CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JurnalMistik

[KOLEKSI PENGALAMAN SERAM ] by JurnalMistik *updated 18 JAN 2013**

JurnalMistik posted on 14-1-2013 11:24 AM
sori..smlm x dpt update thread.. tertido awal...

insyaAllah ader kisah lain hari nih...

huhu. sabar menanti

tengok avatar tt pon dh seram...

haku dh merged thread 1 agie ngan sinik.... apa saja pengalaman ko.... dan juga citer dri luar yg leh dibagi kedit... just boh lam neh... Haku keliru sket sebab ko taruh tajuk sama... Hmmm....  

Tips dari haku... better ko citerkan pengalaman ko..dripada copy paste citer orglen.. sebab bila ada sebarang pertanyaan berkaitan... leh kongsi bersama.. Lebeh seronok mcmtue... harap TT tk berkecil hati...

Selamat Datang.. dan selamat bercerita...

BabeYSHa posted on 14-1-2013 04:59 PM
haku dh merged thread 1 agie ngan sinik.... apa saja pengalaman ko.... dan juga citer dr ...

Hi Mod..

Terima Kasih atas komen/teguran/nasihat...

Mmg saja taruk tajuk sama.. nak kekalkan identiti kot.. jgn marah... mungkin dgn cara gaya penulisan d sini mencerminkan identiti saya kot..

Yep.. thread yg first tuh mmg dr post org lain..telah diberi kredit..cuma saya olah semula mengikut cara dan gaya penulisan/penceritaan saya.

Tapi thread yg kedua tuh mmg dr pengalaman saya.. tidak di 'copy paste' dr mana2.. kejadian2  benar yg berlaku dan yg sy pasti waktu itu sy bukan dlm keadaan bermimpi @ di bawah pengaruh 'alkohol' @ di bawah pengaruh dadah.. yg sy olah penceritaannya.

Walau apa2 pun trima kasih Mod dan semua yg menerima kedatangan sy di BOD MPS ini..

Toche..toche..

Assalamulaikum dan Salam Sejahtera semua. Sori yek..lmbt update.. Bz sikit hari nih..
Okeh.. skrg ada satu kisah yang berlaku di tempat yg sama, lebih kurang dua minggu dari kisah yang ke-dua.

[ KISAH 3 ]

[ ....pinjam lighter... ]
berlaku pada awal tahun 1995 - lebih kurang 2 minggu dari kisah KEDUA. rujuk posting bertajuk [Wan..Setan..Wan]

Dua minggu berlalu tanpa ada sebarang kejadian-kejadian yang menakutkan. Peristiwa di dalam tandas tempoh hari juga semakin hilang dari ingatan. Aku juga semakin syok kerja di situ.

Yahuuu..!!  jerit Wan Specky.
Hoh..apahal pulok tuh ?!  tanya aku pada Aril. Dia mengangkat bahu.
Gaji dah masok "dol"....masyukkk !!!  kata Wan Specky sambil membuka pay slip  di tangannya.
Hek eleh..tuh baru pay slip je "dol" ..  sampuk Aril.
Dah masuk ler.. aku tanya Kalai  ( orang akaun dan HR company ) tadi..dia kata dah masuk..  jawab Wan seronok.   Boleh shopping wehhh..  sambungnya sambil berlalu masuk ke dapur.

Aku dan Aril masih berada di mesin punch card . Shift  petang.

Cheh! Kalau keje pagi bole balik dah Ril..gaji pulok tuh..bole shopping.. kata aku sambil menyalin baju di dalam stor. Aril juga sama. Aku bajet nak "rembat" baju CONVERSE yang kite tengok arituh Ril.. berkenan lak aku nengok.. G*****g Wan..dia keje pagi lak arinih.. C**akos..  sambungku sedikit jeles.

Tuh la pasalnyer... baji***n sunggoh ! Aril menyokong.

