CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puterikhaleeda

Bunyi Guli dan Kaitannya Dengan Supernatural

Rumah sewa lama aku pon slalu dgr bnyi guli jatuh n bunyi org seret prabot...tp bunyi tu dtg dr umh sebelah la...xpnh terpikir pasal misteri pon sbb umah kiri,kanan,depan belakang sume ada fmly yg dudok...tp jiran dpn umah aku kata dia nampak cikpon atas bumbong jiran aku tuh..xtaw la kesahihannye...jiran dpn umh aku tu pon da jarang dok umah, xtawu kenapa...skrg aku dah pindah umah lain

btw rumah yg ai duk skang ni pun setiap malam mmg ada denagr  seretan perabut yg kedengaran mcm bnerat jer kene tarik dan seret....selalu berlau dalam kul 10 malam keatas....kengkadang tu terjaga waktu malam dalam kul 2 pg pun masih denagr...bunyik gulli melantun2 tu dah kurang...kdg2 ada...pernah tanya dengan jiran atas kiri dan kanan....mmg depa tak buat camtu....dan boleh tahu samada depa ada rumah atau tak sbb parking biasanya hanya depan rumah [ dah dikhaskan camtu]

lelama ai dah lali dgr bunyik2 camtu....

outcast posted on 13-1-2014 02:25 PM
bunyik guli sama ngan kat umah aku
mcm kene lepas ..  so bunyik melantun2
sebab aku pernah baca  ...

plg pelik...org bawah dgr seretan perabot kat rumah aku....walhal takder keje aku nak tarik2 perabot memalam..

duk rumah teres satu tingkat, tapi tetengah malam dengar orang seret kerusi kayu dengan bunyi guli. kadang dengar bunyi mcm orang cakar dinding

Syumaimah posted on 13-1-2014 12:18 PM
Aku dah cari kat google kaitan bunyi bunyian nih dgn saintifik tp sayang tak dpt puaskan hati aku... ...

dulu kalau x silap ada sorang poremer bg bukti saintifik kaitkan dengan bende2 ni...katanya bunyik nhasik pergerakan tiang akibat dihentam oleh angin la...akibat ada sedikit gelinciran la...memacam...tp yg nyatanya ianya mmg bunyi peralatan berat yg diseret...bunyi guli melantun....

kalau umah jenis flat kondo ni pd aku walaupun teori saintifik agak boleh la dipakai....tp bagaimana plak dengan rumah jenis teres banglo dan sebagainya,,,,adakah pergerakan tiang boleh menghasilkan bunyik sereta yg begitu jelas dan ianya adalah bunyik sereta dan bukanlah bunyi geseran antara tiang dan sebagainya,,,

madshah posted on 14-1-2014 10:01 AM
duk rumah teres satu tingkat, tapi tetengah malam dengar orang seret kerusi kayu dengan bunyi guli.  ...

Kennnnnnnnn,,,,itulah seperti apa yg aku bgtahu post kat atas ni.,...ini semua keje jin dan setan yang menyesatkan

Follow Us
medangmru posted on 14-1-2014 04:09 PM
dulu kalau x silap ada sorang poremer bg bukti saintifik kaitkan dengan bende2 ni...katanya bunyik ...

Ye sebab aku penah dengar bunyi tu tepi tingkap belah luar bilik aku dan rumah aku lak rumah teres....

medangmru posted on 14-1-2014 04:10 PM
Kennnnnnnnn,,,,itulah seperti apa yg aku bgtahu post kat atas ni.,...ini semua keje jin dan setan  ...

tapi ada orang kata, tu sebab bunyi fizikal rumah ngan cuaca. wallahualam. tapi memang seram aa

Claudia_Lestat posted on 28-6-2006 02:38 PM
ntahler. ateh umah aku ni kosong. dolu ada indian family dok skang tadak sapa. tp time memalam slalu ...

umah aku dulu pun mcm tu ..... ada mcm2 bunyi kat bahagian atas yg x siap gi .... hihihi ....

masa2 mula2 kahwin dok rmh sewa dlu ada gak dgr bunyi guli ni..tensen ya amat..nak tdo pon x boleh..esk pgi2 nk g kreje..tgh2 mlm lak bunyi nye,,..1 hri dah x thn sgt pergi la naik ats ting4..ckp elok2 ngan kakak tu..jgn bgi anknye main guli..dia senyum je..pastu kurang dah..lame2 dgr lgi  dan ada jugak macam bunyi berat macam bunyi tong gas kne seret..masalhnye kerap sgt..bila dah masuk forum ni..bru la tau ada crite d sebalik bunyi guli2 ni...

ok...selepas lebih 2 taun menyewa kat kalumpang tu....baru kali ni aku encounter masalah yg korg hadapi ni...tapi bukan bunyi guli...tapi bunyi kerusi diseret or bunyi org bertukang malam2.....rumah 2 tingkat, bersambung 4 bijik....4 bijik semua bertemu bontot.....semua xde umah belakang....ade pintu tepi....paham tak? kirenye 2bijik hadap kiri, 2 bijik lagi hadap kanan....

