CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Bomoh / Dukun - yang JELIK, yang PELIK, yang SERIK

mandi2 bunga ni tak yah lah harumanisz....dulu lagi best ada sorang makcik tu siap nak gelek telur kat muka emo lagi dia kata untuk lawokan muka...nasib baik dad dah warn emo macam2....tengok makcik tu pun seram....cam nak lepaskan benda kat emo je....

mandi bunga ni selalunya dibaca ayat2 yang tak kita tak tahu asal usul sebenarnya...nak cantik kita jaga kesihatan kulit, nak kaya..doa dan usaha ye tak.....

tapi tulah, masih ramai yang percaya benda2 nih...tapi kalo mandi limau plak, emo rajin buat sebab limau nih kasik badan wangi heehehhe (potong limau perah dalam baldi, selawat nabi - bukan yang jampi tau...)

laaaa....hang dok ada soulha cfu ingatkan hang dok p kutip buah kurma....memang mamctu selepas mengurut....badan kita rasa lemah dan rasa semut2 2..3 hari  sbb pengaliran darah berjalan dengan betul...maybe ada kesan2 lebam kalau jenis yg kungfu mcm soulha citer...ini adalah penomena biasa  akan TETAPI menjadi satu penomena luarbiasa kalau dah biasa mengurut dgn seseorang asyik2 nak p mengurut aje mcm dipanggil2.....cfu rasa ada yg mengalami situasi begini...mengapa ekk?

aturcara This user has been deleted
macam2 kisah bomoh ni ek...

cfu biasa dengar bomoh patah mengurut org yg patah tergeliat hanya mengurut pada daun mengkuang....dan sorang lagi bomoh patah mengurut pada sekor ayam dan tidak pada pesakit.....rasionalnya cfu diberitahu nak transper sakittu pada ayam....pernahkah geng2 dengor bomoh macamni?....pelik juga ekkkk

tadi waktu tgh carik2 infor pasal susuk, terjupe web yang nih;

Bomoh Artis

hahahahaha

ni nak paste sket apa tulis kat sana.

PENGENALAN:

Awang Mohamed Yahya atau Awang Mohd Yahya adalah seorang pengamal perubatan tradisional Melayu, yang lebih dikenali sebagai Bomoh Artis Malaysia. Beliau lahir pada 17 Ogos 1951 di Sungai Lembing, Pahang Darul Makmur.

Bomoh Awang dibesarkan dan mendapat didikan awal di sekolah Kampung Luit, Maran, Pahang. Gelaran Bomoh Artis Malaysia ini telah diberikan oleh Nasir Tan Sri P. Ramlee. Ini adalah kerana pada awal pembabitan beliau menjadi seorang bomoh, Awang Mohd Yahya sering kali mengikuti rombongan kebudayaan dan persembahan artis di seluruh tanahair.

Walaupun telah menjadi seorang bomoh, namun Awang amat mencintai dunia seni dan beliau juga pernah berlakon dalam beberapa drama tidak lama dahulu. Antara drama terakhir lakonan Bomoh Artis Malaysia ialah drama terbitan TV3 bertajuk 'RATU JAMU'. Dalam drama ini, Awang telah memegang watak sebagai seorang 'Tok Kadi'.

Selain daripada menjadi 'Bomoh', beliau juga menjadi seorang 'Artis'. Disebabkan beliau memegang dua 'title' dalam satu masa, maka gelaran 'Bomoh Artis Malaysia' telah diberikan kepada beliau.

Kegiatan Bomoh Awang dalam dunia lakonan terpaksa dihadkan kerana kesibukan dalam urusan perubatan tradisional menyebabkan dirinya terpaksa menumpukan perhatian serius terhadap pesakit yang datang mendapatkan rawatan di pusat perubatan beliau yang bernama 'PUSAT RAWATAN ZAWIL HAYAT'.

macam2 ada...
nanti balik cuti, paste pic

ni link: http://www.angelfire.com/pop2/bo ... html#WARISAN%20ILMU

kakak az pun pernah kena pasal tukang2 urut nie...
ada membela....siap ikut balik.....:

Follow Us
redsano This user has been deleted
tukang urut ni bahaya sket...pasal takut kang melencong nak urut yang lagi satu...

Originally posted by redsano at 9-12-2006 06:51 PM
tukang urut ni bahaya sket...pasal takut kang melencong nak urut yang lagi satu...

tapi kalau yang tukang urut tuh muka macam maya karin atau siti nurhaliza....lagik la aku suke dia melencong....terus aku ganyang time tuh jugaklaa...

redsano This user has been deleted
Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 11-12-2006 04:02 PM

tapi kalau yang tukang urut tuh muka macam maya karin atau siti nurhaliza....lagik la aku suke dia melencong....terus aku ganyang time tuh jugaklaa...

sama jer la...

apa yang sama??