Woit !! Terpacul muka Amad di muka pintu stor sambil tersengih. Macam kerang busuk lah pulak! Lewat dia sampai petang itu.
Lambat ko Mad ?  tanya Aril.
Maunyer tak lambat... Lahabau punyer drebar bas..dah tau jalan jem..dia bole pegi ikut jalan lain.."tawaf" satu KL.. pu**ek sunggoh !!  marah Amad.
Ko naik bas mana ?  tanya aku.
Bas mini 60 . jawabnya ringkas sambil menyarungkan uniform. BAS MINI - memang legend la dulu..teringat saya time dulu2. Oopss soriii..
Dah..jom kite "soruuu" dulu lerr.. Lapo le wehhh..!!  ajak Aril.

Aii..belom masok keje dah melantak ?! perli Abang Man ( GM Restoren ) di belakang kami.
Err..err.. lapa la Abang Man...  jawab kami serentak.
Jemput makan bang ,  spontan aku mengajak - sengaja aku 'cantas' ayat-ayat yang hendak keluar dari mulutnya.
Aaa.. ermm... dah..aku makan dah..tadi..  aku berjaya.
Dah..makan cepat..lepas nih jumpa aku... Aku ada 'Special Project' untuk korang..  katanya dan terus berlalu.
Ah sudah ! Apa hal pulak nih !?  Kami berpandangan sesama sendiri.

Kami menghabiskan makanan dengan pantas dan terus mencari Abang Man.

Yer Bang.. Ade 'projek' ape bang ?  Kami mengadap Abang Man.
Arr..bagus..bagus...  katanya sambil mengisi air ke dalam sebiji baldi.
Kau tiga orang ada nampak ini  tiga baldi ? , ini berus ? , ini penyapu ? , ini sabun ?  tanya dia. Macam lawak pulak loghat orang tua nih.
Nampak bang...  jawab kaimi serentak.
Baguss..bagus.. So..sekarang kau tiga orang bawak ini barang semua, ikut sama aku... katanya. Lawak! Memang lawak - cara dia bercakap, loghat dia, stail dia. Heh!

Kami menurut perintah tanpa sebarang objection. Kami 'membontoti' Abang Man ke belakang dan seterusnya sampai ke tempat letak kereta a.k.a Smoking Area. Kami saling berpandangan. Menangkat bahu. Angkat kening. Akhirnya kami faham.

Saya tau bang...kitaorang kena basuh tempat ni kan..? spontan dan lancar keluar dari mulut aku.
Aaaa.. bagus.. Pandai pon korang.. So..apa lagi.. start laa...! arahnya. Cis ! Celupar sungguh mulut aku time tu.

Kami mula membasuh dan menggenyeh lantai dari Smoking Area  sehingga ke pintu belakang dapur. Tetapi rasa hormat dan respect  kami kepada Abang Man bertambah apabila dia juga tanpa rasa malu dan segan turut bersama-sama kami untuk menggosok dan menggenyeh lantai. Gayanya yang spontan ; menyinsing lengan baju, melibas tali lehernya ke belakang ; membuatkan kami betul-betul terharu.

Kenapa kena basuh, bang ?  Bukan ade cleaner ke ? tanya Aril memecah kemusykilan kami.
Aha..satu soalan yang bagus..  aku tungu-tunggu jugak soalan nih.. Abang Man berteka-teki.
Kau isap rokok kan ? Aril angguk. Korang smua isap rokok kan ?  Kami angguk setuju. Korang perasan tak, korang campak puntung rokok korang kat mana ?  Bersepah-sepah kan ?  Kotor kan ?  Kami mengangguk.
Arr..tuh la pasalnye.. Kotor.. Management bangunan dah bagi warning, arahan.. No more smoking allowed here..Isap jugak...kena tangkap.. korang tanggung sendirik..ok ?  Kami mengangguk faham. Dah...setelkan semua..pastuh masuk dalam.. arah Abang Man sambil menghulurkan rokok sekotak seorang. Ada upah. Yes !

Kami selesai tidak lama selepas itu. Aku melihat jam di tangan. Sudah hampir Maghrib.

