CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tupaiterbang

Tupai:Insiden bebudak MRSM

Reply  beldandy

woh mrsm KT ke??? haha! batch biler ni? time kitorang dorm kayu tu dah guna jadi ...
sharingan86 Post at 26-7-2010 14:06

sickbay tu yg sebelah court tu ke?
kalau betul tu lah sick bacy last b4 I left. Namanya Melur. kat situ jugalah tempat laundry (byk kish laundry ni) selepas wisma pelajar / dewan makan terbakar dulu.

dorm dulu guna nama bunga and now tukar ya nama tokoh2 islam?
dorm boys mmg keras sikit dan mmg kerapl kena kacau esp time exam.
you sebut kolam hijau teringat satu hantu...green lady. takde ke time korang?
actually byk kisah2 seram yg bel dgr kat situ. tp yg bel alami betul2 tu lah kat atas tu.

Reply 61# beldandy

yup. nama dorms and nama kelas semua tukar nama tokoh islam. yg sick bay kayu tu yg sebelah DS. worst sick bay ever...katil dia penuh dengan tompok kulat kaler hitam. nak duduk pon tak lalu...dulu penah terbakar eh? tak tau la plak...
hehe..green lady, siapa tak tau. hantu paling famous! tapi cam tak penah dengar citer ada orang betul2 penah jumpa. lagi satu hantu famous: lab assistant tolak troli makmal kat BA, pastu atas troli tu ada kepala dia. huhu...

beldandy ni mesti batch lama ni kan? by the way ape citer laundry room? hehehe...kitorang dulu penah takde keje, explore la sick bay tu time senja2. fooh. seram la....

oh and i dunno during your time ada ke tak but opposite kolam hijau tu dibina dorm boys. lol. memang kesian laa time hujan bau dari kolam hijau tu semerbak!

sharingan,

hantu lab tu baru kut sbb my time takde.
yg fames mmg green lady tu. my sr. penah nampak dia duk ujung kaki dia. but my batch tak pulak kena. Bel ni kira ur super duper sr..

sick bay tu unik skit. kat situlah dorm, kat situlah sick bay dan kat depn sekali laundry.
antar baju kotor senang je...main hantar dlm baldi. lepas basuh makcik dobi masuk semula dlm baldi. then kitorang ni bila malas basuh baju, panjat masuk laundry tru sick bay n basuh baju guna machine tu. selepas beberapa purnama buat keje haram tu dlm assembly pun kena sound..jgn pandai2 jd makcik dobi, cikgu kata. kitorang ahli dobi ni pun kelat2 muka tahan ketawa.

masa my sr. dulu ada sorang ni konon berilmu la.
dia turunkan pd kawan bel (arwah dah) masa dia turunkn ilmu tu ya allah...hujan lebat, ribut petir semua ada. arwah ada cerita nampak mahkluk setinggi tangki air kat belakang tu.  mostly byk kes hantu2 dulu sbb student gatal main spirit of the coin then ada juga kata asalnya sbb ada yang buka langit. bel pun tak berapa ingat sgt.

tapi kawan bel yg kena rasuk tu dia mmg kerap jumpa yg 'org' kat kelas dia. kejadian tu pun berlaku rasanya sbb cikgu cikgi satu malaysia duk bercamping kat hutan nearby tu..pastu bergendang tgh2 mlm...

Post Last Edit by havovasta at 26-7-2010 16:38

ni yg aku post kt thread dlu2..mls nk taip balik..so aku copi paste ke jela..kesah kat maktab aku dlu..hehe..

