CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TimahMulia

Lagu Indon Lebih Sedap Didengar

aku pon nk komen pasal kualiti lagu ker apa ker,memang out....tp x dinafikan aa lagu indon lebih besh dr lagu kita sebab diorang kreatif...sedap didengar aaaa....kalo lagu melayu ni,sepesen jerr....mendayu2,melerek2..camdoh jer......cth kumpulan yg kebanyakan bermula nga 's' tu..camdoh....

Originally posted by mistygurl at 5-12-2006 09:32 AM
tapi ader satu kumpulan indon tu... JAMRUD.. kalau dengar lirik2 lagu diaorg kelakar pun ader gaks...

kadang² lucah jgk....
sebabtu takleh masuk mesia....

lagu indonesia ni kebanyakan penyanyi/band cipta lagu dan lirik sendiri....
sebabtu banyak band² sana ada muzik tersendiri....
lagu setiap band mmg lain daripada yg lain....
dan nama band dia ada maksud....
cth cokelat....
band tu pilih nama cokelat sebab coklat ni mmg ramai suka makan & diaorang nak muzik diaorang pun disukai ramai macam org suka makan coklat....
padi....
pilih nama padi sbb band ni ada prinsip "bakaikan padi yg menguning,semakin berisi, semakin merunduk".
kalau kat sini, kebanyakan band² lagu lebih kurang jek....
amik nama band pun macm main amik jek....
lagi satu org indon ni nyanyi sebutan jelas....
kat sini ramai jugak penyanyi sebut 's','t','d' tak betul....
tensen je aku dgr penyanyi nyanyi sebutan tak betul ni....

[ Last edited by  purpler at 5-12-2006 11:11 AM ]

ichemah This user has been deleted
anak 2 i pun seka lagu indon ni, terutama nya irwan shah aku pencinta wanita...best...

Kak Tim kat opis ni, download lagu2 Indon yang best2 dan dengar dari pagi sampai petang sambil wat keje.. Tak le boring sangat..Pasang slow2 le..:nerd:

Dewa, Radja, Ungu, Samson, Padi.. etc..etc..Fuhhhhh..berapi..
Aku ada kerana kau ada.. tajuk dan liriknya mudah..nape orang Mesia tak leh wat yer...

Originally posted by sas_world at 5-12-2006 10:16 AM
undi lagi mawi kurap, inilah jadi nye...

member aku keje kat tower records sendiri kata mawi yg musnah kan industri music malaysia... kerana org agungkan mawi, artis lain sume jatuh, maka tak ramai yg berani keluarkan album mereka...  komposer lak nak cari makan, lalu buat lagu macam mawi sbb depa ingat org mesia minat music ala ala mawi kurap..  

sbb tu ramai org beli lagu indon.. kerna music mereka lagi top dan byk  genre..  

-ini kenyataan org org tower records..

jgn salahkan aku, aku cume menyampaikan..   

well, i beg to differ with ur tower records friend...

with all due respect, tolong ler jgn nk salahkan MAWI dlm hal ini...excuse me, muzik Indon dah lama bertapak dlm persada muzik kt sini...waaayyyyy back  70's, 80's ..sikit demi sikit..pastu skrg ngetop plak dgn band2 Dewa, Padi, Peterpan, Samsons, Nidji etc sedangkan Mawi baru setahun jagung..sebelum menuding jari, buatlah research terlebih dahulu psl sbb-musabab nape muzik/artis2 Malaysia suam2 kuku je..

apa pun muzik Indon mmg unik dan distinctive, sentiasa ada pembaharuan, lirik puitis banget, melodi indah wpun tema sama berkisarkan psl CINTA..kalau dengar lagu Indon ni rasa mcm Sedang Ingin Bercinta plak...kalau dengar lagu  Melayu plak rasa mcm takdeapa2 feeling langsung..rasa bland..tak connected...

finally, I love Dewa19!:nerd:

Follow Us
Originally posted by purpler at 5-12-2006 10:59 AM

kadang² lucah jgk....
sebabtu takleh masuk mesia....