Li..toilet jom..aku nak 'berak' le.. ajak Amad.
Orait.. jawab aku.
Kita gi toilet tingkat 13 nak..sana bersih sikit..bukan sikit...bersih banyak..boleh tido dalam tuh... panjang lebar Amad menambah. Beriya-ia dia mengajak.
Ok jugak.. tunggu jap..aku simpan berus nih kt dalam jap.. pinta aku.
Wokeh.. kata Amad sambil berjalan perlahan menuju ke arah Service Lift  yang berada lebih kurang 10 meter di depannya.

Aku cepat-cepat menyimpan berus di dalam stor dan terus berkejar ke belakang, ke tempat lif.

Sesampai aku di lif aku dapat lihat kelibat Amad memasuki lif dan terus ke atas. Aku dengan pantas berkejar dan memetik butang lif, namun tidak sempat.

Pu**ek punyer Amad..bukannye nak tunggu aku..  getus hati aku.

Tingg!! Pintu lif sebelah terbuka. Aku pantas masuk dan terus ke tingkat 13. Memang aku akui tandas di atas semuanya bersih belaka. Di jaga dan di selenggara dengan baik. Maklumlah, tengoklah siapa yang menggunakannya. Pekerja-pekerja ofis. Bukannya ramai pun. Kelebihan itu yang membuatkan aku selesa untuk membuang air di atas. Tambah-tambah lagi aku memang particular sikit pasal public toilet ni. Korang pun faham kan ?

Aku sampai di tingkat 13. Sunyi. Memang lah sebab ofis di level ini sudah tutup. Semua pekerjanya sudah pulang. Aku terus ke tandas. Pergh!  Memang bersih. A plus ! Five star ! Aku memberi bintang! Aku lihat pintu tandas yang tengah antara tiga tandas berpintu di situ tertutup. Amad dah ade kat dalam dah kot ?!  aku mengagak.

Amad... panggil aku. Tiada sahutan.
Amad...!  panggil aku kali kedua. Tiada juga jawapan.
Amad oii...!  keras sikit kali ini.

Ehemm.. dehem Amad dari dalam.
Ade pon.. lain kali jawab le orang panggey ..! bentak aku sedikit.

Ktingg! Klecak !  

Ah! itu bunyi 'Zippo' Amad. Aku kenal sangat bunyi itu. Sudah menjadi tabiat Amad kalau di dalam toillet, 'Zippo' nyer mesti jadi bahan mainan. Tambah lagi bunyi itu menguatkan lagi tekaan aku siapa di dalam tandas. Aku menuju ke tandas yang hujung. Bersih, tetapi sudah menjadi tabiat aku, aku mesti membersihkan "toilet bowl rim" sebelum aku duduk. Aku sembur air dan cuba untuk mencari tisu untuk mengelap. Aku mencari sekeliling.

Aduhlaa... takdop pulok doh.. macam mana aku nak lap nih..?  rungut aku.
Mad..Amad... kat kau ader tisu lebih-lebih tak.. senyap tanpa sebarang jawapan.
Mad..ade ke tak..?! bak sini hulur kat aku !! sedikit kuat kali ini. Sebaik sahaja habis pertanyaan aku, aku lihat segulung tisu berguling di atas lantai dan berhenti betul-betul di kaki aku.
Aii..takkan tak boleh hulur kot..? Ko main guling je yer Mad ?  masih lagi tiada sahutan.

Kletingg!!Klecakk!Kleting!Klecak!!  Hanya bunyi 'Zippo' Amad di buka dan di tutup sahaja yang masih kedengaran. Aku melondehkan seluar dan melabuhkan punggung aku di atas toilet bowl rim  itu setelah menyembur air dan mengelapnya dan setelah betul-betul yakin ianya bersih.

Arr..baru layan..  aku selesa. Ah ! Aku baru teringatkan rokok free aku tadi. Cepat-cepat aku membuka pembalutnya dan mengeluarkan sebatang. Aku meraba-raba lagi di dalam poket seluar.

