CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DumBell

(koleksi dari pengalaman sebenar)Rezeki

DumBell replied at 27-1-2014 03:45 PM
asalamualaikum....

.....aku dengan tak sabar menanti harinya,dengan tergopoh gapah menemui pak  ...

oh kesahnyaaa
ceq dulu gigeh pasang telinga layan otai2 ngaji goreng sampai hangit perihal sulit-mulit amalan depa

menda2 ujian hat kena kek pak braim tuh kira2 asam-garamlah bagi depa...

mana tak kalutnya bapak hang gih block potong stim pak braim tuh, pasei hat sepatutnya terbit kluaq ialah diri yg ada "mahkota"Nya.
bukannya diri klon/kembaq/qarin hapa bala tuh meme hanyut ke laut khalzooom la jawapnyaaa

contoh cam crita the matrix.
sebelum neo dapat tarik kluaq diri the one, mai agent smith aka klon aka negative side of diri dia wat kacau daun dulu ekekekek

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

Bel, aku baru baca stories kau. Awesome ! Di sebalik kisah, ada pengajarannya tersendiri. Aku teringin la masuk hutan semua tp apa kan daya, takde geng and tak pandai. Haha. Kalau ada masa terluang, boleh try sambung2

Hp dbell skrin pecah..payah nak tulis..nanti ada masa yg ditentukan..dbell sambung..

DumBell replied at 19-11-2016 05:39 PM
Hp dbell skrin pecah..payah nak tulis..nanti ada masa yg ditentukan..dbell sambung..

Yey..yey...

saja tanya bro dumbell....apa maksod telinga berdesing nie, x kira kiri n kanan...sebab telinga aku kerap dengar bunyi desing nie

Follow Us
card_reader replied at 19-11-2016 11:39 PM
saja tanya bro dumbell....apa maksod telinga berdesing nie, x kira kiri n kanan...sebab telinga aku  ...

Salam..
Kalau ikut kata org tua tua..petanda alamat baik dan kurang baik..kiri melambangkan kurang bernasib baik dan kanan luck ada hari itu..tak kira tentang apa,dari segi kewangan persahabatan percakapan atau perjalanan hidup waktu itu..
Kalau ikut sains..kurang rehat/terlebih rehat..imbangan badan kurang..
Kalau ikut sunnah..bila telinga berdesing kiri atau kanan..beristirgfarlah dan berselawatlah atas aku(muhammad s.a.w)...
Maka..kita amik yg baik je..
Beristirgfarlah dan berselawatlah bila telinga berdesing..
Wallahualam..amin pada saudara..

Salam sejahtera buat bang bell n kuarga..seronok rupanya tred ni..belum baca habis lg..pjg sangat cerita..

boleh  copy x cerita bang bell ni..utk sendiri n geng2 kt opis ...bukan utk publish ke mana2..cerita byk misteri takut byk ptg larang...

ada lagi yer. tunggu sambungan..

Sambung(dbell try taip pakai henpon)..

Selang beberapa hari,lepas selesai solat jumaat,aku dan kawan2 lainnya duduk bersimpuh di perkarangan masjid..terasa malas nak balik rumah lagi..sambil tu kawan ku jamil mengambil air tapis untuk kami minum..ada yg tergelak,ada yg melempar kata2 kesat akibat gurauan kasar dari sahabat yg lain.."assalamualaikum.."satu sapaan salam yg kami amat kenal.."waalaikumsalam imam.."serentak kami menyambut salam..imam duduk seaakn ingin join perbualan kosong kami..

Sambil tersenyum,dia berucap.."kita kalau nak memaki org,menyumpah atau melempar kata2 kesat..tak bagus depan rezeki..sebab apa yg kita katakan itu akan masuk kedlm nya..kata imam"..ibarat pak ustaz membaca ayat pada air sebagai medium untuk menyembuh penyakit..sebab itu org tua2 melarang kita bercakap semasa makan..takut ada yg tersasul dan terkasar sambil berteriak"..jelas pak imam mat pada kami panjang lebar..kami terkedu sambil menundukkan kepala tanda kesal pada perbuatan tadi..pak imam tersenyum pada kami kerana kami cepat menyedari kesilapan tadi.."maafkn kami imam..kami tak tau"..kata mael sebagai wakil tak rasmi kami.."tak mengapa..janji kamu semua cepat ambil tahu"..kata imam mat bagi mengurangkan rasa bersalah kami..
Malam itu sambil aku duduk di pangkin bawah pokok mempelam..aku lihat cahaya lampu suluh dari jauh dan semakin mendekat pada ku.".assalamualaikum ah"..."waalaikum salam yie..apahal datang mcm kucing ilang anak ni?..soal aku padanya.."ah..aboh koi bg tau..baja sawit kt kebun koi selalu hilang..ramai jugak org kg yg hilang..dah 2 bln mcm gini..koi dah tak tahan gini..malam ni koi nok ajok aok nemannye koi gi ladang.."terang mat yie panjang lebar tanpa berselindung.."terbeliak mata aku mendengarnya.."aaaa..boleh tu boleh..aku tak salin seluor lagi..aok tggu koi jap.."kata ku..

