaplah...tetiap hari akak jumpa roh pasu....

TQ TT....
Tahniah sbb akan bergelar ayah.....

Pasu....bila akak dah pandai buat Ast ...
jazaa Post at 13-7-2012 18:38

:-)sama2,
sal jazaa plak, da bpe lama minat Ap ne?

Reply 30# olyd88

Ada le dalam 3thun mcm tu perasaan ingin tau teramat kuat sbb selalu dengar je orang cerita ada perawat yang merawat guna AP ni.....

Sebenarnya dalam thn 1998, masa saya nak tidur, tetiba saya rasa roh saya kuar dari badan & terus naik ke atas....jasad saya tinggal di bawah...perasaan saya masa tu bercampur aduk, ingatkan saya dah nak mati dah....saya terbayang apa jadi dengan anak saya nanti....masa tu dia kecik lagi...teringat kat emak kat kg....

Cepat2 saya berdoa mintak Allah pulangkan balik roh ke jasad....slowly....roh saya turun & masuk semula ke jasad....saya bukan dalam keadaan tidur, saya nampak anak saya di atas katil & lampu yang tak berapa terang di bilik tidur....
Bila saya pejamkan mata sekali lagi, perkara yang sama terjadi lagi....sepanjang malam saya takut nak lelapkan mata malam tu.....

Reply  olyd88

Ada le dalam 3thun mcm tu perasaan ingin tau teramat kuat sbb selalu dengar je ora ...
jazaa Post at 13-7-2012 19:04

nampaknya zaa dah alami spontaneous projection, kalau zaa nmpak diri sendiri tido, n anak2 tu means zaa berada di RtZ atau real time zone, tapi rtz ne masih dikira sebagai kawasan low vibration yg mana untuk pergi ke tingkat atau pun dimensi lain, kita sekurang2nya tahu bgaimana tuk rise vibration kita..makin tinggi dimensi kita pegi,makin bermanfaat dan bermakna experience itu bgi kita:-)sebab ia mjdi lbih special:-) yg orang slalu takut tu cuma bila dorg out of body dorg terjumpa dgn org yg buruk rupanya la, hantu ker apa ker:-)sbb minda dorg x tenang,asyik fikir bhwa bnyk benda x baik yg ada d dimensi lain, but dorg xtau bhwa minda dorg tu mmpengaruhi separa sedar dan automatically bila AP , dorg akan face makhluk2 kat lower vibration ne, klu hati kita sentiasa dekat dengan Yang Maha Kuasa apatah lagi klu kita tahu menggunakan ayat2 suci ne, xkan ada sebijik pun makhluk yg akan mengganggu:-) selama ne pun x pnah saya temui benda x baik kat alam lain, as usual, kita baik, org pun baik ngan kita but remember ada dimensi yg kita x le buat gtu, dorg ada jg yg x psaan, so kita kat sana pun mesti ikut rules jg klu nk survive:-)...

semalam letih sangat ,kepala pun tiba2 pening coz kurang tido, saya terus terlena, tapi seketika kmudian mase "scene" mimpi tu nk muncul saya mbiarkan saja diri tersedut ke ruang mimpi tu,(sepatutnya mase ne kita da patut tertido coz hilang kesedaran fizikal but saya x, n saya tau aper nk buat:-)) then ketika berada dlm ruangan mimpi tu, saya putuskan tuk balik ke tubuh dulu tuk start real adventure,coz saya tau mimpi tu biarpun kelihatan mcm real tpi dier x ke mana2 tuk "enlightment....but ketika melayang melalui "tunnel" yg kelihatan seperti terowong tu, saya fikir, ah stay jap kat body..sadly saya x cukup tenang or rileks(maybe postur badan) ,just end up terbangun, as usual saya mesti buat journal but saya ingat da lewat sgt, better tdo dulu coz soknya nak keje...