1. okla sebut psl kes myerupai org ni dlu time aku skolah kt skola asrama penuh kt kulim dalam 12 thn yg lepas..dlu pnah jd kes mcm ni,aku rase time tu form4 kot..ari jumaat.ari jumaat kt kedah (until now) adalah ari coti..so pg2 pas solat subuh n bekpes pastu free la (tp xley g outing g pekan kulim sal outing day hanya pada hari sabtu).so aktiviti bebas la nk stdy ka, nk tdo ka, nk begendut ka buley la as long xdak kuaq dr kawasan skola n kem kami..so bile waktu pg2 ni mmg ramai la yg nk joggin.
  2. so kisahnya ade 3 org bdk batch aku ni, dak ppuan, tp bkn kelas aku kelas laen la..diorg ni pakat2 la nk p joggin keliling kem (skola aku doknye dlm kem). so diorg ni bejanji la dlm pukui 7.00 pg..so si A ngn B ni dh siap n diorg pun pg la kt blok si C ni, yg sorg ni..utk pengetahuan si C ni dlm bertiga ni agak cun jgk la putey semue.so si A ngn B ni dh la smpi kt bawah blok si C ni, diorg malas nk naek kt atas, diorg teriak je la panggey si C dr bawah..(si C ni dok tgkt 1 je, so logiknye xde la tinggi mane pun tp hampeh malas gile si A ngn B ni nak nek atas, bajet lemak kot). so si C ni diorg kate muncul la kt tgkap unit die (utk pgetahuan korg lg asrama kitorg ni bkn dorm, tp umah flet yakni berek la..) so bile muncul kt tgkap ni si A ngn B nmpak la muke si C ni clear, n diorg claim muke si C ni pucat je.xbermaya..diorg kate mcm xsehat je la si C ni..pastu si C ni ckp la die xsehat n die xlarat nk joggin..so si A ngn B ni pun kate okla xpe la rest la nnti pas joggin diorg kate diorg akan dtgla jenguk si C ni..so si A ngn B ni pg la jogging2 smbil diorg dok pelik kate tetibe je si C ni sakit wahal die yg hariya dok beriya2 nk menjogging..so diorg pun jogging la keliling kem tu..
  3. so, pendek cirite, selepas keletihan berjogging sakan sambil dikaco oleh bdk2 laki, diorg pun singgahla kt blok si C ni.nk g unit si C la nk melawat kekdahye,mklumla melawat org sakit la, tp xpasti la depa dtg bawak buah tgn ke idak yela pasl lepaih jogging kan hehe..so bile sampai je kt dlm unit (yakni umah flet ade 3 blik, si C ni aku lupe lak die dok blik depan ke tgh ke blkg), diorg nmpk muke si C ni tgh bengang giler, masam je smbil dok bace2 buku..so si A ngn B ni tego la mcm ni je la sembangan diorg ni aku dh ingt2 lupe " amcam si C, ko dh sehat ke lom? dh ok x?" tanye A ngn B..pastu si C ckp " hantu korg g jogging tglkn aku, aku pg blok korg korg dh blah dah" ape lagi terkujat mcm berok mat yeh la si A ngn B. " eh bukan ko ckp ko xsehat la ke?siap kitorg tgk muke ko pucat etc smue mcm xlarat..dh ko pun ckp kt ktorg ko xsehat n soh kitorg je g joggin, ko bio betui C.ko jenguk kt tgkap blik ko ni, kitorg kt bawah time tu!?" so si C mati2 xmgaku la time tuh die kate bukan die n klu betui die pun die kate time pukul 7 tuh die dlm toilet baru mandi. n budak bilik die smue xde tgl die sorg je..so mmg la diorg bertiga pelik cmpo takut la psl sape la yg 'mewakili' bg pihak si C ni ckp die xlarat joggin..plg takut si C la..huihh mane xseram seh mmg si A ngn B tu nmpk clear muke minah ni kt tgkap ckp die xsehat..
  4. kes ni heboh jgk kt skola aku time tuh, tp xheboh smpi smue org tau la, yg tau pun geng2 terdekat mereka je n jgk sorg ustat kitorg ni, iaitu ustat Z.myb pihak skola xnk ia heboh la takut mewujudkan keadaan yg xselamat n kang ramai lak xnk bejoggin pepagi smue..si ustat Z ni ckp, mebbe yg menyerupai si C ni dpanggil karin/qarin..die ckp kalau elok amalan kite mmg elok la qarin ni, kalau kite slalu wat jahat mmg gemuk or smthg yg xbest la psl qarin kite ni..die kate mmg qarin ni mmg meyerupai kite.sebijik..wallahualam..aku nk gogel jap lg..so ustat tu pesan klau nk bejanji tu bio la time yg seswai, jgn pagi sagt n jgn lewat mlm sgt..itula kesahnye dr aku wat masa ni psl org yg menyerupai org ni, aka qarin (bukan maya karin ok? hehehe) tp kesah skola aku ni mmg angker, byk sgt kesahnye berlaku kesah2 antu..aku sdiri yg mmg encounter pun 3 4 kali jgk live..smpi ade kes dlu ade sorg warden (cikgu ppuan mude yg br start keje) time maghrib die belari bolen kt kawasan asrama kitorg dlu..huhu naya btui kan..huhuhu..okla time nk wat keje..cya..
Copy the Code

bel ni super duper senior ai laa..sharingan tentu2 junior i..