Lagu Surti & Tejo ke?

"menahan konaknyaaa.." :lol

Originally posted by effara at 5-12-2006 10:23 AM
AKU SUKE GROUP NIDJI..LAGU YG BARU TUH.."HAPUS AKU" BEST GILER..
LAGU M'SIA NI BUKAN TAK BEST..TP MUZIK DIORANG TAK UP TO DATE MCM INDON..

aku pon suke nidji, the best band for me setakat ni, especially lagu BILA AKU JATUH CINTA, best siot! :tq:

mmg kebanyakn lagu indon ni lagik best dr yg malaysia punye..
aku pn bnyk layan indon je..

sheila on 7
peterpan
dewa
ungu dll

mmg kebanyakn lagu indon ni lagik best dr yg malaysia punye..
aku pn bnyk layan indon je..

sheila on 7
peterpan
dewa
ungu dll

Originally posted by sharingan86 at 5-12-2006 10:27 AM
aku rasa sebab kita rasa lagu indon lagi best didengar is bcos kita dah biasa dgr lagu melayu...
mcm la org indon,ramai gak yg rasa band indon bosan tapi band malaysia best

aku fikir macam tu jugak mulanya, kita bosan dengan band local so kita tukar band luar, gitu jugak orang Indon bosan  dengan band indon tukar pulak band Malaysia. Tapi lepas diamat - amati... itu  bukan la sbabnya.. dalam 4-5 tahun kebelakangan ni aje kita mula dengar lagu Indon secara ekstrem.  bertahun - tahun sebelum tu takder pulak kita boring ngan band kita. dan statement aku: "gitu jugak orang Indon bosan  dengan band indon tukar pulak band Malaysia" adalah hipotesis yang akhirnya tak betul sama sekali. Orng indon bosan dgn band indon? cait! ada yang mati sampai tengok konsert leer..!
Originally posted by bonita at 5-12-2006 01:21 PM
apa pun muzik Indon mmg unik dan distinctive, sentiasa ada pembaharuan, lirik puitis banget, melodi indah wpun tema sama berkisarkan psl CINTA..kalau dengar lagu Indon ni rasa mcm Sedang Ingin Bercinta plak...kalau dengar lagu  Melayu plak rasa mcm takdeapa2 feeling langsung..rasa bland..tak connected...
finally, I love Dewa19

Tahu apasal? pendapat aku le.. diaorang sentiasa bereksperimen.. ... diaorang ada folowers sendiri yang menjamin setiap kali album keluar, walaupun tgh bereksperimen. Recording company pun tak takut. Kita? kita ada kreativiti...ni aku yakin. tapi takder jaminan utk recording company yang takut amik risiko. mestilah..nak buat investment..kesian diaorng. Akibatnya diaorang lebih observe pada trend mana yang boleh buat duit. Statik la band di Malaysia. nak tengok kretiviti, semuanya ada pada band underground/indi  yang tak kisah pasal duit.

Originally posted by LimaWira at 5-12-2006 01:42 PM

aku pon suke nidji, the best band for me setakat ni, especially lagu BILA AKU JATUH CINTA, best siot! :tq:

Bilaaaaaa.. Aku, Jatuh Cinta..

Originally posted by sas_world at 6-12-2006 09:04 AM
Bilaaaaaa.. Aku, Jatuh Cinta..

mmg best giler lagu nie.. :love:

bila aku jatuh cinta
aku melihat matahari
akan datang padaku
dan memelukku dengan sayang

sape nyanyi tu?

ntah le pulak...takde pulak aku dengar lagu2 indon ni sedap...biasa2 aje...arrangement lagu2 indon yang top tu mostly sama aje..melodi aje tukar...

dealova..aku pun tak tau mana sedapnya lagu ni...meleret2...pastu lambat plak abis....

My Heart...bodo giler lagu ni...