ok, saya share sikit la juga tentang pengalaman saya pada 1st AP dulu..
tuk pengetahuan, semuanya bermula dari mimpi, tapi mimpi ni bukan sembarang mimpi,..
saya survive dlm mimpi tu, sebagai seorang lelaki muda, tapi saya stay di satu bangunan kuno yg sangat tinggi kat puncaknya tu, saya berdiri dan memerhatikan bagaimana semua pembangunan dan jalan2 dilakukan, dan jgn terkejut kalau saya katakan bahawa saya "hidup" dalam mimpi tu berpuluh tahun lamanya, sebab saya mulanya masih muda kalau saya lihat kat cermin tu adalah dlm 18-20 tahun, sekali ada satu ketika selepas tempat tu dah mbangun, jalan raya, lampu jalan, bangunan tinggi pun da siap semua dan ketika mlihat cermin kat dpan umah tempat saya stay(sal cermin ader kat dpan umah tu sy xtau la naper:-)) tu alangkah terkejutnya saya, saya sudah tua,rambut dah putih dan muka berkedut...mase ne saya x dpt bgerak da, kaki kaku sgt, kan uzur sgt da, kmudian x lama datang lah dua orang lelaki separuh umur, dan dengan tenangnya dorg gtau saya " masa mu dah sampai.." then dorg angkat saya masuk ke satu ruangan, mcm bilik tpi besar la, ruangan tu bchaya kuning , dan mletakkan saya dalam keadaan baring, kpala saya dialas dgn bantal yg da tsedia, kmdian mereka tggalkan saya,..mase ne saya realize yg saya nk mati dah, dan plahan2 saya mnutup mata, dan mase ne saya terasa badan saya berpusing2 dan muncul lah rupa2 yg sangat hodoh tpi saya tiba2 dgr bisikan " lawan rasa takut mu!" then saya dpt kekuatan dan saya just phatikan muka2 hodoh tu meluncur laju ke arah saya tpi bila smpi ke depan muka saya, semuanya hilang sekelip mata, selepas ne barulah saya berpusing dgn ligat dan plahan2 seperti tirai yg terbuka, saya  tersedut ke dalam satu alam yg klihatan serupa dgn alam manusia, cuma semua tumbuhannya bchaya kat tepi2nya,mcm dan kabusnya pun bkilat2 seperti diperbuat dari ribuan manik2 yg sekecil debu..masa ne, saya sgt teruja dan balik2 saya tfkir" nanti da sedar saya nk gtau kawan2 saya semua ne" saya plahan2 menjejak tanah di pinggir sebuah jalan yg dikelilingi oleh pokok2 besar ..,mata saya melilau ke kiri dan ke kanan, tlalu excited kan..dan mase ne saya mc lum tau lg bhwa psaan excited ne ble intterupt experience,..
then, saya tersedut kembali ke tubuh saya,

da bangun, saya heran coz ,saya x tertido rasanya, saya check mata, x merah, saya terduduk dan saya rasa sgt terharu kerana mlm tu akhirnya mjdi miracle tuk saya dpt exp, tu..saya trus online dan pm moderator di AstralDynamics.com, kan dia slh satu expert kat sana, so dia ckp, congratz jer:-) hehe

saya ada bnyk informasi , outer world information, tpi rasanya x perlulah nk gtau coz, kontroversi ttap akan terjadi, dan lbih bnyk pihak akan masuk campur dan itu x bgus, sebab tu kitorang sgt istimewa , semua psoalan tu pasti ada jawapan dan bukan semua psoalan tu ble dicari d dunia ne,:-) just share yer:-)...

Salam,
Pengalaman yang menarik tt..
Just tetiba tertanya kalau kita bermimpi dan di dalam mimpi tu kita boleh mengawal roh kita utk buat mcm yg kt kehendaki tu kira sama mcm AP?
Cth dlm mimpi tu kita baru nak berjalan ke arah kanan, tiba2 Kyra cakap "eh! nak pergi ke arah kirilah"..
Ataupun bila di alam mimpi tu Kyra siap boleh cakap "eh! aku tengah mimpi ni"..Err faham x? susah nak decribe benda alah ni huhu
Kadang2 juga sebelum mimpi tuh Kyra siap buat mindset yang kalau aku mimpi aku nak buat sekian2 atau cakap sekian2..Kadang2 benda tu berjaya kadang2 x...

ko pegi meraga sukma kt putraja lpas tu kene tembak.. hahahahaaa

Reply 31# jazaa

Reply 30# olyd88

Ada le dalam 3thun mcm tu perasaan ingin tau teramat kuat sbb selalu dengar je orang cerita ada perawat yang merawat guna AP ni.....

Sebenarnya dalam thn 1998, masa saya nak tidur, tetiba saya rasa roh saya kuar dari badan & terus naik ke atas....jasad saya tinggal di bawah...perasaan saya masa tu bercampur aduk, ingatkan saya dah nak mati dah....saya terbayang apa jadi dengan anak saya nanti....masa tu dia kecik lagi...teringat kat emak kat kg....