kt sickbay i slalu jgk lepak psl i ni kaki ponteng jgk zmn2 dl..sickbay tu kt tepi DS kn? zmn i dh gn dorm br..tp skrg ada dorm yg br..kt sickbay ni laa 1 day i mmg btul2 skt,ari tu x gn alasan skt nk ddk ctu..kr bkn nk ponteng sesaje laa..hr tu i dmm,so ddk laa sickbay dr lps recess tu smpai blk..biasa lh,klu dmm msti rs nk tdo je kn..tp hr tu i xde rs nk tdo even dh mkn ubat..so lepak2 laa smbil bc komik..iht lg komik tu "penyiasat remaja".saiz dia comey je,so senang laaa nk sorok..i jenis yg nk tdo kna bc buku ke mjlh ke yg sewaktu dgnnye br blh lelap..konon2 bwk komik tu psl nk buat ubt tdo laaa..wpun siang hr,cuaca kt luar pns,dlm sickbay redup je..tp sunyi laa,cuma kdg2 terdengar laa suara kak leha DS tu..kurang laa sikit takut kn dok sensorang..biasanye klu minteng,i akn dok bdua kt ctu..tp hr tu psl ade kuiz kwn i xblh laa nk temankn..igt lg,klu kuiz bio cikgu lili mmg kami x brani nk buat alasan sesaje..pernah skali satu kls kna tawaf BA lm tu psl lwt msk lab bio sbb sblm tu kami ada test renang..huhu..off topic laa plk..

ok smbg,,
bl dh dok sensorang dlm redup2 tmbh plk interior sickbay tu mcm ala2 creepy tu,otak mula laa pk lain..nk hilangkn takut i dok ulang laa bc komik tu wpun kpala brt n xpaham pn ape yg dibaca..bl dh agk lm tu i terlelap..tp mcm tdo2 aym je laa..mayb efek ubat kot..dlm lebih krg 1.25 ke 1.30 tu kwn i dtg kejutkn..dia tanye nk mkn ke,klu nk dia nk tapau.pnt pnye psl,lps rs ngntuk,xlarat i ckp laa xnk..lgpn mn ada slera dmm2 ni..dia ckp "ok xpe laa,aku tapaukn jgk utk ko..nnt dh siap mkn aku dtg blk.ko smbg laa tdo blk.nh mkn dadih ni dl.aku mntk ngn mcik DS psl ko skt.." then aku suh laa dia ltk kt katil sblh,nnt ak mkn laa nnt blk blk.xlm lps tu aku nmpk dia kuar.dlm ht ckp laju nye minah ni jln hr ni..lpr agknye..lps tu aku terhidu mcm bau wangi je..semerbak blk..bl ms plk minah ni tukar perfume..perfume ape ek..bese dia smbur minyak wangi yg muarh tu..impluse kaler ijau tu..(zmn skrg ade lg ke..?)aku ckp x sk bau perfume dia ni..psl ak ckp bau murahan..haha..lgpn bau dia skjp je thn..lps tu tggl bau msm je..dlm ht aku ckp,minah ni dgr jgk kata aku suh tkr perfume..tp bau dia mcm lain laa..xpe laa nnt tnye dia blk..x lm lps tu dia dtg blk..aku tnye ko ttgal brg ke..dia ckp xde la,aku dh siap mkn..aiii lajunye..ko cutting q pn blm ttu siap..dia ckp,"bdk2 klas kite tlg ambkkan mknn,aku tggl mkn je..ni aku ada tapau nasik ko..mkn laa...xde selera pnye psl aku xmkn..lps tu ajk laa dia blk bilik,nnt lmbt dia nk g prep plk..dia ckp,xpe ko smbg laa tdo,kita tggu bdk2 ni abes mkn blk sesama..kbetulan aku nk mkn ubt,aku pn mkn laa dadih yg dia bg td..dlm dok mkn tu aku tertumpahkn dadih tu kt lantai..aku xlap laa psl xde tisu.niat di ht nnt bl bdk2 ni dtg mntk ngn dorang tisu..ada sorang klasmet aku ni mmg sntiasa ada tisu dlm poket..dia ckp dia penat,nk tdo smntara tggu bdk2 lain siap..ak ckp laa ngn kwn aku ni, "buat penat je ko tdo,xsmpat lelap nnt dorang dtg" smbil aku kemas2 mn yg ptt..mata pn dh berair2,tanda x larat..dia ckp, "xpe,lm lg dorang tu..ko pn tdo laa" aku ckp blk kt dia "elok sgt laaa tu,lps mkn tdo.bgn nnt bdn x selesa" dia ckp "xpe..aku lain"

nnt aku smbg lg..