IbuYasin This user has been deleted
Originally posted by kupia at 17-6-2006 09:25 PM
Tukang tukang ubat yang tak amalkan kaedah rawatan AlQuran kita takut jenis yang merawat menggunakan jin, banyak kita yang tertipu dalam perkara ni. Dia akan hantar jin dia ikut kita balik rumah, tu pasal tak semena mena dengar macam macam bunyi pelik di rumah tengah malam. Lepas jangka panjang kita akan jadi macam maccam gangguan dalam rumah dan keluarga. Bomoh yang jenis merawat pakai lilit kain hitam dikepala atau pakai tengkolok hitam, pakai jubah kuning, ada yang rambut panjang dan ada jugak yang pakai biasa dengan songkok.
Jenis yang menurun guna keris dengan asap kemenyan. Ada yang menilik guna limau dan sintuk, ada yang guna air dalam mangkuk, ada yang letak jarum dlam air. Yang paling bahaya ialah tok tok bomoh makan upah yang guna jin dan khadam untuk menganiaya orang lain.

yang ni aku setuju benar.... daripada tak sakit tetiba sakit pulak... nak caripun biarlah yang bebetul... buat sembahyang hajat minta Allah berikan petunjuk..yang mana betul... bomoh ke ustaz ke...

Rawatan tanpa jin dibenarkan syarak
Oleh Faizal Fadzil

Kaedah terapi gelombang warna gabungan perubatan Melayu, Islam berkesan

PADA era sebelum merdeka, orang Melayu amat bergantung kepada bomoh dan pawang untuk mengubati pesakit. Baik mereka yang dipercayai terkena sampuk jin atau hantu atau menderita demam panas, bomoh dan pawang menjadi pengamal perubatan popular sebelum kehadiran pakar perubatan moden.

Pawang dan bomoh menggunakan pelbagai kaedah perubatan, termasuk jampi serapah, asap kemenyan, sintuk, air dalam mangkuk dan juga mandi bunga untuk mengubati pesakit. Ada yang menggunakan ayat al-Quran untuk mengubati pesakit. Tidak kurang juga yang menggunakan khidmat jin bagi membantu mereka yang malang.

Pengubatan menggunakan ayat al-Quran seperti al-Fatihah adalah sesuatu amalan yang pernah dilakukan pada zaman Nabi Muhammad SAW. Diriwayatkan, pernah sekumpulan sahabat yang singgah di kediaman satu kaum, diminta mengubati seorang ahli kaum berkenaan.

Beliau menggunakan bacaan al-Fatihah untuk mengubati pesakit berkenaan dan ditakdirkan Allah pesakit itu sembuh. Justeru, kaum berkenaan menghadiahkan binatang ternakan kepada beliau hasil kebaikan dilakukan.

Sahabat berkenaan, yang ragu-ragu sama ada hadiah hasil perubatan menggunakan ayat al-Quran itu boleh diterima atau tidak, merujuk kepada Rasulullah. Nabi Muhammad SAW pula tidak melarang penerimaan hadiah berkenaan.

Bagaimanapun, masih juga ada bomoh dan pawang mencampuradukkan amalan perubatan Melayu dengan mengaitkannya dengan jin, hantu dan mambang. Jelas, perkara ini bertentangan dengan Islam.

Atas kesedaran ini, Pengasas Colour Vibration Therapy (CVT), Prof Dr Sir Norhisham Wahab, berhasrat untuk menggerakkan Pertubuhan Perubatan Alternatif Melayu, dengan salah satu tujuannya untuk memelihara kaedah perubatan Melayu terus kekal dengan kesuciannya.

Beliau mengakui bahawa kaedah perubatan Melayu berkesan untuk merawati penyakit. Sebagai contoh kaedah rawatan terapi gelombang warna yang diasaskan beliau adalah satu kaedah perubatan yang menggunakan gelombang tenaga yang diambil daripada khasiat bunga-bungaan.

Berasaskan kepada kaedah perubatan tradisional 憁andi bunga

Bomoh Patah

Ni aku ada story nak kasi tau korang...tapi tak taulah korang penah come across mende2 camni tak..
last few months, my hubby meet an accident,..kaki kiri dia patah kat 3 tempat...gelabah gak laa kita org..Dr dah push nak masuk kan besi kat kaki hubby aku..high risk coz maybe hubby aku kena jln pakai tongkat, kaki dia pendek sebelah laa lepas ni..Dr tu kata very2 serious..kecoh masa tu bila Dr suruh aku sign form for operation. Tgh pening2 tu abah aku call x bagi operate & suruh blk kg kat ganu urut ngan bomoh patah...Dr tu marah gila bila aku x nak bgi operate, dia kata aku laki bini malay typical cam zam early 40's dulu...dia bet hubby aku x leh jln lagi

Masa tu rasa cam tak percaya bila ingat aku agreed ngan abah aku nyer suggestion...mula2 urut tu suspen gak laa pasal pakcik tu gosok2 jer kat kaki hubby aku...pastu dia buatkan air tawar & bekalkan minyak kelapa utk sapu...yg bestnya pakcik tu siap balutkan kaki hubby aku pakai bandage ngan bagi ubat surut bengak lagi..maybe dia beli kat spital pasal anak dia ramai nurse...smua ayat quran yg dia baca tu aku tau & biasa guna dlm solat...lepas seminggu hubby aku dah ok skit and aku laa jadik nurse x bertauliah amik cuti 2 minggu jaga laki aku sampai sihat..