Cepat2 saya berdoa mintak Allah pulangkan balik roh ke jasad....slowly....roh saya turun & masuk semula ke jasad....saya bukan dalam keadaan tidur, saya nampak anak saya di atas katil & lampu yang tak berapa terang di bilik tidur....
Bila saya pej

WTFFFFFFFFFFFFFFF????????????????????

Reply 38# unekspekted_XII

Apsal?.....

Salam,
Pengalaman yang menarik tt..
Just tetiba tertanya kalau kita bermimpi dan di dalam mimpi tu ...
KyraKnightley Post at 14-7-2012 15:02

Ok, Begini yer yg sebenarnya, semua kita tiap mlm pasti akan bmimpi swaktu kiter tido tapi rata2 kita x ambil kisah dan sbb tu biasanya akan ada org bckp"aku x mimpi apa2 pun"..  Dan sebenarnya mimpi2 kita tu adalah AP tapi ia kdg2 d luar kawalan kita, kita act je mcm actor seakan kita dikontrol dan kdg2 ada jg sesetengah manusia mmpu kontrol mimpi tu, dan biasanya kdaan yg seperti Kyra ckp tu " eh, saya bmimpi tu, cuma lah lucid dream, tapi mmg secara technically mmg Ap tpi Ap ke ruangan yg terbatas oleh minda kita ataupun ruangan yg created by our mind, terlalu bnyk " reality fluctuation"dlm mimpi tu k, Honestly AP yg realistic bagi saya ialah keadaan yg mana kita mmg baring tapi x tido,kita just tutup mata dan buat relaksasi sehingga lah kita hilang ksedaran di bdn fizikal, dan kdaan itu sukar saya terang kn tapi saya tau bgaimana kdaannya bila berada di "sempadan" bangun dan tidur, kat sempadannya tu kita ble choose samada nk terlelap atau nk Ap, so klu kita choose tuk Ap itu barulah dikatakan ,Conscious Ap, so x kan ada keraguan lg, kita bukan lg masuk ke ruangan yg dicipta oleh minda kita tapi kini dimensi yg sudah sedia ada,yg mgkin sudah dilawati oleh para Astral traveller sebelumnya, saya stakat ne, lum jumpa lg traveller2 dri tempat lain...so dalam Conscious Projection, be prepared tuk, excited dgn situasi yg lbih mengagumkn dan mencabar, sebab kita mmg btul2 kat dimensi yg wujud dan bukan mimpi, kita akan rasa diri kita " sebijik" alive di sana n of course klu kita mc baru, mmg mcm "rusa masuk kampung", hehe,
Saya dari kcik mmg da pndai kawal mimpi kyra:-), time darjah tiga tu, saya pernah lucid dream kat skolah rendah , masa lucid tu, saya pegi tnya orang satu satu, x kira org tua ker sapa2 saya akan goyang2 kan dorf dan gtau, " kamu/pak cik x sdar ka bhawa kamu/pk cik sdg bmimpi skg ne??" bmcam usaha sy lakukan tpi masa tu saya nmpk dorg mcm kaku, x ksdaran, dan dlm lucid dream yg lain, saya juga pernah buat test, saya ambik kertas dan mbntuknya seperti bola, lalu memasukkan ke dlm laci meja skolah rendah tu:-), saya kata" sok klu p skolah, saya nk tengo ktas ne ader ke x".. so  keessokan ari nya, saya x sbr nk g skolah, saya la bdak terawal yg sampi skolah coz nk sgt tengo kertas tu dlm laci meja saya kn,,,skali saya masuk kelas, blum mnyapu lg, saya check plahan2... aduuh , xder la...so saya terdiam je tpi fkiran berjln trus..
bnyk lg tpi bgtu la pmbawaan kdaan yg blku sejak saya kcik hingga timbul minat saya tuk kaji kmbli smpi la tahap ne:-), saya pun kd2 rasa heran, mc budak lg tu darjag tiga, da ader psaan nk test2.mimpi dan sbginya, kes pmpuan xyah ckp la:-D,hehe, lucid tu lg best masa tu:-)

Reply  unekspekted_XII

Apsal?.....
jazaa Post at 14-7-2012 21:00

zaa, jgn risau la, pkara biasa tu, kan ada jgak manusia yg x pcya kwjudan mkhluk ghaib:-), so sama jgk klu kita ader rumus atau formula yg org lain fkir bende kira2 yg diconteng2 jer:-) sedia mklum dgn kritikan org:-)hati x sama, belief x sama, experience x sama:-)