Selesai aku menyalin pakaian..aku bergegas ke arah mat yie..sblm itu aku meminta izin pada mak ku untuk mengikut mat yie ke ladangnya..tanpa bagi tahu hal kehilangan bajanya.."haa..yie..jom.. Kata ku..
Setelah sampai diladangnya..kami menyorok di balik semak pokok berdekatan dengan baja..
Agak ralit mataku ditelan kegelapan..mat yie menyigungku..kerna ada susuk tubuh mendekati.."hati2..takut ada senjata..bisik mat yie pada ku..semakin mendekat..dan dekat.."Haaa.."kulihat dlm samar malam mat yie melompat dgn tendangan..ke arah susuk tubuh itu..bab..kena di bahu..masing masing tergolek..pencuri itu tak lari..malah mahu melawan..aku cepat2 menyuluh pada mukanya agar dia berpinar..pencuri itu menahan cahaya lampu suluh dengan lengannya sambil meragau mencari lawan.."wei cepat wei..bangun.."jerkah ku pada mat yie..mat yie bangun dan menyepak pencuri itu..kali ini pencuri itu membuat langkah seribu..kami kejar dengan mencungap2..sampai di jalan besar mat yie menerkam pencuri itu..kali ini pencuri itu melibas dengan kakinya..kali ini lampu suluh tidak berkesan kerana ada lampu jalan.."bismillah..ain muslihat..ana maarifat..!!"aku menepuk tanah..dan aku membuat gerak kunci satu.."haah!!!jerkah ku..mat yie!!mat yie seaakan faham dan menerkam pencuri itu yg kelihatan seolah2 mati gerak..kami mengikatnya dengan seluar dan bajunya sendiri dengan tambahan tali yg dibawa mat yie dari tadi..kami mengenali pencuri itu.."bang..kalau nak mencuri pun..jangan la menda2 mcm ni..menyusahkan org..kalau curi buah buahan takpe kami halalkan..ni beli pakai duit tau"marah mat yie padanya..kami bawa dia ke rumah pak imam malam itu juga..hasil nasihat pak imam..abang tu mcm insaf dan sedar akan kesilapannya..akibat nak menyara keluarga..terpaksa mencuri baja..pak imam bagi pekerjaan membaja dan menanam pisang dikebunnya dengan upah yg abang itu sendiri tak dapat nak tolak..kami berdua tersenyum dengan pendapat pak imam..walau balik dengan sakit dan penat..kami juga dapat nasihat2 yg berguna dari pak imam mat yg sukar rasanya aku nak ungkapkan pada org lain..biarlah ia tersemat di hati..biar ia menjadi duri bagi ku bila aku alpa dgn dunia..amin..
Al fatihah pada imam mat..moga roh mu dicucuri rahmat..

Tammat..

alieyrina replied at 20-11-2016 11:11 PM
Salam sejahtera buat bang bell n kuarga..seronok rupanya tred ni..belum baca habis lg..pjg sangat ce ...

Boleh..yg ayat dan pantun tu ada yg disingkatkan,supaya xde org yg amal utk kejahatan..

DumBell replied at 2-12-2016 11:20 PM
Boleh..yg ayat dan pantun tu ada yg disingkatkan,supaya xde org yg amal utk kejahatan..

Tima kasih en.dumbell

Baca sekali lalu...dah buat disclaimer pada sapa yg baca

seronok bce
byk kali sy ulang, bila boring je msti bukk balik thread ni

assalamualaikum dbell..seronok bc kisah2 silam dbell..
teringat kisah kekecik..
suasana kampung...
harap sambung lg...

kalo ikut dari segi pembacaan dulu dulu...burung wak wak tu dtg skali ngan kepala ribut..tu yg menderu deru angin kuat dtg tuh...apa apa pun setiap kejadian tu jadi atas kehendak Allah...kebetulan mungkin setiap kali burung wak wak dtg...kepala ribut pon datang juga...Wallahualam

azredclaw66 replied at 2-12-2012 10:40 PM
Kebanyakan burung yang bergerombolan org2 dulu kata ada jin yang menjaga. bab burung ayam2 tak perna ...

jiwa kental cenggini

Perjalanan berjumpa cikgu...

~~Tak ada sesuatu pun yg berada dilangit  dan didalam perut bumi sesuatu yg tidak bermanfaat..melainkan...kita yg alpa~~

Bismillahirrahmanirrahim..
Perjalanan aku belum habis,belum kutemui titik noktahnya lagi,mungkin esok mungkin lusa atau mungkin sekarang..bisik hatiku sendiri sambil mengacau-ngacau straw di dlm cawan berisi air teh ais yg kupesan pada mamak sebentar tadi..sambil daguku bertelengku di atas tapak tangan yg menopang di meja,.."incik..incik..minta wang sikit..dua ringgit pun tak apa"..aku tersentak dengan rayuan sopan suara di hadapan ku yg menganggu ralit perasaan ku..aku melihat susuk tubuh seorg makcik cina tua yg berpakaian selekeh dihadapanku meminta sedekah..aku dgn spontan membuka beg duitku dan memberi dgn nilai apa yg di pintanya..aku melihat dia berlalu pergi sampai di muka kedai..dia mengangkat plastik beg hitamnya(plastik sampah besar)..dan hilang dari pandangan melalui kaki lima kedai..