Hok aloh.. takdo lighter pulok doh !! bentak aku dalam hati. Tidak mengapa..
Mad...Ooo..Amad.. pinjam Zippo jap.. aku meminta. Tiada jawapan.
Mad..pinjam lighter..jap..meh hulur kat aku sini.. aku punyer taktau letak kat mane.. pinta aku lagi. Sunyi. Masih lagi tiada jawapan. Aku mula bengang.
Weii..Mad..jangan mai.. ayat aku terhenti bila...
NAHHHH !! kasar dan garau. Aku yakin itu bukan suara Amad, seraya itu aku lihat sebelah tangan yang HITAM, BERBULU dan BERKUKU PANJANG sedang menghulurkan 'Zippo' dari tandas sebelah.

Aku terkejut. Serta-merta bulu roma aku berdiri tegak. Perasaan takut dan seram menyelubungi seluruh tubuh aku. Aku berasa tubuh aku lemah dan tak berdaya namun aku gagahkan juga untuk memakai seluar semula. Aku hampir terjatuh. Aku cuba untuk membuka pintu dan keluar dari situ. Aku sempat menoleh ke belakang. Pintu bilik tandas sebelah terbuka. TIDAK ADA sesiapa pun di dalam. Tidak ada tanda-tanda tandas itu di gunakan. Aku semakin takut. Langkah aku makin berat. Kaki aku seolah-olah di ikat oleh batu yang besar. Sungguh berat untuk melangkah.

Allahu Akbar !!! jerit aku ! Di sambut dengan hilaian yang amat seram.
Heeeeheeee...Heeee..Heeee...Heeeee...  amat nyaring dan panjang. Heee..heee..heeee....

Aku berjaya keluar dari tandas. Aku terus berlari menuju ke lif. Dalam kelam-kabut aku menekan butang lif, hilaian makhluk itu masih lagi jelas kedengaran dari dalam tandas.

Heeee...heeee..heee....heeee.......

Pintu lif terus terbuka. Nasib aku baik. Tidak perlu tunggu lama. Aku terus menekan butang turun. Telinga aku masih lagi dapat mendengar hilaian itu, namun semakin perlahan dan sayup.

Ya Allah...ape tuh?  Aku menggigil. Tubuh aku menggigil ketakutan. Kejadian tadi betul-betul membuat aku lemah longlai. Tubuhku aku rasakan seperti lembik. Aku tak berdaya. Dengan langkah yang lemah aku menuju ke pintu belakang. Aku masuk bila mana aku di tegur dari belakang.

Woii  mangkok !!  Ko pegi mana hah ?!  Berapa lama aku tunggu ko kat lif ? tegur Amad. Ya, suara Amad.

Aku berpaling.

Ehh..Li..ko apahal nih...pucat gile nih Li.. ?  tanya Amad dengan nada pelik dan risau.

A..Ak..Aku..tt..ttadi...  suara aku tidak dapat keluar. Tersekat-sekat.
Dah..dah.. meh kite duduk dulu.. Amad memapah aku ke dalam stor.

Aku duduk. Kelihatan mulut Amad terkumat-kamit membaca ayat-ayat al-Quran. Di hembusnya ke muka aku. Aku sedikit lega. Kekuatan diriku kembali sedikit demi sedikit.

Setelah beberapa minit, aku menceritakan segala-galanya kepada Amad. Dia menafikan yang aku melihat dia menaiki lif.

Betul Li..mana ade aku naik lif tadi..kan aku kata aku tunggu ko..  terang Amad. Aku percaya kata-kata Amad.

'Zippo' ko ader ?  soal aku lagi. Amad menyeluk poket seluar dan menunjukkan 'Zippo' nyer.

Kletingg !!  Klecakk !!

SEKIAN.

Last edited by JurnalMistik on 15-1-2013 03:31 AM

sori smua..post kena delay atas sebab-sebab yg tak bole di elakkan..
okeh sy akan cuba utk smbung dan habiskan mlm ni.. InsyaAllah..

post sy edit dan sambung...

toche..toche..