korg buat2 paham je la.... sbb aku perasan, time aku tgk tv kat bawah sampai tgh malam,...kul 12 ke 1pgi ke...xde pon sebarang bunyi kecuali kete n motor kat luar...tapi bile aku naik je bilik....mesti ade bunyi kerusi diseret!! dulu aku selalu meyakinkan diri aku bahawa bunyi tu dtg dri rumah sebelah....tapi motep sgt org sebelah tggu aku masuk bilik baru nak seret kerusi?? tu ak termasuk bunyi bertukang n gerudi dinding..... hangin satu badan ooooo....

malas nak tanye dkt housemate sbb die jenis penakut....n aku plak biase tggl sorg2.....mlm ni nak cube tgglkn ruang tamu tu dgn lampu terbukak....biase on lampu dapur je....jgn malam ni die menggoreng plak kat dapur,....huhuhuhu

ashna replied at 28-6-2006 03:04 PM
aku duduk apartment mmg selalu bunyi guli time mlm2 especially.
tapi tak pernah fikir pasal hantu ...

ha..ha..seksa nya gambar ko....

aku pun sama,

nk share story

lepas aku pindah masuk rumah baru, asal pukul 3pagi je
mesti dgr bunyi guli jatuh, bunyi kerusi seret dgn bunyi org bertukang

berbulan2 dgr, tp tak kerap, cuma sesekali tp mesti pukul 3pagi.

baru2 ini aku tergerak nak check
rupanya tu tanda2 sihir dan gangguan jin

bunyi guli jatuh, n bunyi kerusi seret

tambah menyeramkan lagi,

waktu aku bengang sgt dgn org atas ni 3 pagi duk bertukang, aku gi naik atas (umah flat)
dari row sebelah atas rumah jiran aku, rumah aku, rumah jiran belah satu lagi.
semua rumah takde org tinggal. damn!

aku pemarah sikit.. selalu bila aku dengar bunyi2 yg tak logik, aku marah & maki kan.. sebab aku tak suka kena ganggu kat rumah sewa tu.. rumah tu aku yg bayar.. kalau ada yg menumpang ke apa pun tak layak nak buat bunyi yg ganggu ketenteraman aku.. dia xde hak nak buat bunyi dalam rumah yg aku bayar sewa tu.. bukan share2 bayar.. same goes dengan bau busuk tiba2.. memang aku makikan je.. terus hilang segala bau dan bunyi.. masa taip cerita ni pun aku rasa nak marah..

hahha  pasal guli aku mmg tau bende kaco ..
plg x tahan bunyik kerusi kene seret  , perabot beralih arah ..
sumpah x tau tuh tanda gangguan..selama aku ddk 4 thn kat umah tuh hari2 aku maki
org atas ..sampai satu hari kul 10 mlm je dia  dok ubah perabot.. trsu aku tempik
"hoi .... x reti2 nk senyap ke"... trus mende tuh senyap ...

dah pindah br aku tau bunyi perabot gerak2 tuh  'gangguan' rupanya

Pendinding & pagar rumah: 10 ayat dr surah albaqarah. Niat sebelum membaca. Jgn harapkan pd ayat. Tp semasa membaca, dlm hati tak putus2 harap pada pertolongan Allah. Ayat al quran yg dibaca sbg alsebab dan ikhtiar.

http://virtualfriends.net/article/articleview.cfm?AID=41328

ecahaha replied at 5-11-2015 01:58 PM
aku pemarah sikit.. selalu bila aku dengar bunyi2 yg tak logik, aku marah & maki kan.. sebab aku tak ...

hehhee.. ada bagus gak jadik org pemarah nie.. hantu pun larik.. sape satu umah ngan ko mesti rasa selamat..

umah makcik aku kt sek13 shah alam tu pun, ada macam2 bunyik kalau time semua org dah masuk bilik nak tido.. jap lagi dengar org ketuk dinding la, lesung batu la, heret kerusi la.. jiran sebelah umah dia tu baru balik overseas kawen ngan matsaleh, so baru duk umah tu lepas setahun dibiar kosong.. 1 day nie, dia buat housewarming panggil jiran2 terdekat ngan ada few of her friends.. skali ada sorg kawan dia nie, before balik, cakap dia nak salam ngan mak aunty nie.. so aunty nie terkejut la.. bila masa plak ada mak dia.. mak dia kat kampung.. kawan dia tanya la, siapa yg duk kat bilik belakang tu? cos masa dia nak pegi toilet, nampak kat dlm bilik tu, ada sorg makcik tua duduk kat kerusi pegang tongkat ketuk dinding.. aiyarkkk.. lepas2 org dah balik tu, tinggal la makcik aku nie.. dah umah seblah je tolong la kemas2 apa yg patut.. husband dia pegi check kt bilik tu, takde apa.. bilik tu dorg buat letak barang je and guest room pun sebenarnya.. dah makcik aku lak meremang sebab terjawab sudah siapa yg ketuk2 dinding memalam.. tu kesah setahun lepas la.. skrg dah ok, aunty tu dah panggil ustaz tuk buatkan pendinding semua.. tapi sebelum tu, husband dia yg matsaleh yg tak percaya hantu tu pun cakap dia rasa lain macam duk kat umah tu memula.. rasa cam ada org yg tinggal skali ngan dorg.. aunty tu plak penah kena tepuk bahu masa tengah basuh pinggan.. and banyak lagi la incident2 lain.. malas nak taip. hahah