Radja...buat kelainan yang tak best tapi ntah camne diminati pulak...cuba la band malaysia yang pakai arrangement diorang...aku gerenti takde sambutan hangat melainkan suam2 air laut aje adanya...

yg lelain band tu lebih kurang music slow rock zaman awal 90an cuma diberatkan sikit aje...up to date hape ke mende...try ambik lagu  Gersang 'Masih aku terasa' pastu arrangekan cam lagu indon buat tu...lebih kurang aje peginya...

aku rasa ada gak 2-3 band malaysia yang main cam band2 indon tu tapi tak naik2 pon aku tengok...tu yang aku heran tu...peminat2 di malaysia ni minat lagu indon ke minat mamat & cewek indon?heheh...

Bila band malaysia buat lagu style barat yang terkini, kurang pulak orang meminatinya...bila indon adapt barat punya style dalam music diorang, fuhhhh meletop2 kat malaysia....

ntah le...sekadar pendapat aku aje dan selepas zaman era kegemilangan rock melayu dulu, aku bukan lagi peminat lagu2 yang dihasilkan oleh band2 yang ada di malaysia ini...

selain dari sebab lagu band malaysia yang tak baper sedap... faktor lain yg buat aku layan band indon ialah begitu mudahnya nak dapatkan mp3 diorang ni... so.. senang layan... tapi beli tu tak la... band malaysia... dah la tak sedap... mp3 diorang pon susah nak dapat... eh.. yer ker?? aku tak pernah carik pon sebenarnya... :lol apa aku merepek ntah...

Sapa ntah band kat Mesia yang nak buat lagu jiwang macam indon tu..  Bole jumpa ke bebudak jamming main lagu indon..?? kalo tak lagu gohic musti lagu bunuh diri punya derang main..  Aku pernah jumpa mamat indon duk mesia.. budak lagi, bawak gitar tong ke hulu kehilir.. main lagu jiwang dan puitis.. ciptaan sendiri pon ada..kalo bebudak mesia.. kalo tak main lagu metalica memang tak sah.. bagi aku sebenarnya memang dah jadi trend kat indon sana band berlumba lumba buat lagu pop rock ala ala So7, dewa.. laku oo.. bende ni sama macam zaman kegemilangan rock kapak kat mesia dulu dulu..  sampai ke indon gak pengaruh nya.. sekarang giliran derang pulak...

Originally posted by crusader at 6-12-2006 09:40 AM
sape nyanyi tu?

kumpulan nidji

Originally posted by Rayz_1 at 6-12-2006 01:34 PM
ntah le pulak...takde pulak aku dengar lagu2 indon ni sedap...biasa2 aje...arrangement lagu2 indon yang top tu mostly sama aje..melodi aje tukar...

dealova..aku pun tak tau mana sedapnya lagu ni ...

so true man.aku dgr sepesen je sume.lelehhhhhhhhhhhhhhhhh

Originally posted by Rayz_1 at 6-12-2006 01:34 PM

dealova..aku pun tak tau mana sedapnya lagu ni ...

betul tu. :hatdown:Biasa - biasa ajer..tak der la sesedap mana lagu Indon tu. cuma sedap tu agak subjektif betul tak? Ramai orang termasuk aku tak der la tertarik sangat dengan lagu Indon tu. sebab tu kita kena guna rasional, apa sebabnya pendengar kat malaysia best sangat dgn lagu indon ni? Indon itu hensem? atau ingin bertukar angin? atau ingin merasakan suasana keindonesiaan? atau dipaksa mendengar? Pusing - pusing kot mana pun akhirnya tetap terpaksa ku akui ada suatu yang menarik dlm lagu Indon dan baik kita pelajari sesuatu daripadanya. kalau dengar - dengar tak susah kita tahu part mana yang menarik dalam lagu Indon ni.. logiknya gitu la.

[ Last edited by  kawankau at 7-12-2006 01:44 PM ]