Follow Us
adel7 posted on 14-1-2013 12:35 PM
huhu. sabar menanti

sori lambat update ..

thread dah di update yer..

starbee posted on 14-1-2013 12:38 PM
tengok avatar tt pon dh seram...

arr....seram ker??

thnx sbb sudi baca..

btw thread dah update yer..

sile-sile le bace yer..

toche--toche..

hmm..ngantok dah..

tido dulu..

nite-nite...

mamtikan kisah seterusnya esok..insyaAllah..

JurnalMistik posted on 15-1-2013 03:30 AM
sori lambat update ..

thread dah di update yer..

tq berkongsi cerita. hiks3

orait tt... hari2 melepak kt board seram sejuk nie

pernah jumpa kakak tol albino.... pergh terkujat giler... ingatkan hantu.... dah la kete kitorg jer sebuah... jalan sunyi giler... asal balik Tganu balik 3 4 pagi...

JurnalMistik posted on 12-1-2013 02:42 PM
oh..ye ker stryder_cats ?
maaflah.. saya dah cuba search thread..tapi tak jumpa..maybe saya tak c ...

mungkin ada terselit kt mana2 thread kot... xpe2 move on.. carila cite2 best yg bleh bg kami baca ek

JurnalMistik posted on 13-1-2013 05:22 PM
Sorry sebab lambat update ..maklum le..hari minggu...lepak-lepak ngn isteri and anak-anak..
Ok..di ...

Chef jugak ya...huhu...teringt kat brader tret kaulat 'Tetamu tak diundang" chefmizan...brader tuh pom chef tapi berisi sbb pandai halau2 benda yg mengacau..banyk bg tips2 kat kami ....

Lagi story ya....

starbee posted on 15-1-2013 10:00 AM
pernah jumpa kakak tol albino.... pergh terkujat giler... ingatkan hantu.... dah la kete kitorg jer  ...

oohh.. albino yg sumer putih tu kan..??

maunyer tak terkejut..

sellie003 posted on 15-1-2013 12:05 PM
Chef jugak ya...huhu...teringt kat brader tret kaulat 'Tetamu tak diundang" chefmizan...brader tuh ...

haah chef...
mmg cita-cita dr kecik..

btw..trima kaseh sbb sudi baca thread saya.

JurnalMistik posted on 15-1-2013 01:15 PM
haah chef...
mmg cita-cita dr kecik..

Sama2 sedara chef....storylah lagi...takpe ya panggil chef...macm aku xde ler...Alhamdulillah...walaupun asal kg aku pun jenis terpencil gak tp syukur...x pernah nampkkn diri...benda2 tu...mungkin yg lemh semngt mudah nampk...

Tapi aku ni pun bukan kuat pun...lamh semgt gak nih...ahaks...

Oh ya...tempat koje chef kat mana sebenar2nya...mana taulah kan...nak pi makn2 kat sana ke...

JurnalMistik posted on 14-1-2013 09:12 PM
Assalamulaikum dan Salam Sejahtera semua. Sori yek..lmbt update.. Bz sikit hari nih..
Okeh.. skrg a ...

Adesss.. Nasib baik TT boleh keluar dari tandas tu.. Kalaulah   tu mengikut sampai ke lif.........
Tapi kawan TT tu tak jadi la nak buang air besar ye?
Nasib baik dia tak naik dulu, kalau tak memang dia la yang jadi mangsa

Maaf atas kesulitan TT dan salah faham atas tajuk tue....

Haku dh split thread... dan pengalaman TT sendiri lehla dikongsi di thread yang lepas tue....

harap maklum sumer.. Hehhee... Momod pun hanyalah manusia biasa gak kan...

AlienGurlz posted on 15-1-2013 02:08 PM
Adesss.. Nasib baik TT boleh keluar dari tandas tu.. Kalaulah   tu mengikut sampai ke lif ...

Huhu..mmg naseb baik le bende tuh tak ikut smpi ke lif..
tp ya Allah...dia punyer ngillai... mmg 'A plus' sy bagi markah.. xder masalah pitching..perfect sungguh !

Kawan saya tuh kata dia tak jadi nak "u'uk" , bengang tunggu saya lama punya pasal.. haha mmg mcm tuh pon bole ker saya tanya kat dia..apsal lak tak bole...dia jawab.. haha..