After 2 mths hubby aku dah leh jln x payah pakai tongkat kan...so miracle kan..semua ni dari Allah Taala..so skg ni aku mmg percaya pada perubatan alternatif yg mengikut landasan islam yg betullll....Alhamdulillah..selalunya banyak bomoh yg tipu kan...kira kita org ni beruntung laaa.

Sekarang ni nak jer aku ajak laki aku jumpa Dr yg kata kita org malaya typical tuh...bukan nak doa yg bkn2 tapi klu kaki dia jadi camtu bru tau..

So, tu ajer citer aku utk korang....

ni kategori Bomoh Jelik

Bomoh wanita mengaku salah tipu mangsa RM45,000

KOTA BHARU 8 Jan.

ni kite nak cite kat korang... .mak kite pandai urut mengurut ni tapi dia bukan urut semua org, org yg tertentu je yg dia rasa kesian tu pun dia x urut kat badan org tu cuma pada tali yg dibuat dari batang pisang .... alhamdulillah sihat org yg berurut tu... pehtu mak kite x minta duit la kan cukup secubit garam kata dia .. sebb apa kite tak tau la.. & now dia dah tak mengurut org dah... kecuali anak2 dia je tu pun kalu x jumpa org lain utk urut...maklum dah tua. dah tak larat kata dia....sayang mak aku :love:

reply post #64 by cfu

mmg ada..mmg pernah tengok...dn ada satu lagi bapa saudara aku sndiri. tp setakat tegeliat la bukan patah.
dia ni pakai pisau...letak kaki ker tangan ker atas sekeping papan depan dia...lepas dia membaca sepotong dua ayat, dia pun gunakan pisau tadi tu utk menggores ke atas papan tadi tu...mula2 suspen jugak tengok dia kluarkn pisaukn...tk kn nk gi korek urat ngan pisau kot kn...tp alhamdulillah lega la.
lepas tu dia akan jampi minyak yg kita bawa la (kalo tk bawa tk dak la) minyak ni pulak guna dia utk sapu jer dn arah keatas/menaik sehala jer.
Ada org dari KL dulu bila dh tau khasiat minyak dia ni pegi minta dia buatkn minyak smpai dua tiga botol yg 5 kg nyer tu...bawa balik ke KL
ni mesti kes bisnes ni kn...itu la dunia

:lebai:

aku amik pegangan cmni jer....kalo bomoh itu menggunakn kemeyan, dan barang2 lain yg nmpk antique gitu....aku risau sgt. mmg la dia gunakan ayat2 suci.
tetapi yg kedengaran cuma Bismillh nyer jer yg kuat...lepas tu ntah apa2 yg di bacanye pun kita dh tk berapa dgr dh.  Jadi, utk selamat...cari la bomoh yg betul2, bukan bohmau...
kalo org tu handal dan boleh mengubati penyakit ganjil yg spital dh surender dh...dn dia pulak tk letak rege....itu la org yg menolong kerana allah. dia hanya menjadi org perantara yg menyembuhkn Dia juga. Insyaallah

:lebai:

masih ada ker orang pakai bomoh yang tak bertauliah nih??

Bapak aku dulu bomoh, sekarang dah ex-bomoh, tapi masih ada jugak orangdatang mintak tolong.    Selalunya datang sebab penyakityg hospital dah tak mampu nak buat apa2.

Bapak aku tak pernah iklankan diri sendiri, tapi orang datangjugak.  Sorang darinya usahawan terkenal kat malaysia ni. Dia mintak bapak aku' bersihkan' kilang dia sebab dah ramai pekerja yg  kena histeria.  

Pastu hadiahkan parents aku macam2 yg aku sendiri tak mampu nak bagi.  Agaknya menjadi kot apa yg bapak aku buat.

Yg kelakonya, pernah satu mak bapak datang mintak bapak aku buat airpembenci nak bagi gf anak dia minum.   Sebabnya gf anak diadah duduk umah diaorang tak mau balik rumah sendiri.   Dianak si gf tadi benci kat anak dia.   Bapak aku pun bacalah jampiapa ntah kat air dalam botol yg diaorang bawak sendiri darirumah.   Pastu parents tu pun balik.

Tiba2 masa bapak aku takde kat rumah, si emak telefon, tanya apa nakbuat, sebab air tu dah diminum oleh anaknya yg lain, bukan si gftadi.   Suara dia memang cemas habis.  Aku cuma dapatsampaikan aje berita tu kat bapak aku, tak tau apa kesudahananya.

bomoh siam selalunyer mana nak dapat?