Follow Us
Reply 62# sharingan86

hehe..green lady, siapa tak tau. hantu paling famous! tapi cam tak penah dengar citer ada orang betul2 penah jumpa. lagi satu hantu famous: lab assistant tolak troli makmal kat BA, pastu atas troli tu ada kepala dia. huhu...

beldandy ni mesti batch lama ni kan? by the way ape citer laundry room? hehehe...kitorang dulu penah takde keje, explore la sick bay tu time senja2. fooh. seram la....

green lady i ada cerita..

hantu tolak troli tu i ada cerita..

kolam ijau i ada cerita

pokok mangga dpn asrama boys kt laluan gajah menyusur ada cerita

rmh warden ada cerita

katil bergoyang i ada cerita

kecurian yg diragui ada peristiwa jgk..

kembar2 ni pn ada..

nnt siang2 hr i cerita yea..taip yg psl sickbay pn xabes lg tu..seriau je rs..

cikgu lili, kak leha DS, during my time pon ada lagi tapi kak leha dah meninggal 2 tahun lepas i think....

dan apsal korang banyak sangat citer hantu weh??? serious time kitorang memang jarang sangat2 dengar ada orang nampak or jumpa pape.....kena tindih tu memang selalu la. *or ada je mende mengacau but aku sorang je tak peka...haha*

sila2 citer lagi citer hantu troli tu memula tau dari sapa tau? cikgu anuar (cikgu bio). boleh plak dia gi citer time kelas bio yang first kitorg kat situ. sabo je la....

since tengah bosan..nak citer la satu citer yang tak berapa seram yang berlaku kat kawan aku hehe

Time tu aku form 4. Aku dengan 2 kawan lain pergi kelas prep malam hari Jumaat. Aku bukannye nak study pon, tapi nak pergi BA sebab nak clear out buku2 aku yang aku simpan dalam meja. (Sebab time ni dah nak masuk cuti akhir tahun. Final exam pastu balik umah).

So sesampainye kitorang kat bangunan BA baru tu (ni built opposite BA lama and tenis court), 2 kawan aku gi masuk kelas dia untuk study. Kelas dia betul2 depan staircase (Kelas 4 Al-Farabi) while aku gi kelas aku kejap nak clear out barang2.

Bila aku dah settle, aku gi balik kelas member aku. Sekali diorang semua dah packup barang nak balik dorm. So aku macam, what theeeee???Apsal cepat sangat??? But I noticed yang muka member aku sorang ni dah macam cuak giler...bila aku tanya apsal, dia cakap, "Nanti I'll tell you kat dorm. Jom balik."

Bila dah sampai kat dorm dia bukak cerita. Time dia tengah study tu, dia dengar walkman. Tapi dia pasang sebelah earphone je lah. Time dia tengah study, member aku lagi sorang ni blah nak pegi kelas dia kat sebelah. My friend yang dengar walkman tu perasan la dia keluar dari kelas.

Tapi time dia tengah dengar2 lagu sambil study, tetiba dia dengar suara member aku yg baru blah tadi tu menyanyi lagu yg dia tengah dengar kat walkman. Dia pon dah seriau....and at the same time jugak, kawan aku yg gi kelas dia jap tadi came in the class. Time tu jugaklah kawan aku suruh dia packup and leave (dan time tu jugaklah aku masuk dalam kelas. Tapi aku nampak diorang berdua je dalam kelas, noone else).

Dan lepas t, memang kitorang jangan harap la nak gi prep malam hari Jumaat...huhuhu...

p/s: prep malam hari jumaat ni optional je sebenarnye

erm biase la...asrama2 skulah..skulah mana2 skalipon mmg la byk antu2 or cik pon duk bkumpul... ...
kementot Post at 14-3-2010 17:36

nih yang masuk berita dlu tu kan? errrrrrrr...mmg betul2 ke?

nih budak2 ansara tgh buat reunion secara maya ke ape ni?

sipukk mrsm tepeng..yang kes jadik batch sipukk adalah kwn sekelas histeria..seram seh..dah la budak tu duk belakang sipukk..time histeria tu boleh plak die goncang2 meja terkena kat kerusi sipukk..ingatkan ape..rupenye mate dah merah..badan dah gigil..

sini takde budak2 mrsm terendak ke? dgr citer dorang punye citer antu kaw kaw takut..

ni yg aku post kt thread dlu2..mls nk taip balik..so aku copi paste ke jela..kesah kat maktab aku dl ...
havovasta Post at 26-7-2010 16:37

MRSM PDRM ni..dekat dgn Kolej Mara Kulim tu..