Esoknya aku ke kedai mamak itu lagi utk minum..masa itu waktu gaji..makcik itu datang lagi..kali ini meminta rm10.00 aku tanpa byk soal bagi padanya,almaklumlah..dah gaji..
Lepas dia berlalu pergi..seorg lelaki di sebelah meja ku menegur aku yg sedang menyedut air teh ais ku.."dik..kalau nak bagi..sikit2 je..diorg ni kekadang melampau..entah2 isap dadah..dah tu bukan islam pun..baik adik sedekah kt org islam.."..tegur abg itu pada ku..aku hanya menganggukkn sahaja.."ada betul juga kata2 abg ni..bisik hatiku..
Petang itu aku ditugaskan di ampang..lepas selesai kerja..aku duduk di kedai mamak di jln wawasan bdr baru ampang..sambil aku makan..aku lihat seorg pakcik termenung sambil memegang syiling dan secawan teh panas diatas meja..dgn rokok dimulut.."mungkin dia termenung nasib anak isteri di rumah kut.."bisik hatiku..
Aku bingkas bangun dan membawa nasi dan air ku dan duduk di meja pakcik itu.."pak cik jom teman saya makan.."saya berkata pada pakcik itu..ku fikir mungkin dia belum makan.."takpe pak cik..alhamdulillah..harini saya gaji..ada lebih sikit dari bulan yg sebelum ni..kata ku..dia tersenyu dan mengambil pesanan..
Lepas selesai makan kami berborak..namanya pak cik herman..kerjanya bertukang dan plumbing kecil kecilan..dgn menggunakan moto sahaja.."ooo "sahaja yg aku mampu luahkan untuk menunjukkan riaksi ku yg bersungguh mendengar ceritanya..dan sblm aku balik ke ofis aku..aku menghulurkan note rm20 sekeping padanya.. Dia mengambil dan berterima kasih padaku..dan menyeluk saku baju kemejanya untuk meletakkan wang itu..dgn tak semena2..isi saku pak cik itu terburai dan jatuh ke lantai..aku menolong mengutipnya dilantai walau dia tak mahu aku menolongnya lagi..
Aku mengrnali kertas itu.."kertas nombor ekor?..dan wang taruhannya rm20 lebih sebab setiap keping kertas,tarikhnya hari ini"bisik hatiku..dan kuserahkan pada pak cik itu..aku tersenyum dan meminta izin pergi..

Dlm kereta aku mengeluh..adoii..tapi takpe lah.
Dah niat nak bagi..nak buat mcm mna..setelah sampai di ofis aku ke kedai mamak yg biasa aku lepak pula..memang teh dia boleh tahan sedap walaupun aku bukan penggemar teh..
Dan mak cik itu pula datang lagi..aku mula serabut..dan aku bagi juga rm5.00..dalam hati..aku berkata,aku nak follow apa yg dia buat dgn duit aku..dlm diam aku perlahan 2 mengikut mak cik itu..mula2..dia ke kedai 99 speed mart..sah..dia beli arak kataku..aku jadi geram..kisah tgh hari tadi memaksa aku untuk melepaskan kemarahan pada mak cik itu..
Dia keluar dan bergegas ke celahan belakang bangunan..aku cepat2 mengikutinya agar tak hilang dari pandangan..aku kehilangan pandangan pada makcik itu bila tiba di selekoh bangunan..aku berlari2 kecil untuk cepat sampai..tiba di belakang barisan kedai yg bau harumannya agak kembang tekak..aku tercari2 susuk tubuh mak cik itu..dan aku terjumpa dia sedang mencangkung di sebalik tong sampah besi..aku berlari tanpa bunyi untuk menyergah makcik itu.
Tiba di belakangnya..aku lihat..mak cik itu sedang bermain dengan kucing2 jalanan..di tangannya sepinggan polisterin yg berisi makanan kucing..yg dibeli dari kedai 99speedmart..melopong mulutku..dan disitu juga aku menangis.."mak cik itu menoleh padaku.."haiya..apapasat menangis incik..u tengok ini kucing..xda sedala mala,kena buang pun ada..tapi hati ada gembira.ini semua tuhan alla punya kuasa.."kata mak cik itu..aku duduk mengcangkung disisinya dan kami tersenyum dengan gelagat anak2 kucing yg melingkar2 di kaki ku..aku pulang dengan wajah sugul dan otak yg penuh dengan pelajaran yg baru bg ku..
~sambung~dbell ada kilija..