Bel pun dulu study kat KMK.
masa tu dorm boys dah baru so dorm kayu yg lama tu tak guna la. nak di robohkan.
bilakata nak roboh je, ;penghuni' dlm tu mengamuk sakan.
habis semua dtg kacau boys kat dorm baru...hahaha padan muka korang!
ada sorang sr. Bel tu sampai terkencing la di tegur dek ponti or langsuir hihihi....

Reply  sharingan86

green lady i ada cerita..

hantu tolak troli tu i ada cerita..
...
plasterhati Post at 27-7-2010 00:43

pehh... seram lah siot cite² korg ni kat asrama.
sile lah sambung cite lg. x sabo nak tau ni.

ni senior citer.

time tu one of the wardens kat dorm was ms. nora. so one night, senior ni dia pergila ke luar dorm sambil bergayut kat cell. kat luar dorm tu macam ada kerusi pastu ada water cooler. dia dok kat kerusi tu.
tengah best borak2, dia nampak kelibat ms. nora ni datang dari jauh dengan tudung labuh dia tu. tapi since dia ni cam otai, dia macam buat tak kisah je and continue borak kat cell.
skali bila ms, nora ni dah semakin dekat, dia perasan tudung labuh dia tu macam ada kesan tanah dengan tercarik2.....dia pandang muka....sekali ms. nora takde muka daaa.....
tak cukup tapak le member lari masuk dorm. hehehe

tapi cerita ni mungkin cuma direka2 sebab time batch aku ramai sangat girls suka bergayut luar dorm after lights off. so mungkin nak takutkan kitorg je....
same case mcm sorang ustaz ni kata dia nampak makhluk takde kepala menari sekali dengan bebudak yg perform hip hop dance time english night. padahal takde papepon..dia tak puas ati je sebab bebudak tu perform hip hop. sebab mrsm kt ni, time aku, performance yg boleh buat cuma nasyid dgn dikir barat je. tu pon semua laki je boleh buat

ni senior citer.

time tu one of the wardens kat dorm was ms. nora. so one night, senior ni dia pe ...
sharingan86 Post at 27-7-2010 15:08

sharingan,

you really reminds me of my days lah...
yes betul tarian2 tu sume boys je yg blh perform.
tp ada aku kesah?
kitorang punya kelas dgn selambar badak menari rap atas pentas masa sc. week. tp tanak kasi org kenal konon, duk balut kepala, muka dgn bandage, pakai cap dan matching coloured sweater and dance! hahaha tapi org kenal jugak..sbb takde org lain yg berani buat gitu execpt kitorang...eh OT lak...ko la punya pasal sharingan!

ok back to citer hantu...
bab2 takde muka ni mmg ramai yg jumpa.
korang penah kena pecah masuk bilik tak? ada keris tertinggal wooo!

[quote]sharingan,

yes betul tarian2 tu sume boys je yg blh perform.
tp ada aku kesah?
kitorang punya kelas dgn selambar badak menari rap atas pentas masa sc. week. tp tanak kasi org kenal konon, duk balut kepala, muka dgn bandage, pakai cap dan matching coloured sweater and dance! hahaha tapi org kenal jugak..sbb takde org lain yg berani buat gitu execpt kitorang...eh OT lak...ko la punya pasal sharingan!

bandage ke bandana..

[quote]sharingan,

yes betul tarian2 tu sume boys je yg b ...
havovasta Post at 27-7-2010 17:16

bel belum mabuks lagi ler
mmg kitorang guna bandage tu. sorang kena guna 2 gulung bandage...so nampak macam org eksiden kuar sepital la...

wow mau seram seh..hehehe klu kire musti lebeh sorg becoz yg ori ni nk join..

Reply 76# beldandy

lol korang balut bandage, aku plak makeup muka mcm darth maul haha! sebab kena berlakon lawan pedang dengan budak laki. and everyone thought i was a guy that night. tapi bila diorang found out, bising. like pleaseee laaa...bebudak ni dalam maktab je kunun alim. luar maktab.....camsetan gak perangai sekor2 haha. btw did you go to mrsm kt punye jubli perak back in 2003? (at that time aku masih student kat sana la.haha. best dapat tengok super super senior datang sekolah)

anyway, keris? kata mana korang jumpa? dulu pecah masuk asrama boys yang depan kolam hijau tu penah la...bersepah and kotor nak mampos cos diorg pakai kasut masuk dorm. pastu katil ranap

pastu mana citer pasal hantu troli makmal ni...